Głośnik przenośny 100W

Głośnik przenośny 100W to bardzo mocna jednostka do odtwarzania audio. Sprawdza się on nie tylko w domu, ale wszędzie tam, gdzie tradycyjne głośniki nie mają szans: w ogrodzie, parku, na plaży, przy basenie, na siłowni i w wielu innych sytuacjach. Możemy wykorzystać go, żeby umilić sobie domowe obowiązku lub ćwiczenia, ale także urządzić domówkę lub imprezę plenerową. Dokładne możliwości zależą jednak od tego, jakie urządzenie wybierzemy.

Zapraszamy Was na przegląd najważniejszych funkcji i cech takich urządzeń. W naszym poradniku podpowiadamy, jaki głośnik przenośny 100W jest najlepszy, czym się charakteryzuje, a także na co zwrócić uwagę w sklepie. Wierzymy, że znacznie ułatwi Wam to zakup.

Głośnik przenośny 100W Ranking
Jaki Głośnik przenośny 100W?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia głośnik przenośny 100W?

Wszyscy doskonale wiemy, czym jest głośnik przenośny 100W. Chodzi o urządzenie do odtwarzania dźwięku, które w przeciwieństwie do słuchawek robi to na tyle głośno, by słyszały to wszystkie osoby w pobliżu, a nie tylko jeden użytkownik. Opisywane przez nas urządzenie spośród innych wyróżnia przede wszystkim mobilność. Nie zostało ono zaprojektowane, by stać w ściśle ustalonym miejscu w mieszkaniu, lecz by nosić lub wozić je ze sobą. Możemy używać go zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze.

Głośnik przenośny 100W
Głośnik przenośny 100W / Ranking najlepszych, opinie, cena

Druga sprawa to moc głośnika przenośnego 100W. Jest ona bardzo wysoka. Zazwyczaj głośniki mobilne dysponują mocą na poziomie 10-20 watów. Tymczasem parametr ten wpływa na głośność odtwarzania dźwięku, a także jego donośność. Oznacza to, że najlepszy głośnik przenośny 100W świetnie sprawdzi się w hałaśliwych miejscach, gdzie sporo jest zakłóceń z otoczenia, a także w sytuacjach, gdy naprawdę wiele osób ma słyszeć z niego dźwięk. Mowa tu na przykład o imprezach, grillu w ogrodzie czy bardziej oficjalnych sytuacjach: prezentacjach i wykładach, którym towarzyszy odtwarzanie multimediów dla słuchaczy.

Zobacz też: Głośnik przenośny do 300 zł

Jaki głośnik przenośny 100W wybrać i kupić?

Wobec tego musimy dobrać najlepszy głośnik przenośny 100W do swoich potrzeb i oczekiwań. Żeby to zrobić, zacznijmy od zwrócenia uwagi na takie kwestie, jak:

  • Wielkość i waga,
  • Zasilanie,
  • Źródło dźwięku,
  • Sterowanie.

Wielkość i waga głośnika przenośnego 100W

Pod tym względem sprzęty dostępne na rynku są dość różnorodne. Moc ta raczej nie obejmuje najmniejszych głośników, które nawet nie zdołałyby pomieścić akumulatorka zapewniającego stosowne zasilanie. Możemy jednak znaleźć małe głośniki przenośne 100W, które bez trudu zmieszczą się w plecaku czy torebce. Ważą one mniej niż kilogram, są tylko nieco większe od smartfona. Jednocześnie zapewniają bardzo głośny, całkiem przyzwoity dźwięk. Świetnie sprawdzą się do amatorskich zastosowań i większość z Was zapewne po takie właśnie rozwiązanie sięgnie.

Sprawdź także: Głośnik przenośny do 200 zł

Potrzebujecie czegoś większego, co pozwoli urządzić sporą imprezę albo przeprowadzić wykład dla dużej widowni? W tym celu także znajdzie się odpowiedni głośnik przenośny 100W. Jest to dość duże urządzenie, przypominające kolumnę. Często jest ono wyposażone w kółka, które ułatwiają jego przeniesienie. Może posiadać także mikrofon, który świetnie sprawdzi się przy wspólnym karaoke czy wykładach.

Jaki głośnik przenośny 100W
Jaki głośnik przenośny 100W wybrać i kupić?

Zasilanie głośnika przenośnego 100W

Opisane powyżej typy głośników przenośnych 100W mogą się różnić także sposobem zasilania. Ze względu na stosunkowo dużą, przynajmniej w porównaniu do innych urządzeń z tej kategorii, moc, zużywają one całkiem sporo prądu. Możemy wyróżnić głośnik:

  1. Bezprzewodowy – nie wymaga on stałego podłączenia do sieci. Zamiast tego, czerpie energię z wbudowanego akumulatora. Ładujemy go jak zwykły telefon. Ze względu na dużą moc, czas pracy na jednym ładowaniu może być dość ograniczony. W zależności od głośności czy źródła dźwięku, będzie on wynosił od kilku do kilkunastu godzin.
  2. Sieciowy – działa przewodowo, musi cały czas pozostawać podłączony do gniazdka. Jest przystosowany do przenoszenia, ale możemy go używać tylko tam, gdzie jest dostęp do sieci energetycznej. Dotyczy to przede wszystkim dużych głośników profesjonalnych tego typu. Chociaż ogranicza nam możliwości, bo nie możemy korzystać z niego „poza cywilizacją”, to z drugiej strony czas jego pracy pozostaje nieograniczony.

Może Cię zainteresować: Duży głośnik przenośny

Źródło dźwięku w głośniku przenośnym 100W

Jak wiadomo, dobry głośnik przenośny 100W to taki, który zapewnia nam jak najlepszy dźwięk. Powinien on być czysty, pozbawiony zakłóceń. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, im większy, tym lepiej, a 20-20000Hz to absolutne minimum. Jednak warto wiedzieć, że najlepszy głośnik przenośny 100W może czerpać dane do odtwarzania z różnych źródeł:

  • Bluetooth – system łączności bezprzewodowej, pozwalający odtwarzać z telefonu, tabletu, laptopa i innych urządzeń posiadających ten moduł,
  • Złącze 3,5mm – urządzenie możemy podłączyć także przewodowo za pomocą odpowiedniego kabla i wejścia słuchawkowego,
  • Karta pamięci – najlepszy głośnik przenośny 100W posiada wejście na nią, a także własny odtwarzacz. Dzięki temu radzi sobie bez żadnego urządzenia zewnętrznego,
  • Radio – również bez podłączania urządzeń zewnętrznych możemy słuchać ulubionych stacji. Dobry głośnik przenośny 100W powinien odbierać nie tylko stacje FM, ale także cyfrowe radio DAB.

Jaki głośnik przenośny 100W jest najlepszy?

Poza wymienionymi funkcjami i cechami, najlepszy głośnik przenośny 100W powinien być zrobiony z solidnych materiałów i zabezpieczony przed uszkodzeniem. Dodatkowym atutem będzie także wodoodporność oraz pyłoszczelność. Jeśli zaś chodzi o sterowanie, im więcej funkcji, tym lepiej. Najczęściej służą do tego fizyczne przyciski, jednak nowoczesne rozwiązania zakładają panel dotykowy, a często także wygodny wyświetlacz. Najlepszy głośnik przenośny 100W może także posiadać mikrofon, dzięki czemu sterujemy nim głosowo, bez konieczności używania rąk.

Zobacz również: Głośnik przenośny z radiem

Gdzie kupić głośnik przenośny 100W?

W porównaniu do typów o innej mocy, głośniki przenośne 100W są zdecydowanie mniej popularne. Mimo to, powinniśmy je znaleźć w dużych marketach ze sprzętem elektronicznym i radiowo-telewizyjnym, jakie znajdują się w niemal każdej galerii handlowej czy mieście. Oprócz tego warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Na ich półkach zastaniemy takich producentów, jak na przykład JBL, Blaupunkt, Bose, Forever, Sencor i innych.

Najlepszy głośnik przenośny 100W
Najlepszy głośnik przenośny 100W

Cena głośnika przenośnego 100W

Zwiększona moc niesie za sobą jeszcze jedną konsekwencję – wyższą cenę. Ile kosztuje głośnik przenośny 100W? Jeśli mowa o sprawdzonych egzemplarzach, które naprawdę osiągają taką moc, jak deklaruje producent, musimy się przygotować na wydatek od 150 zł w górę. Najdroższe urządzenia tego typu mogą nas kosztować nawet do 1000 zł.

Głośnik przenośny 100W – opinie

Jak widzicie, urządzenie tego typu okazuje się niezwykle praktyczne w codziennych i niecodziennych sytuacjach. O wiele łatwiej żonglować nim pomiędzy różnymi miejscami, czy też sprzętami stanowiącymi źródło dźwięku, niż w przypadku standardowych rozwiązań. Jednocześnie dają głośny, donośny i czysty dźwięk. A z jakiego powodu Wy myślicie o zakupie właśnie takiego egzemplarza? Czekamy na opinie o głośnikach przenośnych 100W!

Głośnik przenośny 100W / Ranking najlepszych

Jeśli dopiero planujecie zakup, mamy dla Was nagrodę, że doczytaliście do końca – oczywiście trochę z przymrużeniem oka. Trzeba jednak przyznać, że ranking najlepszych głośników przenośnych 100W jest niezwykle cenną pomocą w wyborze. Znajdziecie w nim bowiem modele polecane i sprawdzone przez wielu użytkowników.

1.
JBL Boombox 3 Czarny
Głośnik przenośny 100W JBL
2.
JBL Xtreme 3 Czarny
Głośnik przenośny 100W JBL
3.
Audiocore AC890
Głośnik przenośny 100W Audiocore
4.
Harman Kardon Citation 300 Szary
Głośnik przenośny 100W Harman Kardon
5.
JBL Xtreme 3 Niebieski
Głośnik przenośny 100W JBL
6.
GPO Retro Boombox Manhattan
Głośnik przenośny 100W GPO
7.
JBL Xtreme 3 Moro
Głośnik przenośny 100W JBL
8.
BT LAMAX PartyGo1
Głośnik przenośny 100W Lamax
9.
Muse M-660BT
Głośnik przenośny 100W Muse
10.
N-gear The Flash 610 NGEAR610
Głośnik przenośny 100W

Głośnik przenośny 100W - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję