Urządzenie wielofunkcyjne

Urządzenie wielofunkcyjne to bardzo przydatny gadżet chociaż jego nazwa może nieco zaskakiwać i być zbyt ogólna. Jednak to produkt, który po prostu posiada kilka funkcji zawartych w jednym urządzeniu elektrycznym. Zatem oznacza to, że musi być on podłączony do prądu stale podczas użytkowania. Także nie jest urządzeniem szczególnie mobilnym, ale i tak zyskuje na popularności. Do tej pory było to często kilka różnych sprzętów, a teraz may wszystko w jednym. Przydatne do nauki, w pracy i po prostu w domu. Warto więc dowiedzieć o nim jak najwięcej.

Zapewne zastanawiacie się, czym jest urządzenie wielofunkcyjne, jak działa i jakie funkcje w sobie posiada. Jeśli już to poznacie, z pewnością łatwiej Wam będzie z wyborem. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się z poniższym tekstem, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji, przydatnych i zweryfikowanych, wiele porad i przykładów, choćby w rankingu najlepszych. Serdecznie zapraszamy Was do lektury oraz do pozostawienia komentarzy z własnymi opiniami.

Urządzenie wielofunkcyjne Ranking
Jakie Urządzenie wielofunkcyjne?
Ranking najlepszych >>>

Zaczynamy!

Czym wyróżnia się urządzenie wielofunkcyjne?

Zapewne ciekawi Was czym jest to urządzenie wielofunkcyjne? Nie słyszeliście o tym? W takim razie już wyjaśniamy. Jest to tak na prawdę drukarka do domu, która oprócz samych wydruków, dodatkowo posiada także inne funkcje chociażby skaner, dzięki któremu nasze pliki w formie papierowej staną się wersją elektroniczną. A także mamy możliwość kopiowania dokumentów w wersji papierkowej. I to wszystko w jednym urządzeniu.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać i kupić?

A więc jakie urządzenie wielofunkcyjne powinniśmy kupić? Warto zadać sobie to pytanie, gdyż modele mogą być różne, cechować się czymś innym oraz co pewnie dla wielu ważne, dostępne są w różnych cenach. Zatem już teraz zastanówmy się, co dla nas jest ważne, a także zwróćmy uwagę na kilka istotnych elementów, jakimi są:

  • rodzaj,
  • parametry,
  • złącza.
Urządzenie wielofunkcyjne
Urządzenie wielofunkcyjne / Ranking, opinie, cena

Rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych

Kiedy chcemy zdecydować się na dobre urządzenie wielofunkcyjne, musimy zdecydować się na odpowiednią podstawę, czyli rodzaj drukarki. W tym wypadku zawsze do wyboru mamy dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest starsza wersja, czyli drukarka atramentowa. Tu używany jest atrament do przygotowania wydruków. Nadaje się do domowego wydruku, gdyż czasem może dojść do rozmazania tuszu, podczas wychodzenia kartki.

Drugim rodzajem jest drukarka laserowa. Tu wykorzystuje się nowszą wersję, bo lasery lub diody led, które nanoszą tusz na kartkę. Ten model wykona dla nas i wydruk dokumentów, ale też zdjęć, czy to w kolorze, czy w wersji czarno-białej. Ten model oferuje nam także mniejsze koszty eksploatacji.

Sprawdź: Urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł

Parametry urządzenia wielofunkcyjnego

Każde urządzenie wielofunkcyjne w wersji domowej oferuje nam niewielkie parametry, zwykle w formacie A4 i mniejszym wydruku. Jednak, jeśli ma to być sprzęt do biura, dostępne są wtedy większe modele, które drukują dla nas formaty większe, niż A4, choćby np. format A3. Zależy też, gdzie takie urządzenie ma stać i czy będzie często przenoszone to upewnijmy się, co do jego wagi.

Złącza w urządzeniu wielofunkcyjnym

Na sam koniec wspomnimy także o złączach, jakie znajdziemy w urządzeniu wielofunkcyjnym. Dobry produkt zapewni nam wybór, bowiem mamy różne pliki i różne dokumenty i sposoby, w jaki możemy je przesyłać. Oczywiście w przypadku drukarki, ale też skanu, możemy po prostu podłączyć urządzenie do laptopa/komputera i rozpocząć proces. Zwykle jest to złącze przewodowe USB, może to być także w wersji slotu na kartę pamięci czy wejście na pendrive.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne
Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać? / Cena, ranking, opinie

W przypadku skanu pamiętajmy, by odpowiednio zapisać plik, czy to dokumenty w wersji PDF, DOC, DOCX a obrazy w JPG lub JPEG. Ułatwi nam to odczyt, a w przypadku kopiowania nie zapomnijmy podłączyć sprzętu do prądu, by działał i wtedy nawet nie musimy podłączać go do komputera, tylko fizycznymi przyciskami na urządzeniu wybieramy odpowiednie ustawienia dla skanu.

Zupełnie nowsze wersje mogą się pochwalić tym, że posiadają bezprzewodowe złącza, choćby Bluetooth oraz połączenie Wi-Fi. Co może znacznie ułatwić pracę, ale i utrudnić, jeśli połączenie jest słabe. I takie urządzenie wielofunkcyjne może być wtedy droższe.

Zalety urządzenia wielofunkcyjnego

Zastanawiacie się, jakie zalety może nam dać urządzenie wielofunkcyjne? Niezależnie od ceny, może to być coś przydatnego, co pozwoli nam w pełni korzystać z jego możliwości. Przede wszystkim jest to sprzęt, który będzie w naszym domu, zatem nie musimy biegać po drukarniach, które wydrukują nam w wysokiej cenie kilka kartek, nie musimy mieć osobnego skanera. A to wszystko dostępne jest o każdej porze dnia i nocy tylko dla nas. Możemy z tego korzystać do woli. Sprzęt kładziemy tam, gdzie akurat mamy na to miejsce i podłączamy do prądu tylko wtedy, gdy go używamy. I dostępne mamy wersje czarno-białe oraz w kolorze.

Zobacz także: Skaner do domu

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne to taki sprzęt, który cechuje się jakością. Jednak nie ma jednego takiego modelu, bo każdy lubi coś innego, dla wielu to różne dodatki i inne parametry. I tak indywidualnie powinniśmy do tego podejść. Każdy dobry sprzęt cechuje się jakością oraz dopasowaniem do właściciela. Powinien posiadać niezbędne dla nas cechy. Zwłaszcza w przypadku wydruku musi to być drukowanie bez rozmazywania, zastanówmy się czy będzie to w kolorze czy wystarczy nam czarno-białe. A także jakie dostępne są tusze i ich tańsze zamienniki. Wszystko może mieć znaczenie dla jakości.

Gdzie kupić urządzenie wielofunkcyjne?

Dobre urządzenie wielofunkcyjne dostępne jest zarówno w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. I tu i tu czeka nas duży wybór. Takimi sklepami i marketami są te z elektroniką, z akcesoriami biurowymi i do domu, ze sprzętem rtv i nieraz będą to duże dyskonty. Warto tam zajrzeć i wybrać dla siebie najlepszy sprzęt poprzez porównanie, sprawdzenie dostępnych opcji czy rozmowę z doradcą klienta.

Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne
Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne

Do chętnie wybieranych producentów należą np.: Canon, Brother, Epson, HP i inni.

Cena urządzenia wielofunkcyjnego

Ile kosztuje dobre urządzenie wielofunkcyjne? Czy jest to drogi sprzęt? Tak na prawdę musimy przemyśleć, jaka jakość jest dla nas wystarczająca i ile chcemy wydać. Bowiem kwota do zapłaty zależna jest od wielu czynników. I musimy mieć to na uwadze podczas zakupów. Warto rozejrzeć się patrząc od najtańszych za około 300 zł, po te droższe, nawet w cenie 800 zł.

Polecamy: Drukarka do 150 zł

Urządzenie wielofunkcyjne – opinie

A co Wy sądzicie o tym? Dlaczego warto kupić urządzenie wielofunkcyjne? Dlaczego powinniśmy mieć takie w domu? Czym się wyróżnia? Jakie cechy posiada? Jakie funkcje są ważne? Czy na coś szczególnego musimy zwrócić uwagę, będąc na zakupach? Co Wy polecacie? Jaki sprzęt? W jakiej cenie? Od jakiego producenta? Czekamy na Wasze opinie i doświadczenia w komentarzach!

Urządzenie wielofunkcyjne / Ranking najlepszych

W domu zawsze warto mieć ciekawe gadżety, które ułatwią nam życie. Jednak nie zawsze wiemy co wybrać, dlatego wtedy możemy skorzystać z poleceń i wiedzy innych, tak jak w tym przypadku naszych czytelników. W naszym rankingu najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych znajdziecie wiele sprawdzonych produktów w najlepszej cenie wraz z pełnym opisem. Nie ma na co czekać, zapraszamy do zakupu!

1.
Brother DCP-1623WE (DCP1623WE)
Urządzenie wielofunkcyjne Brother
2.
Canon Pixma TS3450 (4463C006)
Urządzenie wielofunkcyjne Canon
4.
Epson Expression Home XP-2205
Urządzenie wielofunkcyjne Epson
6.
Brother MFC-L2712DN
Urządzenie wielofunkcyjne Brother
7.
Epson EcoTank L8180 (C11CJ21402)
Urządzenie wielofunkcyjne Epson
8.
Brother MFC-L3730CDN (MFCL3730CDNYJ1)
Urządzenie wielofunkcyjne Brother
9.
Brother DCP-L2532DW (DCPL2532DWYJ1)
Urządzenie wielofunkcyjne Brother
10.
HP Deskjet 3762 (T8X23B)
Urządzenie wielofunkcyjne HP

Urządzenie wielofunkcyjne - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję