Drukarka laserowa do 500 zł

Drukarka laserowa do 500 zł niewielkie urządzenie przydatne w domu oraz w biurze. Przydatne dla studentów, uczniów, pracowników biura, ale też w codziennym, domowym użytkowaniu. Potrzebujesz szybko wydrukować dokumenty? A może pilnie potrzebujesz zdjęcia? To zdecydowanie dobry pomysł, aby móc w każdej chwili drukować i nie narażać domowego budżetu.

Ale jaka drukarka laserowa do 500 zł będzie dla nas najlepsza? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Która będzie najlepsza? Jeśli zastanawiasz się, który sprzęt wybrać koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Drukarka laserowa do 500 zł Ranking
Jaka Drukarka laserowa do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Jak działa drukarka laserowa do 500 zł?

Drukarka laserowa do 500 zł ma wiele zastosowań. W zależności od modelu możemy tylko drukować napisane na komputerze dokumenty lub pobrane z internetu pliki. W innych modelach możemy też drukować dobrej jakości zdjęcia czarno-białe lub kolorowe. Ale też możemy skanować dokumenty lub je kopiować.

Drukarka laserowa do 500 zł
Drukarka laserowa do 500 zł – opinie i ranking

Ale jak dokładnie działa drukarka laserowa do 500 zł? Te drukarki najlepiej radzą sobie z drukiem tekstu. Wykorzystują do tego lasery lub diody LED, aby nanieść toner na kartkę papieru poprzez bęben światłoczuły.

Polecamy: Drukarka do 1000 zł

Jaką drukarkę laserową do 500 zł wybrać i kupić?

Co jest ważne podczas zakupu drukarka laserowa do 500 zł? Każdy model ma różne funkcje i parametry. Na kilka z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę:

  • szybkość drukowania,
  • sterowanie,
  • łączność,
  • rodzaj papieru,
  • możliwe obciążenia,
  • cena materiałów,
  • eksploatacja.

Szybkość drukowania w drukarce laserowej do 500 zł

Śpieszysz się do pracy lub na uczelnie, ale gdzie ważne dokumenty, które musisz ze sobą zabrać? Dlatego właśnie szybkość drukowania jest ważna w drukarce laserowej do 500 zł. To od tego zależy jak długo będziemy czekać na nasz wydruk oraz jaka to będzie jakość. Jeśli zależy nam na szybkim wydruku powinniśmy wybrać dobre urządzenie, które oferuje najlepiej szybki wydruk przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości.

Sprzęt w tej cenie raczej nie ma super prędkości drukowania. Powinniśmy się spodziewać przeciętnej prędkości. Wszystko zależy od modeli, ale zazwyczaj jest to prędkość 20-30 kartek na minutę.

Co ciekawe niektóre drukarki laserowe do 500 zł posiadają możliwość zmiany prędkości drukowania. To oznacza, że sami ustawiamy tą prędkość, pod swoje preferencje. Pamiętajmy jednak, że im szybciej drukarka będzie drukować, tym bardziej możemy tracić na jakości wydruku. Szczególnie nie polecamy ustawienia zbyt dużej prędkości podczas drukowania zdjęć. Ustawmy mniejszą prędkość – wtedy drukarka lepiej poradzi sobie z pokryciem kartki tuszem, przez co będzie znacznie lepsza jakość. Będzie to jednak wymagało od nas większej cierpliwości.

Sterowanie drukarką laserową do 500 zł

Dobra drukarka laserowa do 500 zł powinna być prosa w obsłudze. Intuicja powinna nam podpowiadać, co mamy zrobić w danym momencie. Wyświetlacz powinien być dotykowy, aby ułatwić i przyspieszyć codzienne użytkowanie. Fizyczne przyciski znacznie przedłużają korzystanie ze sprzętu. Te najlepsze modele oferują już nawet aplikacje na smartfony. Dzięki temu możemy zmieniać ustawienia w dowolnym miejscu, gdzie mamy dostęp do Wi-Fi.

Sprawdź: Drukarka do 400 zł

Łączność w drukarce laserowej do 500 zł

Wiele drukarek laserowych ma różne możliwości łączenia. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Tradycyjne urządzenia mają kabel USB. Jednak jest to mało wygodne prawda? Nie ma nic bardziej irytującego niż plątające się pod nogali lub na stole kable.

Nowoczesne urządzenia posiadają już trochę inne łączenia. Teraz popularna jest łączność poprzez Bluetooth lub Wi-Fi. To dobra opcja, aby drukować prosto z telefonu, tableta, czy laptopa, ale bez zbędnych kabli. Wejście USB jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy wydrukować coś z pendrive’a.

Rodzaj papieru wykorzystywanego w drukarkach laserowych do 500 zł

Jaki papier jest używany w drukarkach laserowych do 500 zł? Zawsze jest to papier A4, zwykły, biały. Jeśli chcemy używać innych materiałów jak na przykład specjalny papier fotograficzny lub koperty nieco grubsze, niż zwykły papier musimy najpierw sprawdzić czy owy sprzęt jest do tego stworzony. Niektóre drukarki laserowe do 500 zł mogą drukować tylko na papierze A4. Wiele urządzeń najczęściej mieście w pojemniku do 100 kartek zwykłych A4. W odbiorniku powinno się ich zmieścić do 50 kartek A4.

Polecamy: Drukarka do 200 zł

Możliwe obciążenia w drukarkach laserowych do 500 zł

Możliwe obciążenia w drukarkach laserowych do 500 zł zależy oczywiście od tego, jaki model postanowimy kupić. Zastanówmy się na początek, ile chcemy drukować dokumentów w skali miesiąca. Musimy mniej więcej oszacować tą ilość. To zdecydowanie ułatwi zakup drukarki laserowej do 500 zł. Podstawowe modele powinny móc wydrukować do 3000 stron miesięcznie. Niektóre modele oferują nawet 10000 stron w miesiącu. Jednak niewiele urządzeń oferuje aż tyle.

Jaka drukarka laserowa do 500 zł
Jaka drukarka laserowa do 500 zł – ranking oraz opinie użytkowników

Ceny materiałów wykorzystywanych w drukarkach laserowych do 500 zł

Czy ceny materiałów, które możemy wykorzystać w drukarce laserowej do 500 zł są wysokie? Niekoniecznie. Jeśli używamy tylko zwykły, biały papier papier A4 za 80 g zapłacimy między 10 zł a 15 zł. Ceny różnią się w zależności od sklepu i firmy. To zatem niewielkie koszty. Możemy też kupić papier fotograficzny A4 do drukarek laserowych do 500 zł. Tu oferowane są paczki 180 g za około 30 zł. To też nie obciąży domowego budżetu.

Eksploatacja drukarek laserowych do 500 zł

Wybierając dobrą drukarkę laserową do 500 zł powinniśmy zwrócić uwagę na koszty eksploatacji. Ważne, aby wybrać takie urządzenie, które nie psuje się zbyt często, ewentualnie ma tanie części wymienne. Także tusze i tonery powinny mieć niezbyt wysoką cenę, a być dobrej jakości. Jeśli wybraliśmy już swój model sprawdźmy jakie są ceny materiałów oraz czy są one dostępne w sklepach i w internecie. Pamiętajmy, że niektóre zamienniki mogą być niedostępne dla niektórych modeli.

Najlepsza drukarka laserowa do 500 zł

Szukając najlepszej drukarki laserowej do 500 zł powinniśmy dokładnie przemyśleć co jest dla nas ważne. Warto też przeczytać jakie są opinie na temat danego modelu. Powinniśmy wybrać taki sprzęt, który ma wyświetlacz. To ułatwia codzienne użytkowanie. Choć 500 zł może wydawać się niewielką kwotą, to możemy w tej cenie znaleźć dobry sprzęt. Dobrze, aby nie psuł się zbyt często, a jego części nie było zbyt drogi. Możemy wybrać takie urządzenie, które ma dodatkowe funkcje. Te często są niezwykle przydatne.

Gdzie kupić drukarkę laserową do 500 zł?

Drukarka laserowa do 500 zł dostępna jest w sklepach stacjonarnych oraz internetowych RTV. Jeśli zależy nam na naprawdę dużym wyborze warto przejrzeć strony internetowe. Do popularnych producentów należą: HP, Epson, Xiaomi, Canon, Xerox i inni.

Najlepsza drukarka laserowa do 500 zł
Najlepsza drukarka laserowa do 500 zł

Drukarka laserowa do 500 zł – opinie

Co sądzicie o drukarkach laserowych do 500 zł? Jakie są Wasze polecane modele, a których nie polecacie? Na co zwracacie uwagę podczas zakupów? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Czekamy na Was w sekcji komentarze!

Może Cię zaineresuje: Drukarka do 500 zł

Drukarka laserowa do 500 zł / Ranking najlepszych

Jeśli nadal zastanawiasz się, który sprzęt jest wart uwagi polecamy nasz ranking najlepszych drukarek laserowych do 500 zł. Znajdziemy w nich tylko polecane produkty. Warto sprawdzić.

1.
Brother HL-1223WE (HL1223WE)
Drukarka laserowa do 500 zł Brother
2.
Brother HL-1110E (HL1110EYJ1)
Drukarka laserowa do 500 zł Brother
3.
Brother HL-1112E
Drukarka laserowa do 500 zł Brother
4.
Brother HL-1222WE
Drukarka laserowa do 500 zł Brother
5.
OKI B432dn (45762012)
Drukarka laserowa do 500 zł OKI
6.
HP 7MD66F
Drukarka laserowa do 500 zł HP
7.
BROTHER HL-L2442DW
Drukarka laserowa do 500 zł Brother
8.
Brother HL-L2310D (HLL2310DG1)
Drukarka laserowa do 500 zł Brother
9.
HP LaserJet M209dw 6GW62F
Drukarka laserowa do 500 zł HP
10.
Pantum P2500 (P2500W)
Drukarka laserowa do 500 zł Pantum

Drukarka laserowa do 500 zł - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję