Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł to wybór należący zdecydowanie do niskiej półki cenowej. Czy to oznacza, że urządzenia mieszczące się w tym budżecie są złe? Absolutnie nie! Będziemy od nich co prawda oczekiwać czegoś innego, w gruncie rzeczy jednak urządzenia droższe i tańsze spełniają bardzo podobną rolę. Nie musimy wydawać równowartości swojej wypłaty, by cieszyć się zdrowymi produktami.

Jeśli więc zastanawiacie się, co kupić albo czy warto zainwestować w podobny sprzęt do swojej kuchni, przychodzimy z odpowiedzią. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się takie urządzenie, a także omawiamy najważniejsze funkcje i parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Wszystko po to, by sprawdzić, jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł jest najlepsza.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Ranking
Jaka Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł?

Sam pomysł wyciskarki wolnoobrotowej dla części z Was może być czymś nowym. Nie jest to najpopularniejsze urządzenie kuchenne w naszym kraju, a szkoda. Wyciskarki tego typu charakteryzują się nieoczywistym sposobem działania. Jak wynika z nazwy, wykorzystują one powolne obroty. Wałek ślimakowy obraca się bowiem z prędkością od czterdziestu do około osiemdziesięciu obrotów na minutę. To co prawda wydłuża proces przygotowywania soku, ale też sprawia, że możemy cieszyć się bardziej wartościowym sokiem.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł / Opinie i ranking najlepszych

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł – dlaczego warto?

No właśnie, wartości odżywcze w soku pochodzącym z wyciskarki wolnoobrotowej do 400 zł to jej największa zaleta. Miażdżenie, zgniatanie i wyciskanie soku sprawia bowiem, że nie uszkadzamy struktury komórki roślin. Dzięki temu nie traci ona witamin, minerałów oraz innych cennych składników, lecz sok jest nimi silnie nasycony. Zawartość wyciskarki nie jest też podgrzewana ani natleniana. To przedłuża świeżość soku. Możemy przechowywać go w lodówce przez parę dni, a w zamrażarce nawet przez kilka tygodni.

Co więcej, jest to tańsze niż kupowanie pełnowartościowego soku w sklepie. Te w kartonach zwykle są produkowane z soku zagęszczonego. Nawet pasteryzowany sok NFC nie ma aż tylu właściwości odżywczych. Dopiero świeżo wyciskany sok daje podobne efekty, jednak kosztuje on nawet kilkanaście złotych za porcję. Za tę kwotę możemy kupić mnóstwo owoców i zapewnić sobie zapas pysznego soku.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł a sokowirówka

Jeśli mamy mały budżet, sensowną opcją zastępującą wyciskarkę wolnoobrotową do 400 zł wydaje się sokowirówka. Takie urządzenia są zwykle tańsze od wyciskarek, a ich rolą także jest przygotowanie pysznego soku. Jednak to nie to samo. Sokowirówka w dolnej części posiada ostrza, którymi sieka zawartość dzbanka na maleńkie kawałki. Tym samym bardzo uszkadza się struktura owocu, jest on podgrzewany i bezpowrotnie tracimy część wartości odżywczych. Sok następnie jest odwirowywany, nie ma tylu właściwości odżywczych, nie jest zbyt gęsty i nie znajdziemy w nim miąższu. Silnie natleniony sok możemy przechowywać jedynie przez kilka godzin. Trzeba jednak przyznać, że zostaje on przygotowany bardzo szybko.

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł
Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł jest najlepsza?

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową do 400 zł wybrać i kupić?

Jak widzicie, urządzenie, któremu poświęciliśmy poniższy poradnik, wypada w tym porównaniu znacznie lepiej. Skupmy się więc na nim. Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł to wybór dość indywidualny. Najważniejsze, żeby zwrócić uwagę na:

  • Konstrukcję,
  • Higienę,
  • Zbiornik na sok.

Konstrukcja wyciskarki wolnoobrotowej do 400 zł

Pod względem konstrukcji wyciskarki wolnoobrotowe do 400 zł możemy podzielić tak naprawdę na dwie grupy. Pierwsza z nich to modele pionowe. Kształtem trochę przypominają sokowirówkę. Znajdziemy w nich otwór wejściowy w górnej części oraz wałek ślimakowy ułożony w taki sposób, by produkty poruszały się od góry do dołu. Dzięki temu nie ma ryzyka przypadkowego zablokowania urządzenia, w przepychaniu składników pomaga siła grawitacji. Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł o takiej konstrukcji zajmuje też znacznie mniej miejsca na blacie.

Czy zatem warto wybrać model poziomy? Jest on niższy, bardziej rozłożysty. To dlatego, że owoce, warzywa i inne składniki poruszają się w nim w kierunku poziomym. Zdarza się więc, że coś się w nim blokuje. W takim przypadku musimy użyć przepychacza. Możemy też włączyć tryb reverse, czyli odwrócić kierunek obrotów, o ile wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł jest w niego wyposażona. Pozioma wyciskarka lepiej radzi sobie z trudnymi, włóknistymi lub twardymi produktami. Oznacza to, że możemy w niej przygotować domowe lody czy mleko roślinne, na przykład z migdałów, płatków owsianych czy innych składników.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł a higiena

Każde urządzenie, które ma kontakt z żywnością, musi zachować odpowiednie standardy higieny. Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł to właśnie umożliwia. Może być wyposażona w tryb automatycznego czyszczenia. Nie umyje jej za nas, ale wnętrze zostanie dokładnie przepłukane. Dzięki temu możemy odłożyć urządzenie i umyć je, gdy będziemy mieli czas, na przykład za kilka godzin. Ważne, by elementy z wnętrza urządzenia można było demontować do umycia. Jeśli mamy zmywarkę do naczyń, upewnijmy się, że możemy włożyć je do niej.

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł jest najlepsza?

Zbiornik na sok to kolejny element, który pomoże nam wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową do 400 zł. Ma on częściowo znaczenie dla higieny. Ważne, żeby nie rysował się, ponieważ w tych mikro zakłębieniach mogą namnażać się bakterie. Nie powinien się też przebarwiać, nawet pod wpływem silnie napigmentowanych owoców, na przykład jagód czy marchewki. Zbiornik powinien mieć pojemność dopasowaną do naszych potrzeb. Dla jednej osoby wystarczy zbiornik 0,5-0,7 litra, natomiast większe rodziny powinny wybrać dzbanek na sok nawet do 2,5 litra.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł
Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł

Gdzie kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 400 zł?

Skoro wiemy już, w jaki produkt celujemy, wyjaśnijmy jeszcze, gdzie można kupić dobrą wyciskarkę wolnoobrotową do 400 zł. Jest ona dostępna przede wszystkim w dużych marketach z elektroniką i artykułami gospodarstwa domowego. Możemy też odwiedzić popularne dyskonty, które od czasu do czasu posiadają podobne sprzęty w swojej ofercie. Jeśli nie zależy nam, by obejrzeć sprzęt na żywo przed zakupem, możemy skorzystać ze sklepów internetowych. Na ich półkach znajdziemy takich producentów, jak Gotze&Jensen, Duka, Vesta, Silvercrest i innych.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł – opinie

Bardzo żałujemy, że takie urządzenia są mniej popularne od sokowirówek. Pozwalają nam bowiem sięgnąć po zdrowe przekąski i urozmaicić swoją dietę. Specjaliści zalecają, by jeść co najmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie, a tutaj możemy je zamienić na ciekawą formę. A jakie są Wasze opinie o wyciskarkach wolnoobrotowych do 400 zł? Czekamy na komentarz i liczymy na dyskusję!

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł / Ranking najlepszych

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam zakup, przygotowaliśmy też ranking najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do 400 zł. Dzięki temu możecie znaleźć konkretne modele, sprawdzone i polecane. Jeśli macie już coś na oku, możecie utwierdzić się w tym wyborze. Jeśli nie – znajdziecie tam coś dla siebie!

1.
Eldom PJ600 czerwony
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Eldom
2.
Eldom Perfect Juicer PJ475
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Eldom
3.
LUND 67841
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Lund
4.
Raven EWW005X
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Raven
5.
Eldom PJ600 srebrny
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Eldom
6.
Eldom PJ400
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Eldom
7.
Eldom PJ300
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Eldom
8.
Blaupunkt SJV-301
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Blaupunkt
9.
Adler AD 4130
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Adler
10.
Teesa TSA3228
Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł Teesa

Wyciskarka wolnoobrotowa do 400 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję