Słuchawki gamingowe do 200 zł

Słuchawki gamingowe do 200 zł to, wbrew nazwie, gadżet nie tylko dla gracza, ale też niemal każdego użytkownika komputera. Od naszych codziennych zajęć i preferencji zależy, jaki dokładnie model wybierzemy. Jednak często, żeby w ogóle je określić, musimy najpierw zorientować się, jakie rynek daje nam możliwości. Chociaż dysponujemy ograniczonym, to przecież wcale nie małym budżetem, dzięki czemu możemy mieć pewność, że znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

Jego poszukiwania warto zacząć od lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jakie słuchawki gamingowe do 200 zł są najlepsze. Wskazujemy na funkcje i parametry, na które i Wy powinniście zwrócić uwagę podczas zakupu. A wszystko po to, by już wkrótce cieszyć się wygodą i doskonałym dźwiękiem.

Słuchawki gamingowe do 200 zł Ranking
Jakie Słuchawki gamingowe do 200 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki gamingowe do 200 zł?

Oprócz ograniczonej kwoty, jeszcze kilka cech wyróżnia słuchawki gamingowe do 200 zł. Niektóre z nich jesteśmy w stanie dostrzec już na pierwszy rzut oka. Takie urządzenia są najczęściej dość nowoczesne, charakteryzują się szczególną stylistyką. Często mają czarną lub ciemną obudowę i podświetlenie RGB. Jednak nie tylko wygląd wyróżnia takie modele. Są one projektowane z myślą o graczach, czyli osobach spędzających przed komputerem dużo czasu. Słuchawki gamingowe do 200 zł muszą być więc maksymalnie wygodne, nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Słuchawki gamingowe do 200 zł
Słuchawki gamingowe do 200 zł / Ranking najlepszych, opinie

Dlaczego warto kupić słuchawki gamingowe do 200 zł?

Wszyscy szybko zauważamy, że dźwięk z głośnika, w który fabrycznie są wyposażone komputery i laptopy, wystarczy co najwyżej do prowadzenia rozmowy czy posłuchania niedługiego podcastu. Jest on jednak dość spłaszczony, jednokierunkowy i często trzeszczący, zwłaszcza po zwiększeniu głośności. Głośniki komputerowe rozwiązują część z tych problemów, jednak bywają bardziej problematyczne w podłączeniu i na dodatek mogą przeszkadzać innym: rodzicom, rodzeństwu, współlokatorom, sąsiadom.

Zobacz też: Słuchawki gamingowe z mikrofonem

Najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł zapewniają z jednej strony dyskrecję i nie przeszkadzają nikomu, bo słyszymy je tylko my, a z drugiej oferują doskonałe audio. Dokładnie słyszymy kierunek, z którego dobiega dźwięk, dzięki czemu jeszcze bardziej wciągamy się w świat gry. Wygłuszają też dźwięki z otoczenia. Kiedy nic nam nie przeszkadza, a my jesteśmy w stanie usłyszeć, skąd dobiegają kroki przeciwnika i jak zmienia się podkład muzyczny, gdy wróg jest w pobliżu – osiągamy o wiele lepsze wyniki. Natomiast warto wiedzieć, że słuchawki gamingowe do 200 zł nadają się także do innych zastosowań: oglądania filmów, słuchania muzyki, podcastów, audiobooków. To dość uniwersalne urządzenia.

Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł wybrać i kupić?

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko wybrać najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł. Budżet mamy już określony, teraz pora sprecyzować swoje oczekiwania. Musimy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Budowa,
  • Podłączenie,
  • Dźwięk,
  • Dodatkowe atuty.

Sprawdź także: Słuchawki gamingowe

Budowa słuchawek gamingowych do 200 zł

Nie, absolutnie nie zamierzamy się zagłębiać w zawiłości technologiczne, jak mógłby sugerować nagłówek. Bierzemy pod uwagę bardziej widoczne kwestie, które wpływają także na użytkowanie. Kształt najlepszych słuchawek gamingowych do 200 zł to sprawa wysoce indywidualna. Największa liczba graczy ceni sobie słuchawki nauszne. W zależności od wersji, przykrywają one ucho wraz z okolicą głowy wokół niego (słuchawki wokółuszne) lub samą małżowinę uszną (słuchawki namałżowinowe).

Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł
Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł wybrać i kupić?

Każde słuchawki gamingowe do 200 zł nauszne to modele zamknięte, co oznacza, że dźwięk nie wydobywa się na zewnątrz, a my nie słyszymy otoczenia. Oferują średni lub dobry poziom wygłuszenia. Powinny mieć wygodne, miękkie, ergonomiczne muszle połączone regulowanym pałąkiem, który rozkłada ciężar równomiernie na całej głowie.

Może Cię zainteresować: Słuchawki bezprzewodowe nauszne do biegania

Niektórzy użytkownicy narzekają jednak na takie rozwiązanie, twierdząc, że słuchawki gamingowe do 200 zł nauszne są niewygodne i powodują dyskomfort, a nawet ból przy długotrwałym słuchaniu. Może być to kwestia źle dobranego urządzenia, ale też indywidualnych preferencji. W takim przypadku sprawdzą się słuchawki gamingowe do 200 zł douszne, najlepiej dokanałowe. Oferują perfekcyjne wyciszenie otoczenia. Są niewielkie, a przez to łatwiej zabrać je ze sobą – stanowią więc świetne połączenie z laptopem gamingowym.

Podłączenie słuchawek gamingowych do 200 zł

Z połączeniem sprawa jest znacznie prostsza. Najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł mogą być:

  1. Przewodowe – do ich podłączenia wymagane jest najczęściej złącze jack 3,5mm. To stabilne i pewne połączenie, jednak jego zasięg jest mocno ograniczony. Takie słuchawki mają też mniejszą żywotność, gdyż często zdarza się w nich awaria w postaci wyrwania wtyczki czy złamania przewodu.
  2. Bezprzewodowe – wykorzystują transmisję Bluetooth, mającą zasięg do 20m. Obecnie oferują bardzo wysoką jakość połączenia. Nie stwarzają ryzyka uszkodzenia przewodu nawet przy intensywnych ruchach podczas gry, jednak wymagają regularnego ładowania.
  3. Hybrydowe – połączenie obu rozwiązań. Słuchawki gamingowe do 200 zł mogą działać bezprzewodowo i wtedy korzystają z baterii. Jeśli nie chcemy z jakichś powodów wykorzystywać Bluetooth, na przykład komputer nie jest w niego wyposażony lub akumulator ulega wyczerpaniu, możemy słuchawki podłączyć poprzez przewód dołączony do zestawu.

Zobacz również: Małe słuchawki nauszne bezprzewodowe

Dźwięk w słuchawkach gamingowych do 200 zł

Po czym poznać, że najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł oferują wysokiej jakości dźwięk? Warto zwrócić na dynamikę, by była jak najwyższa, a także jak najszersze pasmo przenoszenia. Najlepiej, jeśli pokrywa ono zakres od 20Hz do 20kHz. Dobrym rozwiązaniem jest też aktywna redukcja szumów. Mikrofon w słuchawkach wyłapuje dźwięki z otoczenia, przetwarza je i wytwarza przeciwwagę tak, by wyeliminować ewentualne hałasy. Nawet wiercenie za ścianą albo włączony telewizor u współlokatora nie przeszkodzą nam w radości z gry!

Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł są najlepsze?

Czym jeszcze się kierować, by wybrać najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł? Bardzo ważne mogą być dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest na przykład sterowanie. Niektóre urządzenia posiadają przyciski fizyczne, inne dotykowy panel. Pozwala to na zmianę głośności czy aktualnie odtwarzanego utworu. Warto też wybrać słuchawki gamingowe do 200 zł z mikrofonem, najlepiej na wysięgniku umożliwiającym umieszczenie go blisko ust. Dzięki temu możemy prowadzić rozmowy, na przykład z innymi graczami.

Najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł
Najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł

Gdzie kupić słuchawki gamingowe do 200 zł?

W jakich sklepach kupimy dobre słuchawki gamingowe do 200 zł? To zależy, w jakie urządzenia celujemy. Możemy sprawdzić ofertę sklepów komputerowych, a także dużych marketów z elektroniką. Najwięcej możliwości otwierają przed nami sklepy internetowe. Na ich półkach znajdziemy takie firmy, jak JBL, Creative, Razer, Thomson, Genius i inne.

Słuchawki gamingowe do 200 zł – opinie

Niektórzy twierdzą, że akcesoria dla graczy to tylko niepotrzebny wydatek. Jeśli jednak na grach spędzamy nawet kilka godzin dziennie, warto zadbać o swój komfort. A co Wy o tym myślicie? Czekamy na opinie o słuchawkach gamingowych do 200 zł.

Słuchawki gamingowe do 200 zł / Ranking najlepszych

Skoro sprecyzowaliście już wymagania, pozostaje tylko sięgnąć po odpowiedni model. Wciąż nie macie swojego typu? W takim razie sprawdźcie koniecznie poniższy ranking najlepszych słuchawek gamingowych do 200 zł. Znajdziecie w nim najbardziej polecane, sprawdzone propozycje.

1.
SteelSeries Arctis 1 czarne (61427)
Słuchawki gamingowe do 200 zł SteelSeries
4.
HyperX Cloud Earbuds II czarne 70N24AA
Słuchawki gamingowe do 200 zł HyperX
5.
HyperX Cloud Stinger 2 Core
Słuchawki gamingowe do 200 zł HyperX
6.
Corsair HS35 CA-9011195-EU
Słuchawki gamingowe do 200 zł Corsair
7.
RAZER BlackShark V2 X USB czarne
Słuchawki gamingowe do 200 zł Razer

Słuchawki gamingowe do 200 zł - Jaki wybrać i kupić?

Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję