Głośniki komputerowe do 150 zł

Głośniki komputerowe do 150 zł to urządzenia o umiarkowanej cenie, które jednak mogą nam oferować bardzo wysoką jakość. A to przecież główny powód, dla którego je kupujemy – by cieszyć się dobrym dźwiękiem podczas korzystania z komputera. Z równym powodzeniem możemy podłączyć je zarówno do laptopa, jak i do komputera stacjonarnego. Niektóre modele pozwalają okazyjnie podłączyć nawet telefon czy tablet. W dobie, gdy każdy z nas korzysta z wielu urządzeń elektronicznych, uniwersalność to całkiem pożądana cecha.

Czym jednak się kierować, by wybrać najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł? Zapraszamy do lektury poniższego poradnika, w którym wszystko kompleksowo wyjaśniamy. Nie tylko przedstawiamy różne funkcje i parametry, ale także wskazujemy konkretne rozwiązania.

Głośniki komputerowe do 150 zł Ranking
Jakie Głośniki komputerowe do 150 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić głośniki komputerowe do 150 zł?

Można spotkać się z opinią, że głośniki komputerowe do 150 zł są niepotrzebne. W końcu większość laptopów czy nawet komputerów stacjonarnych posiada jakiś tam wbudowany sprzęt grający. Tyle że „jakiś tam” to nie jest wymarzone słowo na opisanie jakości dźwięku, która ma zapewnić nam relaks i rozrywkę. Dlatego właśnie rekomendujemy zakup osobnego urządzenia audio, które pozwoli nam uzyskać zadowalający efekt.

Głośniki komputerowe do 150 zł
Głośniki komputerowe do 150 zł / Ranking najlepszych i opinie

Dźwięki z oryginalnych, wbudowanych głośników są zwykle płytkie i jednokierunkowe. Kiedy za bardzo zwiększymy głośność, stają się trzeszczące. Można tak obejrzeć krótki filmik czy posłuchać podcastu, jednak przeniesienie się do świata gier, filmów, muzyki wymaga czegoś więcej, a nie zawsze chcemy zakładać słuchawki. Najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł pozwalają nawet urządzić domówkę z muzyką! Grają głośno, wyraźnie i z głębią.

Zobacz też: Głośniki komputerowe do 50 zł

Jakie głośniki komputerowe do 150 zł wybrać i kupić?

Budżet jest ograniczony, ale nie na tyle, by zamknąć nas na różne możliwości. Przeciwnie, tych mamy całkiem sporo. Zdajemy sobie sprawę, że w tej kwocie wytrawni audiofile przyzwyczajeni do profesjonalnego brzmienia nie mają czego szukać, jednak przeciętne ucho nie zauważy różnicy. Musimy tylko zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Rodzaj zestawu,
  • Sposób podłączenia,
  • Sterowanie,
  • Jakość dźwięku,
  • Wykonanie.

Sprawdź także: Głośniki komputerowe do 500 zł

Zestaw głośników komputerowych do 150 zł

Warto zauważyć, że najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł rzadko występują pojedynczo. Najczęściej są to zestawy, mniej lub bardziej rozbudowane. Warto więc znać pojęcia, które mówią nam o zawartości takiego zestawu:

  1. Soundbar – jest to głośnik komputerowy do 150 zł, który ustawiamy na wprost użytkownika. Istnieją modele przeznaczone do powieszenia na ścianie lub ekranie, albo też do położenia na biurku. Taki model ma dwa głośniki połączone w jedno urządzenie. Dają one w miarę przestrzenny dźwięk, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca.
  2. Zestaw 2.0 – zawiera dwa zwykłe głośniki, które grają niezależnie od siebie. Umieszczamy je po obu stronach użytkownika.
  3. Zestaw 2.1 – oprócz wspomnianych głośników zwykłych, zawiera też subwoofer. Co to jest? Tak zwany głośnik niskotonowy, odpowiedzialny za emitowanie bassów. Ustawiamy go naprzeciwko użytkownika, najlepiej przy podłodze. sprawia, że dźwięk nabiera głębi, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas oglądania filmu lub imprezy.
  4. Większe zestawy – na przykład 5.1 lub 7.1 – rzadko spotykane w tym budżecie.
Jakie głośniki komputerowe do 150 zł
Jakie głośniki komputerowe do 150 zł są najlepsze?

Sposób podłączenia i sterowanie głośnikami komputerowymi do 150 zł

Głośniki do komputera do 150 zł mogą być podłączone na dwa sposoby. Przewodowe rozwiązania sprawiają, że musimy użyć przewodu i mamy dość ograniczony zasięg. Przez to mogą się okazać niewygodne dla laptopa i innych urządzeń mobilnych. Na szczęście doba, gdy bezprzewodowe podłączenie powodowało utratę jakości dźwięku, już minęły. Obecnie głośniki komputerowe do 150 zł podłączane za pomocą Bluetooth również się sprawdzają. Najlepiej wybrać model, który oferuje obie opcje.

Może Cię zainteresować: Głośniki komputerowe 2.1 Bluetooth

A co ze sterowaniem? Ono najczęściej odbywa się poprzez pokrętła i przyciski na obudowie. W najbardziej podstawowej wersji pozwalają one na włączenie i wyłączenie urządzenia oraz zmianę głośności, ewentualnie sposobu podłączenia. Niekiedy możemy też ustawiać parametry dźwięku. Najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł posiadają pilot do sterowania na odległość. Dzięki temu nie musimy nawet wstawać, by zmienić na przykład głośność lub odtwarzany utwór.

Jakość dźwięku w głośnikach komputerowych do 150 zł

Kiedy kupujemy głośniki komputerowe do 150 zł, zależy nam właśnie na odpowiedniej jakości dźwięku. To właśnie dlatego szczególną uwagę powinniśmy poświęcić parametrom, które są za nią odpowiedzialne. Jeśli chodzi o impedancję, im wyższa, tym lepszy dźwięk. Jednak zbyt wysoka może wymagać wzmacniacza. Pasmo przenoszenia, czyli częstotliwość dźwięku powinno pokrywać zakres od 20 do 20000 herców (20Hz-20kHz), a wartość dynamiki, podawana w decybelach, być jak najwyższa. Ta ostatnia odpowiada przede wszystkim za głośność.

Zobacz również: Głośniki komputerowe 5.1

Jakie głośniki komputerowe do 150 zł są najlepsze? Jakość wykonania

Co nam po urządzeniu, które wkrótce nie będzie się nadawało do użytku? Powinniśmy wybrać najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł, cechujące się dużą trwałością. Pozwala na to solidna osłona głośnika, a także twardy, odporny na pękanie i przebarwienia plastik. Niektóre modele mogą posiadać domieszkę drewna, która nie tylko ładnie wygląda, ale i zapewnia lepszą akustykę. Dla niektórych użytkowników sporym atutem może być także nowoczesne podświetlenie RGB.

Najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł
Najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł

Gdzie kupić głośniki komputerowe do 150 zł?

Skoro mamy już ustalone, czego oczekujemy, a także ile chcemy za to zapłacić, musimy tylko udać się na zakupy. Gdzie można zobaczyć modele spełniające nasze wymagania? Najlepsze głośniki komputerowe do 150 zł znajdziemy w sklepach ze sprzętem komputerowym i audio, a przede wszystkim w dużych marketach z elektroniką oraz sklepach internetowych. Producenci to na przykład Creative, Logitech, Genius, Natec, Sven i inni.

Głośniki komputerowe do 150 zł – opinie

Jak już wspomnieliśmy, jeśli wymagacie profesjonalnego brzmienia rodem ze studia, nie jest to odpowiednia półka cenowa. Jednak na co dzień urządzenia w tej cenie sprawdzają się doskonale, są też dobrym pomysłem na prezent. Potwierdzają to liczne komentarze zadowolonych użytkowników. A co Wy sądzicie? Jakie macie doświadczenia? Czekamy na opinie o głośnikach komputerowych do 150 zł.

Głośniki komputerowe do 150 zł / Ranking najlepszych

Szukacie urządzeń, które goszczą już w wielu domach i stanowią doskonałe uzupełnienie zestawu komputerowego? Jeśli tak jak my stawiacie na polecane, sprawdzone rozwiązania, koniecznie zerknijcie w poniższy ranking najlepszych głośników komputerowych do 150 zł.

1.
Logitech Z150 (980-000815)
Głośniki komputerowe do 150 zł Logitech
2.
Creative Pebble Plus
Głośniki komputerowe do 150 zł Creative
3.
Edifier HECATE G1000 G1000 black
Głośniki komputerowe do 150 zł Edifier
4.
Genesis Helium 200 (NCS-1305)
Głośniki komputerowe do 150 zł Genesis
5.
Sven SPS-608 Czarny
Głośniki komputerowe do 150 zł SVEN
7.
Tracer HI CUBE RGB Flow Bluetooth
Głośniki komputerowe do 150 zł Tracer
8.
Głośniki GoGEN RGB (PSU104) Czarne
Głośniki komputerowe do 150 zł
9.
C-Tech SPK 310B
Głośniki komputerowe do 150 zł C-Tech
10.
C-Tech 310WD
Głośniki komputerowe do 150 zł C-Tech

Głośniki komputerowe do 150 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję