Słuchawki do telefonu

Słuchawki do telefonu to wybór, do którego często w ogóle nie przykładamy uwagi. Bierzemy to, co mamy pod ręką i właśnie takich przypadkowych sprzętów używamy do słuchania. To błąd! Telefon towarzyszy nam zawsze i wszędzie, dając ogromne możliwości, jeśli chodzi o słuchanie muzyki. Nie warto ich sobie zaprzepaszczać nieodpowiednim urządzeniem. Najlepsze słuchawki do telefonu pozwalają nam bowiem cieszyć się doskonałą jakością audio, zwłaszcza muzyki, ale także ogromną wygodą. musimy tylko dopasować je do swoich preferencji i wziąć pod uwagę, że czasem lepiej wydać więcej pieniędzy, ale raz – a dobrze.

Jak to zrobić i na co dokładnie zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym wyjaśniamy, jakie słuchawki do telefonu są najlepsze. Wskazujemy też kilka polecanych, godnych uwagi modeli.

Słuchawki do telefonu Ranking
Jakie Słuchawki do telefonu?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Jakie słuchawki do telefonu wybrać i kupić?

Jak wybrać najlepsze słuchawki do telefonu? Zacznijmy od tego, że muszą one być dopasowane do naszego urządzenia. Obejrzyjmy dokładnie telefon i upewnijmy się, czy w ogóle posiada on wejście słuchawkowe, a jeśli tak – to jakie. Oprócz tego, dobre słuchawki do telefonu warto dopasować do siebie. Muszą być wygodne, nie przeszkadzać nam nawet podczas długiego użytkowania. Niestety, tu nie ma uniwersalnych odpowiedzi – każdemu będzie pasowało coś innego.

Słuchawki do telefonu
Słuchawki do telefonu / Opinie, ranking najlepszych i cena

Na co dokładnie warto zwrócić uwagę, kupując najlepsze słuchawki do telefonu? Do najistotniejszych kwestii zaliczamy:

  • Budowę,
  • Sposób podłączenia,
  • Jakość audio i atuty.

Zobacz też: Czytnik książek

Budowa słuchawek do telefonu

Zacznijmy od tego, co możemy ocenić już na pierwszy rzut oka: od budowy. Pod tym względem możemy dobre słuchawki do telefonu podzielić na kilka rodzajów. Pierwszy z nich to tradycyjne słuchawki nauszne. Mają one duże muszle, którymi przykrywamy całą małżowinę uszną. Dzięki temu niejako izolujemy się od otoczenia i cieszymy doskonałej jakości dźwiękiem. Słuchawki nauszne to częsty wybór wytrawnych audiofilów, gdyż pozwalają na uzyskanie idealnego dźwięku podczas odtwarzania muzyki. Są stosunkowo wygodne, ale duże, zajmują sporo miejsca w plecaku i nie zmieścimy ich do kieszeni. Dlatego właśnie do mobilnych zastosowań częściej wybieramy inne rozwiązania.

Kolejnym rodzajem słuchawek do telefonu okazują się modele douszne. Są to niewielkie słuchawki, które wkładamy do małżowiny usznej, ale jeszcze niezbyt głęboko. Nie wytłumiają dźwięków z otoczenia, co czasem zalicza się w poczet ich wad. Może to jednak być także zaleta – gdy z jednej strony chcemy posłuchać muzyki, audiobooka lub innych treści, ale z drugiej musimy zachować uwagę i wiedzieć, co dzieje się w otoczeniu.

Sprawdź także: Fotel biurowy do 1000 zł

Dużo lepsze wyciszenie gwarantują za to słuchawki do telefonu dokanałowe. Nazywa się je pchełkami, gdyż mają niewielkie rozmiary. Umieszczamy je głęboko w przewodzie słuchowym, dzięki czemu dźwięk wydaje się głęboki, przestrzenny i nie jest zakłócony przez odgłosy otoczenia. Nie każdy jednak toleruje mały przedmiot włożony głęboko do ucha, dla niektórych osób jest to rozwiązanie niewygodne.

Jakie słuchawki do telefonu
Jakie słuchawki do telefonu wybrać i kupić?

Ostatnim rodzajem, który chcielibyśmy z Wami omówić, są słuchawki do telefonu z przewodnictwem kostnym. To stosunkowo nowa technologia, która do przewodzenia dźwięku tylko w bardzo małym stopniu wykorzystuje tradycyjną drogę, jaką jest błona bębenkowa. Nie umieszczamy ich w uszach, lecz zakładamy na głowę w taki sposób, że niewielkie głośniki znajdują się na styku małżowiny usznej i skroni. Kości czaszki wykorzystywane są tu w roli rezonatorów, które sprawiają, że doskonale słyszymy zarówno dźwięk ze słuchawek, jak i z otoczenia. To bezpieczna technologia, opracowana z myślą o aparatach słuchowych dla osób słabosłyszących, która znalazła zastosowanie także poza medycyną.

Może Cię zainteresować: Niszczarka dokumentów biurowa

Przewodowe słuchawki do telefonu

A skoro przeszliśmy już przez najważniejsze cechy zewnętrzne urządzeń, pora przyjrzeć się sposobom ich podłączenia. Dobre słuchawki do telefonu często wymagają podłączenia kabla. Służy on dwóm celom: zasilaniu słuchawek oraz przesyłaniu danych, składających się na muzykę. Najczęściej wykorzystujemy do tego wejście mini jack, czasem także inne złącza, zależnie od telefonu. Przewód sprawia, że muzyka jest wysokiej jakości, nie przerywa, jednak wpływa negatywnie na wygodę. Łatwo go przypadkiem poplątać czy nawet wyrwać z ucha, a kiedy chcemy wrzucić telefon do plecaka, musimy wziąć pod uwagę zasięg przewodu i sposób jego poprowadzenia. Niektóre telefony w ogóle nie posiadają wejścia słuchawkowego.

Bezprzewodowe słuchawki do telefonu

Przyjmuje się więc, że najlepsze słuchawki do telefonu nie potrzebują przewodu. W przypadku mobilnych rozwiązań stawiamy przede wszystkim na wygodę, a więc brak plączących się kabli, które łatwo przypadkiem uszkodzić. Bezprzewodowe słuchawki do telefonu wykorzystują wbudowany akumulatorek, a także transmisję Bluetooth lub, rzadziej, Wi-Fi. Ich zasięg wynosi nawet 20 metrów. Nie musimy mieć telefonu w dłoni ani nawet w kieszeni, możemy odłożyć go na półkę lub do plecaka i nie przejmujemy się prowadzeniem przewodu. Polecamy zwłaszcza słuchawki True Wireless, czyli takie, które nie są połączone w żaden sposób. Każdej z nich możemy używać niezależnie.

Zobacz również: Skaner do domu

Jakie słuchawki do telefonu są najlepsze? Jakość dźwięku i atuty

Co jeszcze wyróżnia najlepsze słuchawki do telefonu? Warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  1. Częstotliwość – inaczej pasmo przenoszenia. Ludzkie ucho słyszy dźwięki o częstotliwości od 20 do 20000 Hz i taki właśnie zakres powinny pokrywać najlepsze słuchawki do telefonu.
  2. Dynamika – inaczej maksymalna głośność. Im więcej decybeli (dB), tym lepiej wypada dźwięk.
  3. Wygoda – intuicyjne sterowanie pozwalające zatrzymać i wznowić odtwarzanie, zmienić głośność lub przewinąć do kolejnego utworu.
  4. Trwałość – solidne, wysokiej jakości materiały, w okolicach małżowin usznych oddychające i nieuciskające.
Najlepsze słuchawki do telefonu
Najlepsze słuchawki do telefonu

Gdzie kupić słuchawki do telefonu?

W obecnych czasach dobre słuchawki do telefonu kupimy właściwie na każdym kroku. Znajdziemy je w sklepach muzycznych, z akcesoriami do telefonu, w marketach z elektroniką, przydrożnych kioskach, dyskontach oraz oczywiście sklepach internetowych. Producenci takich urządzeń to na przykład QCY, Xiaomi, Samsung, JBL, Philips, Sony, Apple i wielu innych.

Cena słuchawek do telefonu

Ile kosztują słuchawki do telefonu? Znajdziemy tu gigantyczny rozstrzał cenowy. Najtańsze urządzenia tego typu kupimy już za 15 zł, jednak ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Najdroższe modele kupimy nawet za ponad 500 zł. Najwięcej użytkowników decyduje się jednak na ceny pośrednie między tymi dwoma wartościami.

Słuchawki do telefonu – opinie

Bieganie, droga do pracy lub do szkoły, jazda na rowerze, sprzątanie – kiedy Wy najczęściej słuchacie muzyki i innych treści z telefonu? Wykorzystujecie go tylko do odtwarzania ulubionych utworów, czy może sięgacie też po audiobooki czy podcasty? I jakiego urządzenia do tego używacie? Czekamy na opinie o słuchawkach do telefonu!

Słuchawki do telefonu / Ranking najlepszych

Z pewnością zastanawiacie się, po jakie konkretnie modele sięgnąć. A może chcecie się utwierdzić w słuszności swojego wyboru? W obu przypadkach polecamy sprawdzić nasz ranking najlepszych słuchawek do telefonu!

2.
Pods Pro Air Pods Iphone Do Apple
Słuchawki do telefonu Pods Pro
4.
JBL Tune 720BT Niebieski
Słuchawki do telefonu JBL
5.
JBL Tune 230 NC TWS czarne
Słuchawki do telefonu JBL
6.
JBL Tune Beam niebieskie
Słuchawki do telefonu JBL
7.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Słuchawki do telefonu SteelSeries
8.
Marshall Minor III Czarne
Słuchawki do telefonu Marshall
9.
JBL Live Flex Srebrny
Słuchawki do telefonu JBL
10.
Apple AirPods MV7N2ZM-A
Słuchawki do telefonu Apple

Słuchawki do telefonu - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję