Aparat fotograficzny dla dzieci

Aparat fotograficzny dla dzieci jest popularnym pomysłem na prezent, czy to z okazji urodzin, Dnia Dziecka, czy też na Boże Narodzenie, komunię oraz inne okazje. Skoro decydujemy się kupić maluchowi lub starszakowi sprzęt elektroniczny, aparat będzie doskonałym pomysłem. Nie służy on bowiem tylko rozrywce, lecz ma charakter rozwojowy. Angażuje kreatywność dziecka i pomaga mu rozwijać zainteresowania, które zaowocują w przyszłości. Sami przyznacie, że warto w to zainwestować!

Pozostaje nam odpowiedzieć jeszcze na jedno bardzo ważne pytanie: jaki aparat fotograficzny dla dzieci jest najlepszy? Zapraszamy do lektury poradnika, w którym znajdziecie szczegółowe omówienie tej kwestii. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie mamy możliwości w tym zakresie.

Aparat fotograficzny dla dzieci Ranking
Jaki Aparat fotograficzny dla dzieci?
Ranking najlepszych >>>

Aparat fotograficzny dla dzieci – od jakiego wieku?

Rodzice często pytają, kiedy kupić aparat fotograficzny dla dzieci. Kiedy mamy w domu malucha, wydaje nam się, że jest on jeszcze zbyt mały na robienie zdjęć. Nic bardziej mylnego! Fotografowaniem mogą się zainteresować nawet dzieciaczki poniżej drugiego roku życia. Mają one już na tyle rozwinięte logiczne myślenie, by zdawać sobie sprawę, że naciśnięcie migawki oznacza wykonanie fotografii. Rozpoznają siebie i bliskich na zdjęciach, a więc mogą czerpać przyjemność z ich robienia.

Aparat fotograficzny dla dzieci
Aparat fotograficzny dla dzieci / Ranking najlepszych, cena, opinie

Oczywiście, to nie jest tak, że te pierwsze kadry będą idealne. Aparat fotograficzny dla dzieci, kupiony w odpowiednio wczesnym wieku, pozwoli je jednak udoskonalić. Dzieci błyskawicznie uczą się nowych rzeczy, dlatego z miesiąca na miesiąc powinny robić lepsze zdjęcia. To jednak nie oznacza, że nie możemy kupić aparatu starszemu dziecku, które nie miało jeszcze z tym styczności. Pięć, dziesięć, a nawet osiemnaście lat – każdy wiek jest dobry, by rozpocząć swoją przygodę! Musimy tylko wiedzieć, że najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci może być zupełnie innym sprzętem, w zależności od wieku naszej pociechy i jej potrzeb.

Zobacz też: Drukarka dla fotografa

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci wybrać i kupić?

Wiecie już, że odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista i nie możemy podać jednego uniwersalnego modelu, który sprawdzi się u wszystkich. Aby wybrać najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci, musimy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

 • Rodzaj aparatu,
 • Sposób zapisywania zdjęć,
 • Waga i rozmiary,
 • Dodatkowe udogodnienia.

Rodzaj aparatu fotograficznego dla dzieci

W przypadku zakupu urządzenia dla najmłodszych nie musimy się jeszcze tak bardzo skupiać na parametrach technicznych. Warto natomiast zacząć od wyboru rodzaju aparatu fotograficznego dla dzieci, jaki nas interesuje. Najbardziej ogólny podział obejmuje aparaty uniwersalne, sprawdzające się w przypadku zarówno dorosłych, jak i starszych dzieci, oraz modele dedykowane dla maluszków. One z kolei charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i okrojeniem możliwości, aby sprzęt był łatwy w użytkowaniu i przystępny dla drobnych rączek.

Sprawdź także: Mały głośnik przenośny

Najbardziej powszechne aparaty fotograficzne dla dzieci to modele kompaktowe. Oznacza to, że nie mamy w nich możliwości wymiany obiektywu na inny. Zwykle posiadają na tyle uniwersalny obiektyw, że możemy nim fotografować właściwie wszystko, często z zoomem optycznym. W tej kategorii mieszczą się zarówno specjalne aparaty dla dzieci, jak i modele uniwersalne. Z kolei aparat z wymienną optyką, taki jak lustrzanka czy bezlusterkowiec, to propozycja dla starszych dzieci. Polecamy go dopiero po 12 roku życia, i to tylko wtedy, kiedy nasza pociecha na poważnie interesuje się fotografią.

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci
Jaki aparat fotograficzny dla dzieci wybrać?

Aparat fotograficzny dla dzieci a sposób zapisywania zdjęć

Pewnie nie raz spotkaliście się z zapewnieniem, że najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci to model cyfrowy. Jest w tym dużo prawdy. Zapisuje on zdjęcia na karcie pamięci w formie gotowych do użycia plików. Nasza pociecha może zrobić setki kadrów bez żadnego uszczerbku dla kieszeni, co zdecydowanie pozwala się rozwijać. Jednak sporo frajdy może nam sprawić także aparat natychmiastowy, potocznie zwany polaroidem. Wywołuje on zdjęcie w niewielkim formacie od razu po zrobieniu. Jeśli się na niego zdecydujemy, upewnijmy się, że przed drukowaniem można wybrać najbardziej udany kadr. To pozwoli nam uniknąć marnowania papieru.

Może Cię zainteresować: Laptop do nauki

Waga i rozmiary aparatu fotograficznego dla dzieci

Kupując najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci, musimy mieć na uwadze przede wszystkim wygodę dziecka. Dlatego właśnie na starcie powinniśmy odrzucić wszystkie ciężkie i duże konstrukcje. Maluch będzie miał problem z utrzymaniem ich nieruchomo, przez co kadry będą rozmazane i niewyraźne, a nasza pociecha szybko się zniechęci. Właśnie z tego powodu dla przedszkolaków czy młodszych dzieci polecamy aparaty dedykowane najmłodszych – ważą one niewiele ponad kilkadziesiąt gramów. Z kolei starszaki świetnie poradzą sobie z obsługą niewielkich aparatów kompaktowych i natychmiastowych.

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci jest najlepszy?

Co jeszcze wyróżnia najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci? Powinniśmy wziąć poprawkę na takie cechy, jak:

 1. Wytrzymałość – solidna, wzmocniona obudowa, odporna na uderzenia oraz nietłukący ekran,
 2. Wyświetlacz – dla maluchów obsługa wizjera jest zbyt trudna,
 3. Wodoodporność – w razie przypadkowych zachlapań czy deszczu,
 4. Możliwość nagrywania filmów,
 5. Obecność filtrów i efektów do zdjęć,
 6. Ergonomia – pasek zakładany na nadgarstek lub na szyję, antypoślizgowy uchwyt,
 7. Intuicyjność obsługi – dobrze rozmieszczone przyciski, najlepiej opisane piktogramami dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać.

Zobacz również: Słuchawki do muzyki

Gdzie kupić aparat fotograficzny dla dzieci?

W jakich sklepach znajdziemy aparat fotograficzny dla dzieci? Na najbardziej podstawowe modele możemy natrafić przede wszystkim w sklepach z zabawkami i akcesoriami dla najmłodszych. Jeśli jednak mamy większe wymagania co do sprzętu, to polecamy odwiedzić markety z elektroniką i sklepy internetowe. Producenci takich urządzeń to na przykład Fuji Film, BlitzWolf, Smiki, Kodak, Canon i inni.

Najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci
Najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci

Cena aparatu fotograficznego dla dzieci

Ile kosztuje aparat fotograficzny dla dzieci? Ile wydać na takie urządzenie? Wiele zależy od naszych wymagań. Aparat dla przedszkolaka będzie kosztował już od 60 zł w górę, natomiast w bardziej skomplikowany sprzęt dla starszego dziecka warto zainwestować więcej. Rozsądną kwotą wydaje się 200-1000 zł, choć oczywiście najlepsze aparaty mogą być wielokrotnie droższe.

Aparat fotograficzny dla dzieci – opinie

Czy Wasze pociechy interesują się robieniem zdjęć? Może domagają się Waszego telefonu, żeby wykonać wymyślony przez siebie kadr? Jeśli tak, to opisywane przez nas urządzenie to doskonały pomysł na prezent. Zapraszamy do dzielenia się Waszymi doświadczeniami i czekamy na opinie o aparatach fotograficznych dla dzieci.

Aparat fotograficzny dla dzieci / Ranking najlepszych

Przychodzimy do Was nie tylko z poradnikiem, ale też z konkretnymi propozycjami. Przygotowaliśmy ranking najlepszych aparatów fotograficznych dla dzieci. Znajdziecie w nim sprawdzone i polecane przez innych rodziców propozycje, co gwarantuje udany zakup!

1.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK
2.
Forever SKC-100 niebieski
Aparat fotograficzny dla dzieci Forever
3.
Easypix Kiddypix Galaxy
Aparat fotograficzny dla dzieci Easypix
4.
DENVER KCA-1350 różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci Denver
5.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci AgfaPhoto
6.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Niebieski
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK
7.
ExtraLink H28 Dual Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK
8.
Bobino Kotek z Kartą Pamięci 32 GB, Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci Bobino
9.
Easypix Kiddypix Mystery
Aparat fotograficzny dla dzieci Easypix
10.
ExtraLink Kids Camera H23 Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK

Aparat fotograficzny dla dzieci - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję