Smartfon z baterią 5000mAh

Smartfon z baterią 5000mAh wybieramy przede wszystkim ze względu na dużą pojemność jego akumulatora. Jednak nie samymi cyferkami powinniśmy się kierować. Równie istotną, a może i bardziej, sprawą są funkcje, które sprawiają, że nasz telefon wolniej zużywa baterię, jaka pozostała nam do dyspozycji. Nie mówiąc już o tym, że musimy dobrać go do swoich preferencji, stylu życia, tego, co zamierzamy na nim robić. Choć oczywiście przez cały czas nie spuszczamy z oczu kwestii pojemnej baterii.

Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym pomożemy Wam wybrać odpowiednie urządzenie. Wskazujemy, jaki smartfon z baterią 5000mAh jest najlepszy, nie ograniczamy się jednak do konkretnych modeli, lecz także wyjaśniamy funkcje i parametry dostępne na rynku. Dzięki temu jesteście w stanie w pełni samodzielnie zdecydować, który sprzęt najbardziej Wam odpowiada.

Smartfon z baterią 5000mAh Ranking
Jaki Smartfon z baterią 5000mAh?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia smartfon z baterią 5000mAh?

Z pewnością wszyscy już wiemy, czym są smartfony. Telefony inteligentne na dobre zadomowiły się już bowiem w naszych torebkach, kieszeniach, plecakach. Mają duży, dotykowy ekran, a także system operacyjny, który umożliwia instalowanie wielu przydatnych aplikacji. Nie mówiąc już o możliwości łączenia się z Internetem czy innymi urządzeniami. Dlatego właśnie telefony te z powodzeniem zastępują komputery. Jednak smartfony dużo szybciej zużywają baterię od starego typu komórek, po pierwsze ze względu na ekran, po drugie dlatego, że używamy ich właściwie przez cały czas. Na szczęście największym atutem smartfona z baterią 5000mAh jest właśnie duża pojemność akumulatora.

Smartfon z baterią 5000mAh
Smartfon z baterią 5000mAh / Opinie, cena, ranking najlepszych

Czym są mAh?

Jak zdążyliście się pewnie zorientować, opisywane przez nas urządzenie ma baterię o pojemności 5000 mAh. Co to właściwie oznacza? Pod tym tajemniczym skrótem kryją się miliamperogodziny. Jest to jednostka używana do określania pojemności baterii w szeroko pojętej elektronice. Stanowi iloczyn natężenia prądu przez czas, dlatego możemy to rozumieć, że bateria 5000mAh jest w stanie dostarczać napięcia 5000mA przez godzinę, 10000mA przez pół godziny, czy bardziej realnie 1000mA przez pięć godzin albo 500mA przez dziesięć godzin. Są to oczywiście obliczenia czysto teoretyczne, nieuwzględniające tego, że niektóre funkcje zużywają baterię bardziej, inne mniej, a w międzyczasie następują utraty na pojemności.

Zobacz też: Smartfon z mocną baterią

Dlaczego warto kupić smartfon z baterią 5000mAh?

Można uznać, że smartfon z baterią 5000mAh to telefon komórkowy z dobrą baterią. Większość modeli nie przekracza bowiem 4500mAh. Pozwala on nam więc użytkować telefon bez problemu nawet przez dłuższy czas, średnio 2-3 doby, w zależności od tego, co robimy. Dzięki temu nie musimy się martwić, że smartfon wyładuje się na przykład w podróży albo gdy będziemy musieli pilnie gdzieś zadzwonić czy nawet wezwać pomoc. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób starszych, które denerwują się, że nowoczesne smartfony należy ładować codziennie.

Jaki smartfon z baterią 5000mAh wybrać i kupić?

Nie samą pojemnością baterii człowiek żyje. Żeby wybrać najlepszy smartfon z baterią 5000mAh, musimy zwrócić uwagę też na takie czynniki, jak:

  • Wielkość i rodzaj ekranu,
  • System operacyjny,
  • Płynność działania,
  • Inne funkcje.

Sprawdź także: Smartfon do 800 zł z dobrą baterią

Wielkość i rodzaj ekrany w smartfonie z baterią 5000mAh

Jak już wspomnieliśmy, jednym z podstawowych czynników zużywających baterię jest ekran. Smartfon z baterią 5000mAh posiada całkiem spory i jasny wyświetlacz, na dodatek dotykowy, a my często go rozświetlamy. Dlatego lepiej postawić na nieco mniejsze urządzenie, takie między 4,5 a 6,5 cala. Pamiętajmy jednak, że większy smartfon pozwala też umieścić w nim większą baterię, gdyż ekran decyduje o wielkości telefonu. Z kolei rodzaj matrycy znacząco wpływa na zużycie energii, a najlepiej wypada pod tym względem smartfon z baterią 5000mAh AMOLED.

Jaki smartfon z baterią 5000mAh
Jaki smartfon z baterią 5000mAh wybrać i kupić?

System operacyjny w smartfonie z baterią 5000mAh

System operacyjny, inaczej środowisko pracy to oprogramowanie zainstalowane na naszym telefonie i z góry do niego przypisane. To właśnie ono decyduje o tym, czy obsługa będzie wygodna, czy wszystkie programy chodzą prawidłowo, a także jakie dokładnie aplikacje możemy zainstalować. Najlepiej zoptymalizowany i polecany system to iOS, stosowany w produktach Apple. W naszym kraju nie jest jednak zbyt popularny, dlatego nie wszystkie aplikacje występują w wersji na iPhone’y. Jeśli to jakiś problem, wybierzmy smartfon z baterią 5000mAh z jak najnowszym systemem Android.

Może Cię zainteresować: Smartfon do 1000 zł z dobrą baterią

Płynność działania smartfonu z baterią 5000mAh

Kryje się tu pewna pułapka. Z jednej strony chcielibyśmy mieć płynnie działające smartfony, z drugiej – bardziej wymagające podzespoły zużywają więcej baterii. Żeby pogodzić oba te cele, trzeba dysponować odpowiednim budżetem. Jednak to się opłaca. Najlepszy smartfon z baterią 5000mAh może mieć procesor nawet ośmiordzeniowy i nawet 16 gigabajtów pamięci RAM. To oznacza bardzo płynną, bezproblemową pracę nawet wtedy, gdy ściągniemy wiele wymagających aplikacji.

Jaki smartfon z baterią 5000mAh jest najlepszy?

Czym jeszcze możemy się kierować, wybierając najlepszy smartfon z baterią 5000mAh? Mnogość funkcji i atutów pomoże nam lepiej wykorzystać sprzęt, który dzięki zwiększonej pojemności baterii działa przez wiele godzin. Zwróćmy uwagę na takie jego cechy, jak:

  1. Aparat – im więcej obiektywów i większa rozdzielczość, tym lepsza jakość zdjęć,
  2. Czytnik linii papilarnych – pozwala odblokować telefon bez wpisywania hasła,
  3. Rozpoznawanie twarzy – działa podobnie jak czytnik,
  4. Wzmocnione szkło Gorilla Glass lub inne,
  5. Wodoodporność i pyłoszczelność,
  6. Łączność – NFC, które pozwala płacić zbliżeniowo, jak najwyższa wersja Bluetooth, obsługa 5G.

Zobacz również: Smartfon 5 cali z dobrą baterią

Gdzie kupić smartfon z baterią 5000mAh?

Skoro ustaliliśmy już, czego dokładnie szukamy, musimy jeszcze wybrać się na zakupy. Możemy zrobić je bez wychodzenia z domu, używając sklepu internetowego. Dobrym wyborem będzie też salon operatora sieci komórkowej, konkretnej marki oraz oczywiście popularne markety z elektroniką. Wśród producentów możemy wymienić na przykład Xiaomi, RealMe, Samsung, Apple, Huawei i wielu innych.

Najlepszy smartfon z baterią 5000mAh
Najlepszy smartfon z baterią 5000mAh

Cena smartfonu z baterią 5000mAh

Ile kosztuje smartfon v z baterią 5000mAh? Cena zależy od pozostałych jego parametrów i naszych wymagań. Bez problemu dopasujemy ją do budżetu, gdyż najtańsze modele z taką pojemnością baterii znajdziemy już od 600 zł. Najdroższe mogą jednak kosztować nawet powyżej 5000 zł.

Smartfon z baterią 5000mAh – opinie

Pamiętajmy, że nie tylko pojemność jest ważna dla długości działania. Eksperci podkreślają, by w miarę możliwości dbać o swój smartfon – nie narażać go na zbyt wysokie temperatury, nie rozładowywać całkowicie i nie przeładowywać, a także wyłączać wszystkie aplikacje i systemy łączności, których aktualnie nie używamy. A jakie są Wasze sposoby na wydłużenie czasu między ładowaniami? Czekamy na opinię o smartfonach z baterią 5000mAh.

Smartfon z baterią 5000mAh / Ranking najlepszych

A może nie macie jeszcze doświadczenia z takim urządzeniem i dopiero planujecie zakup? W takim razie koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych smartfonów z baterią 5000mAh. Znajdziecie w nim modele szczególnie polecane, cechujące się wysokim stosunkiem jakości do ceny i doskonałymi ocenami użytkowników.


Smartfon z baterią 5000mAh - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję