Słuchawki nauszne do muzyki

Słuchawki nauszne do muzyki to obecnie jeden z podstawowych sprzętów audio. Chcąc cieszyć się dobrym brzmieniem, mamy tak naprawdę dwie drogi: słuchawki lub głośniki. W drugim przypadku muzykę słyszymy nie tylko my, ale i całe otoczenie. Może to być zaletą, jednak jeśli jesteśmy w miejscu publicznym lub nasi domownicy nie podzielają naszego gustu, może to być problematyczne, nie mówiąc już o hałasach i innych zakłóceniach z otoczenia. Właśnie z tego powodu najczęściej sięgamy po słuchawki, pozwalające słuchać muzyki w spokoju i zapewnić ten spokój innym.

Zastanawiacie się właśnie, jaki sprzęt wybrać do tego celu? Świetnie się składa, bo przygotowaliśmy poradnik na ten temat! Zapraszamy do lektury, a dowiecie się, jakie słuchawki nauszne do muzyki wybrać i kupić, czym się kierować, a także co charakteryzuje podobny sprzęt.

Słuchawki nauszne do muzyki Ranking
Jakie Słuchawki nauszne do muzyki?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki nauszne do muzyki?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym wyróżniają się i jak wyglądają słuchawki nauszne do muzyki. Znajdziemy tutaj kilka różnorodnych sprzętów, jednak łączy je wszystkie kilka kwestii. Po pierwsze, jest to sprzęt do słuchania muzyki przez jedną osobę. Po drugie, w porównaniu z innymi możliwościami, takie słuchawki są stosunkowo duże. Nie wkładamy ich bowiem do ucha, lecz w całości znajdują się na zewnątrz. Chociaż niektóre osoby skarżą się, że wywołuje to u nich dyskomfort przy długim słuchaniu, to jednak znajdziemy całkiem sporą grupę, która właśnie je uważa za najwygodniejsze.

Słuchawki nauszne do muzyki
Słuchawki nauszne do muzyki / Opinie, cena, ranking najlepszych

Dlaczego warto kupić słuchawki nauszne do muzyki?

Słuchanie muzyki stawia przed nami znacznie większe wymagania, niż na przykład podcasty czy audiobooki. W tym przypadku każda zmiana brzmienia, każdy akord i każda nuta muszą być dobrze odwzorowane, byśmy mogli odkryć to, co przygotowali dla nas artyści. Co więcej, słuchawki nauszne do muzyki są wygodne. Ulubionymi piosenkami możemy cieszyć się nie tylko w domu, gdzie nikomu nie przeszkadzamy, ale także w środkach komunikacji publicznej, na ulicy, w bibliotece, w pracy, podczas ćwiczeń na siłowni i w wielu innych sytuacjach. Muzyka rozluźnia nas, redukuje stres i zwiększa produktywność, dlatego zawsze warto ją mieć przy sobie.

Zobacz też: Słuchawki bezprzewodowe do muzyki

Jakie słuchawki nauszne do muzyki wybrać i kupić?

Decydując się na najlepsze słuchawki nauszne do muzyki, musimy zdecydować, które właściwie egzemplarze odpowiednio wpisują się w nasze potrzeby. Wiele bowiem zależy od tego, czego dokładnie wymagamy od urządzenia i w jakich okolicznościach zamierzamy go używać. Warto jednak wiedzieć, że tę szeroką grupę możemy ze względu ma budowę podzielić na trzy mniejsze:

  • Słuchawki wokółuszne – są to największe z opisywanych przez nas modeli. Obejmują nie tylko samo ucho, ale także przestrzeń głowy wokół niego. Dzięki temu, że słuchawka nie wspiera się na małżowinie, nie powodują ucisku i mogą być używane nawet przez wiele godzin. Generują dobry, przestrzenny dźwięk, dlatego często używane są nawet w studiach nagrań.
  • Klasyczne słuchawki nauszne – obejmują małżowinę i odrobinę skóry głowy wokół. Zazwyczaj opierają się na naszej głowie dzięki pałąkowi, który częściowo odciąża uszy. Mogą jednak powodować ucisk. Są to najbardziej rozpowszechnione słuchawki nauszne do muzyki.
  • Słuchawki namałżowinowe – jak sama nazwa mówi, obejmują wyłącznie małżowinę uszną, ale nie wkładamy ich do środka. Są dość niewielkie i lekkie. Dzięki temu łatwiej je przenosić, ale też nie uciskają tak ucha, jak poprzednie modele.

Zasilanie i podłączenie słuchawek nausznych do muzyki

Kolejny podział, który pozwoli nam wybrać najlepsze słuchawki nauszne do muzyki, to sposób podłączenia i zasilania takich urządzeń. Możemy je podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. W tym pierwszym przypadku sprawa jest prosta – wystarczy wetknąć odpowiednią wtyczkę, najczęściej 3,5mm, w port i słuchawki czerpią z niej zarówno dane do odtwarzania, jak i energię elektryczną.

Sprawdź także: Słuchawki Bluetooth douszne

Ciekawym rozwiązaniem są natomiast słuchawki nauszne do muzyki bezprzewodowe. Jak sama nazwa mówi, nie potrzebują one żadnych przewodów. Zasilanie czerpią z akumulatorków, które niejednokrotnie wystarczają na kilkanaście godzin nieprzerwanego słuchania. Wiele oczywiście zależy od tego, jak głośno słuchamy i jak często korzystamy z różnych funkcji. A co w takim przypadku z przesyłaniem danych? Na szczęście tutaj nie ma większej filozofii – urządzenie wykorzystuje do tego transmisję Bluetooth. Kiedyś była ona uważana za wolniejszą i mniej stabilną, jednak w obecnych czasach ta różnica jest praktycznie niesłyszalna.

Jakie słuchawki nauszne do muzyki
Jakie słuchawki nauszne do muzyki wybrać i kupić?

Są jeszcze inne, nieco mniej popularne możliwości. Przykład stanowią hybrydowe słuchawki nauszne do muzyki. Możemy używać ich bezprzewodowo, a gdy zależy nam na wysokiej jakości dźwięku, na przykład w studiu, lub bateria ulega wyczerpaniu, podpinamy odpowiedni przewód i korzystamy z nich jak z tradycyjnych urządzeń. Najlepsze słuchawki nauszne do muzyki w ogóle nie potrzebują dodatkowego urządzenia, ponieważ posiadają wejście na kartę pamięci, na której możemy umieścić ulubione utwory.

Może Cię zainteresować: Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne

Jakie słuchawki nauszne do muzyki są najlepsze?

To jednak nie wszystkie cechy, które pozwolą nam wyłonić najlepsze słuchawki nauszne do muzyki. Warto też zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  1. Pasmo przenoszenia – mówi nam, jak głęboka będzie muzyka, ponieważ podaje zakres częstotliwości dźwięków możliwych do odtworzenia. Najlepiej, by pokrywało całe pasmo słyszalne przez ludzkie ucho, czyli od 20 do 20000 herców.
  2. Sterowanie – najlepsze słuchawki nauszne do muzyki pozwalają zmienić piosenkę, przewinąć utwór, zmienić głośność, wstrzymać i wznowić odtwarzanie. Najczęściej służą do tego przyciski tradycyjne lub dotykowe, jednak znajdziemy też modele sterowane głosowo.
  3. Mikrofon – przydaje się, kiedy ktoś do nas zadzwoni, gdy jesteśmy w trakcie słuchania. Najlepiej, jeśli znajduje się na regulowanym wysięgniku. Dzięki temu możemy umieścić go jak najbliżej ust, a co za tym idzie, uzyskać lepszy dźwięk.
  4. Aktywna / cyfrowa redukcja szumów – mikrofon wyłapuje dźwięki z otoczenia, słuchawki nauszne do muzyki przetwarzają je i sprawiają, że stają się one niesłyszalne podczas odtwarzania.

Zobacz również: Słuchawki Bluetooth do telefonu

Gdzie kupić słuchawki nauszne do muzyki?

Skoro wybór urządzenia mamy już za sobą, warto zastanowić się, gdzie kupić najlepsze słuchawki nauszne do muzyki. Znajdziemy je przede wszystkim w sklepach dla audiofilów i popularnych marketach z elektroniką. Dużym powodzeniem cieszą się także sklepy internetowe. Producenci takich urządzeń to na przykład Genesis, Audio-Technica, Creative, JBL, Sennheiser i wielu innych.

Najlepsze słuchawki nauszne do muzyki
Najlepsze słuchawki nauszne do muzyki

Cena słuchawek nausznych do muzyki

Ile kosztują słuchawki nauszne do muzyki? Cena zależy w dużej mierze od naszych oczekiwań. Najtańsze opcje dorwiemy już za około 40 zł, jednak nie oczekujmy, że będą to renomowane, profesjonalne modele. Takie mogą kosztować nawet do kilku tysięcy złotych, jednak założenie budżetu między 80 a 300 zł będzie rozsądnym posunięciem.

Słuchawki nauszne do muzyki – opinie

Do której grupy Wy należycie: tej, która nie lubi ucisku na małżowinę uszną, czy tej nieprzepadającej za wkładaniem małych urządzeń głęboko w kanał słuchowy? Dlaczego to właśnie modele przykrywające małżowinę uszną zdobyły Waszą uwagę i jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Wszystkie opinie o słuchawkach nausznych do muzyki są niezwykle cenne, dlatego czekamy na Wasze komentarze.

Słuchawki nauszne do muzyki / Ranking najlepszych

A może to Wasze pierwsze urządzenia tego typu lub dawno nie kupowaliście podobnych i nie wiecie właściwie, które modele są teraz na topie? Przychodzimy z podpowiedzią, jaką jest ranking najlepszych słuchawek do muzyki. Znajdziecie w nim produkty cieszące się dużą popularnością i dobrymi opiniami, a jednocześnie w przystępnej cenie.

1.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Słuchawki nauszne do muzyki SteelSeries
2.
JBL Tune 770NC czarny
Słuchawki nauszne do muzyki JBL
3.
MARSHALL Major V Bluetooth
Słuchawki nauszne do muzyki Marshall
4.
Audio-Technica ATH-MSR7BK czarne
Słuchawki nauszne do muzyki Audio-Technica
5.
Audio-Technica ATH-M50xBT2 czarne
Słuchawki nauszne do muzyki Audio-Technica
6.
JBL Tune 720BT Czarny
Słuchawki nauszne do muzyki JBL
7.
Sony WH-1000XM4 Czarne
Słuchawki nauszne do muzyki Sony
8.
Marshall Major IV Bluetooth Czarny
Słuchawki nauszne do muzyki Marshall
9.
Sony WH-1000XM5 czarne
Słuchawki nauszne do muzyki Sony
10.
Huawei Freebuds Studio Czarny
Słuchawki nauszne do muzyki Huawei

Słuchawki nauszne do muzyki - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję