Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł to bardzo popularne rozwiązanie. Coraz więcej szkół decyduje się na przeniesienie przynajmniej części zajęć do Internetu. Uczniowie i studenci chwalą sobie takie rozwiązanie: nie trzeba wstawać na poranne zajęcia, marnować czasu na dojazd do placówki, wymaga to od nas mniejszego wysiłku i pozwala na skupienie się na zajęciach w komfortowych warunkach. Niektóre uczelnie i szkoły decydują się nawet na to, by wszystkie zajęcia odbywały się w formie online.

Jedyną wadą tego rozwiązania jest fakt, że zarówno uczeń, jak i nauczyciel muszą posiadać stosowny sprzęt. Na szczęście nie trzeba kupować kosztownych urządzeń – wystarczą takie, jakich używamy na co dzień do pracy czy rozrywki! Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym podpowiadamy, jaki laptop do nauki zdalnej do 2000 zł jest najlepszy.

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł Ranking
Jaki Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop do nauki zdalnej do 2000 zł?

Mimo stosunkowo niewielkiego budżetu, z roku na rok mamy coraz większe możliwości. Dobry laptop do nauki zdalnej do 2000 zł to nowoczesne urządzenie, które pozwala nam na korzystanie z niego, gdziekolwiek chcemy. Nie jesteśmy przywiązani do gniazdka i jednego stanowiska pracy, jak ma to miejsce w przypadku komputera stacjonarnego. Laptop posiada baterię, która pozwala nam przez pewien czas pracować bezprzewodowo, a także możemy go łatwo zabrać do szkoły, kawiarni i innego miejsca, gdzie znajdziemy gniazdko.

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł
Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł / Ranking najlepszych i opinie

Co powinno wyróżniać najlepszy laptop do nauki zdalnej do 2000 zł? Taki zakup nie stawia przed nami zbyt dużych wymagań technicznych. Zwykle nauka online polega na korzystaniu z określonych stron internetowych, komunikatorów wideo, a także prostych programów biurowych i aplikacji z zadaniami dla uczniów. Z tym poradzi sobie niemal każdy komputer – choć oczywiście warto przyjrzeć się jego możliwościom. To właśnie zresztą zamierzamy teraz zrobić.

Zobacz też: Laptop do pracy

Jaki laptop do nauki zdalnej do 2000 zł wybrać i kupić?

Żeby ustalić, jaki laptop do nauki zdalnej do 2000 zł jest najlepszy, zacznijmy od przyjrzenia się kilku jego podstawowym cechom. Wcale nie musimy wchodzić w skomplikowane szczegóły. Do najważniejszych kwestii, które należy ustalić przed zakupem, należą:

  • System operacyjny,
  • Ekran,
  • Płynność działania,
  • Dodatkowe funkcje i atuty.

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł a system operacyjny

Jaki laptop do nauki zdalnej do 2000 zł najlepiej wybrać, jeśli chodzi o oprogramowanie? System operacyjny to jeden z najważniejszych aspektów, chodzi przecież o środowisko, w którym będziemy pracować. Za najlepszy uchodzi iOS, czyli system operacyjny firmy Apple. Musimy jednak pamiętać, że laptopy tej firmy w cenie do 2000 zł znajdziemy wyłącznie używane. Po drugie, większość nauczycieli szkolnych i akademickich używa komputerów z systemem Windows. By oszczędzić sobie kłopotów z kompatybilnością dostarczonego przez nich oprogramowania czy plików, warto wybrać najlepszy laptop do nauki zdalnej do 2000 zł z jak najnowszą wersją systemu Windows.

Sprawdź także: Skaner do laptopa

Ekran laptopa do nauki zdalnej do 2000 zł

Żeby wybrać najlepszy laptop do nauki zdalnej do 2000 zł, warto się zastanowić także nad jego rozmiarem. Ekran o przekątnej ponad 17 cali jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ale ciężki i niezbyt mobilny. Sprawdzi się, jeśli komputera używamy z domu, a nie bierzemy go ze sobą w różne miejsca. Do bardziej mobilnych zastosowań świetnie sprawdzi się komputer o przekątnej rzędu 13-14 cali. Z kolei małe, 11-calowe notebooki mogą się okazać niezbyt wygodne do pracy. Warto też zwrócić uwagę na powierzchnię ekranu – matowa powłoka matrycy sprawia, że światło nie odbija się od niego i nie przeszkadza w pracy nawet w silnie nasłonecznionym miejscu.

Jaki laptop do nauki zdalnej do 2000 zł
Jaki laptop do nauki zdalnej do 2000 zł jest najlepszy?

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł a płynność działania

Chociaż nie szukamy sprzętu gamingowego, dobry laptop do nauki zdalnej do 2000 zł też powinien spełniać pewne wymagania techniczne. Nie ma nic gorszego, co zabija w nas chęć do pracy i kreatywność, jak ciągle zacinający się sprzęt. Trudno w takich warunkach przyswajać wiedzę. Dlatego właśnie zwróćmy uwagę na:

  1. Procesor – najlepiej, by miał więcej niż cztery rdzenie. To pozwoli mu wykonywać wiele operacji w tym samym czasie bez utraty płynności;
  2. Pamięć RAM – czyli operacyjna. Tymczasowo przechowuje aktualnie wykorzystywane dane. Im jest większa, tym lepiej laptop radzi sobie z różnymi aplikacjami i otwarciem kilku okienek jednocześnie.
  3. Dysk – jego pojemność jest ważna, gdyż zapełniona pamięć oznacza utratę płynności. Jednak najważniejszy jest rodzaj dysku. Nowoczesny SSD jest nie tylko szybszy, ale i mniej awaryjny, dzięki czemu nasze pliki są o wiele bezpieczniejsze.

Może Cię zainteresować: Czytnik ebooków

Jaki laptop do nauki zdalnej do 2000 zł jest najlepszy?

Żeby wybrać najlepszy laptop do nauki zdalnej do 2000 zł, musimy zwrócić uwagę także na dodatkowe atuty. Jeśli nasi nauczyciele wymagają podczas zajęć połączenia wideo, dobrym rozwiązaniem będzie sprawna kamera i mikrofon. Dzięki temu nie musimy dokupować i montować dodatkowych urządzeń. Jeśli natomiast nauka będzie polegała w dużej mierze na pisaniu, urządzenie powinno mieć wygodną klawiaturę z odpowiednim dla nas skokiem. Dobrym pomysłem może być też podświetlenie klawiatury.

Najlepszy laptop do nauki zdalnej do 2000 zł
Najlepszy laptop do nauki zdalnej do 2000 zł

Gdzie kupić laptop do nauki zdalnej do 2000 zł?

W jakich sklepach powinniśmy szukać urządzenia, jakim jest dobry laptop do nauki zdalnej do 2000 zł? Dobrym pomysłem będą popularne markety ze sprzętem elektronicznym, a także sklepy komputerowe i internetowe. Możemy też skorzystać z oferty outletowej, by zyskać w pełni sprawny sprzęt na gwarancji za o wiele mniejsze pieniądze. Jeśli zaś chodzi o producentów, mamy tu naprawdę spore pole do popisu. Możemy wymienić na przykład Huawei, Acer, Asus, Dell, Lenovo i wiele innych firm.

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem da się kupić dobry sprzęt w budżecie dwóch tysięcy złotych? Jeśli tak, jaki model okazał się w Waszym przypadku strzałem w dziesiątkę? Bez jakich funkcji Wy lub Wasze pociechy nie wyobrażacie sobie lekcji online? Czekamy na opinie o laptopach do nauki zdalnej do 2000 zł w sekcji komentarzy!

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł / Ranking najlepszych

To jednak nie wszystko. Przygotowaliśmy także ranking najlepszych laptopów do nauki zdalnej do 2000 zł. Pozwoli Wam to wybrać odpowiedni sprzęt bez zagłębiania się w szczegóły i parametry techniczne, do których często nie mamy głowy przed nowym rokiem szkolnym. Zapraszamy do skorzystania ze sprawdzonych propozycji!

1.
GXMO YOGO 14-inch Laptop
Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł
8.
ASUS X515EA-BQ1222 Core i3-1115G4 + Win 10/11 Pro
Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł Asus

Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję