Duży głośnik przenośny

Duży głośnik przenośny to dość niecodzienny wybór. Zazwyczaj w przypadku urządzeń mobilnych dążymy jednak do miniaturyzacji, tak, by jak najłatwiej było zabrać je ze sobą. Czasem jednak mały, klasyczny głośnik Bluetooth nie wystarcza. Są takie sytuacje, kiedy potrzeba większego sprzętu, i wtedy właśnie opisywane przez nas urządzenie sprawdzi się doskonale. Warto więc wiedzieć, kiedy i dlaczego powinniśmy się zdecydować na taką inwestycję.

Nie jest to jednak jedyne pytanie, jakie zadajemy sobie przed zakupem. Z pewnością zastanawiacie się też, jaki duży głośnik przenośny wybrać i kupić, a także na co zwrócić uwagę w sklepie. Przygotowaliśmy więc poradnik, w którym znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania. Zapraszamy do lektury, a zakup na pewno stanie się znacznie łatwiejszy.

Duży głośnik przenośny Ranking
Jaki Duży głośnik przenośny?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić duży głośnik przenośny?

Zacznijmy jednak od zastosowań, jakie znajduje taki sprzęt w codziennym życiu. Nieco różni się on bowiem od standardowych głośników przenośnych. Ze względu na duże rozmiary, dźwięk, który się z niego wydobywa, jest znacznie głośniejszy i bardziej donośny. Fale dźwiękowe lepiej się rozchodzą, a moc samego urządzenia najczęściej jest znacznie wyższa. Dlaczego więc warto kupić duży głośnik przenośny?

Duży głośnik przenośny
Duży głośnik przenośny / Ranking najlepszych, opinie, cena

Sprawdza się on zwłaszcza podczas imprez. Nieważne, czy robimy domówkę, przyjęcie w ogrodzie, a może imprezę plenerową, możemy cieszyć się tam muzyką. Jeśli dodamy do tego projektor multimedialny, możemy na przykład urządzić dla przyjaciół kino plenerowe. Najlepszy duży głośnik przenośny może sprawdzić się też w pracy – chodzi o zawód ulicznego tancerza lub muzyka, ale nie tylko. Chętnie korzystają z niego także szkoleniowcy czy wykładowcy, posługujący się podczas nauczania materiałami multimedialnymi wymagającymi dźwięku.

Zobacz też: Głośnik przenośny z radiem

Jaki duży głośnik przenośny wybrać i kupić?

Jedno jest pewne – z takim sprzętem nie będziemy się nudzić. Warto jednak zastanowić się, jaki jest najlepszy duży głośnik przenośny w naszym przypadku. Żeby ustalić swoje potrzeby, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie cechy, jak:

  • Zasilanie,
  • Łączność i wejścia,
  • Sterowanie,
  • Oświetlenie,
  • Dodatkowe atuty.

Zasilanie dużego głośnika przenośnego

Skąd duży głośnik przenośny czerpie energię elektryczną potrzebną do jego działania? Warto tu zaznaczyć, że mówimy o urządzeniach o dość sporej mocy. Takie parametry oferują lepsze brzmienie i bardziej donośną muzykę, ale też szybciej zużywają energię. Mimo to, większość dużych głośników przenośnych zasilana jest bezprzewodowo. Mają wbudowany akumulator, często o dużej pojemności. Jako że przyjmują spore rozmiary, nie ma z tym większego problemu.

Sprawdź także: Głośniki komputerowe 2.1

Na rynku znajdziemy także duże głośniki przenośne zasilane sieciowo. Są przeznaczone do łatwego przenoszenia, ale raczej nie nadają się do używania w plenerze. Do ich działania potrzebujemy bowiem gniazdka. Wydaje się to niewygodne, jednak głośniki te zwykle radzą sobie z odtwarzaniem nieco lepiej niż modele bezprzewodowe, a na dodatek nie musimy się obawiać, że rozładują się w połowie imprezy, wykładu czy innych sytuacji.

Jaki duży głośnik przenośny
Jaki duży głośnik przenośny wybrać i kupić?

Łączność i złącza dużych głośników przenośnych

Zupełnie osobną kwestię stanowi obecność różnych systemów łączności i złączy. Najlepsze duże głośniki przenośne dają nam dość dużą dowolność w tym temacie. Najczęściej posiadają moduł Bluetooth, co pozwala łączyć się z nimi bez użycia przewodów. Możemy odtwarzać na nich dźwięk z laptopa, tabletu, telefonu i innych wyposażonych w tę technologię odtwarzaczy. Nieco rzadziej spotkamy się z łącznością Wi-Fi.

Może Cię zainteresować: Mały głośnik przenośny

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z połączenia bezprzewodowego, najlepsze duże głośniki przenośne powinny posiadać odpowiednie złącza. Podstawą jest AUX, czyli klasyczne wejście 3,5 mm. Oprócz tego, urządzenia tego typu posiadają także wejścia mikrofonowe. Dokupując dodatkowe urządzenie, możemy urządzić pasjonujący wieczorek karaoke, albo też sprawić, że nasz głos podczas wykładu będzie słyszalny nawet na końcu sali.

Sterowanie dużymi głośnikami przenośnymi

Podczas odtwarzania muzyki, czy to w domu, na imprezie, podczas wykładu i w innych sytuacjach, często musimy zatrzymać lub wznowić odtwarzanie, zmienić głośność, a także wprowadzić inne zmiany. Pierwszą drogą, którą możemy pójść, jest oczywiście zrobienie tego za pomocą urządzenia wyjściowego, na przykład telefonu czy laptopa. Nie zawsze jest to jednak wygodne, dlatego najlepsze duże głośniki przenośne posiadają stosowne opcje. Najczęściej są to przyciski fizyczne, choć w nowoczesnych urządzeniach coraz częściej spotykamy dotykowy panel i cyfrowy wyświetlacz z najważniejszymi informacjami. Zdarza się też, że najlepsze duże głośniki przenośne mają wbudowany mikrofon, mogą być więc sterowane głosowo.

Zobacz również: Głośnik przenośny Bluetooth

Oświetlenie dużych głośników przenośnych

Kupujemy najlepsze duże głośniki przenośne z myślą o imprezie? Polecamy wybrać model z oświetleniem! Pełni ono przede wszystkim funkcję wizualną – często jest kolorowe, zdarza się nawet, że pulsuje w rytm muzyki. Jednak ma także funkcję praktyczną. Czy to na domówkach, czy też imprezach w plenerze, często w miejscu do tańczenia jest dość ciemno. Tymczasem duży głośnik przenośny najczęściej ustawiany jest na podłodze. Kiedy emituje on światło, mamy pewność, że nikt się przypadkowo o niego nie potknie.

Jakie duże głośniki przenośne są najlepsze?

Żeby wybrać najlepsze duże głośniki przenośne, warto zwrócić uwagę także na inne kwestie wpływające na użytkowanie. Zaznaczmy, że im więcej funkcji mamy do wyboru, tym lepiej dopasujemy urządzenie do siebie. Nigdy nie wiemy, kiedy jakie udogodnienie nam się przyda. Na przykład uchwyt i kółka pomagają w transporcie tych szczególnie ciężkich urządzeń po twardej, równej powierzchni. Nie bez znaczenia jest także wodoodporność – nawet jeśli ktoś przypadkiem zachlapie sprzęt, wyleje drinka czy złapie nas deszcz, nie ryzykujemy zniszczeniem drogiego urządzenia.

Najlepszy duży głośnik przenośny
Najlepszy duży głośnik przenośny

Gdzie kupić duże głośniki przenośne?

Dobry, duży głośnik przenośny znajdziemy przede wszystkim w sklepach ze sprzętem audio, a także dużych marketach z elektroniką. Dobrym wyborem może być także sprawdzenie oferty sklepów internetowych. Producenci, których z pewnością tam znajdziemy, to na przykład Panasonic, JBL, Tonsil, Manta, Blaupunkt i inne.

Cena dużych głośników przenośnych

Ile kosztują duże głośniki przenośne? Cena takich urządzeń zależy w dużej mierze od ich parametrów. Jak jednak łatwo się domyślić, jest ona znacząco wyższa od małych urządzeń. Możemy spodziewać się, że nasz zakup zamknie się w kwocie od 200 do nawet 2000 zł, choć na rynku są modele premium, które są jeszcze droższe.

Duży głośnik przenośny – opinie

A w jakich sytuacjach Wy wykorzystujecie duży głośnik przenośny? Co skłania Was do jego zakupu? Jesteśmy ciekawi Waszych dotychczasowych doświadczeń z podobnymi urządzeniami – może jesteście w stanie polecić lub odradzić konkretny model? Czekamy na opinie o dużych głośnikach przenośnych w sekcji komentarzy!

Duży głośnik przenośny / Ranking najlepszych

Nawet jeśli mamy już coś na oku, poczujemy się pewniej, jeśli ktoś potwierdzi nasz wybór. Możemy też oprzeć się na opiniach i rekomendacjach innych użytkowników. Żebyście nie musieli przekopywać się przez grupy dyskusyjne czy fora internetowe, przygotowaliśmy ranking najlepszych dużych głośników przenośnych.

2.
Divoom Lovelock Beżowy
Duży głośnik przenośny Divoom
3.
JBL Go Essential Czarny
Duży głośnik przenośny JBL
4.
JBL Go 3 Czarny
Duży głośnik przenośny JBL
5.
Marshall Stanmore III Brązowy
Duży głośnik przenośny Marshall
6.
Tracer Rave Mini Czarny (TRAGLO46650)
Duży głośnik przenośny Tracer
7.
JBL Boombox 3 Czarny
Duży głośnik przenośny JBL
8.
Sony SRS-XG500B Czarny
Duży głośnik przenośny Sony
9.
JBL Boombox 2 Czarny
Duży głośnik przenośny JBL
10.
Marshall Woburn III Czarny
Duży głośnik przenośny Marshall

Duży głośnik przenośny - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję