Drukarka do 500 zł

Drukarka do 500 zł świetnie sprawdzi się w domu i w małym biurze. Jeśli uczysz się, studiujesz lub pracujesz z dokumentami, jest to doskonały wybór, który spełni oczekiwania, a jednocześnie nie zrujnuje doszczętnie domowego budżetu, o ile tylko dobrze wybierzesz.

Co jest ważne? Jak wybrać, by nie przepłacać później za eksploatację czy ewentualne naprawy? Na które parametry zwracać uwagę i jaka drukarka do 500 zł jest najlepsza? Podpowiadamy w dalszej części tekstu.

Drukarka do 500 zł Ranking
Jaka Drukarka do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Drukarka do 500 zł czy urządzenie wielofunkcyjne?

Na początku powinniśmy się zastanowić, na jakich funkcjach drukarki do 500 zł nam zależy. Chcemy tylko przenosić dokumenty z komputera na papier, czy przyda się urządzenie wielofunkcyjne, które także zeskanuje zdjęcia i teksty oraz umożliwi ich kopiowanie?

Najlepsze drukarki do 500 zł dają właśnie taką możliwość. Oferują zarówno doskonałą jakość wydruku, jak i skanowania oraz kopiowania. Przejdźmy teraz do konkretów, jak znaleźć takie urządzenie.

Drukarka do 500 zł
Drukarka do 500 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie i ranking

Jaka drukarka 3D do 2000 zł jest najlepsza?

Jaką drukarkę do 500 zł wybrać i kupić?

Przy szukaniu najlepszej drukarki do 500 zł, ważne są następujące cechy urządzenia:

 • Rodzaj drukarki,
 • Cena materiałów eksploatacyjnych,
 • Szybkość drukowania,
 • Łączność,
 • Rodzaj papieru,
 • Możliwe obciążenie,
 • Sterowanie.

Rodzaj drukarki do 500 zł

Dobra drukarka do 500 zł może wykorzystywać różne technologie druku. Wyróżniamy tutaj urządzenia:

 1. Drukarki do 500 zł atramentowe – klasyczne drukarki, które wstrzykują w kartkę niewielką ilość atramentu w odpowiednich sekwencjach, dzięki czemu powstaje obraz. Świetnie sobie radzą zarówno z dokumentami, jak i ze zdjęciami;
 2. Drukarki do 500 zł laserowe – najlepiej radzą sobie z drukowaniem tekstu. Wykorzystują laser lub diody LED do naniesienia tonera na kartkę przez bęben światłoczuły.

Czy drukarka do 300 zł sprawdzi się w domu?

Cena eksploatacji drukarki do 500 zł

Szukając drukarki do 500 zł, weźmy pod uwagę także koszty, które będziemy musieli ponieść w przyszłości na tusze czy tonery. Mając już upatrzony model, sprawdźmy, jak wygląda dostępność i cena tych materiałów eksploatacyjnych w sklepach.

Najlepsze drukarki do 500 zł mogą mieć co prawda drogie oryginalne tusze, ale na rynku znajdziemy tanie zamienniki. Niestety, niektóre modele mogą nie posiadać takiej opcji, a wtedy cena druku jednej kartki wędruje do absurdalnych kwot.

Jaka Drukarka do 500 zł
Jaka Drukarka do 500 zł najlepsza? Ranking i opinie

Szybkość drukowania przez drukarkę do 500 zł

Śpieszysz się na uczelnię, do szkoły lub do pracy. Już musisz wychodzić z domu, kiedy przypominasz sobie o dokumentach, które trzeba wydrukować… Taka sytuacja może się przydarzyć każdemu. By jej zapobiec i się nie spóźnić, warto wybrać najlepszą drukarkę do 500 zł, która oferuje stosunkowo szybkie drukowanie.

Sprzęt w tym budżecie demonem prędkości raczej nie będzie, ale występują dość spore różnice między poszczególnymi modelami. Najlepsze drukarki do 500 zł mogą drukować z prędkością nawet 30 kartek na minutę.

Pamiętajmy, że ustawienia także mają wpływ na prędkość drukowania. W dobrej drukarce do 500 zł możemy przed rozpoczęciem całego procesu ustawić niższą jakość i wtedy szybciej poradzi sobie ona z pokryciem kartek tuszem. Kiedy zależy nam na jakości, na przykład przy drukowaniu grafik lub zdjęć, musimy się jednak uzbroić w cierpliwość.

Łączność w drukarce do 500 zł

Dobrą drukarkę do 500 zł podłączamy do komputera za pomocą odpowiedniego przewodu, ale nie tylko. Nowoczesne urządzenia, nawet ze średniej i niższej półki cenowej, mogą być wyposażone inne systemy łączności:

 • Bluetooth,
 • WiFi,
 • Wejście USB.

Dzięki nim, najlepsza drukarka do 500 zł pozwala na szybkie wydrukowanie dokumentów z telefonu, tabletu czy laptopa bez konieczności podłączania kabla, a także druk dokumentów przesłanych na specjalny adres e-mail czy umieszczonych na pendrive’ie.

Jaka drukarka 3D do 1000 zł jest najlepsza?

Rodzaj papieru do drukarki do 500 zł

Praktycznie każda drukarka do 500 zł obsługuje zwykły papier A4. Jeśli chcemy użyć czegoś o wyższej gramaturze, a także papieru fotograficznego, kopert i innych niestandardowych nośników, musimy sprawdzić w instrukcji obsługi, czy jest taka możliwość. Dobra drukarka do 500 zł z reguły mieści w podajniku przynajmniej 60-100 kartek, a w odbiorniku przynajmniej 20-50 kartek.

Obciążenie drukarki do 500 zł

Kupując drukarkę do 500 zł, zastanówmy się także, ile dokumentów zamierzamy drukować w skali miesiąca. Oczywiście, liczba ta będzie orientacyjna, ale da nam przynajmniej jakiś ogląd na sytuację. Podstawowe modele mają zalecane obciążenie na poziomie 3000 stron miesięcznie, podczas gdy najlepsze drukarki do 500 zł nie mają problemu z zadrukowaniem nawet 10000 stron miesięcznie.

Sterowanie drukarką do 500 zł

Dobra drukarka do 500 zł powinna być prosta i intuicyjna w obsłudze. Najlepsze modele posiadają czytelny wyświetlacz, często dotykowy, by nie trzeba było korzystać z fizycznych przycisków do zmiany ustawień. Niektórzy producenci zdecydowali się także na stworzenie dedykowanej aplikacji na smartfony, dzięki której możemy sterować urządzeniem, korzystając ze swojego telefonu.

Jaka drukarka do 500 zł jest najlepsza?

Szukając najlepszej drukarki do 500 zł, sprawdźmy najpierw opinie o niej w Internecie. Upewnijmy się, czy model nie posiada charakterystycznych dla siebie, a przede wszystkim kosztownych awarii, a także czy sprawdza się u innych użytkowników.

Wśród najlepszych drukarek do 500 zł możemy spotkać bardzo sprawne i tanie w użytkowaniu urządzenia, także takie wyposażone w dodatkowe funkcje, jak automatyczny druk dwustronny, moduł automatycznego skanowania, cicha praca, energooszczędny tryb pracy i inne.

Najlepsza Drukarka do 500 zł
Najlepsza Drukarka do 500 zł

Gdzie kupić drukarkę do 500 zł?

Choć drukarki do 500 zł znajdziemy na półkach dużych marketów z akcesoriami do komputerów i elektroniką, to atrakcyjne ceny najłatwiej znaleźć w Internecie. Do producentów takich urządzeń należą na przykład Canon, HP, Brother, Epson, Xiaomi i inni.

Drukarka do 500 zł – opinie

Większość użytkowników wskazuje, że urządzenie to sprawdza się w drukowaniu dokumentów, a nawet zdjęć. A jak jest Waszym zdaniem? Trzeba wydać więcej czy dla „przeciętnego zjadacza chleba” taki budżet w zupełności wystarczy? Czekamy na Wasze opinie o drukarkach do 500 zł.

Drukarka do 500 zł / Ranking najlepszych

W poszukiwaniu idealnego sprzętu dla siebie warto podeprzeć się opiniami innych. Pomoże w tym nasz ranking najlepszych drukarek do 500 zł, w którym znajdziecie najchętniej wybierane modele wraz z cenami.

1.
Brother HL-1222WE
Drukarka do 500 zł
8.
HP 107w (4ZB78A)
Drukarka do 500 zł
9.
Canon Pixma TS5150
Drukarka do 500 zł

« || »2021