„ŚWIATOWA SZACHOWNICA” W NOWEJ ODSŁONIE W POLSKIM RADIU 24

30 sierpnia 2018
0
1841

W Polskim Radiu 24 pojawi się audycja, która opowie słuchaczom o tym, jak bardzo zmienia się świat i w jaki sposób te zmiany będą oddziaływały na Polskę. W „Światowej Szachownicy”, której pierwsze wydanie wyemitowane zostanie na antenie PR24 w poniedziałek 3 września, znajdą się m.in. rozmowy z ekspertami Ośrodka Studiów Wschodnich.

– Chcieliśmy, aby w czasach ogromnego chaosu informacyjnego i zalewu nieprawdziwych informacji nasi słuchacze otrzymywali wyłącznie sprawdzone informacje oraz pogłębiony, wnikliwy komentarz od najlepszych polskich ekspertów zatrudnionych w Ośrodku Studiów Wschodnich – mówi Grzegorz Ślubowski, szef Redakcji Publicystyki Międzynarodowej, gospodarz nowej audycji. Jego zdaniem – dzięki tematom poruszanym w „Światowej Szachownicy” – słuchacze znajdą odpowiedzi na wiele tematów z zakresu geopolityki – ale nie tylko we wschodnioeuropejskim wydaniu.

– Ośrodek Studiów Wschodnich od blisko 30 lat doradza administracji państwowej – mówi dr Adam Eberhardt, dyrektor OSW. – Staramy się również uczestniczyć w debacie publicznej dotyczącej problematyki międzynarodowej. Wśród ponad 40 analityków Ośrodka są eksperci od Europy Wschodniej, ale mamy również kilkuosobowe zespoły niemiecki i środkowoeuropejski. Ponadto w ostatnich latach budujemy również kompetencje tureckie oraz chińskie – dodaje ekspert PR24.

Audycja „Światowa Szachownica” w nowej odsłonie od 3 września w Polskim Radiu 24 w poniedziałki o godz. 20.05.