Drukarka laserowa 3w1

Drukarka laserowa 3w1 to świetny gadżet, wybierany zarówno do domu, jak i do firm. Posiada wiele funkcji i zachwyca wiele osób. Chętnie kupują ją domownicy dla dzieci, studenci, pracownicy, ale też właściciele firm ze względu na posiadane parametry i funkcje. Każdy musi coś czasem wydrukować. A nie zawsze mamy w pobliżu drukarnię, co zresztą mogłoby się okazać bardzo nieopłacalne. Zwłaszcza, gdy mamy nieco więcej do drukowania. Czasem też narzucają oni bardzo wysokie ceny. Dlatego drukarka laserowa 3w1 to zdecydowanie przydatny gadżet i warto pomyśleć o jego zakupie.

Jaki model wybrać? Na co warto zwrócić uwagę? A może chcecie się dowiedzieć w jakiej cenie jest taki sprzęt? To wszystko znajdziecie u nas. Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z poniższym artykułem. Garść informacji w jednym miejscu. zachęcamy również do odwiedzenia sekcji komentarzy!

Jak działa drukarka laserowa 3w1?

Dobra drukarka laserowa 3w1 na kilka przydatnych zastosowań. Przede wszystkim drukuje ona potrzebne nam dokumenty, w zależności od modelu czarno-białe lub kolorowe. Zwykle są one w rozmiarze A4, choć niektóre modele mają regulacje na A3 i A5. Drukować możemy też zdjęcia, plakaty i grafiki. Do tego mamy skaner, dzięki któremu możemy skanować różne dokumenty i przesyłać dalej w formie elektronicznej. A także przechowywać je w komputerze w formie np. pdf. Ale nie zapomnijmy wspomnieć, że możemy też robić kopie naszych dokumentów i drukować je w dowolnej ilości, która jest nam potrzebna. Tak właśnie działa opcja 3w1.

Drukarka laserowa 3w1
Drukarka laserowa 3w1 / Ranking, cena, opinie

Jaką drukarkę laserową 3w1 wybrać i kupić?

Co do wyboru drukarki laserowej 3w1 nie musimy zgadzać się z innymi.. Każdy z nas ma swój styl, gust i zapotrzebowania. Dlatego też warto zastanowić się ile chcemy przeznaczyć na zakup oraz jakie funkcje będą nas interesowały. Ostateczny wybór oznacza, że dokładnie sprawdziliśmy kilka ważnych parametrów, jakimi są:

  • szybkość drukowania,
  • materiały,
  • łączność,
  • papier.

Szybkość drukowania w drukarce laserowej 3w1

Ważnym elementem drukarki laserowej 3w1 jest jej szybkość drukowania. Od tego zależy czas oczekiwania na wydruk, ale też jego jakość. W tym przypadku wszystko będzie zależało od ceny, dlatego musimy indywidualnie sprawdzać. Warto jednak zdecydować się na nieco dłuższy czas oczekiwania, ale mieć pewność, że uzyskamy dobrą jakość wydruku. W zależności od modelu będzie to od 20 do 50 kartek na minutę.

Zobacz: Drukarka laserowa kolorowa a3

Materiały w drukarce laserowej 3w1

Jeśli chodzi o materiały, jakie wykorzystuje drukarka laserowa 3w1, to przede wszystkim jest to toner czarny. Wtedy drukujemy czarno-białe wydruki. W zależności od modelu mamy różne marki, które będą odpowiadały. Bywa tak, że tonery oryginalne są dużo droższe i możemy zastąpić je tańszymi zamiennikami. Czarne tusze nie muszą kosztować tak dużo, jeśli odpowiednio wybierzemy. Cena zaczyna się od 25 zł za sztukę, a może sięgać nawet do 100 zł. Oczywiście w zestawie jest taniej. Często zestawy zawierają czarny + kolory. Cena tego może wynosić od 35 zł do nawet 200 zł. Wszystko zależy od producenta oraz od ilości pojemników.

Łączność drukarki laserowej 3w1

Drukarka laserowa 3w1 posiada zwykle standardowe złącze USB. A to oznacza, że łączymy się za pomocą kabla przewodowo. Często bywa to mało wygodne i może nas denerwować. Szczególnie, gdy kablem plącze się z ładowarkę i innymi. Dlatego coraz częściej producenci decydują się na inne rozwiązania.

Przykładem jest złącze Bluetooth. W tym przypadku mamy łączenie bezprzewodowe, a za pomocą parowania Bluetooth. To nowoczesna metoda, która nie występuje we wszystkich modelach. Choć jest bardzo wygodna, gdyż nie ma żadnych plączących kabli. Do tego mamy możliwość przesyłania danych.

Wiele drukarek laserowych 3w1 oferuje także slot na kartę pamięci. A to oznacza, że mamy możliwość zgrania wszystkich niezbędnych plików na kartę pamięci, którą następnie wkładamy do drukarki. Wtedy wybieramy odpowiedni dokument, który chcemy wydrukować i gotowe. Karta pamięci jest o tyle dobra, że możemy jednocześnie przechowywać na niej wszystkie potrzebne pliki i mamy ją zawsze przy sobie.

Jaka drukarka laserowa 3w1
Jaka drukarka laserowa 3w1 – sprawdx, cena, ranking, opinie

Papier do drukarki laserowej 3w1

Zwykle drukarka laserowa 3w1 wykorzystuje zwykł biały papier formatu A4. Choć niektóre modele mogą też drukować w formacie A3 i A5. Ale to nie wszystkie zmiany. Nie musi to być zwykły papier. Wiele drukarek pozwala na wydruki na grubszych papierach jak koperta, papier ozdobny czy też papier fotograficzny. Jednak tę opcję warto sprawdzić przed zakupem, gdyż tańsze wersje mogą jej po prostu nie mieć. Dlatego skupmy się na papierze A4. Średnio w pojemniku mieści się jakieś 100 kartek. Cena takiego zestawu kartek w zależności od producenta i ilości wynosi od 11 zł do nawet 80 zł.

Polecamy: Drukarka laserowa do 300 zł

Najlepsza drukarka laserowa 3w1

Najlepsza drukarka laserowa 3w1 to niestety nie jeden model. Musimy wiedzieć, że najlepsza oznacza, iż jest to sprzęt dopasowany do naszych potrzeb. Zatem powinniśmy zastanowić się, co nas interesuje i pod te kryteria szukać sprzętu. Warto wybrać ten model, który ma dobrą jakość, tanie materiały i ich wymienniki, duży wyświetlacz i ustawienia są intuicyjne. To z pewnością ułatwi nam codzienne jego użytkowanie. Warto także przeczytać opinie innych użytkowników, na temat jakości i tego, czy sprzęt się psuje i jak często. Drukarka laserowa 3w1 powinna w końcu być przydatna i drukować wyraziste dokumenty. A także skan i kopia nie mogą być rozmazane.

Gdzie kupić drukarkę laserową 3w1?

Dobra drukarka laserowa 3w1 jest dostępna w wielu sklepach stacjonarnych RTV oraz z akcesoriami elektronicznymi. W tym przypadku zawsze możemy porównać modele, sprawdzić jej oraz poprosić oo pomoc doradcę klienta. W internecie natomiast możemy często natrafić na zniżki. Do znanych producentów należą m. in.: HP, Canon, Pantum, Brother, Epson, Xerox i inni.

Cena drukarki laserowej 3w1

Drukarka laserowa 3w1 ma różną cenę ze względu na różne dostępne funkcje. Jak już wspomnieliśmy każdy model drukuje, skanuje i kopiuje. Jednak musimy zastanowić się, czy interesuje nas tylko czarno-biały wydruk, czy kolorowy też. Wtedy jednak koszty mogą się zwiększyć. Cena rozpoczyna się mniej więcej od 300 zł w górę. Za najdroższe modele zapłacimy do 900 zł.

Najlepsza drukarka laserowa 3w1
Najlepsza drukarka laserowa 3w1

Drukarka laserowa 3w1 – opinie

Co sądzicie na temat drukarki laserowej 3w1? Czy według Was jest to dobrej jakości sprzęt, który warto polecić, czy jednak odradzacie? Co skłonił Was do zakupu i co było dla Was ważne? Jak to wygląda z tonerami – udało Wam się znaleźć tańsze odpowiedniki, które są łatwo dostępne? Koniecznie dajcie znać! jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii, dlatego zapraszamy do sekcji komentarzy. Będziemy na nie czekać z niecierpliwością!

Sprawdź również: Drukarka laserowa do 500 zł

Drukarka laserowa 3w1 / Ranking najlepszych

Nadal nie możecie się zdecydować na żaden konkretny model? Nie wiecie co będzie dla Was odpowiednie. Już nie musicie się zastanawiać. Teraz wystarczy sprawdzić, co znajduje się w naszym rankingu najlepszych drukarek laserowych 3w1. Znajdziecie w nich chętnie wybierane modele, polecane przez innych użytkowników wraz z aktualną ceną oraz opisem. Warto się rozejrzeć i wybrać dobrej jakości sprzęt za niewiele!

Zobacz pozostałe artykuły:

Dodaj opinie lub recenzję