Smartfon z wymienną baterią do 600 zł

Smartfon z wymienną baterią do 600 zł jest niedrogim urządzeniem, które ma szanse służyć nam naprawdę przez długi czas. Jeszcze kilkanaście lat temu możliwość wyjęcia akumulatora z naszego telefonu nikogo nie dziwiła. Od pewnego razu największą popularność zdobyły modele ze zintegrowanym akumulatorem. Zalały one rynek, a wręcz go zdominowały. Pozostaje nam gdybać, dlaczego producenci zdecydowali się na takie posunięcie. Nie dziwi jednak fakt, że użytkownicy poszukują innych rozwiązań.

Jeśli i Wy do nich należycie, w naszym poradniku zakupowym znajdziecie cenne podpowiedzi. Wskazujemy, czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego właściwie warto je kupić. Podpowiadamy też, jaki smartfon z wymienną baterią do 600 zł jest najlepszy w oparciu o najważniejsze funkcje i parametry.

Co wyróżnia smartfon z wymienną baterią do 600 zł

Dziś właściwie nie wyobrażamy sobie życia bez smartfona. Jest to rodzaj telefonu komórkowego z dotykowym ekranem i systemem operacyjnym. Dzięki temu ostatniemu mamy możliwość zainstalowania wielu aplikacji, darmowych i płatnych, jakie zostały przygotowane przez deweloperów. Są tu popularne programy, które występują także w wersjach na komputer, ale też aplikacje typowo mobilne.

Smartfon z wymienną baterią do 600 zł
Smartfon z wymienną baterią do 600 zł / Ranking najlepszych i opinie

Służą do robienia list zakupów, obróbki dokumenty, tworzenia treści, oglądania treści, interakcji ze społecznością, gry i wielu innych rzeczy. Jakiś czas temu zrezygnowano jednak z możliwości wyjmowania baterii z telefonu. Dlatego właśnie cechą charakterystyczną smartfona z wymienną baterią do 600 zł jest możliwość otworzenia klapki i wyjęcia zasilania.

Zobacz też: Smartfon do 600 zł

Dlaczego warto wybrać smartfon z wymienną baterią do 600 zł?

Nawet jeśli przed oczami mamy właśnie wizję wymieniania paluszków lub baterii AAA w telefonie, czym prędzej ją odrzućmy. Smartfon z wymienną baterią do 600 zł właściwie niczym nie różni się od standardowego. Tutaj także bateria jest wielorazowego użytku, możemy ją dowolnie ładować. Różnica polega tylko na dostępie do niej – nie potrzeba serwisu, żeby ją wyciągnąć.

Ma to kilka zalet:

  • Możemy samodzielnie wymienić baterię – jedną z częstych awarii smartfonów jest puchnący akumulator, zwłaszcza w urządzeniach z niższej półki cenowej. Kiedy do tego dojdzie, trzeba natychmiastowo przerwać korzystanie z urządzenia, gdyż może to spowodować zagrożenie dla użytkownika i osób w pobliżu. Mając dobry smartfon z wymienną baterią do 600 zł, nie musimy wydawać kroci na naprawę. Nie będzie nawet potrzebna wizyta w serwisie. Wystarczy ostrożnie wyjąć uszkodzoną baterię i przekazać ją do właściwego pojemnika na odpady, a następnie włożyć nową.
  • Nie wydajemy niepotrzebnie pieniędzy – kiedy zepsuje się smartfon z baterią zintegrowaną, często taniej jest kupić nowy telefon niż naprawiać stary. Tymczasem nowa bateria to ułamek tej kwoty. Zwłaszcza że wymieniamy ją nie tylko, kiedy puchnie, ale też gdy jej realna pojemność zaczyna spadać.
  • Nie produkujemy elektrośmieci – to znaczy, nie robimy tego niepotrzebnie. W takim przypadku do kosza trafia wyłącznie bateria, nie zaś cały telefon. Jako że składa się on z tworzyw sztucznych, które i tak wystarczająco zaśmiecają naszą planetę, ponowne użycie smartfonu z wymienną baterią do 600 zł to same korzyści.
  • Możemy zresetować telefon – zaciął się Wam kiedyś smartfon? Ale tak bardzo, że nie było możliwości, by w jakikolwiek sposób go zresetować, nie działał nawet wyłącznik, a nie mieliście pod ręką instrukcji obsługi? Dobry smartfon z wymienną baterią do 600 zł sprawia, że wystarczy wyciągnąć i włożyć baterię, by urządzenie włączyło się od nowa.

Sprawdź także: Smartfon dla fotografa

Smartfon z wymienną baterią do 600 zł – ograniczenia

Czy zatem są jakieś wady tego rozwiązania? A może producenci zdecydowali się na nie tylko po to, by sprzedać więcej telefonów? O pierwszym ograniczeniu już wspomnieliśmy – mając smartfon z wymienną baterią do 600 zł, musimy oddać akumulator do odpowiedniego pojemnika lub punktu zbiórki, nie możemy wrzucić go do kosza. W bateriach znajdują się substancje bardzo groźne dla środowiska. To jednak nie jest zbyt uciążliwe.

Jaki smartfon z wymienną baterią do 600 zł
Jaki smartfon z wymienną baterią do 600 zł wybrać?

Natomiast smartfon z wymienną baterią do 600 zł wykazuje mniejszą odporność na pyły i zachlapania. Możliwość otworzenia plecków i wyjęcia akumulatora obniża możliwości, jeśli chodzi o uszczelnienie smartfona. Dlatego większe prawdopodobieństwo przeżycia bliskiego spotkania z wodą ma smartfon bez takiej funkcjonalności.

Może Cię zainteresować: Smartfon 7 cali

Jaki smartfon z wymienną baterią do 600 zł jest najlepszy?

Nie samymi kwestiami związanymi z zasilaniem stoi dobry smartfon z wymienną baterią do 600 zł. Może i budżet jest niewielki, znajdziemy w nim jednak całkiem sensowne opcje. Musimy tylko zwrócić uwagę na:

  1. Wielkość – zazwyczaj wymienna bateria ma niewielką pojemność, a przez to nie nadaje się do zasilania dużych ekranów, które szybko pożerają energię. Dobrym wyborem będzie model między 5 a 6 cali.
  2. Ekran – najlepiej z matrycą AMOLED, która zmniejsza zużycie energii, sprawia, że obraz jest dobrze widoczny w słońcu, kontrastowy i żywy.
  3. Aparat – służy do fotografowania otoczenia. Powinien mieć kilkadziesiąt megapikseli, co najmniej jeden obiektyw z tyłu i jeden z przodu.
  4. Płynność działania – zapewni nam ośmiordzeniowy procesor i przynajmniej 8GB pamięci RAM.
  5. System operacyjny – najczęściej Android, rzadziej iOS lub Windows.

Zobacz również: Wodoodporny smartfon

Gdzie kupić smartfon z wymienną baterią do 600 zł?

W jakich sklepach możemy kupić dobry smartfon z wymienną baterią do 600 zł? Jeśli zależy nam na zakupie stacjonarnym, możemy spróbować w dużych marketach z elektroniką. Nie jest to jednak najpopularniejsza opcja, dlatego może tam zabraknąć podobnych modeli. O wiele większy wybór czeka w sklepach internetowych. Producenci, jakich proponujemy wziąć pod uwagę, to na przykład Samsung, Realme, Vivo, Cubot, Myphone, Motorola i inni.

Smartfon z wymienną baterią do 600 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem warto zrezygnować z tej funkcjonalności dla innych atutów? A może zależy Wam na możliwości samodzielnej naprawy telefonu? Swoje opinie o smartfonach z wymienną baterią do 600 zł możecie publikować w sekcji komentarzy! Jeśli należycie do ich zwolenników, dobra wiadomość jest taka, że Unia Europejska postuluje, by znów produkowano takie urządzenia. Być może za kilka lat wrócą więc do standardu.

Smartfon z wymienną baterią do 600 zł / Ranking najlepszych

Zdajemy sobie sprawę, jak trudno znaleźć modele, które spełniają te oczekiwania, a jednocześnie są dobre i sprawdzone. Zebraliśmy więc opcje, które cieszyły się sporą popularnością oraz wysokimi ocenami użytkowników. Owocem tego jest poniższy ranking najlepszych smartfonów z wymienną baterią do 600 zł.

Dodaj opinie lub recenzję