Smartwatch damski czarny

Smartwatch damski czarny to jedna z najpowszechniejszych opcji na rynku. Dzieje się tak głównie dlatego, że czarny jest niezwykle uniwersalnym kolorem. Nie brudzi się, nie ściera tak, jak pozostałe bransolety przy intensywnym użytkowaniu, a do tego pasuje praktycznie do każdej stylizacji – zarówno jasnej, jak i ciemnej. Jest dyskretny oraz nie tak drogi, jak na przykład smartwatche złote czy srebrne. To wszystko sprawia, że często wybieramy go dla siebie, ale także jako pomysł na prezent. Sięgając po tak uniwersalne rozwiązanie, łatwiej się po prostu wstrzelić w czyjś gust.

Jednocześnie jest to bardzo szeroka i różnorodna grupa produktów. Przed zakupem powinniśmy się im dobrze przyjrzeć, by wybrać te najlepsze, które spełnią nasze oczekiwania. Zapraszamy Was więc do lektury przewodnika zakupowego. Podpowiadamy, jaki smartwatch damski czarny wybrać oraz czym się przy tym kierować.

Smartwatch damski czarny Ranking
Jaki Smartwatch damski czarny?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest smartwatch damski czarny?

Nim jednak skupimy się na konkretnym kolorze, typach czy funkcjach, warto wyjaśnić, co to jest smartwatch. Już podstawowa znajomość angielskiego podpowie nam, że jest to inteligentny zegarek. To bardzo dobre określenie na tego typu sprzęt! Mamy już inteligentne telefony, telewizory, dlaczego więc mielibyśmy nie nosić podobnej technologii na swoim przegubie? Poznamy ją po dotykowym ekranie, a także systemie operacyjnym umożliwiającym korzystanie z wielu aplikacji oraz różnych rodzajach łączności bezprzewodowej. Jakich dokładnie? O tym w dalszej części poradnika.

Smartwatch damski czarny
Smartwatch damski czarny / Opinie, cena, ranking najlepszych

Dlaczego warto wybrać smartwatch damski czarny?

Pomijając już kwestię koloru i elegancji, to dobry smartwatch damski czarny jest niezwykle przydatnym akcesorium. Sprawdza się podczas uprawiania sportu, ale też w pracy lub podczas organizacji życia rodzinnego. Pozwala stale pozostawać w kontakcie, odbierać powiadomienia z mediów społecznościowych, a także monitorować swoją aktywność fizyczną, powiadomienia czy nawet pogodę. Nie wspominając już o funkcjach dodatkowych, których próżno szukać w innych tego typu urządzeniach. A to wszystko na naszym przegubie!

Zobacz też: Smartwatch damski na bransolecie

Jaki smartwatch damski czarny wybrać i kupić?

Wiemy już, że jest to jak najbardziej pożądany wydatek, który pomoże nam stworzyć maleńkie, mobilne centrum dowodzenia, które zawsze mamy przy sobie. Żeby jednak wybrać najlepszy smartwatch damski czarny, musimy się najpierw zastanowić, jakiego dokładnie sprzętu potrzebujemy i do czego będziemy go używać. Umownie smartwatche damskie można podzielić na trzy podstawowe typy:

 • Uniwersalne – jest to zazwyczaj smartwatch na pasku, dość skromny i prostu, a jednocześnie wytrzymały. Sprawdzi się zarówno w pracy, na spotkaniach biznesowych, jak i w domu oraz podczas treningu. Pasuje i do spodni, również dresowych, i do sukienki.
 • Sportowe – takie smartwatche damskie czarne są przede wszystkim bardzo wygodne. Mają elastyczną, pracującą wraz z naszym nadgarstkiem bransoletę, najczęściej wykonaną z gumy. Ich funkcje nastawione są przede wszystkim na monitorowanie aktywności fizycznej, a cała konstrukcja powinna być możliwie wytrzymała.
 • Eleganckie – jest to smartwatch damski czarny dedykowany dla kobiet pracujących w biznesie, czy też po prostu tych, którym zależy na zachowaniu nienagannego wyglądu. Zazwyczaj znajduje się on na bransolecie typu mesh lub innej. Dzięki temu pełni rolę nie tylko elektronicznego zegarka czy wręcz małego telefonu, ale także biżuterii.

Sprawdź także: Smartwatch damski z funkcją rozmowy

Smartwatch damski czarny z funkcją rozmowy

Wiele pań, decydując się na zakup smartwatcha, wybiera właśnie urządzenie z funkcją rozmowy. Oznacza to, że nie potrzebujemy telefonu do prowadzenia rozmów. Nasz zegarek posiada mikrofon oraz głośnik, a często także możliwość podłączenia bezprzewodowych słuchawek. Jeśli chcemy w pełni niezależny smartwatch damski czarny tego typu, musimy wybrać model z miejscem na kartę SIM lub możliwością zainstalowania elektronicznej karty SIM. W przeciwnym razie i tak będziemy musiały posiadać w pobliżu smartfon połączony z zegarkiem przez Bluetooth i wszelkie połączenia będą przekazywane za jego pośrednictwem.

Jaki smartwatch damski czarny
Jaki smartwatch damski czarny wybrać?

Łączność smartwatcha damskiego czarnego

Jak już wspomnieliśmy, dobry smartwatch damski czarny jest w stanie pełnić wszystkie swoje funkcje właśnie dzięki licznym systemom łączności. Wszystkie tego typu zegarki posiadają moduł Bluetooth, czyli łączność radiową pozwalającą przesyłać dane nawet na odległość 20 metrów. Najczęściej wykorzystujemy go do połączenia zegarka ze smartfonem lub słuchawkami. Dobrze, jeśli moduł Bluetooth występuje w wersji co najmniej 5.0 lub wyższej – dzięki temu połączenie będzie stabilniejsze, a on zużyje mniej baterii.

Może Cię zainteresować: Smartwatch damski złoty

Bardzo przydatna jest także funkcja GPS. Zwiększa nasze bezpieczeństwo, kiedy się zgubimy lub gdy bliscy chcą nas zlokalizować. Najlepszy smartwatch damski czarny łączy się także z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi, a jeśli posiada kartę SIM – także za pośrednictwem sieci LTE lub 5G. Może on także posiadać łączność NFC, która po odpowiednim skonfigurowaniu pełni rolę zbliżeniowej karty płatniczej.

Jaki smartwatch damski czarny jest najlepszy?

Jakie jeszcze funkcje może pełnić najlepszy smartwatch damski czarny? Z doświadczenia użytkowniczek wynika, że te najbardziej przydatne to:

 1. Licznik kroków i kalorii,
 2. Mierzenie pulsu, nasycenia krwi tlenem, ciśnienia,
 3. Monitor snu i budzik na zasadzie wibracji,
 4. Kalendarz, przypomnienia, pogoda,
 5. Możliwość sprawdzenia wiadomości, połączeń oraz powiadomień bez sięgania po smartfon,
 6. Sterowanie smartfonem: odtwarzaczem, migawką aparatu,
 7. Własny, wbudowany odtwarzacz (najczęściej idzie w parze z obecnością wejścia na kartę pamięci),
 8. Własny aparat o niskiej rozdzielczości, przydający się na przykład przy wideorozmowach,
 9. Przycisk SOS w razie awaryjnych sytuacji.

Zobacz również: Elegancki smartwatch damski

Gdzie kupić smartwatch damski czarny?

Jak już wspomnieliśmy, kolor ten jest bardzo popularny, gadżet zresztą też. Dzięki temu dobry smartwatch damski czarny kupimy w wielu sklepach. Często jest on nawet dostępny w lokalnych dyskontach i większych supermarketach. Najłatwiej dorwać go jednak w markecie z elektroniką, salonie konkretnego producenta lub operatora sieci komórkowej, a także w sklepach internetowych. Niezależnie od miejsca, na jego półkach znajdziemy produkty takich marek, jak na przykład Maxcom, Huawei, Xiaomi, Samsung, Apple, Garett i wielu innych.

Najlepszy smartwatch damski czarny
Najlepszy smartwatch damski czarny

Cena smartwatcha damskiego czarnego

Ile kosztuje smartwatch damski czarny? Cena zależy od jego funkcji i naszych wymagań, a także trwałości konkretnego rozwiązania. Jeśli chcemy się przekonać, czy jest on w ogóle dla nas, możemy kupić podstawową wersję już za około 150 zł. Jeśli natomiast zależy nam na dobrym, funkcjonalnym sprzęcie, będzie on kosztował od 350 do nawet 3500 zł.

Smartwatch damski czarny – opinie

Czy Wy także zgadzacie się z twierdzeniem, że czarny to najbardziej uniwersalny kolor, jeśli chodzi o tworzenie różnego rodzaju stylizacji? Do czego w Waszym codziennym życiu przyda się inteligentny zegarek i jaki model najbardziej do Was przemawia? Czekamy na opinie o smartwatchach damskich czarnych w sekcji komentarzy!

Smartwatch damski czarny / Ranking najlepszych

Żeby zdecydować się na odpowiedni sprzęt, często przeglądamy fora, sekcje komentarzy i media społecznościowe w poszukiwaniu doświadczeń innych użytkowników. Nie musicie tego robić – zebraliśmy dla Was modele cieszące się doskonałymi opiniami w jednym miejscu. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych smartwatchów damskich czarnych, z którego śmiało możecie skorzystać przy zakupie.

1.
Xiaomi Mibro X1 Czarny
Smartwatch damski czarny Xiaomi
3.
Amazfit Cheetah Pro W2292TY1N Czarny
Smartwatch damski czarny Amazfit
4.
Huawei Watch 4 Czarny
Smartwatch damski czarny Huawei
5.
Amazfit T-Rex Pro Czarny
Smartwatch damski czarny Amazfit
7.
Xiaomi Redmi Watch 3 Active Czarny
Smartwatch damski czarny Xiaomi
10.
Xiaomi Redmi Watch 3 Czarny
Smartwatch damski czarny Xiaomi

Smartwatch damski czarny - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję