Głośniki komputerowe do 500 zł

Głośniki komputerowe do 500 zł to świetny wybór zarówno dla siebie, jak i jako pomysł na prezent. Całkiem spory budżet sprawia, że otwiera się przed nami wiele możliwości. Z początku możemy być nieco przytłoczeni tą liczbą – bo faktycznie, może sprawić, że nie wiemy, co właściwie wybrać. Sprawia ona jednak, że dużo łatwiej jest dobrać urządzenie ściśle do swoich możliwości. Nie musimy co rusz oglądać się na budżet, lecz wybieramy sprzęt, który pasuje do naszego trybu życia, pozostałego sprzętu i oczekiwań względem odtwarzanego dźwięku.

Zapraszamy więc do lektury poradnika, dzięki któremu usystematyzujecie swoją wiedzę na ten temat. Serwujemy garść porad, które pomogą wybrać model dla siebie, a przede wszystkim podpowiadamy, jakie głośniki komputerowe do 500 zł są najlepsze.

Głośniki komputerowe do 500 zł Ranking
Jakie Głośniki komputerowe do 500 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić głośniki komputerowe do 500 zł?

Osoby niezorientowane w temacie często podnoszą, że wydawanie pół tysiąca złotych na sprzęt audio nie ma sensu. Przecież każdy komputer stacjonarny, laptop, a nawet tablet czy telefon posiadają głośniki wbudowane w urządzenie. Problem nie polega jednak na tym, czy wybrany sprzęt odtwarza dźwięk, ale jak to robi. Niewielkie głośniki wbudowane w różne urządzenia mogą się sprawdzić, gdy priorytetem jest usłyszenie danych treści, a nie ich jakość. Jednak głębia dźwięku, jego realizm i przyjemność z odbioru to kwestia, na której najbardziej nam zależy, a więc dobre głośniki komputerowe do 500 zł są jak najbardziej wskazane.

Głośniki komputerowe do 500 zł
Głośniki komputerowe do 500 zł / Opinie i ranking najlepszych

Głośniki komputerowe do 500 zł – zastosowania

Wspomnijmy jeszcze o tym, do czego przydają się głośniki komputerowe do 500 zł. Obecnie w wielu sytuacjach, na przykład podczas nauki czy pracy zastępujemy je słuchawkami. Nie zawsze jednak jest to wygodne, czy wręcz możliwe. Wiele osób źle się czuje z małym urządzeniem bezpośrednio na lub w uchu. Co więcej, głośniki komputerowe do 500 zł sprawdzają się lepiej, kiedy więcej osób ma słuchać tej samej ścieżki audio. Świetnie sprawdzą się, gdy gramy ze znajomymi, robimy wieczór sportowy, domówkę, razem oglądamy film lub szykujemy romantyczną randkę.

Zobacz też: Głośniki komputerowe 2.1 Bluetooth

Jakie głośniki komputerowe do 500 zł wybrać i kupić? Wielkość zestawu

Na początek warto się zastanowić, jaki właściwie zestaw nas interesuje. Jak już wspomnieliśmy, głośniki komputerowe do 500 zł otwierają przed nami sporo możliwości. Największą popularnością cieszą się zestawy 2.0, najbardziej podstawowe. Są to prawy i lewy głośnik. Ich wzbogacona o subwoofer wersja, oznaczana jako 2.1, posiada dodatkowy głośnik niskotonowy, odpowiedzialny za odtwarzanie bassów. Jednak w tym budżecie znajdziemy także zestawy 5.1, a nawet 7.1.

Im więcej głośników komputerowych do 500 zł, tym bardziej musimy się nagłowić nad ich prawidłowym rozmieszczeniem. Jednak ostateczny efekt nam to wynagradza. Obecność subwoofera zapewnia dużą głębię dźwięku, a mnogość głośników sprawia, że jest on przestrzenny i realistyczny.

Sprawdź także: Głośnik przenośny do 100 zł

Głośniki komputerowe do 500 zł a sposób podłączenia

Wiele osób wciąż preferuje przewodowe głośniki komputerowe do 500 zł. Rozumiemy to. Wystarczy raz podłączyć odpowiedni kabel i mamy to z głowy. Schody robią się wtedy, gdy zestaw audio podłączamy do różnych urządzeń, albo gdy mamy laptopa, którego często zabieramy. W naszym poradniku skupiamy się bowiem na stacjonarnych rozwiązaniach.

Jakie głośniki komputerowe do 500 zł
Jakie głośniki komputerowe do 500 zł wybrać i kupić?

Producenci wychodzą nam jednak naprzeciw i tworzą najlepsze głośniki komputerowe do 500 zł, w których to my wybieramy sposób podłączenia. Możemy użyć do tego kabla typu jack 3,5 mm, przewodu optycznego, a także systemów bezprzewodowych: Bluetooth czy Wi-Fi. Co więcej, możemy swobodnie przełączać pomiędzy tymi systemami, tak że jesteśmy w stanie korzystać z głośników do odtwarzania dźwięku z różnych urządzeń.

Może Cię zainteresować: Głośniki komputerowe 2.1

Jakość dźwięku z głośników komputerowych do 500 zł

Skoro dysponujemy całkiem sporym budżetem, powinniśmy mieć też niemałe wymagania. Najlepsze głośniki komputerowe do 500 zł oferują nam całkiem wysoką jakość dźwięku. Jednym z podstawowych parametrów, który pozwoli nam to ocenić, jest pasmo przenoszenia. Mówi ono o częstotliwości dźwięku, który jest w stanie odtworzyć urządzenie. Optymalnie byłoby, gdyby głośniki pokrywały cały zakres od 20 do 20000 herców z małym marginesem po obydwu stronach. Niższych dźwięków co prawda nie słyszymy, ale czujemy je jako wibrujące bassy.

Zależy nam na donośnej muzyce, która nie traci na jakości pomimo wysokiego poziomu głośności? Najlepsze głośniki komputerowe do 500 zł powinny mieć jak największą moc. Im jest ona wyższa, tym więcej prądu zużywa urządzenie, ale też lepiej radzi sobie z odtwarzaniem dźwięku. Możemy zwrócić też uwagę na impedancję – wyższa zapewnia lepszą jakość dźwięku, jednak nie sprawdzi się w przypadku laptopów i innych urządzeń mobilnych. Może się zdarzyć, że głośniki o wyjątkowo dużej impedancji należy podłączyć poprzez wzmacniacz.

Zobacz również: Głośnik przenośny do 500 zł

Jakie głośniki komputerowe do 500 zł są najlepsze?

Czym jeszcze możemy się kierować, wybierając najlepsze głośniki komputerowe do 500 zł? Wszystko zależy od tego, czego właściwie wymagamy. Dla wielu osób priorytetem będzie wygodne sterowanie. Możemy do tego użyć przycisków fizycznych lub panelu dotykowego. Najbardziej komfortowym wyjściem jest jednak pilot, który pozwala nam zmieniać różne ustawienia na odległość. Najlepsze głośniki komputerowe do 500 zł mogą posiadać obudowę z drewna, która nie tylko designersko wygląda, ale też zapewnia lepszą akustykę. Jeśli zależy nam na ciekawym designie, dobrym wyborem będą głośniki z podświetleniem LED.

Najlepsze głośniki komputerowe do 500 zł
Najlepsze głośniki komputerowe do 500 zł

Gdzie kupić głośniki komputerowe do 500 zł?

Skoro ustaliliśmy już, czego właściwie szukamy, pora jeszcze wybrać odpowiedni sklep? Jeśli chodzi o głośniki komputerowe do 500 zł, jest to na tyle popularna opcja, że znajdziemy je w wielu miejscach. Możemy odwiedzić sklepy komputerowe i ze sprzętem dla audiofilów, a przede wszystkim markety z elektroniką. Dobrym wyborem będzie także sklep internetowy. Oferty w tym budżecie mają dla nas tacy producenci, jak na przykład Edifier, Logitech, Pioneer, Trust, Creative i wielu innych.

Głośniki komputerowe do 500 zł – opinie

Jak podkreślają użytkownicy, kiedy zamierzamy kupić sprzęt audio, warto się kierować przede wszystkim jakością dźwięku i wygodą użytkowania. Za kilka tygodni w ogóle nie będziemy zauważali designu naszego urządzenia, za to wszystkie drobne kompromisy, które tuż po zakupie nam nie przeszkadzały, teraz urosną do rangi irytującego problemu. A jakie Wy macie priorytety przy wyborze? Koniecznie dajcie znać – czekamy na opinie o głośnikach komputerowych do 500 zł.

Głośniki komputerowe do 500 zł / Ranking najlepszych

Co warto kupić w tym budżecie? Polecamy zaufać przede wszystkim realnym, już doświadczonym użytkownikom. Żeby ułatwić Wam sprawę, zebraliśmy ich opinie i doświadczenia, żeby wybrać szczególnie polecane, sprawdzone modele. Znajdziecie je poniżej, gdyż przygotowaliśmy ranking najlepszych głośników komputerowych do 500 zł.

1.
Logitech Z533 (980-001054)
Głośniki komputerowe do 500 zł Logitech
2.
Logitech Z407
Głośniki komputerowe do 500 zł Logitech
3.
SVEN MS-2100 (SV-012236)
Głośniki komputerowe do 500 zł SVEN
4.
Edifier R1700BT (42025)
Głośniki komputerowe do 500 zł Edifier
5.
Edifier T5
Głośniki komputerowe do 500 zł Edifier
6.
Sven Głośniki MS-2085 SV-020101
Głośniki komputerowe do 500 zł SVEN
7.
Edifier R1700BTs
Głośniki komputerowe do 500 zł Edifier
8.
Creative GigaWorks T40 II (51MF1615AA000)
Głośniki komputerowe do 500 zł Creative
10.
Głośnik przenośny JBL FLIP 6 biały
Głośniki komputerowe do 500 zł JBL

Głośniki komputerowe do 500 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję