Głośniki komputerowe 2.1

Głośniki komputerowe 2.1 to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o nagłośnienie do komputera. Wszyscy doskonale wiemy, że najczęściej głośniki wbudowane w komputer, czy też laptop lub inne urządzenie nie radzą sobie najlepiej z odtwarzaniem wielotonowych dźwięków. Muzyka brzmi w nich bardzo płasko, trzeszczy, nie oddaje piękna, jakie zaplanował dla nas artysta. Również jakość słuchania podcastów czy audiobooków znacząco spada. Dlatego dodatkowy sprzęt wydaje się wręcz niezbędny, jeśli chcemy cieszyć się dobrym sprzętem.

Co dokładnie charakteryzuje opisywany przez nas zestaw i z czego się on składa? Czym się kierować przy jego zakupie? A wreszcie, jakie głośniki komputerowe 2.1 są najlepsze? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym odpowiadamy na wszystkie te pytania.

Głośniki komputerowe 2.1 Ranking
Jakie Głośniki komputerowe 2.1?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia głośniki komputerowe 2.1?

Zacznijmy od tego, że głośniki komputerowe 2.1 podłączymy nie tylko do komputera stacjonarnego. większość z nich doskonale współpracuje także z telefonami, laptopami, tabletami i innymi urządzeniami. Obecnie stawia się bowiem na uniwersalny sprzęt do odtwarzania dźwięku. Warto jednak wspomnieć o tym, co zawiera taki zestaw. Są to dwa głośniki zwykłe, odpowiedzialne za odtwarzanie głównego dźwięku, a także jeden głośnik niskotonowy. Najlepiej dwa podstawowe głośniki ustawić po bokach, zwrócone w kierunku osoby korzystającej z komputera, natomiast głośnik niskotonowy, tak zwany subwoofer, umieścić na podłodze, na środku lub gdzieś z boku, jeśli nie ma takiej możliwości.

Głośniki komputerowe 2.1
Głośniki komputerowe 2.1 / Cena, ranking najlepszych, opinie

Po co nam w ogóle subwoofer, nazywany także głośnikiem niskotonowym? Jak wskazuje jego nazwa, jest on odpowiedzialny za generowanie niskich tonów. W tym miejscu warto wyjaśnić, że ludzkie ucho z reguły rozróżnia dźwięki o częstotliwości od 20 do 20 tysięcy herców. Z tymi częstotliwościami radzi sobie większość podstawowych głośników. Musimy jednak wiedzieć, że choć niższych częstotliwości nie słyszymy, to odczuwamy je jako tak zwane bassy. Dzięki nim muzyka jest głębsza, bardziej wyrazista, i za to właśnie odpowiada dobry subwoofer w zestawie głośników komputerowych 2.1.

Zobacz też: Mini głośnik do telefonu

Jakie głośniki komputerowe 2.1 wybrać i kupić?

Skoro wiemy już, jak wygląda taki zestaw oraz czym się charakteryzuje, pozostaje nam już tylko odpowiedni zakup. Żeby wybrać najlepsze głośniki komputerowe 2.1, musimy zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Zasilanie i komunikacja,
  • Sterowanie,
  • Wielkość i moc,
  • Dodatkowe atuty.

Zasilanie i komunikacja w głośnikach komputerowych 2.1

Jeśli chodzi o zasilanie, sprawa jest zazwyczaj prosta. W znakomitej większości głośniki komputerowe 2.1 to modele przewodowe. Wymagają one bowiem dość sporo energii, a bateria szybko by się wyczerpała. Mało tego, są to zestawy na tyle duże, że z reguły nie ma potrzeby ich przenoszenia. Jednak zupełnie inaczej sprawa się ma, jeśli chodzi o komunikację z innymi urządzeniami, komputerem, ale także telefonem czy laptopem. Pod tym względem wyróżniamy dwie grupy:

  1. Głośniki komputerowe 2.1 przewodowe – do ich podłączenia służy zwykle gniazdo AUX lub przewód optyczny. Nadają się świetnie do komputera stacjonarnego, ale niekoniecznie urządzeń mobilnych. Połączenie po kablu jest za to stabilne i przepustowe, dzięki czemu możemy liczyć na doskonałą jakość dźwięku.
  2. Głośniki komputerowe 2.1 uniwersalne – możemy podłączyć je na wiele sposobów. Jednym z nich jest gniazdo mini jack 3,5mm, innym wejście optyczne, ale także technologie bezprzewodowe, jak Bluetooth czy Wi-Fi. To my decydujemy o tym, którego ze sposobów połączenia używamy. Jeśli chcemy podłączyć laptop, telefon i inne urządzenie, a jednocześnie nie ograniczać się długością przewodu, jest to doskonałe rozwiązanie.

Sprawdź także: Mały głośnik przenośny

Sterowanie głośnikami komputerowymi 2.1

A co ze sterowaniem? Kwestia wydaje się prosta – przycisk do włączania i wyłączania, pokrętło do regulacji głośności, i to w zasadzie tyle. Jednak najlepsze głośniki komputerowe 2.1 dają nam o wiele więcej opcji. Pozwalają między innymi ustawić balans i inne parametry dźwięku, wybrać sposób przesyłania danych, a także posiadają kilka innych funkcji. Często są więc wyposażone w pilota, który pozwala nam zrobić to na odległość, bez wstawania z siedziska czy z łóżka. Dobrym rozwiązaniem, gdy mamy zajęte ręce, jest też możliwość sterowania głosowego.

Jakie głośniki komputerowe 2.1
Jakie głośniki komputerowe 2.1 wybrać i kupić?

Wielkość i moc głośników komputerowych 2.1

Często dobre głośniki komputerowe 2.1 to gwarancja udanej domówki. Są one w stanie zapewnić głośną, donośną muzykę, przy której może bawić się wiele osób. Wiele jednak zależy od ich wielkości i mocy. Oczywiście, im wyższa moc, tym lepsze urządzenie – wszak nie zawsze musimy używać całego jej zakresu, ale dobrze mieć go w zapasie. Z kolei wielkość wpływa na rozchodzenie się dźwięku. Zastanówmy się więc, co jest dla nas priorytetem – domowe imprezy i duża głośność, czy może małe, nierzucające się w oczy głośniki komputerowe 2.1 do kameralnych, codziennych zastosowań. Niezależnie od potrzeb, na pewno znajdziemy zestaw dla siebie.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny Bluetooth

Jakie głośniki komputerowe 2.1 są najlepsze? Dodatkowe atuty

Czym jeszcze wyróżniają się najlepsze głośniki komputerowe 2.1? Możecie być zaskoczeni, ale dużym atutem będzie… drewniana obudowa. Zapewnia ona dużo lepsze rozchodzenie się dźwięku. Możemy także zdecydować się na podświetlane głośniki, co prawda nie wpływa to na brzmienie, ale jest to ciekawy design. Najlepsze głośniki komputerowe 2.1 mogą mieć także wejście słuchawkowe oraz dotykowy wyświetlacz.

Gdzie kupić głośniki komputerowe 2.1?

W jakich sklepach szukać głośników komputerowych 2.1? Dobrym wyborem będą popularne markety z elektroniką i akcesoriami do komputerów, gdzie czeka na nas ogromny wybór, a także sklepy dla audiofilów. Polecamy też sprawdzić sklepy internetowe, zwłaszcza w poszukiwaniu niskich cen. Takie zestawy produkują między innymi Edifier, Tracer, Creative, Logitech, Genesis i inne.

Najlepsze głośniki komputerowe 2.1
Najlepsze głośniki komputerowe 2.1

Cena głośników komputerowych 2.1

Ile kosztują głośniki komputerowe 2.1? Cena zależy od wielu czynników, jednak z reguły jest nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnego zestawu. Dobre głośniki w takiej wersji kupimy już za około 150 zł. Jednak za modele z półki premium trzeba zapłacić nawet około 3000 zł.

Głośniki komputerowe 2.1 – opinie

Jakich treści zazwyczaj słuchacie na komputerze? Cieszycie ucho filmową muzyką i dialogami, a może ulubionymi przebojami, ciekawymi informacjami z podcastów czy pasjonującą fabułą audiobooków? Koniecznie dajcie znać, jak jakość dźwięku wpływa na odbiór tego typu treści i dlaczego decydujecie się na podobny zakup. Czekamy na opinie o głośnikach komputerowych 2.1.

Głośniki komputerowe 2.1 / Ranking najlepszych

Po jaki konkretnie model sięgnąć? To pytanie zadaje sobie większość przyszłych posiadaczy. Jako zwieńczenie naszego poradnika przygotowaliśmy na nie odpowiedź. Jest nią ranking najlepszych głośników komputerowych 2.1, który daje pewność zakupu wysokiej jakości, polecanego i sprawdzonego sprzętu.

1.
Logitech Z313 (980-000413)
Głośniki komputerowe 2.1 Logitech
2.
Creative Pebble Plus
Głośniki komputerowe 2.1 Creative
3.
Edifier S360DB
Głośniki komputerowe 2.1 Edifier
4.
Logitech Z533 (980-001054)
Głośniki komputerowe 2.1 Logitech
5.
Logitech Z623 (980-000403)
Głośniki komputerowe 2.1 Logitech
6.
Edifier S350D (SPK-EF-S350D)
Głośniki komputerowe 2.1 Edifier
7.
Creative SBS E2500 2.1 Czarny
Głośniki komputerowe 2.1 Creative
8.
Creative SBS E2900
Głośniki komputerowe 2.1 Creative
9.
Sven MS-1085 (SV-01301085BK)
Głośniki komputerowe 2.1 SVEN
10.
Sven MS-1820 (SV-01301820BK)
Głośniki komputerowe 2.1 SVEN

Głośniki komputerowe 2.1 - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję