Smartfon dla dziecka

Smartfon dla dziecka to coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decydują się rodzice. Możemy dyskutować o tym, czy jest to pozytywne, czy negatywne zjawisko. Na pewne zmiany w świecie jednak nic nie poradzimy i pozostaje nam się do nich tylko dostosować. Zresztą, okazuje się, że odpowiednio użytkowany i, co najważniejsze, wprowadzony w odpowiednim wieku smartfon dla dziecka może przynieść całkiem sporo pożytku. Zanim jednak dojdziemy do tego etapu, warto zacząć od odrobiny wiedzy na temat tego rozwiązania.

Znajdziecie ją w naszym poradniku, i to podaną w pigułce. Podpowiadamy nie tylko, jaki smartfon dla dziecka jest najlepszy czy na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Przede wszystkim jednak, wspólnie dyskutujemy nad wadami i zaletami tego rozwiązania. Zapraszamy do lektury, a także do dyskusji w sekcji komentarzy!

Smartfon dla dziecka Ranking
Jaki Smartfon dla dziecka?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Kiedy kupić smartfon dla dziecka?

Coraz częściej na ulicy, w poczekalni u lekarza, a nawet w parkach czy ZOO widzimy naprawdę małe dzieci wpatrzone w ekran telefonu. Rodzicom wydaje się, że to sprytny sposób na wyrwanie dla siebie kawałka dnia i zapewnienie sobie spokoju. Pamiętajmy jednak, że mózg naprawdę małego dziecka, wystawiony na bodźce ze smartfona, rozwija się zupełnie inaczej niż powinien. Większość specjalistów zaleca, by z tego typu rozrywek zrezygnować aż do 2 roku życia dziecka, a nawet po 2 urodzinach bardzo dawkować i wykorzystywać tylko w wyjątkowych sytuacjach gry mobilne, czy też bajki na smartfonie.

Smartfon dla dziecka
Smartfon dla dziecka / Cena, ranking najlepszych, opinie

A co później? Okazuje się, że gdy maluch idzie do szkoły, sytuacja obraca się o sto osiemdziesiąt stopni. W takim przypadku dobry smartfon dla dziecka jest świetnym wyborem. Dlatego właśnie polecamy zdecydować się na taki zakup, gdy dziecko ma między 7 a 10 lat. Może to być pomysł na prezent na Boże Narodzenie, Dzień Dziecka, urodziny, pierwszą komunię czy inne okazje.

Zobacz też: Aparat fotograficzny dla dzieci

Dlaczego warto kupić smartfon dla dziecka?

Jeśli nasze dziecko chodzi do szkoły, warto wybrać dobry smartfon dla dziecka z kilku powodów:

  • Przydaje się w szkole – dziecko może wyszukać informacje potrzebne do wykonania zadania, wykorzystać różne aplikacje, na przykład do stworzenia prezentacji multimedialnej czy ciekawego referatu. Smartfon pozwala też na uczestniczenie w lekcjach i zajęciach dodatkowych online, za pośrednictwem kamerki.
  • Zwiększa bezpieczeństwo – nie musimy się zastanawiać, czy nasze dziecko po szkole poszło do kolegi, czy coś mu się stało. Wystarczy zadzwonić. Po odpowiednim skonfigurowaniu, możemy nawet włączyć zdalnie GPS w telefonie dziecka i sprawdzić, gdzie dokładnie się ono znajduje.
  • Pozwala na kontakt z bliskimi – na przykład umówienie się z kolegami, rozmowy z dziadkami i innymi zamieszkującymi daleko członkami rodziny. Przydaje się też, jeśli dziecko wyląduje w szpitalu, jedzie na wycieczkę szkolną czy na kolonię i chcemy sprawdzić, co u niego.
  • Zapewnia rozrywkę i rozwój zainteresowań – nie chodzi tylko o słynne gry mobilne, ale także możliwość rozwijania zdolności matematycznych czy artystycznych.

Sprawdź także: Smartfon dla kobiety

Jaki smartfon dla dziecka
Jaki smartfon dla dziecka wybrać i kupić?

Jaki smartfon dla dziecka wybrać i kupić?

Rodzice najczęściej decydują się na zwykły, inteligentny telefon jako najlepszy smartfon dla dziecka. Jest jednak kilka cech, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jeśli kupujemy sprzęt nie dla osoby dorosłej, ale dla swojej pociechy. Po pierwsze, najważniejsza jest wytrzymałość. Dzieci często nie przywiązują odpowiedniej uwagi do dbania o sprzęt, mogą go upuścić lub zamoczyć. Najlepszy smartfon dla dziecka posiada wzmocnione szkło typu Gorilla Glass, które warto dodatkowo zabezpieczyć folią ochronną lub szkłem hartowanym. Może również posiadać wzmocnioną obudowę lub solidne etui. Sporym atutem będzie także wodoodporność i pyłoszczelność.

Może Cię zainteresować: Aparat fotograficzny dla dziewczynki

Jaki smartfon dla dziecka jest najlepszy?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając najlepszy smartfon dla dziecka? Ważnymi cechami urządzenia są także:

  1. Aparat – dziecko za jego pomocą może utrwalać interesujące go skrawki rzeczywistości, a także rozwijać zainteresowania i pasje, dzielić się nimi ze znajomymi. Ważne, by aparat posiadał odpowiednio wysoką rozdzielczość, a także robił dobrej jakości zdjęcia nawet przy niewielkiej ilości światła,
  2. Płynność działania – wpływa na nią pojemność pamięci RAM, która powinna być jak największa, a także procesor – im więcej rdzeni, tym lepiej,
  3. Pamięć wbudowana – dziecko może na niej zapisywać potrzebne pliki i aplikacje, powinna być więc jak największa. Zwłaszcza że dzieciaki mają tendencję, by nie kontrolować nagromadzenia plików.
  4. System operacyjny – możliwie prosty i intuicyjny, zwłaszcza jeśli dziecko nie potrafi jeszcze dobrze czytać. Dobrym wyborem będzie Android, który posiada asystenta Google do sterowania głosowego.
  5. Oprogramowanie – warto zainstalować solidny antywirus i program do kontroli rodzicielskiej treści, które wyświetla nasze dziecko. Pamiętajmy jednak, że nie zastąpi to rzetelnej edukacji na temat bezpieczeństwa w sieci.

Zobacz również: Smartwatch dla nastolatków

Gdzie kupić smartfon dla dziecka?

W jakich sklepach najlepiej kupić dobry smartfon dla dziecka? Polecamy odwiedzić salony operatora sieci komórkowej, które często dobiorą atrakcyjne oferty. Dobrym wyborem będą także markety z elektroniką oraz sklepy internetowe. Na ich półkach znajdziemy takie marki, jak na przykład Huawei, Xiaomi, Oppo, POCO, Apple, Samsung i wielu innych.

Najlepszy smartfon dla dziecka
Najlepszy smartfon dla dziecka

Cena smartfona dla dziecka

Ile kosztuje smartfon dla dziecka? Cena zależy od funkcji i innych parametrów urządzenia, na które się zdecydujemy. Chociaż najdroższe egzemplarze kupimy nawet za około 5000 zł, to jednak nie warto wydawać tyle na pierwszy telefon. Jeśli ograniczymy się do kwoty 300-1000 zł, mniej będzie nam szkoda, gdy dziecko przypadkiem uszkodzi telefon. Jednocześnie taki smartfon jest równie funkcjonalny.

Smartfon dla dziecka – opinie

Jesteśmy ciekawi, jak Wy zapatrujecie się na takie gadżety dla dzieci. Jesteście przeciwni elektronice w ich rozrywce i edukacji, czy wręcz przeciwnie, uważacie, że maluchy także powinny nadążać za rozwojem dziejącym się na naszych oczach? Czekamy na opinie o smartfonach dla dzieci!

Smartfon dla dziecka / Ranking najlepszych

Jeśli właśnie planujecie zakup, polecamy zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Jak je znaleźć? Dzięki naszemu poradnikowi nie musi to być trudne. Przygotowaliśmy bowiem ranking najlepszych smartfonów dla dzieci, który znajdziecie poniżej!


Smartfon dla dziecka - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję