Głośnik przenośny Bluetooth

Głośnik przenośny Bluetooth to coraz popularniejsze urządzenie, które często gościmy w naszych domach. Trzeba przyznać, że ścieżka audio, towarzysząca nam przy codziennych sytuacjach i obowiązkach, staje się dla nas coraz ważniejsza. Już nie wystarcza nam zwykłe radio, coraz częściej pragniemy odtwarzać wybrane przez nas piosenki i inne rodzaje plików dźwiękowych, a nie zdawać się na cudzy gust muzyczny. Właśnie dlatego coraz częściej bezprzewodowe głośniki wypierają radioodbiornik, jaki można było znaleźć kiedyś w każdym mieszkaniu.

Jako że taki sprzęt daje nam o wiele większe możliwości, zachęcamy do jego zakupu. Zwłaszcza, że nie zostawimy Was przy tym bez pomocy. W naszym poradniku zakupowym podpowiadamy, jaki głośnik przenośny Bluetooth jest najlepszy, a także czym się kierować przy decyzji o konkretnym modelu. Zapraszamy do lektury!

Głośnik przenośny Bluetooth Ranking
Jaki Głośnik przenośny Bluetooth?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia głośnik przenośny Bluetooth?

Zacznijmy od szybkiego wyjaśnienia, co łączy wszystkie głośniki przenośne Bluetooth. Korzystają one z konkretnej technologii, służącej do przesyłania danych, jednak ten temat rozwiniemy za chwilę. Przede wszystkim są to wygodne urządzenia audio, które zastępują słuchawki we wszystkich sytuacjach, gdy nie możemy lub nie chcemy mieć ich na sobie. Dobry głośnik przenośny Bluetooth nie wymaga dostępu do gniazdka i możemy odtwarzać muzykę, audiobooki czy podcasty, gdziekolwiek tylko się znajdujemy.

Głośnik przenośny Bluetooth
Głośnik przenośny Bluetooth / Ranking najlepszych, cena, opinie

Zastosowania głośnika przenośnego Bluetooth

Dzięki temu dobry przenośny głośnik Bluetooth znajduje wiele zastosowań. Niektórzy wykorzystują go zawodowo, na przykład do prowadzenia prezentacji multimedialnych i odtwarzania słuchaczom wybranej ścieżki dźwiękowej na uczelni, w sali wykładowej i innych miejscach. Przede wszystkim jednak służy on rozrywce. Możemy posłuchać ulubionych treści przy sprzątaniu, przydomowych obowiązkach, uprawianiu sportu, a także odtworzyć bajkę dziecku czy umilić spotkanie ze znajomymi (również w ogrodzie czy na działce) odpowiednią oprawą muzyczną.

Zobacz też: Głośnik do telefonu

Jak działa głośnik przenośny Bluetooth?

Przyjrzyjmy się jednak samemu urządzeniu. Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest technologia Bluetooth. Liczy sobie ona już wiele lat, dlatego większości z naszych Czytelników z pewnością nie jest ona obca. Przypomnimy więc tylko, że chodzi o system łączności bezprzewodowej. Opiera się on na określonej częstotliwości radiowej i cechuje raczej krótkim zasięgiem, wynoszącym 10-15 metrów. To właśnie na taką odległość możemy odsunąć źródło dźwięku – telefon, tablet, laptop czy inny odtwarzacz – od głośnika. W stosunku do rozwiązań przewodowych to ogromny progres. Możemy ustawić głośnik w wybranym miejscu, a telefon cały czas mieć w pobliżu. Nie przejmujemy się koniecznością prowadzenia przewodów i pozostajemy mobilni.

Jaki głośnik przenośny Bluetooth wybrać i kupić?

Skoro jednak elementy łączące wszystkie urządzenia mamy za sobą, pora przyjrzeć się temu, co je różni. By wybrać najlepszy głośnik Bluetooth przenośny, zwróćmy uwagę na takie cechy, jak:

  • Moc, dynamika i wielkość,
  • Zasilanie,
  • Sterowanie,
  • Dodatkowe atuty.

Sprawdź także: Głośnik przenośny

Moc, dynamika i wielkość głośnika przenośnego Bluetooth

Te trzy wymienione przez nas cechy wpływają na jakość, ale i donośność dźwięku. Dlatego właśnie warto zwrócić na nie uwagę, jeśli chcemy wybrać najlepszy głośnik przenośny Bluetooth do swojego domu. Im większa moc, tym większe zużycie baterii, ale i lepszy, donośniejszy dźwięk. Dlatego właśnie warto wybrać model oferujący około 10 watów.

Jaki głośnik przenośny Bluetooth
Jaki głośnik przenośny Bluetooth wybrać i kupić?

Z kolei dynamika odnosi się do głośności dźwięku i określana jest w decybelach. Jeśli wybrany przez nas model ma być używany na zewnątrz, w hałaśliwych okolicznościach, najlepiej, by oferował jak najwięcej decybeli. Z kolei duży rozmiar zapewnia lepsze rozchodzenie się fal dźwiękowych i donośność dźwięku. Może jednak sprawiać, że dobry głośnik przenośny Bluetooth staje się mniej mobilny. Nie mieści się w kieszeni czy małej torebce.

Może Cię zainteresować: Słuchawki do telefonu

Zasilanie głośnika przenośnego Bluetooth

Jak się pewnie domyślacie, zasilany przewodowo głośnik przenośny Bluetooth nie miałby większego sensu. Cóż to za mobilność, jeśli wszędzie musielibyśmy szukać gniazdka? Dlatego właśnie większość modeli korzysta z wbudowanego akumulatora. Od mocy głośnika, a także pojemności baterii, zależy, jak długo będzie on działał na jednym ładowaniu. Dobre urządzenie może działać bez przerwy nawet przez kilka, kilkanaście godzin. Zwróćmy też uwagę, czy głośnik przenośny Bluetooth pozwala na odtwarzanie podczas ładowania. Dzięki temu po rozładowaniu baterii i podłączeniu go do prądu możemy dalej z niego korzystać.

Sterowanie głośnikiem przenośnym Bluetooth

Ważną sprawą jest też intuicyjność obsługi. Dobry głośnik przenośny Bluetooth zwykle posiada kilka przycisków – do włączenia, wznowienia i zatrzymania odtwarzania, a także przewijania ścieżki dźwiękowej czy zmiany głośności. Zwróćmy uwagę, by były wygodnie rozmieszczone i dobrze opisane. Najlepszy głośnik przenośny Bluetooth posiada też funkcję sterowania głosowego. Dzięki temu możemy zrobić wszystkie wspomniane rzeczy bez podchodzenia do urządzenia, zachowując wolne ręce dla innych czynności.

Sprawdź również: Czytnik ebooków

Jaki głośnik przenośny Bluetooth jest najlepszy?

Żeby wybrać najlepszy głośnik przenośny Bluetooth, musimy zwrócić uwagę też na dodatkowe atuty urządzenia. Jednym z najważniejszych okazuje się odporność na uszkodzenia. Jako że sprzęt będzie używany w różnych warunkach i okolicznościach, nie może być zbyt awaryjny. Powinien mieć solidną obudowę, a najlepiej także antywstrząsowe etui. Dobrze, jeśli jest wodoodporny – wtedy niestraszna nam ulewa czy przypadkowe zachlapanie. Dużym atutem może być także wygodny, ergonomiczny uchwyt, ułatwiający jego przenoszenie, a także NFC ułatwiające błyskawiczne parowanie z innymi urządzeniami.

Najlepszy głośnik przenośny Bluetooth
Najlepszy głośnik przenośny Bluetooth

Gdzie kupić głośnik przenośny Bluetooth?

W jakich sklepach znajdziemy dobry głośnik przenośny Bluetooth? Tutaj sporą przewagę mają popularne markety ze sprzętem radiowo-telewizyjnym, ale także sklepy audiofilskie, z elektroniką czy akcesoriami do telefonów, a nawet salony operatorów sieci komórkowej. Nie mówiąc już o tym, że mnóstwo tego typu sprzętu znajdziemy w sklepach internetowych czy nawet zwykłych dyskontach. Duża dostępność przekłada się także na liczbę producentów. Wśród najpopularniejszych możemy wymienić na przykład Xiaomi, JBL, Blow, Manta, Sony, Savio, Creative i innych.

Cena głośnika przenośnego Bluetooth

Ile kosztuje głośnik przenośny Bluetooth? Cena zależy od jakości wykonania i parametrów urządzenia. Kiedy najtańsze opcje kosztują około 40 zł, najdroższe mogą sięgać pułapu nawet 1000 zł. W dużej mierze przekłada się to jednak na jakość dźwięku oraz wygodę użytkowania.

Głośnik przenośny Bluetooth – opinie

W jakich sytuacjach najbardziej sprawdza się u Was takie rozwiązanie? Z jakiego modelu korzystacie lub zamierzacie korzystać i czy możecie polecić go pozostałym Czytelnikom? Będziemy niezwykle wdzięczni za opinie o głośnikach przenośnych Bluetooth w sekcji komentarzy!

Głośnik przenośny Bluetooth / Ranking najlepszych

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam zakup, przygotowaliśmy ranking najlepszych głośników przenośnych Bluetooth. Znajdziecie w nim urządzenia, które sprawdziły się już w wielu domach. Dzięki temu macie niemal pewność, że świetnie poradzą sobie także i u Was.

1.
JBL Charge 5 Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
2.
TRACER Natrix TWS BLUETOOTH
Głośnik przenośny Bluetooth Tracer
3.
BOSE SoundLink Color Bluetooth II Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth Bose
4.
Divoom Lovelock Beżowy
Głośnik przenośny Bluetooth Divoom
5.
JBL Go Essential Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
6.
JBL Go 3 Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
7.
Marshall Stanmore III Brązowy
Głośnik przenośny Bluetooth Marshall
8.
Tronsmart T7 Mini 786880
Głośnik przenośny Bluetooth Tronsmart
9.
JBL Flip 6 Czarny
Głośnik przenośny Bluetooth JBL
10.
JBL Flip 6 Zielony
Głośnik przenośny Bluetooth JBL

Głośnik przenośny Bluetooth - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję