Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe

Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe bardzo chętnie wybierają osoby biegające, jeżdżące na rowerze, ćwiczące na siłowni czy uprawiające jakąkolwiek aktywność fizyczną. Ćwiczenia są bardzo ważnym elementem zdrowego trybu życia. Mówi się nawet, że stanowią podstawę piramidy zdrowia. Zapobiegają wielu chorobom i zaburzeniom, pomagają utrzymać prawidłową masę ciała, a także poprawiają nastrój, sprawiają, że jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu i stanowią ciekawą pasję. Warto więc sprawić, by były jeszcze przyjemniejsze.

Mogą to zrobić dobrze dobrane słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe. To modele niezwykle wygodne, jednak musimy je odpowiednio dobrać do swoich preferencji. Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym wyjaśniamy, jak to zrobić i czym się kierować przy zakupie. Dzięki temu dużo łatwiej wyłonić odpowiedni model.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Ranking
Jakie Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe?

Nie każdy sport pozwala nam na słuchanie muzyki, podcastów czy audiobooków z głośnika – zarówno stacjonarnego, jak i przenośnego. Czasem dźwięk z głośnika może być niesłyszalny, na przykład przez pęd powietrza, innym razem przeszkadza osobom wokół. W takich właśnie sytuacjach sprawdzają się dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe. Pozwalają one cieszyć się dobrym, wyraźnym i doskonale słyszalnym dźwiękiem, niezależnie od warunków zewnętrznych. Z drugiej strony pomagają odizolować się nieco od otoczenia, co bardzo sprzyja skupieniu na sporcie.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe / Opinie, cena, ranking najlepszych

Jednak słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe to tylko jeden z możliwych wyborów. W przeciwieństwie do modeli przewodowych, nie wykorzystują gniazda 3,5 mm, ale bezprzewodową transmisję Bluetooth. To redukuje wiele problemów, między innymi daje nowe możliwości, jeśli chodzi o położenie telefonu. Wcale nie musi się on znajdować blisko ciała, możemy go odłożyć na przykład na półkę. Nie ma też ryzyka, że uszkodzimy czy zerwiemy przewód, a to oznacza, że dobre słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe są bardziej trwałe.

Zobacz też: Słuchawki gamingowe bez mikrofonu

A co z konstrukcją? Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe to dość duże modele, które posiadają muszle obejmujące małżowinę uszną i jej okolice. Są one połączone za pomocą pałąka, w którym zwykle kryje się bateria i ewentualna elektronika. Pałąk przejmuje też większość ciężaru słuchawek, tak by był on nieodczuwalny. Powinien być więc regulowany w zależności od rozmiaru naszej głowy. Same muszle powinny być miękkie i oddychające, tak by nie powodowały nadmiernego pocenia się czy dyskomfortu nawet przy długim użytkowaniu.

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe wybrać i kupić?

Skoro najważniejsze kwestie mamy już wyjaśnione, możemy przejść do samego wyboru. na początek musimy zaznaczyć, że najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe powinny być przede wszystkim trwałe. Wszystko dlatego, że podczas uprawiania sportu są narażone na wiele różnych czynników i przeciążeń. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, że przypadkiem spadają nam podczas biegu czy jazdy na rowerze, muszą więc posiadać solidną, wzmocnioną konstrukcję, najlepiej z elementami metalowymi, które nie są tak narażone na pęknięcia jak plastik.

Sprawdź także: Słuchawki gamingowe do 200 zł

To samo dotyczy wodoodporności czy pyłoszczelności. Podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu może nas dopaść na przykład deszcz. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe posiadają szczelną konstrukcję, dzięki czemu nawet przy intensywnych opadach woda nie dostanie się do środka. Powinny także posiadać pojemną baterię, która wystarczy na wiele godzin słuchania bez dostępu do ładowarki. Dzięki temu nie ryzykujemy, że rozładują się w najmniej pożądanym momencie.

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe
Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe wybrać?

Słuchawki sportowe bezprzewodowe nauszne a jakość dźwięku

Mimo tych wszystkich warunków i przeciwności chcemy cieszyć się jak najlepszą jakością dźwięku podczas uprawiania sportu. O ile do audiobooków czy podcastów wystarczą podstawowe parametry, o tyle przy słuchaniu muzyki ważne jest dobre oddanie każdego tonu. Zwróćmy więc uwagę na jak najwyższą dynamikę, podawaną w dB, a także jak najszerszy zakres częstotliwości, tak zwane pasmo przenoszenia. Najlepiej, jeśli pokrywa ono zakres od 20hZ do 20kHz.

Może Cię zainteresować: Słuchawki gamingowe z mikrofonem

Ale to nie wszystko. najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe powinny także posiadać funkcję zwaną aktywną redukcją szumów albo hałasu. Jest to opcja, która wyłapuje dźwięki z otoczenia za pomocą wbudowanego mikrofonu. Następnie przetwarza je w taki sposób, by wytworzyć dla nich przeciwwagę. Dzięki temu na przykład odgłosy ulicy, innych ludzi, pracujących maszyn stają się dla nas niesłyszalne. ANR powinna ulegać wyłączeniu, tak byśmy słyszeli na przykład przejeżdżające samochody, gdy biegamy lub jeździmy ruchliwą ulicą.

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe są najlepsze?

Co jeszcze pozwoli nam wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe? Zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Wielkość – nie liczmy na to, że słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe będą tak małe, jak douszne modele, jednak także mogą się zmieścić w kieszeni. W każdym razie tej większej. Wszystko dlatego, że często mają elastyczny lub składany pałąk, który można zgiąć i ułożyć słuchawki tak, by zajmowały jak najmniej miejsca.
  • Mikrofon – chcemy odebrać połączenie lub pogadać z kimś podczas uprawiania sportu? Nie ma problemu! Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe posiadają mikrofon, dzięki któremu zostaniemy dobrze usłyszani.
  • Stylistyka – to już zależy od naszego gustu. W ruchu ulicznym, zwłaszcza po zmroku sprawdzają się jaskrawe lub odblaskowe kolory, a także podświetlenie

Zobacz również: Słuchawki gamingowe

Gdzie kupić słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe?

W jakich sklepach znajdziemy najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe? Możemy odwiedzić markety z elektroniką, gadżetami do telefonów i podobnym sprzętem, ale nie tylko. Szeroką ofertę mają dla nas bowiem sklepy internetowe. Niezależnie od miejsca, w którym kupujemy, możemy się natknąć na takie marki, jak na przykład AKG, JBL, Philips, Sony, Kruger&Matz i inne.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe

Cena słuchawek bezprzewodowych nausznych sportowych

Ile kosztują słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe? Cena zależy od jakości dźwięku i wykonania. Często też idzie w parze z renomą producenta, znaną marką. Możemy znaleźć modele zarówno za 50 zł, jak i za 1000 zł – wszystko zależy od naszego budżetu i tego, jak wysokie mamy oczekiwania.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe – opinie

Jesteśmy ciekawi, jaki sport uprawiacie i czego lubicie przy nim słuchać? Czy muzyka oraz inne treści motywują Was do ćwiczeń, sprawiają, że macie poczucie dobrze spędzonego czasu? Czekamy na opinie o słuchawkach bezprzewodowych nausznych sportowych.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe / Ranking najlepszych

Jeśli właśnie planujecie zakup, nie zapomnijcie o sprawdzeniu naszych typów. Z pewnością znajdziecie wśród nich model spełniający Wasze wymagania, a do tego polecany i sprawdzony. Poniżej prezentujemy bowiem ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych nausznych sportowych.

1.
Technics EAH-A800E-K czarne
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Technics
2.
JBL Tune 520BT Fioletowy
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe JBL
4.
Bose QuietComfort Ultra białe
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Bose
5.
Philips TAA7607BK/00
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Philips
6.
Aftershokz Shokz OpenRun Pro beżowe S810BG
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Shokz
7.
Aftershokz OpenRun S803BL niebieskie
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Shokz
8.
SHOKZ OpenRun Pro Różowy
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Shokz
9.
Technics EAH-A800E-S srebrne
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Technics
10.
Aftershokz OpenRun S803GY szare
Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe Shokz

Słuchawki bezprzewodowe nauszne sportowe - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję