Głośnik do telefonu

Głośnik do telefonu to bardzo modny gadżet, szczególnie wybierany przez młode osoby, które chcą z niego korzystać w domu i poza nim. Zatem można rzec, że to bardzo mobilny sprzęt, gdyż nie posiada zbędnych kabli. Mamy za to bezprzewodowe złącze Bluetooth, które pozwala nam wybrać, gdzie chcemy ulubionej muzyki, ale nie tylko, bo można go też wykorzystać do oglądania filmów w większym gronie na telefonie, czy podczas wspólnych rozmów telefonicznych i wideo rozmów. Do wyboru mamy różne parametry, więc przed ostatecznym zakupem, warto dowiedzieć się więcej. By w pełni cieszyć się z tych możliwości, jakie nam daje ten gadżet.

Zapewne zastanawiacie się teraz, jaki głośnik do telefonu wybrać. Tu pomoże Wam nasz poniższy artykuł, gdzie zebraliśmy dla Was wiele istotnych informacji, które z pewnością ułatwią wybór. Przede wszystkim są to informacje sprawdzone i porady innych czytelników. Znajdziecie tu wiele sprawdzonych modeli, które każdy dopasuje do swoich potrzeb. Zatem nie traćmy czasu tylko od razu zapraszamy Was do naszej lektury!

Głośnik do telefonu Ranking
Jaki Głośnik do telefonu?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jak działa głośnik do telefonu?

Dobry głośnik do telefonu to niewielkie urządzenie bezprzewodowe, z wbudowanym akumulatorem, który należy regularnie ładować, który przechowuje dla nas energie elektryczną, dlatego głośnik może być używany także poza domem. Złączem jest Bluetooth, należy więc oba urządzenia sparować i włączyć np. muzykę. Wtedy dostosujemy głośność czy to za pomocą telefonu, czy za pomocą fizycznych przycisków na głośniku. I co ciekawe wiele nowoczesnych modeli oferuje nam możliwość parowania także dwóch głośników na raz dla jeszcze lepszego dźwięku.

Głośnik do telefonu
Głośnik do telefonu / Ranking, opinie, cena

Jaki głośnik do telefonu wybrać i kupić?

A zatem jaki głośnik do telefonu wybrać? Dla wielu może to być dość trudne, zwłaszcza, gdy nie znamy się na tym, ale spokojnie. Przemyślmy, dlaczego chcemy go kupić, co by nam się przydało. Warto też rozejrzeć się po sklepach w celu znalezienia tego najlepszego modelu. Wtedy to pamiętajmy, by zwrócić też uwagę na istotne elementy, a są nimi chociażby:

  • zasilanie i moc,
  • łączność,
  • dodatki,
  • design.

Zasilanie i moc głośnika do telefonu

Jak już wspominaliśmy, głośnik do telefonu jest urządzeniem bezprzewodowym. Zatem posiada wbudowaną baterię, która odpowiedzialna jest za jego czas działania. Ważne więc, by sprawdzić jak jest pojemna. W przypadku małych wersji do telefonu, raczej nie spodziewajmy się wielkich parametrów, ale w zależności od modelu głośnik może działać od 4 h do 8 h na jednym ładowaniu.

To trochę powiązane jest z mocą, jaką oferuje nam głośnik do telefonu. Moc to inaczej jakość wydawanych dźwięków. Dzięki emu wiemy, jak głośne mogą być dźwięki, ale też mniej więcej ile zostanie zużytej baterii. W przypadku takich modeli będzie to zwykle 20W.

Zobacz: Głośnik przenośny

Łączność głośnika do telefonu

Dodajmy jeszcze, jakie złącza posiada nasz głośnik do telefonu. Bo to, że jest bezprzewodowy i że działa poprzez parowanie Bluetooth, to już mówiliśmy. Ale to ne jedyne złącze. Obecne nowoczesne modele cechują się różnorodnością. Urządzenie może posiadać slot na kartę pamięci SD czy też wejście mini-jack. Oczywiście zawsze jest to też złącze USB, dzięki któremu np. możemy ładować nasz sprzęt. A wiele modeli posiada też złącze AUX.

Dodatki w głośniku do telefonu

Oprócz tego, że głośnik do telefonu odtwarza dla nas muzykę z telefonu, którą sami sobie wybierzemy, to jeszcze posiada bardzo ciekawą funkcję, jaką jest wbudowany tuner FM. Dzięki temu nie musimy cały czas słuchać muzyki z naszego telefonu czy z internetu. Możemy swobodnie puścić muzykę z radia, dzięki czemu skupimy się na innych czynnościach, niż ciągła zmiana utworów. Wtedy dostępne też mamy serwisy informacyjne, by wiedzieć co dzieje się w kraju i na świecie.

Jaki głośnik do telefonu
Jaki głośnik do telefonu wybrać? Cena, ranking i opinie

Nowsze modele, te droższe posiadają również inne ciekawe funkcje, jak AirPlay czy nawet asystent głosowy, który pozwala nam sterować urządzeniem za pomocą głosu. Zatem wbudowany jest mikrofon, który wychwytuje nasze komendy.

Design głośnika do telefonu

A na sam koniec warto wspomnieć, że dobry głośnik do telefonu to taki, który został dopasowany do naszych potrzeb, ale też stylu. W sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli. Każdy znajdzie dla siebie coś, co pasuje pod względem dostępnych funkcji. Jak również pod względem designu. Oprócz kształtów,jakie możemy wybrać, a są to kwadrat, prostokąt czy nawet w formie okręgu, to jeszcze jest wiele kolorów. Zarówno uniwersalne np. czarne czy białe, jak i męskie np. niebieskie oraz khaki, a nawet dostępne są typowo damskie kolory takie jak różowy, czerwony. Możemy dokupić też głośnik dziecięcy we wzorki np. w kształcie myszki Micki, zwierzątka, itp.

Najlepszy głośnik do telefonu

Najlepszy głośnik do telefonu to ten, który pozwala nam się cieszyć swoją jakością. Czyli kupujemy coś, co odtwarza dla nas dźwięk w jak najlepszy sposób, bez zacinania się, słyszymy wszystko wyraźnie. A sam sprzęt nie jest duży. Dzięki temu może być przenośnym gadżetem, ale także w domu nie zajmuje wiele miejsca. Zatem to sprawia, że chętniej go wybieramy. A dużym plusem jest możliwość jego parowania z różnymi telefonami, jak również z innymi głośnikami.

Sprawdź: Słuchawki do telefonu

Gdzie kupić głośnik do telefonu?

Dobry głośnik do telefonu możemy kupić w wielu sklepach. Zapewne największy wybór czeka na nas w internecie, ale tam dobrze nie sprawdzimy dźwięku. Możemy jedynie porównać wymiary i inne parametry. A dokładniej dowiemy się wszystkiego w sklepie stacjonarnym. Tam czeka na nas wiele możliwości także, rożne modele a nawet możliwość konsultacji z doradcą klienta. Wiele modeli jest w formie „testera”, gdzie możemy sprawdzić dźwięki, głośność, ogółem jakość. Zatem udajmy się do sklepów i marketów z elektroniką, z akcesoriami muzycznymi a nawet typowo do sklepów muzycznych.

Do często wybieranych producentów z pewnością zaliczymy: Sony, JBL, Esperanza, Manta i inni.

Najlepszy głośnik do telefonu
Najlepszy głośnik do telefonu

Cena głośnika do telefonu

A ile kosztuje głośnik do telefonu? Rozważmy wszelkie możliwości, gdyż nie ma jednego przedziału cenowego. Kwota do zapłaty zależna jest od różnych czynników, choćby jakości, producenta czy wielkości. A czasem też wpływają na to dodatkowe funkcje. Dlatego przedział cenowy może być od 30 zł, do nawet 130 zł.

Polecamy też Urządzenie wielofunkcyjne

Głośnik do telefonu – opinie

A teraz mamy pytanie do Was. Jaki głośnik do telefonu uważacie, że warto kupić? Dlaczego wybieracie dany model? Czym on się wyróżnia? Od jakiego jest producenta i w jakiej cenie? Jakie funkcje posiada? Jakie zalety widzicie? Czy ma też wady? Co byście zmienili? Jaką dobrą radę możecie dać innym czytelnikom? Do czego będziecie go używać? Dajcie znam znać w komentarzach, czekamy na Wasze opinie!

Głośnik do telefonu / Ranking najlepszych

Wiele gadżetów mamy dostępnych, które wykorzystamy przy współpracy z telefonem. Warto j sprawdzić, bo dużo z nich może okazać się bardzo przydatnych. Tak samo jak te, które znajdziecie w rankingu najlepszych głośników do telefonu. W tym zestawieniu znajdują się polecane modele, które umilą nam czas. Odtwarzają bowiem dobrej jakości dźwięki a dokładne parametry możecie przeczytać w opisie. Tak samo jak sprawdzić aktualną cenę. Zapraszamy do zakupów!

1.
JBL Charge 5 Czarny
Głośnik do telefonu JBL
2.
TRACER Natrix TWS BLUETOOTH
Głośnik do telefonu Tracer
4.
Divoom Lovelock Beżowy
Głośnik do telefonu Divoom
5.
JBL Go Essential Czarny
Głośnik do telefonu JBL
6.
JBL Go 3 Czarny
Głośnik do telefonu JBL
7.
Marshall Stanmore III Brązowy
Głośnik do telefonu Marshall
8.
Tronsmart T7 Mini 786880
Głośnik do telefonu Tronsmart
9.
JBL Flip 6 Czarny
Głośnik do telefonu JBL
10.
JBL Flip 6 Zielony
Głośnik do telefonu JBL

Głośnik do telefonu - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję