Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe okazuje się świetnym rozwiązaniem nie tylko do biura, ale i do domu. Chociaż jest droższe w zakupie, to może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jeśli drukujemy sporo dokumentów, zdjęć i innych plików, niezwykle ważna jest jakość urządzenia, którego do tego używamy, a także koszt eksploatacji i wygoda użytkowania. Wszystkie te tematy poruszamy w poniższym poradniku.

To jednak nie wszystko. Wskazujemy też, jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe jest najlepsze. Znajdziecie tu konkretne rozwiązania oraz podpowiedzi, na co zwrócić uwagę w sklepie. Lektura sprawi, że zakup stanie się o wiele prostszy, dlatego już teraz zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Ranking
Jakie Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe?

Na początek jesteśmy Wam winni szybkie wyjaśnienie. Co to jest urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe? Chodzi o sprzęt, który potocznie nazywamy po prostu drukarką laserową. W przeciwieństwie do jednofunkcyjnej drukarki, pozwala ono jednak skanować dokumenty, to znaczy przenosić wersje papierowe do plików cyfrowych. Od urządzeń wielofunkcyjnych, z jakimi mogliśmy się spotkać dotychczas, różni się przede wszystkim technologią druku.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe / Opinie, ranking najlepszych i cena

Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe – laserowe czy atramentowe?

Zanim zdecydujemy się na urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe, warto się zastanowić, co różni je od atramentowego. Jak już wspomnieliśmy, jest to przede wszystkim technologia druku. Drukarka laserowa, jak sama nazwa mówi, wykorzystuje lasery, ale także tonery i bębny. Cząsteczki tonera przyciągane są przez światłoczuły bęben, znajdujący się pod kartką, a atrament przykleja się w miejscach, które nie zostały rozładowane przez laser. Wszystko to wykorzystuje zjawisko elektrostatyczności i przyciągania ładunków dodatnich oraz ujemnych.

Zobacz też: Urządzenie wielofunkcyjne

A jak to wygląda w przypadku drukarki atramentowej? Sprawa jest o wiele prostsza. W kierunku papieru wystrzeliwane są malutkie cząsteczki atramentu, które tworzą wzór na kartce. Z tego powodu drukarka atramentowa jest tańsza w zakupie. Z kolei dobre urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe okazuje się znacznie bardziej opłacalne w eksploatacji. Świetnie sprawdza się w przypadku dokumentów i dużej ilości plików do drukowania, gdyż robi to bardzo szybko. Z kolei drukarka atramentowa polecana jest do zdjęć i grafik, a także do sporadycznego użytku.

Czy warto kupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe?

Warto więc sobie zadać pytanie, czy dobre urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe to zakup dla nas. Żeby różnica w cenie zakupu się zwróciła, musimy drukować dość duże partie dokumentów i innych plików. Dlatego właśnie rozwiązanie to polecane jest szczególnie dla przedsiębiorców, do biura czy różnego rodzaju instytucji. Z kolei urządzenie atramentowe świetnie sprawdzi się w domu, w którym tylko sporadycznie musimy wydrukować parę zdjęć albo dokumentów.

Sprawdź także: Urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe do zdjęć

Czy drukarka laserowa do zdjęć zda egzamin? Jako że zdecydowaliśmy się na model kolorowy, to może się udać. Pamiętajmy jednak, że przy tej samej cenie fotografia nigdy nie będzie miała tak dobrej jakości, jak z drukarki atramentowej czy termosublimacyjnej. Natomiast wydruk zdjęć okaże się o wiele tańszy, świetnie sprawdzi się też do dokumentów z ilustracjami, wykresami i tak dalej. Jeśli natomiast zależy nam na skanowaniu, nie drukowaniu zdjęć, urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe okazuje się strzałem w dziesiątkę. Najczęściej zamontowany w nim skaner doskonale zdaje egzamin.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe / Cena, opinie, ranking najlepszych

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe wybrać i kupić?

Żeby wybrać najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Do najważniejszych należą:

  • Rozdzielczość – im więcej dpi, tym dokładniejszy wydruk, pełen szczegółów, wyraźny i ostry. Minimum to 300dpi, choć dobre urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe zwykle oferuje nam więcej.
  • Skanowanie – tutaj także w grę wchodzi rozdzielczość, wygoda oprogramowania czy wielkość skanera. Najlepiej, jeśli jest to A3 – wtedy nie będziemy mieli problemu ze skanowaniem nawet dużej książki.
  • Prędkość druku – tutaj drukarka laserowa na głowę bije atramentową, drukując nawet ponad 100 kartek w ciągu minuty.
  • Druk dwustronny – najlepiej, jeśli jest on automatyczny i odbywa się zgodnie z ustawieniami, bez naszej ingerencji.
  • Łączność – najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe drukuje pliki nie tylko z komputera. Możemy się z nim połączyć także bezprzewodowo, za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi i w ten sposób wysyłać dokumenty czy obrazy do druku. Niekiedy urządzenia tego typu posiadają również wejścia na kartę pamięci i USB, tak by drukować bezpośrednio z nośnika.

Może Cię zainteresować: Drukarka laserowa do 200 zł

Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe jest najlepsze?

To jednak nie wszystko. Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe może pełnić rolę nie tylko drukarki i skanera, ale także kopiarki. Dzięki temu omijamy pośrednika, jakim jest komputer – po prostu naciskamy odpowiedni przycisk i dokumenty same się powielają. Zdarza się też, że ma ono funkcję faksu. Chociaż powoli odchodzi się od tej formy komunikacji, to wciąż jeszcze możemy ją spotkać w niektórych biurach i urzędach, dlatego warto się w nią wyposażyć.

Najważniejsze jest jednak to, by dobrać urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe do swoich potrzeb. Drukarka do domu nie musi być duża, gdyż przeważnie nie mamy potrzeby zadrukowywać kartek większych od A4, przydaje się natomiast funkcja drukowania na kopertach. Z kolei w niektórych firmach czy szkołach możliwość wydruku na kartce A3 będzie ogromnym atutem. Ważne więc, by urządzenie było wygodne w użytkowaniu dla nas, nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, jakie urządzenie sprawdzi się u wszystkich.

Zobacz również: Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem

Gdzie kupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe?

Jakie sklepy oferują nam dobre urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe? Warto odwiedzić sklepy internetowe i komputerowe, a także popularne markety z elektroniką czy wyposażeniem biur. Możemy wybierać spośród naprawdę wielu producentów, jak na przykład Epson, Brother, HP, Xerox, OKI i innych.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe
Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe

Cena urządzenia wielofunkcyjnego laserowego kolorowego

Ile kosztuje urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe? Cena jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku drukarek atramentowych, jak również czarno-białych. Wszystko przez skomplikowaną budowę. Wiele zależy też od pozostałych funkcji, jednak musimy się przygotować na wydatek od 500 do nawet 5000 zł.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe – opinie

Co skłoniło Was do podjęcia takiej, a nie innej decyzji o zakupie? Dlaczego stawiacie akurat na technologię laserową i do czego potrzebujecie wydruku kolorowego? Bardzo nas to ciekawi, dlatego czekamy na Wasze doświadczenia i opinie o urządzeniach wielofunkcyjnych laserowych kolorowych w sekcji komentarzy.

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe / Ranking najlepszych

Mamy dla Was także ranking najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych laserowych kolorowych. Dzięki temu na wyciągnięcie ręki macie polecane modele, cieszące się doskonałą opinią. To ważne w przypadku tak dużych wydatków, które pozostaną z nami na lata.

1.
Konica Minolta C3320i
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta
2.
Konica Minolta Bizhub c558e
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta
3.
OKI MC563dn (46357132)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe OKI
4.
OKI MC883dnct (09006108)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe OKI
5.
Konica Minolta Bizhub C450i
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta
6.
OKI C532DN (46356102)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe OKI
7.
Konica Minolta Bizhub C650i
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta
8.
OKI MC 573DN (46357102)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe OKI
9.
Xerox WorkCenter 6515DN (6515V_DN)
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Xerox
10.
Konica Minolta C3300i
Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Konica Minolta

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję