Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat

Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat to bardzo częsty pomysł na prezent, który przychodzi do głowy rodzicom, ale też innym osobom z otoczenia dziecka. I bardzo słusznie! Łączy on w sobie elektroniczny gadżet, który pozostaje bardzo ciekawy dla małego człowieka, a także narzędzie do rozwijania kreatywności, wyobraźni i zdolności manualnych. Nic więc dziwnego, że cieszy się taką popularnością.

I Wam taki pomysł przyszedł do głowy? W takim razie nie pozostaje nic innego, jak tylko wybrać odpowiedni model. Dzięki temu poradnikowi dowiecie się, jaki aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat jest najlepszy oraz na co zwracać uwagę podczas zakupu. Zapraszamy!

Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat Ranking
Jaki Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto wybrać aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat?

Zdjęcia robione przez dziecko mają w sobie niepowtarzalną magię. Maluchy nieco inaczej patrzą na świat, z zupełnie innej perspektywy – nie tylko dosłownie, ale i w przenośni. Zwracają uwagę na kompletnie inne szczegóły niż dorośli, za ważne uznają rzeczy, których my nawet byśmy nie zauważyli. Warto więc wykorzystać ten niepowtarzalny etap zachwytu nad światem i pozwolić dziecku utrwalać swoje wrażenia.

Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat / Cena, opinie, ranking najlepszych

Wielu rodziców w tym momencie oferuje dzieciom smartfon z aparatem. Dlaczego to zła droga? Siedmiolatek nie jest jeszcze w stanie sprawnie organizować swojego czasu – nawet my, dorośli, mamy z tym problem. Może się więc okazać, że telefon, który miał służyć do robienia zdjęć, teraz pozwala grać i przeglądać strony internetowe, kompletnie zabijając inne zainteresowania. By tego uniknąć, wybierzmy dobry aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat. Pozwolimy dziecku na swobodną kreatywność, a jednocześnie odciągniemy go trochę od innych ekranów, wyciągniemy na dwór, zachęcimy do wycieczek i spacerów. A do tego zapełnimy rodzinny album niesamowitymi zdjęciami, które z przyjemnością będziemy oglądać za kilkanaście lat!

Zobacz też: Aparat fotograficzny dla dziecka 5 lat

Cyfrowy aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat

Na początek warto zdecydować się na odpowiedni sposób zapisu zdjęć. Dawniej aparaty zapisywały obraz w formie negatywu na filmie fotograficznym. Koszt wykonania jednego ujęcia był więc dość wysoki. Dzisiaj dzieci mogą eksperymentować. Mamy bowiem do dyspozycji cyfrową matrycę, która zapisuje wiele tysięcy zdjęć właściwie żadnym kosztem, pomijając koszt zakupu. Dlatego właśnie tak świetnie nadaje się do nauki. Gotowe pliki możemy wydrukować, umieścić na dysku czy w mediach społecznościowych.

Dlaczego warto wybrać cyfrowy fotograficzny dla dziecka 7 lat? Jest on lekki i łatwy w obsłudze. Nie kosztuje zbyt dużo, a samo robienie zdjęć jest darmowe. Daje duże możliwości, jeśli chodzi o ustawienia. Możemy wybrać specjalny aparat dla dzieci, jednak oferuje on nieco gorszą jakość, lub też pełnoprawny aparat kompaktowy. To oznacza, że nie posiada on wymiennej optyki, czyli nie możemy zmienić obiektywu na inny. To jednak w niczym nie przeszkadza, zwłaszcza dzieciom w tym wieku.

Sprawdź także: Aparat fotograficzny dla dziecka 6 lat

Natychmiastowy aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat

Świetnym pomysłem może być także natychmiastowy fotograficzny dla dziecka 7 lat. Pamiętacie kultowe Polaroidy, które drukowały fotografię od razu po zrobieniu, oczywiście w małym formacie? Dziś także podobne rozwiązania są dostępne, tyle że w ulepszonej wersji. Najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat tego typu jest nieco większy i cięższy od kompaktu, generuje też większe koszty, gdyż wymaga wymiany wkładek.

Jaki aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat
Jaki aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat wybrać i kupić?

Jednak zapisuje on zdjęcia także w formie cyfrowej. Możemy wybrać najbardziej udane kadry do wydrukowania. Dzięki temu dziecko uczy się też decydować o tym, które zdjęcia warto zachować, a które się nie udały. Bardziej świadomie podchodzi do fotografowania, co w tym wieku jest już bardzo wskazane. A jednocześnie zdjęcia w wersji papierowej mają swój urok i magię. Można od razu pokazać je bliskim lub zachować na pamiątkę.

Może Cię zainteresować: Profesjonalny aparat fotograficzny

Jaki aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat jest najlepszy?

To jednak nie wszystkie kwestie, które pozwolą nam wybrać najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat. Warto też zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak:

  • Wyświetlacz – najlepiej duży i wyraźny. Najlepiej jednak, żeby poza ekranem był do dyspozycji też wizjer, który przydaje się w bardzo słoneczne dni.
  • Rozmiary i waga – jako że wbrew pozorom siedmiolatki to wciąż małe dzieci, sprzęt dla nich powinien być lekki i nieduży, najlepiej mieszczący się na dłoni. Dzięki temu nie tylko wzrasta komfort, ale też spada ryzyko uszkodzenia sprzętu.
  • Ergonomia – najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat jest antypoślizgowy, na przykład pokryty gumą. To zapobiega jego uszkodzeniu. Możemy też zdecydować się na model, który posiada odpowiednie dla małych rączek, intuicyjne rozmieszczenie przycisków. Nie wszystkie dzieci w tym wieku czytają, dlatego warto wybrać taki aparat, w którym różne funkcje opisane są za pomocą rysunków.
  • Zasilanie – dedykowany akumulator wielokrotnego ładowania jest znacznie lepszy od zwykłych baterii. Te są drogie, co chwilę trzeba je wymieniać i niepotrzebnie produkujemy zaśmiecające planetę elektrośmieci.
  • Stylistyka – intensywne kolory, ozdoby, a także pasek na szyję lub na nadgarstek to rozwiązania, które bardzo sprawdzają się w przypadku dzieci.

Zobacz również: Zabawka aparat fotograficzny dla dzieci

Gdzie kupić aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat?

W jakich sklepach znajdziemy dobry aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat? Typowo dziecięcy model znajdziemy na dziale z zabawkami, jednak możemy udać się także do marketu z elektroniką. Podobny sprzęt zakupimy też w sklepach internetowych. Producenci to na przykład Sony, Nikon, Fuji Film, Agfa Photo, Easy Pix i inni.

Najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat
Najlepszy aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat

Cena aparatu fotograficznego dla dziecka 7 lat

Ile kosztuje aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat? Cena zależy od jego funkcji i parametrów technicznych. Dziecko nie potrzebuje zbytnich udziwnień, dlatego powinniśmy się zmieścić w kwocie między 100 zł a 1000 zł. Natomiast w przypadku modeli natychmiastowych warto jeszcze rozważyć koszt wkładu.

Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat – opinie

W jakim wieku Wy zaczęliście swoją przygodę z fotografią. Czy uważacie, że wczesne wprowadzenie dziecka w ten świat może przynieść jakieś korzyści? I czy jesteście w stanie polecić lub odradzić konkretny model? Zapraszamy do dyskusji – czekamy na opinie o aparatach fotograficznych dla dziecka 7 lat.

Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat / Ranking najlepszych

A jeśli już o konkretnych modelach mowa, my także mamy dla Was pewne propozycje. Uporządkowaliśmy je od tych najbardziej polecanych i stworzyliśmy ranking najlepszych aparatów fotograficznych dla dziecka 7 lat. Korzystając z niego, macie gwarancję udanego zakupu.

1.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat EXTRALINK
2.
Forever SKC-100 niebieski
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat Forever
3.
Easypix Kiddypix Galaxy
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat Easypix
4.
DENVER KCA-1350 różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat Denver
5.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat AgfaPhoto
6.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Niebieski
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat EXTRALINK
7.
ExtraLink H28 Dual Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat EXTRALINK
8.
Bobino Kotek z Kartą Pamięci 32 GB, Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat Bobino
9.
Easypix Kiddypix Mystery
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat Easypix
10.
ExtraLink Kids Camera H23 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat EXTRALINK

Aparat fotograficzny dla dziecka 7 lat - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję