Laptop dla ucznia

Laptop dla ucznia to coraz popularniejszy sprzęt. Niektórzy podnoszą, że całkiem sporo możemy zrobić, korzystając z urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy telefon. Trzeba jednak przyznać, że takie sprzęty nie dają nam takiego komfortu działania, jak pełnoprawny komputer przenośny z rozbudowanym systemem operacyjnym, dużym ekranem i wygodną klawiaturą. Dlatego by ułatwić swojemu dziecku okres edukacji, warto zainwestować w taki właśnie prezent.

Jaki laptop dla ucznia jest najlepszy? To właśnie pytanie, na które odpowiadamy w naszym poradniku. Wraz z Wami przejdziemy przez najważniejsze cechy urządzeń i możliwości, jakie oferuje nam rynek. Dzięki temu szybko ustalicie, czego właściwie szukać, a zakup stanie się o wiele bardziej bezproblemowy. Nie przedłużając, zapraszamy do lektury!

Laptop dla ucznia Ranking
Jaki Laptop dla ucznia?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić laptop dla ucznia?

W oczach starszego pokolenia dobry laptop la ucznia to czasem niezrozumiały, zbędny wydatek. Tymczasem współczesna edukacja stawia przed młodymi ludźmi zupełnie inne zadania. By odrobić prace domowe, nie przesiadujemy już w bibliotekach, lecz wyszukujemy potrzebne informacje w sieci. Coraz częściej musimy uczestniczyć w zajęciach online, tak zwanych lekcjach zdalnych, a także odrabiać zadania za pośrednictwem Internetu. Niektórzy nauczyciele preferują komputerowe wydruki zamiast pisma ręcznego, inni chcą wręcz, by pracę domową wysłać im pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem odpowiedniej platformy e-learningowej.

Laptop dla ucznia
Laptop dla ucznia / Opinie, cena, ranking najlepszych

Są to zmiany, których nie da się cofnąć, możemy się tylko do nich przystosować. We współczesnym świecie wszystko ulega komputeryzacji, nic dziwnego więc, że obejmuje to także edukację. Dzięki temu młodzi ludzie są wręcz lepiej przystosowani do dorosłego życia, gdy w większości przypadków będą musieli wykorzystywać komputer do pracy lub załatwiania spraw urzędowych. Nie mówiąc już o tym, że najlepszy laptop do ucznia pozwala nie tylko odbębnić obowiązki, ale i po wszystkim rozerwać się za pomocą dobrego filmu, pasjonującej gry czy ciekawych stron internetowych.

Zobacz też: Laptop do nauki zdalnej do 2000 zł

Co wyróżnia laptop dla ucznia?

W głowach rodziców często pada pytanie, co wybrać: komputer stacjonarny czy najlepszy laptop dla ucznia? każde z rozwiązań ma swoje ograniczenia, ale i zalety. Niektórzy podnoszą, że komputer stacjonarny zapobiega uzależnieniu od Internetu, gdyż dziecko nie ma do niego dostępu zawsze i wszędzie. W praktyce bywa jednak droższy i utrudnia wiele spraw. Właśnie dlatego dobry laptop dla ucznia, a więc komputer w pełni przenośny, to dobre posunięcie. Nasza pociecha może zabrać go do szkoły, na przykład w razie planowanej prezentacji multimedialnej. Może też odrabiać zadania w dowolnym pomieszczeniu, a nawet na dworze.

Jaki laptop dla ucznia wybrać i kupić? System operacyjny

Pierwszą sprawą, którą musimy ustalić, jest system operacyjny. Musimy zaryzykować twierdzenie, że to właśnie pomoże nam wybrać najlepszy laptop dla ucznia. wielu użytkowników podnosi, że najlepsze laptopy produkuje firma Apple, a co za tym idzie, mają one system iOS. Jest on przyjazny dla użytkownika, stabilny i intuicyjny. Okazuje się jednak, że w naszym kraju jest on niezbyt popularny, z tego powodu nie wszystkie pliki i programy dostarczone przez nauczyciela będą na nim działać. Wiąże się też ze stosunkowo sporym kosztem.

Sprawdź także: Laptop do pracy

Najpopularniejszy jest system Windows i przyjmuje się, że to właśnie on cechuje najlepszy laptop dla ucznia. W Polsce jest to system używany powszechnie, korzysta z niego większość nauczycieli. Im nowsza wersja systemu, tym bardziej dopracowana i pozbawiona błędów. Można też kupić laptop bez systemu i zainstalować go samodzielnie, jednak to oszczędność tylko pozorna. Pamiętajmy, że legalne oprogramowanie jest stosunkowo drogie i zakup laptopa z systemem wyjdzie nas zdecydowanie taniej.

Jaki laptop dla ucznia
Jaki laptop dla ucznia jest najlepszy?

Jaki laptop dla ucznia jest najlepszy?

Pora jednak ustalić inne cechy, jakie wyróżniają najlepszy laptop dla ucznia. na pierwszy ogień idą jego gabaryty. Zależą one od potrzeb naszej pociechy, ale i jej wieku. Na przykład dla młodszych dzieci lepiej sprawiają się małe notebooki do 11 cali, które łatwo schować nawet w małym plecaku. Z kolei starsi uczniowie i nastolatkowie korzystają z laptopów od 13 do 14 cali. Modele 15- i 17-calowe mogą się okazać za duże i za ciężkie do codziennego użytkowania, na przykład zabierania do szkoły. Ich duże ekrany oferują jednak sporą wygodę użytkowania, dlatego jeśli mimo przenośnego charakteru komputer ma być użytkowany tylko w domu, warto się nad tym zastanowić.

Może Cię zainteresować: Skaner do laptopa

Jakie programy obsługuje najlepszy laptop dla ucznia? Najczęściej jest to przeglądarka internetowa, pakiet programów biurowych – arkusz kalkulacyjny i dokumenty tekstowe, czasem prezentacje multimedialne, jakieś filmy lub aplikacje do e-learningu. Dzięki temu tego typu komputer nie stawia przed nami zbyt wysokich wymagań. Warto jednak zadbać, by posiadał on przynajmniej 8 gigabajtów pamięci RAM, a także co najmniej czterordzeniowy procesor i pojemny dysk SSD. Dzięki temu płynność działania będzie o wiele lepsza.

Co jeszcze wyróżnia najlepszy laptop dla ucznia? polecamy wybrać model, który posiada wygodny skok klawiatury, gdyż nasza pociecha często będzie na niej pisać. Dużym atutem będzie też klawiatura podświetlana, ułatwiająca korzystanie po zmroku. Z kolei do lekcji online przydadzą się wbudowana kamerka i mikrofon. Zwróćmy też uwagę, czy do podłączenia urządzeń przez USB oraz inne przewodowe systemy potrzebny będzie replikator portów, czy też laptop dla ucznia posiada wszystkie potrzebne wejścia.

Najlepszy laptop dla ucznia
Najlepszy laptop dla ucznia

Gdzie kupić laptop dla ucznia?

Dobrym wyborem, jeśli chodzi o sklep z laptopami dla uczniów, będą popularne markety z elektroniką i sprzętem komputerowym. Często w okresie wakacyjnym oferują one na przykład dodatkowe rabaty w zamian za dobre oceny. Atrakcyjne ceny oraz duży wybór czekają także w sklepach internetowych. Producenci laptopów dla uczniów i nie tylko to na przykład Lenovo, Xiaomi, Huawei, Acer, Dell, Asus, HP i inni.

Cena laptopa dla ucznia

Ile kosztuje laptop dla ucznia? Cena komputera przenośnego to sprawa dyskusyjna. Na rynku znajdziemy modele zarówno za 1000, jak i za 20 tysięcy złotych. W przypadku młodego człowieka, kilku- lub nastolatka, w większości przypadków wystarczy jednak tańszy sprzęt, którego nie szkoda zniszczyć lub wymienić za kilka lat, gdy potrzeby się zmienią.

Laptop dla ucznia – opinie

Jesteśmy ciekawi, czy Wy lub Wasze pociechy w procesie swojej edukacji podpieraliście się odpowiednim urządzeniem tego typu. Jeśli tak, to jaki model polecacie? Jakie macie z nim doświadczenia? Czekamy na opinie o laptopach dla uczniów!

Laptop dla ucznia / Ranking najlepszych

Czas jednak na nasze propozycje! Poniżej znajdziecie zestawienie konkretnych modeli, stworzone na podstawie opinii i ocen użytkowników tych konkretnych sprzętów. Dzięki temu macie pewność, że sięgacie po sprawdzony, polecany komputer. Oto ranking najlepszych laptopów dla uczniów!


Laptop dla ucznia - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję