Słuchawki do gier i muzyki

Słuchawki do gier i muzyki to dość standardowe modele do codziennych zastosowań. Czy to oznacza, że powinniśmy się zadowolić mierną jakością, zarówno jeśli chodzi o dźwięk, jak i wygodę użytkowania? Absolutnie nie! Jest wręcz przeciwnie. Skoro urządzenia te towarzyszą nam na co dzień, powinny spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Temu zresztą poświęciliśmy poniższy poradnik zakupowy.

Czego możecie się spodziewać po jego lekturze? Podpowiadamy w nim, jakie słuchawki do gier i muzyki są najlepsze. Wskazujemy konkretne, polecane rozwiązania, ale też analizujemy funkcje i parametry modeli dostępnych na rynku. Słowem – znajdziecie tu wszystko, co powinniście wiedzieć, by dopasować urządzenie do siebie.

Słuchawki do gier i muzyki Ranking
Jakie Słuchawki do gier i muzyki?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki do gier i muzyki?

Zacznijmy od tego, że słuchawki do gier i muzyki pełnią podobną rolę jak głośniki komputerowe lub przenośne. Różnica jednak polega na tym, jak bardzo niesie się dźwięk. Kiedy głośniki pozwalają słuchać większej liczbie osób, słuchawki zazwyczaj oferują ścieżkę audio dla jednej, maksymalnie dwóch osób. Czy to wada opisywanych przez nas urządzeń? Nie! Ich specyfika sprawia, że świetnie sprawdzają się tam, gdzie potrzebna jest dyskrecja. My nie przeszkadzamy innym osobom, inne osoby nie przeszkadzają nam, gdyż zazwyczaj takie modele oferują dość dobre wygłuszenie.

Słuchawki do gier i muzyki
Słuchawki do gier i muzyki / Opinie, cena, ranking najlepszych

Zastosowania słuchawek do gier i muzyki

Powiedzieć, że słuchawki zazwyczaj służą do odtwarzania ścieżki audio w grach i ulubionej muzyki, to jak nic nie powiedzieć. Warto porozmawiać o sytuacjach, w jakich sprawdzają się opisywane przez nas rozwiązania. Podczas grania pozwalają odciąć się od świata zewnętrznego i całkowicie pogrążyć się w świecie gry, co daje niesamowite wrażenia i pozwala zwiększyć wyniki. Jeśli zaś chodzi o muzykę, w ten sposób możemy jej słuchać w miejscach publicznych, na siłowni, w pracy, w transporcie komunikacji miejskiej, a także w domu. Oprócz tego, dobre słuchawki do gier i muzyki świetnie poradzą sobie z odtwarzaniem filmów, podcastów czy audiobooków.

Zobacz też: Słuchawki do produkcji muzyki

Jakie słuchawki do gier i muzyki wybrać i kupić?

Pierwszą i najważniejszą cechą każdych słuchawek jest sposób ich podłączenia. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu na rynkach królowały modele przewodowe. Wykorzystywały kabel 3,5 mm, rzadziej 2,5 mm. Dziś niektóre nowe telefony, tablety czy laptopy nawet nie są wyposażone w takie wejścia. Owszem, rynek słuchawek przewodowych wciąż ma się dobrze, jednak twierdzenie, że oferują one lepszą jakość dźwięku, to kompletny mit. W praktyce nasze ucho nie wyczuje różnicy, chyba że jesteśmy wybitnymi audiofilami lub zajmujemy się produkcją muzyki.

Jakie zatem słuchawki do gier i muzyki są najlepsze? Modele bezprzewodowe oferują najbardziej funkcjonalne rozwiązania. Zazwyczaj wykorzystują one transmisję Bluetooth, w którą wyposażone jest każde nowoczesne urządzenie. Rzadziej wykorzystują do tego Wi-Fi. Odtwarzacz przesyła do nich dane nawet na odległość 20 metrów, dzięki czemu nic nie krępuje naszych ruchów. Najlepsze słuchawki do gier i muzyki mogą posiadać także wejście na kartę pamięci. Zgrywamy ulubioną playlistę na odpowiedni nośnik i nie musimy brać ze sobą żadnego dodatkowego sprzętu.

Sprawdź także: Słuchawki do muzyki klasycznej

Budowa słuchawek do gier i muzyki

Niezwykle istotna okazuje się także budowa urządzenia. Szybko zauważymy, jak bardzo różnią się od siebie poszczególne modele. Największe są słuchawki wokółuszne, jednak dość rzadko się na nie decydujemy. O wiele bardziej popularne są modele nauszne. Obejmują one małżowinę uszną i odrobinę przestrzeni wokół. Niektórzy użytkownicy uważają je za najwygodniejsze, inni podnoszą, że przy długim słuchaniu uciskają uszy. Trzeba przyznać, że w porównaniu do innych rozwiązań są mniej mobilne – mają duże muszle oraz pałąk. Czasem jest on składany, jednak i tak nie możemy liczyć, że zmieścimy słuchawki w kieszeni.

Jakie słuchawki do gier i muzyki
Jakie słuchawki do gier i muzyki wybrać?

Jeśli więc zależy nam na dyskrecji i mobilności, dobrym wyborem będą słuchawki douszne lub dokanałowe. Mogą być połączone przewodem, ale najczęściej są to tak zwane True Wireless, posiadające pudełko pełniące rolę power banku oraz osobne baterie i połączenia. Możemy używać ich razem lub niezależnie od siebie. Po włożeniu do ucha, doskonale tłumią dźwięki oraz chowają się w nim, nie rzucając się w oczy. Natomiast w transporcie pozwalają na włożenie do kieszeni czy małej torebki.

Może Cię zainteresować: Słuchawki Bluetooth do muzyki

Jakie słuchawki do gier i muzyki są najlepsze?

Nie wyczerpaliśmy jednak wszystkich możliwości, które pozwolą nam wybrać najlepsze słuchawki do gier i muzyki. Warto zwrócić uwagę także na szereg innych cech urządzeń. Należą do nich:

  • Aktywna redukcja szumów – mikrofon w słuchawkach zbiera dźwięki z otoczenia, analizuje je i wytwarza przeciwwagę, by je wyciszyć. Dzięki temu nic nam nie przeszkadza. Z drugiej strony, ANR, bo takim skrótem określa się tę funkcję, powinno być możliwe do wyłączenia. To ważne na przykład w ruchu ulicznym lub innych potencjalnie niebezpiecznych okolicznościach.
  • Pasmo przenoszenia – powinno pokrywać całą częstotliwość dźwięków słyszalną przez ludzkie ucho lub nawet szerzej. Oznacza to zakres od 20 do 20000 herców.
  • Mikrofon – umożliwia nie tylko słuchanie, lecz także prowadzenie rozmów i nagrywanie własnego głosu.
  • Zasilanie – najlepsze słuchawki do gier i muzyki posiadają akumulatorek, który pozwala im odtwarzać dźwięk nieprzerwanie nawet przez kilka godzin.

Zobacz również: Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 300 zł

Gdzie kupić słuchawki do gier i muzyki?

Skoro wiemy już, na co zwracać uwagę, możemy wybrać się do sklepu po najlepsze słuchawki do gier i muzyki. Gdzie je kupić? Najlepiej odwiedzić sklep internetowy, gdzie znajdziemy szeroką ofertę oraz niskie ceny. Natomiast jeśli chcemy pooglądać dostępne modele na żywo, najlepiej udać się do dużych marketów z elektroniką i niektórych sklepów z gadżetami do telefonów. Polecani producenci to na przykład Sony, JBL, Razer, Genesis, Thomson, Sennheiser i inni.

Najlepsze słuchawki do gier i muzyki
Najlepsze słuchawki do gier i muzyki

Cena słuchawek do gier i muzyki

Ile kosztują słuchawki do gier i muzyki? Cena zależy od jakości, funkcji, a nawet renomy firmy. Jeśli nie zależy nam na produktach premium, sensowne oferty znajdziemy już od 50 zł w górę. Natomiast przy większych wymaganiach musimy się przygotować nawet na wydatek rzędu 200-1500 zł.

Słuchawki do gier i muzyki – opinie

Koniecznie dajcie znać, jakie konkretnie urządzenia Wy wykorzystujecie do takich zastosowań? Czy zdają egzamin, a może polecacie poszukać czegoś innego? Każda wskazówka jest cenna dla nas, jak i dla naszych Czytelników, dlatego czekamy na opinie o słuchawkach do gier i muzyki w sekcji komentarzy.

Słuchawki do gier i muzyki / Ranking najlepszych

Przy tego typu wyborze warto postawić na polecane rozwiązania. Dzięki temu mamy pewność, że model będzie niezawodny i zaoferuje nam doskonałą jakość dźwięku. Tylko gdzie znaleźć listę takich urządzeń? Na przykład poniżej, gdzie prezentujemy ranking najlepszych słuchawek do gier i muzyki!

1.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Słuchawki do gier i muzyki SteelSeries
2.
SteelSeries Arctis 3 Czarne
Słuchawki do gier i muzyki SteelSeries
3.
SteelSeries Arctis 1 czarne (61427)
Słuchawki do gier i muzyki SteelSeries
6.
STEELSERIES Arctis Nova 7 Czarny
Słuchawki do gier i muzyki SteelSeries
7.
STEELSERIES Arctis Nova 3 Czarny
Słuchawki do gier i muzyki SteelSeries
8.
SteelSeries ARCTIS 5 czarne
Słuchawki do gier i muzyki SteelSeries
9.
HYPERX Cloud III
Słuchawki do gier i muzyki HyperX
10.
STEELSERIES Arctis Nova 1 Czarny
Słuchawki do gier i muzyki SteelSeries

Słuchawki do gier i muzyki - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję