Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł to bardzo dobre wyjście. Mimo że budżetowe, znajdziemy tu całkiem ciekawe propozycje. Nie musimy wydawać dużych kwot, by cieszyć się dobrą jakością dźwięku i wygodą. A wszyscy wiemy, jak ważne są te cechy podczas gry. Niestety, jak to bywa z niewielkim budżetem, znajdziemy tu zarówno ukryte perełki, jak i totalne niewypały. Jak odróżnić jedne od drugich? Polecamy rozpocząć od lektury naszego poradnika!

Dowiecie się z niego, jakie słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł są najlepsze. Wskazujemy, na co warto zwrócić uwagę i na jakie cechy, parametry czy funkcje można liczyć.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł Ranking
Jakie Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy.

Co wyróżnia słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł?

Słuchawki to urządzenia, które na dobre zadomowiły się w naszym otoczeniu. Można uznać, że to miniaturowe głośniki, emitujące dźwięk wprost do naszych uszu. Dzięki temu możemy w pełni skoncentrować się na odtwarzanym audio i nikomu nie przeszkadzać. Zazwyczaj konstrukcja urządzenia sprawia, że osoby w naszym otoczeniu nie słyszą dźwięków, które odtwarzamy. A co wyróżnia słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł, poza obecnością mikrofonu i ceną?

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł
Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł / Opinie i ranking najlepszych

Jest to oczywiście przeznaczenie. Zaprojektowane z myślą o graczach, powinny cechować się odpowiednim designem, pasującym do reszty sprzętu, a także wygodą podczas grania i wysoką jakością. To ważne, bo twórcy gier często stawiają na muzykę jako nośnik klimatu starannie wykreowanego świata. Nie mówiąc już o tym, że nierzadko to właśnie dźwięki pozwalają nam szybciej przygotować się na zagrożenie, a więc mają też realny wpływ na wynik rozgrywki.

Zobacz też: Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 100 zł

Jakie słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł wybrać i kupić?

Żeby wybrać najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł, wcale nie trzeba szerokiej wiedzy na temat sprzętu audio albo wielogodzinnych poszukiwań. Zamiast tego, powinniśmy zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Rodzaj,
  • Zasilanie,
  • Łączność,
  • Jakość dźwięku,
  • Mikrofon.

Rodzaj słuchawek gamingowych z mikrofonem do 100 zł

Pierwszą cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest budowa naszego nowego sprzętu. Najczęściej dobre słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł to modele nauszne. Posiadają duże muszle, które przykrywają małżowinę uszną i jej okolice. Pozwalają cieszyć się dźwiękiem bez wkładania ciała obcego do ucha, co jest ważne dla wielu osób. Jednak inni podnoszą, że długotrwały ucisk, a przecież gramy w nich często nawet po kilka godzin, powoduje dyskomfort, a nawet ból. Jeśli i my borykamy się z tym problemem, można wybrać słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł douszne, najlepiej dokanałowe. Są małe, dyskretne, nie przeszkadzają.

Sprawdź także: Słuchawki przewodowe nauszne

Zasilanie słuchawek gamingowych z mikrofonem do 100 zł

W większości przypadków słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł czerpią energię potrzebną do ich działania z urządzenia, na którym gramy, na przykład komputera. Muszą być do niego podłączone przewodowo. Niektórzy gracze uważają jednak, że to niezbyt wygodne wyjście. Kabel może nam przeszkadzać podczas gry, w razie intensywnej rozgrywki, gdy czasem wykonujemy gwałtowne ruchy, łatwo go uszkodzić czy zerwać. Przez to urządzenie cechuje się mniejszą trwałością. Na pewno znacie siebie na tyle, by wiedzieć, czy bezprzewodowe słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł to Wasze must-have, czy niekoniecznie. Mają one wbudowaną baterię, wystarczają na kilka godzin słuchania, a później trzeba je naładować.

Jakie słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł
Jakie słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł wybrać?

Łączność w słuchawkach gamingowych z mikrofonem do 100 zł

Skoro jednak wybierzemy słuchawki bezprzewodowe gamingowe z mikrofonem do 100 zł, to jak dźwięk przesyłany jest z komputera lub innego urządzenia? oczywiście za pomocą systemów bezprzewodowego przesyłania danych. Najczęściej jest to Bluetooth, w którego są wyposażone prawie wszystkie nowoczesne sprzęty. Nieco rzadziej spotkamy Wi-Fi. Taka komunikacja ma dość spory zasięg, a w dzisiejszych czasach wcale nie wpływa negatywnie na jakość dźwięku.

Może Cię zainteresować: Słuchawki nauszne

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł a jakość dźwięku

Oczywistym jest, że najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł kupujemy dla jakości dźwięku właśnie. Ale na co właściwie powinniśmy zwrócić uwagę, by ją ocenić? Bardzo ważne jest pasmo przenoszenia, które określa wysokość emitowanych dźwięków. Ludzie słyszą fale dźwiękowe o częstotliwości od około 20 do 20000 herców (20Hz-20kHz) i taki właśnie zakres powinien pokrywać nasz nowy sprzęt. Dzięki temu muzyka czy inne audio wydają się pełne głębi i realistyczne. Ważna jest także dynamika, czy też czułość słuchawek. Określa ona głośność, podaje się ją w decybelach. Powinna wynosić minimum 86dB, choć przy tańszych słuchawkach i tak nie zaleca się wykorzystywania najwyższego poziomu głośności.

Okazuje się, że dobre słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł powinny mieć też ANC. To funkcja znana przede wszystkim z droższych modeli, choć i w tych budżetowych czasem ją spotkamy. Polega ona na wyłapywaniu hałasów z tła przez mikrofon. Następnie mikrokomputer przetwarza je, by stworzyć dla nich przeciwwagę. W efekcie następuje perfekcyjne wyciszenie hałasów otoczenia, a my możemy cieszyć się czystym dźwiękiem.

Zobacz również: Słuchawki bezprzewodowe douszne do 100 zł

Jakie słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł są najlepsze?

Czym jeszcze warto się kierować, by wybrać najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł? Polecamy zwrócić też uwagę na sam mikrofon. To właśnie od niego zależy jakość nagrywanego dźwięku. Wykorzystujemy go na przykład do rozmów z innymi graczami, czy też streamowania. Dobrze, jeśli znajduje się na wysięgniku, który będziemy mogli umieścić w okolicy ust. Dzięki temu nie wyłapuje tylu dźwięków z otoczenia. Powinien też posiadać funkcję odszumiania dźwięku.

Najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł
Najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł

Gdzie kupić słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł?

W jakich sklepach możemy znaleźć najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł? Polecamy odwiedzić na przykład popularne markety z elektroniką czy sklepy ze sprzętem komputerowym. Najwięcej ofert czeka na nas jednak w sklepach internetowych. Na ich półkach znajdziemy takich producentów, jak na przykład Genesis, Trust, Tracer, HP, Creative, MSI i innych.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł – opinie

Ich cena niewątpliwie zachęca do zakupu, a co na to użytkownicy? Okazuje się, że wszystko zależy od naszych wymagań. Jeśli wierzymy, że w tej kwocie znajdziemy perfekcyjny sprzęt z najwyższej półki, możemy się zawieść. Ale jeśli jesteśmy gotowi pójść na pewne ustępstwa, na pewno trafimy na urządzenie dla siebie. A jakie są Wasze opinie o słuchawkach gamingowych z mikrofonem do 100 zł.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł / Ranking najlepszych

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam sprawę, przygotowaliśmy także ranking najlepszych słuchawek gamingowych do 100 zł. Znajdziecie w nim modele najbardziej polecane. Cieszą się one dużą popularnością i doskonałymi opiniami, dzięki czemu możecie być pewni, że sięgacie po sprawdzony sprzęt.

1.
HyperX Cloud Chat
Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł HyperX
2.
Razer Tetra Czarne (RZ04 02920200 R3G1)
Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł Razer

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję