Skaner do komputera

Każdy z nas ma czasem dzień, gdy musi pomęczyć się z różnymi dokumentami. Zwykle na porządku dziennym jest używanie do tego celu komputera. Niezwykle przydatnym gadżetem może okazać się skaner do komputera. I to nie tylko u osób pracujących, ale też dla uczniów i studentów. Możemy go wykorzystać w wielu, także kryzysowych sytuacjach. To wielofunkcyjny gadżet i warto mieć go w swoim domu.

Zanim zdecydujemy o zakupie, przemyślmy, jaki skaner do komputera wybrać? To bardzo ważna część, abyśmy mogli cieszyć się w pełni jego funkcjami. Odpowiednio dobrany da nam wiele korzyści, a my damy Wam rady, jak się za to zabrać. Zapraszamy Was do poniższego artykułu, abyście dowiedzieli się, jak skorzystać z ofert i nie zapomnijcie zajrzeć do rankingu najlepszych!

Skaner do komputera Ranking
Jaki Skaner do komputera?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest skaner do komputera?

Zanim przejdziemy do ciekawostek, zacznijmy od konkretów. Dowiedzmy się czym jest skaner do komputera. Otóż jest to urządzenie, które pozwala nam skanować wydrukowane dokumenty i przekształcać je w elektroniczne wersje na komputer. Dzięki temu jesteśmy w stanie mieć w laptopie dokument, który jest tylko w formie papierowej, a możemy go wysłać mailem bez wychodzenia z domu.

Skaner do komputera
Skaner do komputera / Ranking, cena, opinie

Jaki skaner do komputera wybrać i kupić?

Jest bardzo duży wybór skanerów do komputera. Dlatego też przed ostatecznym zakupem, warto przyjrzeć się temu, co jest nam oferowane. Zwróćmy uwagę na kilka istotnych elementów:

  1. rodzaj,
  2. rozdzielczość ekranu,
  3. obsługiwane formaty i nośniki,
  4. układ optyczny,
  5. retusz i edycja,
  6. szybkość skanowania.

Rodzaje skanerów do komputera

Powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj skanera do komputera będzie nam najbardziej odpowiadał. Zwróćmy uwagę do czego i jak często będziemy go używać. Oto kilka propozycji:

  • skaner płaski – najbardziej popularny skaner do komputera. Charakteryzuje się tym, że posiada płaską, szklaną powierzchnię skanującą. Dokument musimy położyć na szkole i zamknąć pokrywką. we wnętrzu działają lustra oraz soczewki, które kopiują obraz. Jego odbicie pada na filtry i elementy światłoczułe, przez co zostają zmienione na sygnał analogowo-cyfrowy. W ten sposób powstaje skan dokumentu. Taki rodzaj idealnie sprawdzi się do pracy z komputerem z niewielką ilością materiału.
  • skaner szczelinowy – to skaner do komputera , który pozwala nam na większa ilość skanów. Dokumenty wkładamy do specjalnej szczeliny. Wewnątrz karta jest poruszana na specjalnych rolkach, a te przesuwają ją nad promieniami światła. Ten rodzaj pozwala nam na dwustronne skanowanie, przez co możemy wykorzystać więcej dokumentów i jeszcze zyskujemy na czasie. Nada się ona idealnie dla firm, które codziennie muszą skanować wiele dokumentów.

Zobacz: Skaner do dokumentów

Rozdzielczość ekranu w skanerze do komputera

Z pewnością nie każdy z Was zwraca uwagę na rozdzielczość ekranu, jednak to dość ważny element w skanerze do komputera. Im wyższa ona będzie, tym lepsza jakość nas czeka. Odpowiednia rozdzielczość wpływa na jakość zeskanowanego dokumentu. Warto zdecydować się na zakup z parametrem od 60 dpi do 1000 dpi.

Obsługiwane formaty i nośniki w skanerze do komputera

Dobry skaner do komputera posiada specjalne złącza, które obsługują różne formaty oraz nośniki. Spośród oferowanych nam możliwości, warto wybrać taki model, który posiada obsługiwanie dużej ilości formatów. Zwróćmy uwagę, aby przede wszystkim posiadał te podstawowe formaty jak PDF dla dokumentów i JPG dla zdjęć. Ale mogą to być także OCR do edycji tekstu w plikach graficznych czy TIFF w przypadku większej rozpiętości barw.

Jaki skaner do komputera
Jaki skaner do komputera wybrać? – Opinie, cena, ranking

Co do obsługi nośników, z pewnością najbardziej zainteresuje nam podstawowy nośnik jakim jest format A4 dla dokumentów. Lecz nie kiedy używamy też skanera do zdjęć, a wtedy przydałby się większy nośnik. Warto poszukać modelu, który spełni nasze oczekiwania i najlepiej będzie posiadał możliwość skanowania różnych nośników. To z pewnością będzie bardzo przydatna opcja.

Układ optyczny w skanerze do komputera

Dobry skaner do komputera powinien być wyposażony w odpowiedni układ optyczny. Chodzi tu o technologię CCD, która wraz z lampą fluorestencyjną tworzy dla nas dobrą jakość skanu. Choć nieco lepsze może okazać się CIS wraz z diodami, gdyż urządzenie jest wtedy mniejsze i lżejsze, szybko się uruchamia i pobiera znacznie mniej energii. Pomiędzy najdziemy też LiDE, czyli oświetlenie ledowe, które daje nam dobrą jakość skanu i niskie zużycie energii.

Retusz i edycja w skanerze do komputera

Niektóre modele skanerów do komputera, wyposażone są w możliwość retuszu i edycji wszelkich niedoskonałości w skanie. Ten dogodny dodatek, nie występuje jednak we wszystkich modelach, dlatego warto się za nim rozejrzeć.

A może: Drukarka do 600 zł ?

Szybkość skanowania w skanerze do komputera

Zapewne każdy z nas chciałby mieć możliwość bardzo szybkiego skanowania w swoim skanerze do komputera. I choć szybkość jest ważna, to nie powinna być ona naszym najważniejszym kryterium. Ten pomiar nie należy traktować, jako decydujący, lecz bardziej orientacyjnie. Temp skanowania nie może bowiem wpłynąć na pogorszenie jakości skanu. A tak mogłoby się stać, gdyby jego prędkość była zbyt duża. Im wyższa prędkość, tym gorszą jakość skanu możemy uzyskać, szczególnie w tanich modelach. Warto lepiej zaopatrzyć się w cierpliwość i wybrać mniejszą szybkość skanowania, za to móc cieszyć się dobrą jakością.

Najlepszy skaner do komputera

Najlepszy skaner do komputera to ten, który spełnia nasze oczekiwania. Powinien być dobrze dopasowany pod względem parametrów i funkcji do naszych potrzeb. Możemy wybrać go na podstawie tego, do czego miałby nam służyć na co dzień. Zastanówmy się też jak często będziemy go używać, aby nie zawieść się na jego skanowaniu. Najlepszy okaże się wtedy, gdy nasze zapotrzebowanie zostanie zaspokojone.

Gdzie kupić skaner do komputera?

Dobry skaner do komputera kupimy w każdy sklepie stacjonarnym z akcesoriami do komputerów, czasem w dużych dyskontach, ale też z marketach RTV. Dostępne modele są także w sklepach internetowych i jest ich spory wybór. Do znanych producentów zaliczamy: Brother, Epson, Canon Fujitsu, Avision i inni.

Najlepszy skaner do komputera
Najlepszy skaner do komputera

Cena skanera do komputera

Koszt skanerów do komputera może się nieco różnić, w zależności od, na jaki się zdecydujemy. Zwykle cena rozpoczyna się od około 500 zł. Jednak są one małe i podstawowe. Za większe gadżety z dodatkowymi funkcjami musimy już liczyć od 1000 zł górę nawet do 3000 zł.

Sprawdź: Drukarka do 700 zł

Skaner do komputera – opinie

Dlaczego warto kupić skaner do komputera? I dlaczego Wy zdecydowaliście się na ten zakup? Jaki model wybraliście i polecacie? A jakiego nie polecacie? Na co zwróciliście uwagę podczas zakupów? Jakie funkcje są dla Was przydatne, a które byście zamienili? Dajcie nam znać, jakie są Wasze opinie i doświadczenia. Czekamy na nie w sekcji komentarzy!

Skaner do komputera / Ranking najlepszych

Nowoczesne technologie mogą przytłoczyć każdego. Ale nie tym razem. Jesteśmy po to, aby zapewnić Wam dużą gamę wyboru różnorodności i pomóc Wam w dobrym wyborze gadżetów. Tak jest i tym razem. Przed Wami nasz ranking najlepszych skanerów do komputera. Znajdziecie tu tylko te polecane modele. Warto wybrać spośród najchętniej wybieranych produktów, zamiast tracić czas na poszukiwania czeluści internetowych. Sprawdźcie sami!

1.
Brother HL-1223WE (HL1223WE)
Skaner do komputera Brother
4.
Epson EcoTank L1250
Skaner do komputera Epson
6.
Brother HL-1112E
Skaner do komputera Brother
7.
Brother HL-1222WE
Skaner do komputera Brother

Skaner do komputera - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję