Drukarka do firmy

Drukarka do firmy to wielofunkcyjne urządzenie, które ułatwia nam codzienne, biurowe czynności. Każda firma powinna mieć u siebie taki gadżet, by móc cieszyć się dobrymi efektami pracy. Dobra jakość to podstawa, w końcu w wielu formach drukuje się wiele dokumentów, które następnie przekazuje się dalej, prezesom czy innym firmom itd. Muszą być one idealne, bez zabrudzeń, nierozmazane. Dlatego dobry sprzęt to podstawa połowy sukcesu. Ale jak go wybrać?

Dobra drukarka do firmy czyli jaka? Na co warto zwrócić uwagę? Co jest ważne? Jeśli chcecie się dowiedzieć przydatnych informacji na ten temat, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Podpowiemy Wam, jak dobrać sprzęt do pracy, abyście byli z niego zadowoleni. Zapraszamy do lektury już teraz!

Drukarka do firmy Ranking
Jaka Drukarka do firmy?
Ranking najlepszych >>>

Jaką drukarkę do firmy wybrać i kupić?

Dobra drukarka do firmy to taka, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Zatem musimy zastanowić się, co będzie nas interesowało, co nam się przyda, jakie funkcje będą dla nas ważne. W tym wypadku warto rozejrzeć się nieco, zwracając uwagę na takie istotne parametry, jak:

  1. rodzaj drukarki,
  2. wielofunkcyjność,
  3. łączność drukarki,
  4. szybkość drukowania,
  5. papier.
Drukarka do firmy
Drukarka do firmy / Ranking, cena i opinie

Rodzaj drukarki do firmy

Drukarka do firmy ma do wyboru dwa rodzaje materiałów – jest to atrament oraz laser. Pierwszy przypadek jest starszą wersją, wynaleziono ją pierwszą. To klasyczny przykład, używamy w niej atrament. Wiele firm się na nią decyduje, gdyż świetnie radzi sobie z wieloma wydrukami, czy to czarno – białe, kolorowe, dokumenty, zdjęcia i grafiki. Wszystko, co potrzebujemy w pracy biurowej.

Drugi przykład, czyli laserowa jest mniej precyzyjna, jeśli chodzi o zdjęcia. Natomiast wyśmienicie radzi sobie z wieloma tekstami. Tu używamy laserów lub diody LED, by nanosić toner na papier. Z tej opcji korzystają nowoczesne firmy i te które okazjonalnie drukują coś innego, niż tekst.

A może: Drukarka dla ucznia ?

Wielofunkcyjność drukarki do firmy

Wielofunkcyjność drukarki do firmy to przede wszystkim dodatkowe funkcje które będzie posiadać. Oczywiście, jeśli chodzi o firmy mamy dwie główne, czyli skan i kopiowanie. Choć każda firma może potrzebować indywidualnie różnych dodatków. Jednak te dwa przydają się najbardziej. Np. możemy zeskanować dokumenty i mieć je w komputerze w wersji elektronicznej. A to pozwala nam je przesyłać dalej. Natomiast kopiowanie pozwala nam kopiować wydrukowane już elementy, możemy je ponownie drukować z tej wersji już gotowej. To bardzo przydatne, gdy usuniemy wersję elektroniczną.

Łączność drukarki do firmy

Drukarka do firmy zwykle jest wyposażona w tradycyjne złącze, jakim jest przewód USB. A to oznacza, że zarówno drukarka, jak i np. laptop czy komputer muszą być ze sobą podłączone, aby móc drukować pliki. To najpopularniejsza metoda, na kabel, choć trzeba te sprzęty dobrze zamontować. Kable mogą się plątać. Zwykle też w drukarce jest wejście USB, gdzie możemy podłączyć pendrive’a i drukować prosto z niego.

Nowoczesnym rozwiązaniem okazuje się złącze Bluetooth, które nie występuje we wszystkich urządzeniach. Posiadają je nowsze wersje. Na początek oba urządzenia należy ze sobą sparować. Wtedy możemy przesyłać pliki bez zbędnych kabli. Jest to szybki i prosty sposób, by wydrukować coś z różnych urządzeń, w tym z telefonu czy tabletu.

Jaka drukarka do firmy
Jaka drukarka do firmy ? Opinie, ranking, cena

Szybkość drukowania drukarki do firmy

Dobra drukarka do firmy powinna posiadać odpowiednie tempo drukowania, aby móc cieszyć się jakością. Choć każdy chciałby mieć na już swój wydruk, jednak to jakość liczy się najbardziej. Warto przeczytać fora internetowe – opinie innych użytkowników, które modele dobrze się sprawdzają, nie rozmazują, nie zacinają się, itd. Choć urządzenie powinno posiadać opcję szybkiego drukowania, nie może być ono za szybkie. Zwykle modele dla firm działają sprawnie i wydrukują nawet więcej, niż 35 kartek na minutę, w zależności od modelu.

Niektóre urządzenia oferują także opcję samodzielnego ustawienia szybkości druku. To już zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Polecamy: Drukarka laserowa a3

Papier w drukarce do firmy

Choć zwykle drukarka używa zwykłego papieru A4, białe kartki standardowe, to jednak drukarka do firmy może używać też inne. Choć i w tym przypadku wszystko zależy od modelu. Mogą to być kartki większego formatu np. A3, ale też mniejszego formatu jak np. A5. Choć to nie wszystko. Inne niestandardowe nośniki to papier fotograficzny, koperty, itd. Jeśli zależy nam na takich funkcjach, sprawdźmy je w wybranych modelach przed zakupem.

Ważna jest też ilość kartek, jaka mieści się w pojemnikach. Jest to np. pojemnik na papier, gdzie standardowa drukarka do firmy może pomieścić ponad 100 kartek. Jest także pojemnik na odbiór już wydrukowanych kartek i zwykle jest to w okolicach 100 kartek. Choć parametry mogą się zmieniać ze względu na poszczególne modele.

Zalety drukarki do firmy

Drukarka do firmy to dobry zakup, jeśli będziemy potrzebować coś na szybko wydrukować i też często. Ale oprócz wydruku ważne będą dla nas skan i kopiowanie dokumentów. To elementy, które są potrzebne w pracy biurowej. Po co przepłacać i zlecać wydruki drukarni, skoro sami możemy decydować o wydruku w dowolnym momencie dnia pracy i mieć dokumenty na już. Wystarczy odpowiednio dobrać parametry, a będziemy mogli drukować różne formaty, w kolorze na dowolnym papierze.

Najlepsza drukarka do firmy

Najlepsza drukarka do firmy to taka, która spełnia nasze oczekiwania, które są dla nas ważne w pracy. Dlatego powinniśmy przejrzeć dostępne modele, zanim zakupimy jakiś zbyt pochopnie. Przede wszystkim wybierzmy sprzęt najmniej awaryjny. Sprawdźmy też, jakie posiada materiały, czy są one łatwo dostępne i tanie czy bardziej opłaca się kupować zamienniki i jakiej są one jakości. Najlepsza oznacza, że sprawdzi się w biurze, że można drukować dużo w ciągu dnia i nic się nie zepsuje. Posiada też dodatkowe funkcje, jak skan oraz kopiowanie.

Gdzie kupić drukarkę do firmy?

Drukarka do firmy jest do kupienia w wielu sklepach stacjonarnych a akcesoriami elektronicznymi, z RTV, czasem w dużych marketach. Ale największy wybór chyba i tak jest w sklepach internetowych. Warto tam zajrzeć. Natomiast do chętnie wybieranych producentów należą: Canon, HP, Epson, Brother, Lexmark i inni.

Najlepsza drukarka do firmy
Najlepsza drukarka do firmy

Cena drukarki do firmy

Dobra drukarka do firmy to jednak jest dość spory wydatek. Choć ceny rozpoczynają się już od 500 zł, warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który będzie działać przez wiele lat. Dlatego warto celować w kwoty powyżej 1000 zł. Gdzie za drukarkę możemy też zapłacić 3000 zł, jeśli mamy dużą firmę i potrzebujemy na prawdę świetnej jakości.

Zobacz także: Drukarka laserowa 3w1

Drukarka do firmy – opinie

Dobra drukarka do firmy to jaka? Jaka Waszym zdaniem spełnia kryteria? Jaki model nadaje się dla firm, a jaki zdecydowanie odradzacie? Co przykuło Waszą uwagę? Na co patrzyliście przy zakupie? Dajcie znać w komentarzach. Będziemy oczekiwać na Wasze opinie!

Drukarka do firmy / Ranking najlepszych

Nadal nie wiesz, jaki produkt wybrać? Nic nie szkodzi. Mamy dla Was ranking najlepszych drukarek do firmy. To właśnie w nim znajdziecie najchętniej wybierane modele, które się sprawdzają. Nie zastanawiajcie się dłużej – sprawdźcie już teraz!


Drukarka do firmy - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję