Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne są popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Możemy je użytkować zarówno w domu, jak i poza nim, na przykład w miejscach publicznych. Charakteryzują się uniwersalnością, dużym poziomem wygody, dobrym oddaniem dźwięku, a także wygłuszeniem dźwięków z otoczenia. Większość cech zależy jednak od konkretnego wyboru, a na rynku jest mnóstwo możliwości, pośród których możemy wybrać tę idealną dla siebie.

Zamierzamy je wszystkie omówić, byście wiedzieli, na czym stoicie! Zapraszamy do lektury poradnika zakupowego, w którym podpowiadamy, jakie słuchawki nauszne są najlepsze, czym się charakteryzują i co odróżnia je od siebie. Słowem – wszystko, czego potrzebujecie przed wyruszeniem na zakupy.

Słuchawki nauszne Ranking
Jakie Słuchawki nauszne?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki nauszne?

Zacznijmy jednak od podstaw. Z pewnością znacie sprzęt, jakim są słuchawki nauszne. To modele stosunkowo duże, przynajmniej w porównaniu do ich dousznych odpowiedników. Jak sama nazwa mówi, umieszczamy je nie wewnątrz ucha, lecz poza nim, na głowie. Posiadają muszle, które przykrywają naszą małżowinę uszną. Dzięki temu tłumią dźwięk z otoczenia. Najczęściej mają także pałąk – sprawia on, że część ciężaru przeniesiona jest na głowę. Dobre słuchawki nauszne z powodzeniem zastępują głośnik, sprawiają, że tylko my słyszymy odtwarzany dźwięk i że nikt nie przeszkadza nam w słuchaniu. Świetnie nadają się do muzyki, audiobooków, podcastów, gry czy oglądania filmów.

Słuchawki nauszne
Słuchawki nauszne / Opinie, cena, ranking najlepszych

Dlaczego warto kupić słuchawki nauszne?

Jak podkreślają audiofile, słuchawki nauszne to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku. Wiele zależy co prawda od parametrów i funkcji konkretnego modelu, jednak słuchawki nauszne są wygodniejsze od dousznych. Kanał słuchowy jest bowiem dość wrażliwym miejscem i nie każdemu odpowiada obecność tam ciał obcych. Jest to zupełnie naturalne, dlatego modele, których nie trzeba tam wkładać, okazują się odpowiednim wyborem. Możemy je wykorzystywać do pracy, nauki, gry, a także słuchać podczas uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych, używać zamiast zestawu głośnomówiącego do telefonu.

Zobacz też: Słuchawki bezprzewodowe douszne do 100 zł

Jakie słuchawki nauszne wybrać i kupić?

Przejdźmy jednak do szczegółów. Pojawia się więc pytanie, jakie są najlepsze słuchawki nauszne. Każdy powinien odpowiedzieć na nie indywidualnie, gdyż miewamy różne potrzeby i oczekiwania, a także budżet. Zwróćmy przy tym uwagę na takie cechy, jak:

  • Budowa,
  • Konstrukcja,
  • Sposób podłączenia i źródło dźwięku,
  • Dodatkowe atuty.

Budowa słuchawek nausznych

Wydawałoby się, że wszystkie słuchawki nauszne wyglądają tak samo. Nic bardziej mylnego! Ich budowa może się różnić. Najbardziej rozpowszechnione są typowe słuchawki nauszne. Przykrywają one przede wszystkim małżowinę uszną i jej najbliższe okolice. Nieco uciskają ucho, dlatego nie każdy lubi tę formę urządzenia. Jeśli nam ona nie odpowiada, dobrym rozwiązaniem mogą się okazać duże słuchawki wokółuszne. Nie opierają się one na małżowinie, lecz otaczają ją, przez co ucisk rozkłada się równomiernie. Kolejną propozycję stanowią małe słuchawki namałżowinowe. One w ogóle nie opierają się na okolicy uszu, tylko na samej małżowinie. Dzięki ich lekkości, nie uciskają, ale oferują też nieco mniejsze wyciszenie.

Sprawdź także: Słuchawki z ANC do 200 zł

Konstrukcja słuchawek nausznych

To jednak nie koniec podziału, który warto wziąć pod uwagę. Zwłaszcza jeśli szukamy słuchawek nausznych profesjonalnych, do muzyki – choć nie tylko – miejmy na uwadze też drugi podział. Obejmuje on słuchawki o konstrukcji:

  1. Zamkniętej – typowe słuchawki nauszne. Otulają ucho szczelnie, sprawiają, że muzyka nie jest słyszalna dla osób z otoczenia, i odwrotnie – otoczenie nie jest słyszalne dla nas. To dobre rozwiązanie, gdy chcemy się wyciszyć, słuchać w komunikacji miejskiej, miejscach publicznych, nie przeszkadzać domownikom czy lokatorom.
  2. Otwartej – najczęściej stosowane przez wprawionych audiofilów. Nie wygłuszają otoczenia i sprawiają, że odtwarzany dźwięk jest dobrze słyszalny w promieniu kilku metrów, przez co nadają się raczej do zastosowania domowego. Za to są niesamowicie wygodne, a przy tym zapewniają doskonałą jakość dźwięku. Nie przemknie się ani jedna fałszywa nuta!
Jakie słuchawki nauszne
Jakie słuchawki nauszne wybrać i kupić?

Sposób podłączenia słuchawek nausznych

Skoro te jakże ważne informacje mamy za sobą, sprawdźmy teraz, jak podłączyć słuchawki nauszne do urządzenia, z którego ma być odtwarzany dźwięk. Czasem… nie jest to konieczne. Niektóre modele mają wbudowany odtwarzacz i port na kartę pamięci, inne radio, dzięki czemu działają niezależnie od jakiegokolwiek urządzenia. Najczęściej jednak podłączamy je do telefonu, komputera, innego odtwarzacza.

Może Cię zainteresować: Słuchawki z ANC do 500 zł

Możemy zrobić to:

  • Przewodowo – najczęściej za pomocą przewodu z wtyczką mini jack 3,5mm. Takie połączenie jest stabilne i pewne. Nie każde urządzenie posiada jednak wejście słuchawkowe. Weźmy też pod uwagę, że słuchawki nauszne przewodowe szybciej się psują, gdyż wiele awarii wynika właśnie z uszkodzenia przewodu.
  • Bezprzewodowo – najczęściej przez Bluetooth, rzadziej Wi-Fi. Możemy podłączyć je nawet do urządzenia, które nie ma gniazda słuchawkowego, ale posiada odpowiedni system łączności. Odpada problem z prowadzeniem przewodów, ryzyko ich uszkodzenia. To świetna wiadomość dla osób aktywnych, używających słuchawek nausznych poza domem. Musimy tylko pamiętać o ich regularnym ładowaniu, gdyż czerpią energię z wbudowanego akumulatora.

Jakie słuchawki nauszne są najlepsze?

Jak widzicie, możliwości jest naprawdę sporo. Czym jeszcze wyróżniają się najlepsze słuchawki nauszne? Powinny mieć pojemny akumulator, który wystarczy nawet na kilkanaście godzin słuchania. Przydaje się także dodatek w postaci NFC – wtedy wystarczy zetknąć słuchawki z telefonem, by je sparować. Z kolei mikrofon pozwala nam prowadzić rozmowy, streamy, nagrywać swój głos. Jeśli znajduje się on na wysięgniku, tak by ustawić go blisko ust, oferuje lepszą jakość dźwięku dla odbiorcy.

Zobacz również: Słuchawki z ANC do 300 zł

Gdzie kupić słuchawki nauszne?

W jakich sklepach możemy kupić dobre słuchawki nauszne? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jak się wydaje. Na przykład osoby poszukujące profesjonalnych słuchawek do muzyki, studyjnych, audiofilskich powinny odwiedzić profesjonalne sklepy. Z kolei zwykłe, codzienne modele dostępne są w zwykłych marketach z elektroniką, sklepach z akcesoriami do telefonów, niektórych dyskontach, a także sklepach internetowych. Znajdziemy tu cały przekrój modeli, na przykład JBL, Creative, Sennheiser, Edifier, Philips, Gembird i inne.

Najlepsze słuchawki nauszne
Najlepsze słuchawki nauszne

Cena słuchawek nausznych

Ile kosztują słuchawki nauszne? Zakres cenowy jest bardzo szeroki. Modele dla profesjonalistów mogą sięgać nawet 5000 zł, podczas gdy najtańsze znajdziemy już za mniej niż 30 zł. Na co dzień rozsądnie będzie przyjąć budżet między 120 a 500 zł.

Słuchawki nauszne – opinie

Jak już wspomnieliśmy, nie każdemu odpowiadają modele douszne czy dokanałowe, dlatego opisywane przez nas rozwiązanie znajduje szereg zwolenników. Jego jedyną wadą są chyba tylko dość pokaźne wymiary, przez co sprzęt nie mieści się w przeciętnej kieszeni, nawet jeśli posiada składany pałąk. A dlaczego Wy postawiliście akurat na taki, a nie inny wybór? Czekamy na opinie o słuchawkach nausznych w sekcji komentarzy!

Słuchawki nauszne / Ranking najlepszych

Czas na konkretne podpowiedzi! Nic tak nie pomaga w zakupie, jak lista najbardziej polecanych, sprawdzonych modeli, pośród których można wybrać ten idealny dla siebie. My stworzyliśmy ją na podstawie rekomendacji i ocen użytkowników. Poniżej znajdziecie więc aktualny ranking najlepszych słuchawek nausznych.

1.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Słuchawki nauszne SteelSeries
2.
JBL Tune 525BT Czarny
Słuchawki nauszne JBL
3.
Audio-Technica ATH-M50X czarne
Słuchawki nauszne Audio-Technica
4.
SteelSeries Arctis 3 Czarne
Słuchawki nauszne SteelSeries
5.
JBL Tune 720BT Czarny
Słuchawki nauszne JBL
6.
Audio-Technica ATH-MSR7BK czarne
Słuchawki nauszne Audio-Technica
7.
Sony PULSE Elite
Słuchawki nauszne Sony
8.
BOWERS&WILKINS Px7 S2 Niebieskie
Słuchawki nauszne Bowers&Wilkins
9.
SteelSeries Arctis 1 czarne (61427)
Słuchawki nauszne SteelSeries
10.
Sony PS5 Pulse 3D
Słuchawki nauszne Sony

Słuchawki nauszne - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję