Głośnik przenośny

Głośnik przenośny to sprzęt, który zyskuje coraz większą popularność. W pogodne, ciepłe dni najczęściej wykorzystujemy go na zewnątrz. Pozwala nam odtworzyć ulubione audio bez konieczności używania słuchawek. Jesienią i zimą najczęściej ustawiamy go w domu, ale nie ogranicza nas do jednego pomieszczenia. Jak sama nazwa mówi, zmiana jego lokalizacji to kwestia kilku sekund i nie powinna przysporzyć nam żadnego problemu. Jednak by wycisnąć z nowego sprzętu, ile się tylko da, zacznijmy od wyboru odpowiedniego modelu.

Jak to zrobić, jeśli nieszczególnie znamy się na sprzęcie audio? Najlepiej zacząć od lektury tego poradnika. Podpowiadamy, jaki głośnik przenośny jest najlepszy oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie. Zapraszamy!

Głośnik przenośny Ranking
Jaki Głośnik przenośny?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia głośnik przenośny?

Jak wszyscy wiemy, dobry głośnik przenośny to urządzenie służące do odtwarzania dźwięku. W przeciwieństwie do słuchawek, robi to w taki sposób, że audio może usłyszeć więcej osób – wszystkie znajdujące się w zasięgu fal dźwiękowych. Ma też charakter mobilny – nie jest w żaden sposób na stałe ulokowany we wnętrzu, lecz może działać gdziekolwiek. Jego przenośny charakter czyni go doskonałym wyborem w plener, do ogrodu i w inne miejsca, w których chcemy się cieszyć doskonałym dźwiękiem.

Głośnik przenośny
Głośnik przenośny / Ranking najlepszych, cena i opinie

Zastosowania głośnika przenośnego

Dlaczego warto kupić dobry głośnik przenośny? Polecamy go zwłaszcza osobom, które często zapraszają znajomych do ogrodu, na działkę, które pracują w ogródku, a także spotykają się z przyjaciółmi w parkach i innych miejscach, gdzie chcą cieszyć się muzyką. Dobry głośnik przenośny pozwala nam odtworzyć piosenki dla dzieci, podkład muzyczny do spontanicznego karaoke. Umożliwia urządzenie amatorskiej imprezy plenerowej dla kilku znajomych, świetnie sprawdza się podczas uprawiania sportu, naprawiania samochodu, sprzątania i wykonywania innych prac. Niektórzy uczniowie, studenci i wykładowcy wykorzystują go także podczas prezentacji multimedialnych, na przykład gdy zawiera ona film lub sam dźwięk.

Zobacz też: Słuchawki do telefonu

Głośnik przenośny – do czego można podłączyć?

Potencjalni użytkownicy często pytają, do czego można podłączyć głośnik przenośny. Oczywiście, w zależności od posiadanych funkcji może on współpracować nawet z komputerem stacjonarnym. Wymaga się tylko, by posiadał on nadajnik Bluetooth lub, nieco rzadziej, Wi-Fi. Natomiast dobry głośnik przenośny zyskuje na mobilności, jeśli podłączymy go do urządzeń, które również są przenośne. Mamy tu na myśli przede wszystkim laptop, telefon komórkowy oraz tablet, jednak nie jest to zamknięty katalog sprzętów. Wiele nowoczesnych odtwarzaczy muzyki i filmów ma możliwość połączenia się z podobnym sprzętem.

Jaki głośnik przenośny wybrać i kupić?

Wobec takich faktów pozostaje nam tylko wybrać i kupić najlepszy głośnik przenośny. Żeby jednak ustalić, jaki konkretnie model pasuje do naszych preferencji oraz pozostałych sprzętów, musimy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Moc i wielkość,
  • Sposób podłączenia,
  • Zasilanie,
  • Jakość dźwięku.

Sprawdź także: Czytnik książek

Moc i wielkość głośnika przenośnego

Jeśli decydujemy się na dobry głośnik przenośny, by urządzać przyjęcia, wymagamy nie tylko głośnego, ale i donośnego dźwięku. Pozwoli nam go uzyskać odpowiednio duże urządzenie, które zapewnia szerokie rozchodzenie się fal dźwiękowych. Natomiast jeśli zależy nam na tym, by słuchać gdziekolwiek, lepszym wyborem będzie mały i lekki głośnik przenośny. Łatwo wrzucimy go do plecaka, torebki, a nawet kieszeni. Dla niesienia się dźwięku znaczenie ma nie tylko wielkość urządzenia, ale także jego moc. Im wyższa, tym lepiej wypada ono, zwłaszcza w plenerze.

Jaki głośnik przenośny
Jaki głośnik przenośny wybrać i kupić?

Sposób podłączenia głośnika przenośnego

Mówiąc o głośnikach przenośnych, mamy na myśli urządzenia możliwie najbardziej mobilne i wygodne. Dlatego właśnie polecamy brać pod uwagę przede wszystkim modele bezprzewodowe. Nie wymagają one kabla, który prowadziłby do telefonu lub innego urządzenia. Zamiast tego, wykorzystują one transmisję radiową, a dokładniej – Bluetooth. Im nowsza wersja tego modułu, tym lepsza jakość dźwięku oraz mniejsze zużycie baterii. Dlatego właśnie przyjmuje się, że najlepszy głośnik przenośny posiada Bluetooth w wersji co najmniej 5.0 lub wyższej.

Może Cię zainteresować: Fotel biurowy do 1000 zł

Na co dzień przydaje się także NFC. Jest to dodatkowy system łączności, służący do przesyłania danych na bardzo małą odległość, rzędu do 20 centymetrów. Podczas regularnego odtwarzania się nie przydaje, jednak służy do błyskawicznego sparowania obu urządzeń. Wystarczy po prostu zetknąć je ze sobą. Żeby z tego skorzystać, i głośnik, i odtwarzacz muszą być wyposażone w funkcję NFC.

Zasilanie głośnika przenośnego

Idąc tym tropem, nietrudno się domyślić, że najlepszy głośnik przenośny jest zasilany także bezprzewodowo. Trudno sobie wyobrazić, byśmy mieli podłączać go do gniazdka na przykład w parku, na działce czy w ogródku. Możemy z niego korzystać gdziekolwiek, nawet tam, gdzie nie ma sieci elektrycznej, dzięki obecności wbudowanego akumulatora. Jego pojemność określa czas działania głośnika przenośnego. Przyjmuje się, że najlepsze urządzenia tego typu są w stanie działać nawet przez kilka godzin bez przerwy.

Zobacz również: Niszczarka dokumentów biurowa

Jaki głośnik przenośny jest najlepszy? Jakość dźwięku

Naszym priorytetem powinna być jednak jakość dźwięku. Wszelkie wygody i funkcje na nic się nie zdadzą, jeśli muzyka będzie płytka, a z urządzenia wydobywają się tylko trzaski i zakłócenia. Najlepszy głośnik przenośny oferuje nam przede wszystkim dużą dynamikę. Jest to różnica między najcichszymi a najgłośniejszymi dźwiękami możliwymi do odtworzenia. Podaje się ją w decybelach i przyjmuje się, że im więcej, tym lepiej. Warto też wspomnieć o pasmie przenoszenia. Jest to zakres częstotliwości odtwarzanego dźwięku. Najlepszy głośnik przenośny pokrywa całe pasmo od 20 do 20000 Hz lub nawet szerzej, dając nam wrażenie głębi dźwięku.

Najlepszy głośnik przenośny
Najlepszy głośnik przenośny

Gdzie kupić głośnik przenośny?

W jakich sklepach szukać takiego urządzenia? Dobry głośnik przenośny znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych, gdzie czeka zarówno duży wybór, jak i niskie ceny. Możemy sprawdzić też ofertę dużych marketów z elektroniką i sprzętem RTV, a także sklepów komputerowych, z akcesoriami do telefonów czy nawet niektórych sklepów wielobranżowych. Producenci to na przykład JBL, Xiaomi, Sony, Creative, Edifier i inni.

Cena głośnika przenośnego

Ile kosztuje głośnik przenośny? Ceny różnią się znacząco w zależności od jakości dźwięku, wielkości i funkcji. Dobre urządzenie tego typu kupimy już za 50 zł. Jednak osoby bardziej wymagające sięgną po zaawansowany sprzęt, który może kosztować nawet do 800 zł.

Głośnik przenośny – opinie

W jakich sytuacjach używacie podobnego sprzętu? A może denerwują Was jego użytkownicy? Jakie zalecenia związane z nowoczesnym savoir-vivre mielibyście dla przyszłych posiadaczy opisywanych urządzeń? Czekamy na opinie o głośnikach przenośnych!

Głośnik przenośny / Ranking najlepszych

Szukacie konkretnych rekomendacji? Nie zamierzamy zawieść Was w tej kwestii! Poniżej znajdziecie ranking najlepszych głośników przenośnych. Umieściliśmy w nim urządzenia, które są sprawdzone, polecane i cieszą się szczególnie dobrą renomą.

1.
JBL Flip 6 Zielony
Głośnik przenośny JBL
2.
JBL Boombox 3 WiFi Czarny
Głośnik przenośny JBL
4.
JBL Xtreme 2 Gun Metal
Głośnik przenośny JBL
5.
JBL Charge 5 Czarny
Głośnik przenośny JBL
6.
JBL Boombox 3 Czarny
Głośnik przenośny JBL
7.
JBL Xtreme 3 Czarny
Głośnik przenośny JBL
8.
Aiwa BST-500BK Czarny
Głośnik przenośny Aiwa
10.
Tronsmart Bang Max czarny
Głośnik przenośny Tronsmart

Głośnik przenośny - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję