Drukarka dla grafika

Jednym z nieodłącznych gadżetów w pracy jest m. in. drukarka dla grafika. To wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala nam codziennie wykonywać pracę, pomaga, daje korzyści, skraca czas wykonania obowiązków. Każdy grafik powinien posiadać takie urządzenie w swojej pracy. Dobrze dobrana pozwala nam cieszyć się jakością wydruku, ale też skanu i wiele więcej. Taki gadżet to nasza połowa sukcesu, jeśli chodzi o kontakt z klientem. Ale o tym warto przekonać się samemu.

Mamy dla Was małą podpowiedź, jak dopasować drukarkę dla grafika, do własnych potrzeb. Jaką wybrać? Gdzie kupić? Za ile? Jakie funkcje będą przydatne? To i wiele więcej znajdziecie poniżej, w naszym najnowszym artykule. Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z nim!

Drukarka dla grafika Ranking
Jaka Drukarka dla grafika?
Ranking najlepszych >>>

Jaką drukarkę dla grafika wybrać i kupić?

Zanim decydujemy się na jakąkolwiek drukarkę dla grafika, warto przejrzeć dostępne modele. Zastanówmy się także, jaka by nam się przydała. Jakie funkcje i parametry będą dla nas odpowiednie a wtedy warto przyjrzeć się kilu istotnym cechom, jak:

  • rodzaj,
  • papier,
  • wielofunkcyjność,
  • łączność drukarki,
  • szybkość drukowania.
Drukarka dla grafika
Drukarka dla grafika / Ranking, opinie i cena

Rodzaj drukarki dla grafika

Drukarka dla grafika to wybór między dwoma rodzajami. Pierwszą z nich jest bardzo popularna i powstała jako pierwsza drukarka atramentowa. Została ona stworzona na podstawie działania maszyny do pisania. W tym przypadku używamy atrament. Wiele osób decyduje się na jej zakup, gdyż doskonale radzi sobie z wydrukami czarno-białymi i kolorowymi niezależnie czy mówimy o dokumentach czy też grafice.

Drugim rodzajem jest drukarka laserowa. Ta z kolei jest mniej precyzyjna, gdyż używa do nanoszenia tuszu laserów lub diod LED. Raczej dobrze radzi sobie z teksami, ale nieco gorzej z grafiką. Korzystają z niej firmy, ale raczej nie profesjonalni graficy.

Zobacz: Drukarka dla nauczyciela

Papier w drukarce dla grafika

Zwykle każda drukarka dla grafika używa przede wszystkim papieru A4 białego, jednak w tej pracy liczy się coś więcej. Tu musi też drukować z innych papierów jak koperty, grubsze kartki techniczne ale też na papierze fotograficznym. Oczywiście zwróćmy też uwagę na format, gdyż zwykle grafiki mogą mieć różną wielkość nie tylko A4, ale też A5 czy A3. Pod te kryteria dobierzmy nasz nowy gadżet, aby sprawdzał się nam w każdej sytuacji. Jeśli to dla nas istotne sprawdźmy też ile kartek mieści się w zbiornikach na papier.

Wielofunkcyjność drukarki dla grafika

Drukarka dla grafika to dobry przykład gadżetu wielofunkcyjnego. Otóż to nie tylko sprzęt, który drukuje. Ale też posiada inne przydatne funkcje, jak skanowanie. To przykład nowoczesności, kiedy to dokumenty wydrukowane na papierze skanujemy i posiadamy w wersji elektronicznej. Wtedy można je ponownie wydrukować, ale też przesłać mailem lub po prostu przechowywać w wersji elektronicznej.

Innym przykładem jest możliwość kopiowania plików. Czasem bywa tak, że potrzebujemy kilka kopi naszych grafik i tu z pomocą przychodzi nam ten oto gadżet. Mamy więcej tej samej wersji w takiej samej jakości bez konieczności ponownego rysowania. Mowa o złączu bezprzewodowym Bluetooth. Jednak to nie występuje we wszystkich modelach i jeśli nam bardzo na nim zależy, powinniśmy dokładnie tę opcję sprawdzić. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przesyłać pliki za pomocą parowania urządzeń, bez zbędnych kabli. To bardzo szybki i prosty sposób, który pozwala nam również przesyłać grafiki wprost z telefonu i tableta, co w innym wypadku byłoby nieco utrudnione.

Łączność w drukarce dla grafika

Drukarka dla grafika może posiadać łączność w postaci tradycyjnego złącza USB. Czyli złącze przewodowe za pomocą kabla. To bardzo popularny motyw, kiedy musimy złączyć oba urządzenia kablem. Choć nie każdy to lubi, gdyż mogą się one wzajemnie plątać. Oprócz tego w wejście USB możemy też włożyć pendrive z grafiką do wydruku.

Ale to nie wszystko. Do wyboru mamy też znacznie nowocześniejsze metody.

Jaka drukarka dla grafika
Jaka drukarka dla grafika? Sprawdź!

Szybkość drukowania w drukarce dla grafika

I ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest szybkość drukowania drukarki dla grafika. Każda z nich powinna mieć odpowiednio dobrane parametry, ale przede wszystkim tempo wydruku. Zapewne każdy z nas chciałby cieszyć się szybkim efektem, jednak pamiętajmy, że zbyt duża prędkość może skutkować zepsuciem się jakości grafiki. Warto przeczytać wcześniej fora internetowe, na których będą opisane opinie innych użytkowników na ten temat. Oczywiście ważne jest, aby sprzęt działał sprawnie i lepiej jest nieco dłużej poczekać, ale mieć ładnie wydrukowaną grafikę.

Polecamy: Drukarka dla studenta

Zalety drukarki dla grafika

Drukarka dla grafika to bardzo dobre jakościowo i wielofunkcyjne urządzenie. Jest z nami zawsze, gdy potrzebujemy na szybko coś wydrukować, a także zeskanować i wysłać pocztą mail. To gadżet potrzebny w każdej pracy z rysunkiem, grafikami i tekstem. Za pewne w innym przypadku, z usług drukarni nieźle byśmy przepłacili. A też nie zawsze mamy jej w pobliżu i też nie jest czynna 24h/7. A czasem wymaga tego od nas nasza praca. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać parametry, a wtedy będzie to nasz ulubiony gadżet.

Najlepsza drukarka dla grafika

Najlepsza drukarka dla grafika powinna spełnić nasze oczekiwania co do swojej jakości wobec ceny. Do wyboru mamy też różne dodatki i funkcje, które po części możemy też dobrać do własnych potrzeb. Wybierzmy taki sprzęt który jest bezawaryjny, cechuje się odpowiednimi parametrami, a jego tusze są tanie lub posiadają tanie i łatwo dostępne zamienniki. Zapewne grafik może w ciągu dnia drukować wiele i cały czas powinny te wydruki być czytelne, nierozmazane, a sam sprzęt nie może się przegrzewać. Wtedy jest najlepszy.

Gdzie kupić drukarkę dla grafika?

Dobra drukarka dla grafika jest dostępna w wielu modelach w internecie, gdzie często możemy natrafić na zniżki i promocje. Ale bardzo duży wybór czeka nas także w sklepach stacjonarnych jak te z akcesoriami do komputerów czy z elektroniką i w marketach RTV a także w dyskontach. Do znanych producentów należą: Brother, HP, Canon, Lexmark, Epson i inni.

Najlepsza drukarka dla grafika
Najlepsza drukarka dla grafika

Cena drukarki dla grafika

Drukarka dla grafika to raczej dobrej jakości sprzęt, bardzo wytrzymały i bezawaryjny, aby nadążał za pracą. Dlatego też jego cena jest nieco wyższa, niż sprzętu do domowego użytku. Zwykle cena rozpoczyna się od około 1000 zł w górę. Czasem mogą one sięgać nawet do 3000 zł.

Drukarka dla grafika – opinie

Czy drukarka dla grafika powinna mieć jakieś specyficzne funkcje? Co z jej parametrami? Jakie kryteria powinna spełniać Waszym zdaniem? Na co Wy zwróciliście uwagę podczas zakupu? Jesteście z niej zadowoleni? Jaki więc model możecie polecić? Osoby chętne zapraszamy do pozostawienia komentarzy wraz z własną opinią!

Sprawdź: Drukarka do firmy

Drukarka dla grafika / Ranking najlepszych

Dobry gadżet, zwłaszcza taki, który będzie używany w pracy to nie lada wyzwanie. Ale nie martwcie się, od czego macie nas? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking najlepszych drukarek dla grafika. To tutaj znajdziecie polecane przez innych użytkowników modele, wszystkie są sprawdzone i chętnie wybierane. Do tego znajdziecie pełen opis wraz z aktualną ceną. Sprawdźcie sami i kupcie sobie dobry sprzęt!

2.
Konica-Minolta bizhub C3100i AE1X021
Drukarka dla grafika Konica Minolta
3.
Epson L8050 EcoTank
Drukarka dla grafika Epson
4.
Epson ITS M1180 (C11CG94403)
Drukarka dla grafika Epson
5.
Epson L1300
Drukarka dla grafika Epson
6.
OKI ES4132dn
Drukarka dla grafika OKI
7.
OKI B512dn (45762022)
Drukarka dla grafika OKI
9.
Brother PJ-763
Drukarka dla grafika Brother
10.
Konica Minolta Bizhub 3300P
Drukarka dla grafika Konica Minolta

Drukarka dla grafika - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję