Samsung z nowym biurem prasowym

20 listopada 2018
0
263

Samsung uruchomił dziś nowe biuro prasowe Samsung Newsroom Polska. Ta nowoczesna strona jest bogatym źródłem wiedzy na temat działalności firmy i produktów zarówno dla lokalnych mediów, jak i konsumentów.

Nowe biuro prasowe firmy Samsung w Polsce, dostępne pod adresem https://news.samsung.com/pl oferuje jeszcze bardziej przejrzysty dostęp do treści. Na platformie, wzorowanej na globalnym newsroomie, będzie można znaleźć nie tylko informacje o najnowszych produktach i usługach firmy, lecz także materiały poświęcone lokalnym inicjatywom, nowym przedsięwzięciom biznesowym w regionie i działaniom wspierającym lokalne społeczności.

W Polsce Samsung od ponad 20 lat dostarcza najlepszej jakości produkty z zakresu urządzeń mobilnych, RTV, AGD i IT. Pralki i lodówki wyprodukowane w fabryce w podpoznańskich Wronkach codziennie trafiają do domów w całej Europie. W Polsce zlokalizowane jest także drugie, największe po Korei, centrum badań i rozwoju, gdzie inżynierowie pracują m.in. nad rozwojem systemu Tizen i Smart TV.

Mimo że jesteśmy marką globalną, bardzo ważna jest dla nas współpraca na szczeblu lokalnym i to zarówno w wymiarze biznesowym, jak i społecznym. Podejmujemy szereg inicjatyw w ważnych obszarach w regionie. Przykładem może być program Mistrzowie Kodowania, którego celem jest edukacja i podnoszenie kompetencji cyfrowych Polaków już od najmłodszych lat czy Samsung Inkubator w Rzeszowie – dedykowana przestrzeń do rozwoju innowacyjnych startupów. Dla naszych działań wybieramy też nieprzypadkowe lokalizacje. Staramy się wyrównywać szanse i inwestować w miejscach o dużym potencjale. Uruchomienie nowego biura prasowego pozwoli nam jeszcze lepiej komunikować nasze lokalne działania – podkreślił Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy firmy Samsung w Polsce.

Nowoczesny i przejrzysty układ ułatwi poruszanie się po stronie i wyszukiwanie konkretnych informacji czy sekcji tematycznych. Zarówno przedstawiciele mediów – dla których stworzona została dedykowana zakładka – jak i konsumenci, w jednym miejscu znajdą pełen pakiet materiałów na temat produktów i działalności firmy, w tym informacje prasowe, artykuły, zdjęcia czy wideo.

Samsung Newsroom Polska dołącza do listy regionalnych biur prasowych firmy Samsung Electronics, które działają już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Firma Samsung planuje dalszy rozwój lokalnych platform komunikacji, aby dzielić się swoimi inspirującymi historiami z konsumentami na całym świecie.