Głośnik do smartfona

Głośnik do smartfona jest popularnym sprzętem elektronicznym, który wykorzystuje coraz więcej osób. Owszem, bezpośrednio z naszego inteligentnego telefonu także możemy odtworzyć dźwięk. Będzie on zrozumiały, dlatego nadaje się do obejrzenia wiadomości czy innych krótkich filmów. Na dłuższą metę jednak chcemy cieszyć się warstwą audio oglądanych czy słuchanych treści. Dobra muzyka, film, gdzie ścieżka dźwiękowa jest bardzo ważna, a także słuchane przez wiele godzin podcasty czy audiobooki wymagają odpowiedniego urządzenia do ich odtwarzania.

Poświęciliśmy temu zagadnieniu poniższy poradnik zakupowy. Przede wszystkim podpowiadamy, jaki głośnik do smartfona jest najlepszy i dlaczego. Omawiamy też najważniejsze cechy urządzenia oraz możliwości, jakie znajdziemy w sklepie. Zapraszamy do lektury!

Głośnik do smartfona Ranking
Jaki Głośnik do smartfona?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić głośnik do smartfona?

Jak już wspomnieliśmy, głośnik wbudowany w telefon nigdy nie da nam takiej jakości dźwięku, jak dedykowane urządzenie audio. W większości przypadków zamiast niego wybieramy słuchawki, jednak nie każdy chce i może je stosować. Czasem potrzebujemy głośnego, donośnego dźwięku, nie mając niczego w uszach. Dobry głośnik do smartfona przydaje się na przykład podczas wspólnego oglądania filmów, słuchania muzyki, podcastów i audiobooków podczas sprzątania, uprawiania sportu, prac w ogrodzie i innych czynności. Sprawdzi się także wtedy, gdy organizujemy kameralną domówkę, jak również podczas grilla czy spotkania ze znajomymi w ogrodzie.

Głośnik do smartfona
Głośnik do smartfona / Opinie, cena, ranking najlepszych

Jaki głośnik do smartfona wybrać i kupić?

Zasadniczo sprzęt audio, który możemy podłączyć do smartfona, warto podzielić na dwie podstawowe grupy. Chodzi o głośniki:

  • Stacjonarne – najczęściej wykorzystywane do komputerów i telewizorów, ale nie tylko. Jeśli można podłączyć je poprzez gniazdo mini jack, a nasz smartfon posiada takie wejście, połączenie ich ze sobą i używanie telefonu jako źródła dźwięku jest jak najbardziej możliwe. Takie głośniki często występują w zestawach, również z osobnym subwooferem. Dzięki temu dźwięk jest przestrzenny i głęboki. Trudno je jednak przenieść z miejsca na miejsce, dlatego mogą być używane tylko w jednym, konkretnym pomieszczeniu. Są za to głośniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzą się podczas dużych, domowych imprez.
  • Przenośne – znacznie bardziej popularne, bezprzewodowe głośniki do smartfona. Dzięki ich budowie możemy zabrać je ze sobą, dokądkolwiek chcemy. Większość modeli jest stosunkowo mała i lekka, dzięki czemu zmieści się nawet w torebce lub plecaku. Oczywiście, taki głośnik do smartfona może być używany również w mieszkaniu. To czyni go najbardziej uniwersalną opcją i dlatego właśnie to przede wszystkim tym rozwiązaniem zajmujemy się w naszym poradniku.

Zobacz też: Głośnik przenośny Bluetooth

Głośnik do smartfona – przewodowy czy bezprzewodowy?

No właśnie, skoro już podzieliliśmy głośniki do smartfona na stacjonarne i przenośne, wiemy, że możemy je podłączyć zarówno poprzez przewód, jak i bezprzewodowo. Drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej praktyczne. Wykorzystuje się do niego technologię Bluetooth. Dodatkowo, czasem najlepszy głośnik do smartfona wyposażony jest także w moduł NFC. Dzięki temu możemy błyskawicznie sparować urządzenia poprzez przyłożenie ich do siebie. Warunkiem jest oczywiście fakt posiadania takiego modułu także przez smartfon. Co więcej, bezprzewodowy głośnik do smartfona można podłączyć także do tych telefonów, które nie mają gniazda słuchawkowego. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie na naszym rynku.

Zasilanie głośnika do smartfona

Jak się pewnie domyślacie, dobry głośnik do smartfona może być zasilany przewodowo lub akumulatorowo. Ze względu na praktyczne zastosowania, o wiele lepszy jest głośnik na baterie. Możemy używać go nawet tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka i nie musimy przejmować się przewodami. Wiele jednak zależy od tego, jaką baterię posiada głośnik. Im jest ona bardziej pojemna, tym dłużej urządzenie pracuje bez konieczności ładowania.

Sprawdź także: Głośnik do telefonu

Z drugiej strony, duży akumulator oznacza ciężki i nieporęczny głośnik – warto tu więc znaleźć złoty środek. Przeciętne urządzenia z akumulatorem litowo-jonowym wytrzymują podczas jednej pracy na baterii nawet około 8 godzin nieprzerwanego grania. Upewnijmy się też, że nasz najlepszy głośnik do smartfona może działać również wtedy, gdy jest podłączony do ładowarki. Dzięki temu nie będziemy musieli przerywać słuchania.

Jaki głośnik do smartfona
Jaki głośnik do smartfona jest najlepszy?

Głośniki do smartfonów a jakość dźwięku

Czym jeszcze wyróżnia się najlepszy głośnik do smartfona? Jako że kupujemy go, by cieszyć się doskonałym audio, niezwykle ważna okazuje się jakość dźwięku. Jak już wspomnieliśmy, ta oferowana przez specjalne urządzenie audio zawsze będzie lepsza od małego odtwarzacza w telefonie. Wiele zależy jednak od klasy sprzętu. Najlepszy głośnik do smartfona wykorzystuje pasmo przenoszenia na poziomie 20-20000Hz lub nawet szersze. Jest to spektrum dźwięków słyszanych przez ludzkie ucho, zarówno niskich, jak i wysokich. Dzięki temu mamy wrażenie głębokiego dźwięku.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny

Z kolei moc oraz dynamika głośnika wpływają na głośność dźwięku i jego donośność. Warto więc wybrać model o mocy co najmniej 10W i jak najwyższej dynamice, podawanej w decybelach. Nawet jeśli nie słuchamy muzyki głośno, warto sobie zostawić ten margines w razie potrzeby. Na donośność dźwięku wpływ także ma wielkość głośnika. Duże modele zapewniają lepsze rozchodzenie się fal dźwiękowych. Musimy zatem zdecydować, czy bardziej cenimy sobie mobilność i małe gabaryty, czy raczej dźwięk, który jest słyszalny daleko od urządzenia.

Jaki głośnik do smartfona jest najlepszy?

Pora na podsumowanie i jeszcze kilka przydatnych wskazówek! Czym wyróżniają się najlepsze głośniki do smartfonów? Muszą przede wszystkim oferować dobry dźwięk, tak byśmy docenili każdą nutę i zmianę brzmienia głosu aktorów czy lektora. To jednak nie wszystko. W mobilnym społeczeństwie, w jakim obecnie niewątpliwie żyjemy, równie ważne są intuicyjna obsługa oraz praktyczność zastosowanych rozwiązań.

Zobacz również: Słuchawki do telefonu

Z tego powodu najlepszy głośnik do smartfona powinien posiadać solidną obudowę, taką, która ochroni go przed zwykłymi upadkami. Rekomendujemy także zakup urządzeń wodoodpornych. Dzięki temu możemy być pewni, że deszcz czy nawet przypadkowa kąpiel w basenie nie zrobią na nim wrażenia. Przydaje się także sznurek lub pasek, który ułatwia wygodny chwyt, a także obecność sterowania głosowego. To z kolei ułatwia sterowanie głośnikiem nawet wtedy, gdy mamy zajęte ręce i nie możemy do niego podejść.

Najlepszy głośnik do smartfona
Najlepszy głośnik do smartfona

Gdzie kupić głośnik do smartfona?

W jakich sklepach znajdziemy dobry głośnik do smartfona? Przede wszystkim udajmy się do sklepów z elektroniką, zwłaszcza dużych marketów. Czasem taki sprzęt możemy także spotkać u operatora sieci komórkowej, a nawet w zwykłych dyskontach, jednak największy wybór i najatrakcyjniejsze ceny czekają na nas w sklepach internetowych. Na ich półkach znajdziemy produkty wielu znanych marek, na przykład JBL, Sony, Samsung, Xiaomi i wielu innych.

Cena głośnika do smartfona

Ile kosztuje głośnik do smartfona? Cena urządzenia zależy od jego jakości, a także renomy firmy. Nieatestowane głośniki nieznanych firm kupimy już za około 30 zł. Za dobry dźwięk musimy jednak zapłacić od 100 zł do nawet 2000 zł, w zależności od naszych potrzeb.

Głośnik do smartfona – opinie

Z pewnością każdy z nas spotkał się choć raz z takim zestawem, chociażby przelotem. Czy uważacie, że jest to dobry pomysł na prezent dla osoby aktywnej, zainteresowanej nowinkami technologicznymi, a może po prostu nastolatka? Koniecznie dajcie znać w komentarzu – czekamy na opinie o głośnikach do smartfonów.

Głośnik do smartfona / Ranking najlepszych

Czas jednak na zestawienie, w którym ujęliśmy modele cieszące się największym zaufaniem klientów. Ich popularność i doskonałe opinie w sieci mówią same za siebie. Oto ranking najlepszych głośników do smartfonów.

1.
JBL Flip 6 Zielony
Głośnik do smartfona JBL
2.
Abee Beathive szary
Głośnik do smartfona Abee
3.
JBL Xtreme 2 Gun Metal
Głośnik do smartfona JBL
4.
JBL Flip Essential 2 Czarny
Głośnik do smartfona JBL
5.
JBL Boombox 3 WiFi Czarny
Głośnik do smartfona JBL
6.
JBL Charge 5 Czarny
Głośnik do smartfona JBL
8.
Abee Beathive czerwony
Głośnik do smartfona Abee
9.
JBL Boombox 3 Czarny
Głośnik do smartfona JBL
10.
Hopestar H54 moro
Głośnik do smartfona Hopestar

Głośnik do smartfona - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję