Słuchawki do muzyki

Słuchawki do muzyki stawiają przed nami o wiele większe wymagania niż urządzenia do oglądania filmów, gier czy przeglądania Internetu. Wiele zależy od charakteru muzyki, tego, w jakich okolicznościach zwykle słuchamy oraz czego wymagamy od sprzętu audio. Na przykład twórcy muzyki czy wytrawni audiofile będą potrzebować zupełnie innych słuchawek niż osoby słuchające muzyki w pracy czy w autobusie.

Ale po kolei – nasz poradnik jest po to, by usystematyzować wiedzę na ten temat. Podpowiadamy, jakie słuchawki do muzyki są najlepsze. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy zakupie. Zapraszamy do lektury, a kompaktowy sprzęt audio nie będzie miał przed Wami tajemnic.

Słuchawki do muzyki Ranking
Jakie Słuchawki do muzyki?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić słuchawki do muzyki?

Najbardziej naturalnym sposobem słuchania dobrej muzyki wydaje się głośnik. Niestety, nie zawsze możemy go użyć. Co więcej, głośnik o wyśrubowanych parametrach, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wnikliwego ucha, kosztuje znacznie więcej od słuchawek o równie dobrej jakości dźwięku. Co więcej, najlepsze słuchawki do muzyki pozwalają nam cieszyć się nią także w pracy, w komunikacji miejskiej, na rowerze. Słowem – we wszystkich tych sytuacjach, kiedy odtwarzanie muzyki z głośnika przeszkadzałoby innym ludziom lub byłoby niemożliwe ze względów logistycznych.

Słuchawki do muzyki
Słuchawki do muzyki / Jakie najlepsze? Cena, ranking najlepszych i opinie

Działa to także w drugą stronę. Słuchawki do słuchania muzyki sprawiają, że nie przeszkadzamy osobom z otoczenia, w tym domownikom, ale otoczenie też nie przeszkadza nam. Nie słyszymy dźwięków z zewnątrz, dzięki czemu możemy w pełni cieszyć się dźwiękami płynącymi do naszych uszu. Jest to też pewien sposób na radzenie sobie z otoczeniem rozpraszającym nas przy pracy czy uciążliwym hałasem.

Zobacz też: Słuchawki do telefonu

Jakie słuchawki do muzyki wybrać i kupić?

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko odpowiedni zakup. Warto zacząć od przyjrzenia się temu, co wpływa na użytkowanie, jak i brzmienie dźwięku. Dlatego właśnie, by wybrać najlepsze słuchawki do muzyki, powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Budowa,
  • Zasilanie,
  • Częstotliwość i dynamika,
  • Dodatkowe atuty.

Budowa słuchawek do muzyki

Jeśli chodzi o dobre słuchawki do muzyki, mamy tutaj cały przekrój różnych modeli. Nie ma lepszych i gorszych rozwiązań, musimy dobrać je po prostu do naszego stylu życia oraz tego, czego właściwie potrzebujemy od nowego sprzętu. Najpopularniejsze okazują się jednak słuchawki:

  1. Douszne – są to małe słuchawki do słuchania muzyki, które w całości chowają się w małżowinie usznej. Świetnie wygłuszają otoczenie, zwłaszcza modele dokanałowe. Sprawdzają się też w przypadku głośnych prac, gdy zamiast nieprzyjemnego hałasu, chcemy cieszyć się ulubioną muzyką. Jako że są niewielkie i nie wystają poza obrys głowy, polecamy je też do różnego rodzaju aktywności fizycznych, podczas których łatwo strącić duże modele. Ich małe gabaryty sprawiają też, że łatwiej zabrać je ze sobą gdziekolwiek – mieszczą się nawet w kieszeni.
  2. Nauszne – to znacznie większe słuchawki, znajdujące się na zewnątrz naszej głowy. Posiadają muszle, obejmujące całą małżowinę uszną. Niektórzy twierdzą, że są one wygodniejsze – jednak nie jest to zdanie jednogłośne. Dość powiedzieć, że nauszne słuchawki do muzyki pozwalają słuchać nawet przez wiele godzin i nie stwarzają takiego ryzyka dla naszego słuchu, jak modele umieszczane bezpośrednio w małżowinie usznej.

Sprawdź także: Głośnik do smartfona

Słuchawki do muzyki a zasilanie

Ze względu na zasilanie, czy też szeroko pojęty sposób podłączenia do urządzenia źródłowego, słuchawki do muzyki także możemy podzielić na kilka grup. Najbardziej podstawowy podział obejmuje modele przewodowe oraz bezprzewodowe. Jak się pewnie domyślacie, słuchawki do muzyki przewodowe do działania potrzebują kabla. Poprzez przewód, najczęściej zakończony wtyczką mini jack, czerpią zarówno energię potrzebną do działania, jak i plik z muzyką. Przyjmuje się, że cechują się one dużo lepszą jakością muzyki, jednak przy obecnych technologiach trzeba mieć naprawdę czułe ucho, by wychwycić te różnice.

Jakie słuchawki do muzyki
Jakie słuchawki do muzyki wybrać i kupić?

Jeśli szukamy słuchawek do muzyki na co dzień, takich, które można zabrać w podróż komunikacją miejską czy do pracy, o wiele lepiej sprawdzą się modele przewodowe. Są to słuchawki do muzyki, które czerpią energię z wbudowanych w nie akumulatorów. Z kolei dane o plikach muzycznych odbierają za pomocą komunikacji radiowej, najczęściej Bluetooth lub, nieco rzadziej, Wi-Fi. Ich zasięg nie jest ograniczony przewodem, lecz wynosi około 10-20 metrów, w zależności od stojących na ich drodze zakłóceń sygnału Wi-Fi.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny Bluetooth

Szczególną grupę słuchawek bezprzewodowych stanowią True Wireless. Są to dwie słuchawki do słuchania muzyki, które nie są ze sobą połączone w żaden sposób. Możemy używac ich obu jednocześnie lub korzystać z każdej niezależnie. Dzięki temu mamy większą dowolność, na przykład wtedy, gdy musimy podczas słuchania muzyki jednocześnie słuchać otoczenia. Kolejnym wyjątkiem są też słuchawki do muzyki z wejściem na kartę pamięci. Dzięki nim nie potrzebujemy żadnego zewnętrznego źródła dźwięku – telefonu, tabletu, odtwarzacza, komputera. Eliminuje to też wszelkie wady bezprzewodowego przesyłania danych, takie jak nieco gorszy dźwięk czy zacinanie się podczas utraty zasięgu.

Częstotliwość i dynamika słuchawek do muzyki

Kupując najlepsze słuchawki do muzyki, chcemy cieszyć się czystym dźwiękiem bez zakłóceń. Musimy wyraźnie słyszeć wszelkie akordy, zmiany tonu instrumentów i głosu wokalisty, a także subtelne różnice między dźwiękami. Dlatego właśnie odpowiedni sprzęt powinien się cechować dobrą częstotliwością. W tym miejscu warto zaznaczyć, że ludzkie ucho jest w stanie usłyszeć zakres dźwięków o częstotliwości od 20 do 20000 Herców. Oznacza to, że najlepsze słuchawki do muzyki pokrywają cały ten zakres.

Zobacz również: Głośnik do telefonu

To jednak nie wszystko. Często oferują one wyższe lub niższe dźwięki, co łatwo zauważymy, sprawdzając pasmo przenoszenia. Co prawda ich nie słyszymy, ale „czujemy je”., odbieramy w inny sposób. Niższe i wyższe częstotliwości sprawiają, że muzyka staje się głębsza, dlatego każdy audiofil będzie z nich zadowolony. Ważna jest także dynamika, podawana w decybelach. Im większa wartość, tym większą różnicę między najcichszymi a najgłośniejszymi dźwiękami jesteśmy w stanie osiągnąć.

Jakie słuchawki do muzyki są najlepsze? Dodatkowe atuty

Najlepsze słuchawki do muzyki mogą oferować nam także wiele dodatkowych funkcji. Niektóre modele są na przykład wyposażone w radioodbiornik, jeśli więc lubimy od czasu do czasu posłuchać stacji radiowych, nie potrzebujemy do tego żadnego zewnętrznego urządzenia. słuchawki do muzyki powinny też posiadać odpowiedni system sterowania, prosty, intuicyjny, ale i dający wiele możliwości. Dobrze, jeśli poza przyciskami pozwalającymi zwiększyć lub zmniejszyć głośność, zatrzymać i wznowić odtwarzanie, przewinąć lub przejść do następnego utworu, reagują także na polecenia głosowe. Jeśli zależy nam na uniwersalnym urządzeniu, które sprawdzi się nie tylko do słuchania, ale i do prowadzenia rozmów, najlepsze słuchawki do muzyki powinny posiadać także mikrofon.

Najlepsze słuchawki do muzyki
Najlepsze słuchawki do muzyki

Gdzie kupić słuchawki do muzyki?

Jakie sklepy oferują dobre słuchawki do muzyki? Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt audio, znajdziemy go oczywiście w sklepach audiofilskich. Jednak również w powszechnych marketach z elektroniką i akcesoriami do telefonów jest całkiem sporo możliwości, które nas zadowolą. Producenci takich urządzeń to na przykład ISK, Superlux, JVC, Logitech, Audio-technica, Sennheiser, HiFiMan i inni.

Cena słuchawek do muzyki

Ile kosztują słuchawki do muzyki? Tak naprawdę najpierw musimy zapytać siebie, ile chcemy wydać i czy potrzebujemy profesjonalnych słuchawek brzmieniowych, czy jednak urządzenia do okazyjnego odtwarzania ulubionych utworów. Najtańsze modele kupimy bowiem za mniej niż 100 zł, podczas gdy najdroższe mogą kosztować nawet powyżej 3000 zł.

Słuchawki do muzyki – opinie

No właśnie, do której z grup należycie – profesjonalnych audiofilów czy amatorów lubiących dobrą muzykę? Niezależnie od tego, mamy nadzieję, że nasz poradnik ułatwi Wam zakup. Jesteśmy też ciekawi, z jakimi modelami mieliście dotychczas do czynienia i jak się sprawdziły. Czekamy na opinie o słuchawkach do muzyki w sekcji komentarzy.

Słuchawki do muzyki / Ranking najlepszych

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam zakup, przygotowaliśmy ranking najlepszych słuchawek do muzyki. Znajdziecie w nim różne propozycje, które sprawdzą się niezależnie od zasobu portfela i oczekiwań. Cieszą się doskonałymi opiniami i zaufało im już wielu klientów, dlatego to gwarancja udanego zakupu.

2.
Pods Pro Air Pods Iphone Do Apple
Słuchawki do muzyki Pods Pro
4.
JBL Tune 720BT Niebieski
Słuchawki do muzyki JBL
5.
JBL Tune 230 NC TWS czarne
Słuchawki do muzyki JBL
6.
JBL Tune Beam niebieskie
Słuchawki do muzyki JBL
7.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Słuchawki do muzyki SteelSeries
8.
Marshall Minor III Czarne
Słuchawki do muzyki Marshall
9.
JBL Live Flex Srebrny
Słuchawki do muzyki JBL
10.
Apple AirPods MV7N2ZM-A
Słuchawki do muzyki Apple

Słuchawki do muzyki - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję