Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem

Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem to urządzenie, z którego chętnie korzystają firmy w swoim codziennym użytkowaniu. To duży format, większy, niż a4, zatem nie zawsze jest on wykorzystywany w domu. Do tego skaner, jako bardzo przydatny dodatek, dzięki któremu możemy przesyłać dokumenty elektronicznie. Ten sprzęt pozwala nam drukować większe formaty, na których więcej widać, co jest ważne w przypadku np. plakatów czy dużej ilości ważnych dokumentów projektowych. Tym bardziej, ze do domowych wydruków raczej mimo wszystko używamy czarno-białych elementów, niż kolorowych.

Mając firmę, zastanówmy się więc, jaka drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem będzie dla nas odpowiednia. Jaki model przyda nam się na co dzień. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Gdzie można dokonać zakupu? Jeśli szukacie pomocy, znajdziecie ją w naszym najnowszym artykule. Podpowiemy Wam parę przydatnych informacji, dlatego też nie traćcie czasu i zajrzyjcie już teraz!

Czym wyróżnia się drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem?

Dobra drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem stosuje lasery lub diody led do nanoszenia tuszy na kartkę papieru. Taki sprzęt pozwala nam cieszyć się dobra jakością koloru oraz dokładności. Przez to wydruki w kolorze wychodzą taniej, tusz nie jest marnowany, a to pozwala nam drukować także zdjęcia czy plakaty, różne grafiki, a nie tylko litery i liczby.

Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem
Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem/ Opinie, ranking i cena

Do tego mamy skaner, dzięki któremu możemy wszystkie już wydrukowane pliki np. podpisać i zeskanować, aby były w wersji elektronicznej. Wtedy też mamy taki plik najczęściej w formie PDF, co pozwala nam je przechowywać lub wysyłać za pomocą maila.

Sprawdź: Drukarka 3w1

Jaką drukarkę laserową kolorową a3 ze skanerem wybrać i kupić?

Aby móc cieszyć się wszystkim, co daje nam drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem, warto zwrócić uwagę na jej parametry. Na to, co posiada, co może nam zaoferować. Przede wszystkim zastanówmy się, do jakich celów będziemy jej używać. Ale też przyjrzyjmy się takim istotnym elementom, jak:

  • papier i materiały,
  • szybkość drukowania,
  • łączność.

Papier i materiały do drukarki laserowej kolorowej a3 ze skanerem

Każda drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem jest na swój sposób wyjątkowa. Otóż choć pozwala nam na wydruki kolorowe, na skanowanie ich i to wszystko na dużym formacie a3, to jednak należy też sprawdzić papier, na jakim możemy drukować. Nie każdy model oferuje aż tak szeroką gamę. Oczywiście najczęściej będzie używana biała kartka a3, ale niektóre modele oferują nam wydruk na papierze technicznym, na dużej kopercie czy na papierze fotograficznym. Przykładowa cena to około 35 zł za 90 g zwykłego papieru a3. Za 145 g możemy zapłacić 50 zł.

Warto też zwrócić uwagę, na oferowane tonery z tuszem. Najbardziej opłacają się mieszanki tuszu czarnego w zestawie z kolorowymi. Oprócz oryginalnych możemy też stosować tańsze zamienniki. Zawsze sprawdzajmy ceny i pojemności, a także dostępność. Przykładowo za zestaw tusze czarny + 3 kolory zapłacimy około 65 zł za oryginał. Za sam zestaw czarnych oryginałów możemy zapłacić ponad 100 zł. Dlatego warto sprawdzać ceny i jakość.

Szybkość drukowania w drukarce laserowej kolorowej a3 ze skanerem

Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem zwykle oferuje nam zarówno optymalną szybkość wydruku, ale także skanu, przez co nasze dokumenty nie są zamazane, są wyraźne, a warto móc pochwalić się jakością, niż szybkością, która nic nam nie daje. Oczywiście każdy chciałby mieć jak najszybciej wydruki, jednak czasem warto uzbroić się w cierpliwość. Dobry gadżet bowiem jest w stanie nawet 30 kartek wydrukować w czasie 1 minuty, obojętnie czy w wersji czarno białej, czy też w kolorze.

Jaka drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem
Jaka drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem ? Sprawdź !

Łączność w drukarce laserowej kolorowej a3 ze skanerem

Oczywiście najpopularniejszą formą złącza jest połączenie urządzeń za pomocą kabla USB. To dzięki niemu nasz sprzęt jest w pełni kompatybilny, nic się nie zacina, połączenie nie zostanie przerwane, jeśli nie wyjmiemy kabla. Jednak wiele osób denerwują kable, które mogą się ze sobą plątać.

Ale niektóre nowsze modele oferują nam złącze za pomocą bezprzewodowego Bluetooth. Wiele firm, które mogą pozwolić sobie na wydanie większej ilości pieniędzy, decydują się na takie rozwiązanie. Nie mamy żadnych plączących się kabli. Wystarczy sparować oba urządzenia. To pozwala nam na wydruki także ze smartfonów i tabletów. Ale uważajmy, aby nie utracić połączenia.

Polecamy: Skaner do komputera

Wiele drukarek oferuje nam także wejścia slot na karty pamięci lub USB na pendrive’a. To także opcje bezprzewodowe.

Dlaczego warto kupić drukarkę laserowa kolorową a3 ze skanerem?

Czy drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem warta jest naszej uwagi? Otóż wielu użytkowników ceni sobie jej działanie. To wielofunkcyjne urządzenie, które posiada dobre parametry to małych i dużych firm. Wykorzystuje rożne materiały eksploatacyjne, zarówno zwykły czarny toner, ale też kolorowe, do kolorowych wydruków. Możemy używać oryginalnych tonerów, ale też znaleźć tańsze, równie dobre zamienniki. Wydruk będzie równie trwały, co dobry jakościowo.

Najlepsza drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem

Najlepsza drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem to taka, która jest w pełni dopasowana do naszych potrzeb, profesji, nie zabiera zbyt wiele miejsca, za to daje jakość wydruku i skanu. Mamy opcję drukować kolorowe dokumenty i grafiki, ale też je w taki sposób skanować. Mamy duży format, co pozwoli nam na większą precyzję i dokładność. Zatem sami musimy zdecydować, jaki model będzie dla nas najlepszy, biorąc pod uwagę wymienione przez nas wyżej elementy.

Gdzie kupić drukarkę laserowa kolorową a3 ze skanerem?

Dobra drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem jest do kupienia w wielu miejscach np. w sklepie stacjonarnym czy markecie z RTV, ale jednak największy wybór czeka na nas w sklepach internetowych. Do znanych producentów możemy zaliczyć: Brother, Epson, Lexmark, Canon czy też HP i inni.

Najlepsza drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem
Najlepsza drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem

Cena drukarki laserowej kolorowej a3 ze skanerem

Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem może mieć różną cenę w zależności od marki, modelu i funkcji. Oczywiście zaczynając od tych najtańszych to będziemy musieli zapłacić od 1000 zł w górę. Za te najdroższe musimy sobie jednak liczyć znacznie więcej, bo nawet 4500 zł.

Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem – opinie

Jaka drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem Waszym zdaniem jest najbardziej godna uwagi? Czy te maszyny sprawdzą się w każdej firmie? Co skłoniło Was do zakupu? Jakie funkcje Was przekonały? Jaki model możecie śmiało polecić? Czy może jednak coś byście zmienili? Jakie widzicie wady? Podzielcie się z nami swoją opinią! Czekamy na nie w sekcji komentarzy!

Zobacz także: Drukarka laserowa a3

Drukarka laserowa kolorowa a3 ze skanerem / Ranking najlepszych

Każda firma potrzebuje dobrych akcesoriów, aby móc sprawnie funkcjonować. Jednym z nich jest drukarka, odpowiednio dopasowana do potrzeb i branży. Jeśli i Wy takiej szukacie, mamy coś dla Was wyjątkowego. Oto nasz ranking najlepszych drukarek laserowych kolorowych a3 ze skanerem. Znajdziecie tu tylko polecane modele, sprawdzone, chętnie wybierane, a to wszystko w jednym miejscu! Sprawdźcie wszystko, zanim inni je wykupią!

Dodaj opinie lub recenzję