Słuchawki bezprzewodowe do muzyki

Słuchawki bezprzewodowe do muzyki są obecnie jednym z najpopularniejszych sprzętów audio, jakich używamy na co dzień. Dają ogromne poczucie prywatności, ponieważ nikt inny nie słyszy, czego słuchamy, a i my nie musimy się przejmować dźwiękami z otoczenia. Wiele jednak zależy od naszych wymagań i tego, do czego właściwie mają nam służyć nasze nowe słuchawki. Znajdziemy tu bowiem zarówno przyzwoite modele dla laików, jak i profesjonalne słuchawki studyjne.

Zapraszamy do przewodnika zakupowego, w którym podpowiadamy, czym się różnią te rozwiązania. Omawiamy także inne parametry i funkcje. Przede wszystkim jednak odpowiadamy na pytanie, jakie słuchawki bezprzewodowe do muzyki są najlepsze oraz prezentujemy konkretne, warte uwagi modele.

Słuchawki bezprzewodowe do muzyki Ranking
Jakie Słuchawki bezprzewodowe do muzyki?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia słuchawki bezprzewodowe do muzyki?

Przeglądając najlepsze słuchawki bezprzewodowe do muzyki, szybko zauważymy, że bardzo różnią się one między sobą zarówno wyglądem, rozmiarami, jak i funkcjami oraz parametrami. Na początek warto więc ustalić, co je właściwie łączy. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru powinna być oferowana jakość dźwięku – oczywiście jak najwyższa. Muzyka stawia przed nami większe wymagania, niż na przykład audiobooki czy podcasty, tutaj każda różnica w brzmieniu, drżenie głosu i każda nuta są ważne oraz mają znaczenie dla odbioru serwowanej przez artystę treści.

Słuchawki bezprzewodowe do muzyki
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki / Opinie, ranking najlepszych i cena

Drugim punktem wspólnym jest sposób przesyłania danych. Dobre słuchawki bezprzewodowe do muzyki nie wymagają przewodu – jednak czasem mogą być nim podpięte, o tym jednak w dalszej części poradnika. Zamiast tego, wykorzystują bezprzewodowe sposoby na przesyłanie danych, takie jak Bluetooth lub, o wiele rzadziej, Wi-Fi. Dzięki temu nie musimy się przejmować kompatybilnością wtyczki czy koniecznością prowadzenia kabla, możliwością jego przypadkowego wyciągnięcia czy nawet wyrwania. Słuchawki bezprzewodowe do muzyki nie krępują ruchów i są o wiele wygodniejsze, a do tego podłączymy je do większości nowoczesnych urządzeń – od smartfonów, poprzez laptopy, aż po gramofony czy profesjonalny sprzęt do muzyki.

Zobacz też: Słuchawki Bluetooth douszne

Jakie słuchawki bezprzewodowe do muzyki wybrać i kupić?

Wiemy już, czym się charakteryzują i dlaczego właściwie je wybrać. Warto w tym miejscu dodać, że jest to całkiem dobry pomysł na prezent dla audiofila, czy też generalnie dla osób lubiących urozmaicać sobie czas dobrą muzyką. Musimy jednak zdecydować, jakie słuchawki bezprzewodowe do muzyki są najlepsze i dobrać je do naszej sytuacji. Nie ma uniwersalnego modelu, który sprawdzi się u wszystkich – trzeba je dopasować do swoich potrzeb.

Na pierwszy ogień warto wziąć najbardziej oczywiste różnice, które wpływają na użytkowanie słuchawek bezprzewodowych do muzyki. Chodzi oczywiście o budowę urządzenia. do najpopularniejszych w tym segmencie należą modele:

  • Wokółuszne – są to największe słuchawki bezprzewodowe do muzyki. Otulają nie tylko małżowinę uszną, ale i jej okolicę. Dzięki temu nie wytwarzają nacisku bezpośrednio na ucho. W wersji zamkniętej całkiem nieźle wygłuszają otoczenie. Przede wszystkim jednak dają bardzo przyjemny dźwięk, głęboki, przestrzenny, nie powodują też dyskomfortu nawet przy długotrwałym słuchaniu. Ich jedynym mankamentem są wymiary – nie jest to model, który zmieści się w kieszeni czy małej torebce. Słuchawki wokółuszne często są wykorzystywane jako profesjonalne słuchawki studyjne.
  • Nauszne – nieco mniejsze, ale wciąż mają dość pokaźne rozmiary. Przykrywają małżowinę uszną, dzięki czemu również dają przyjemny dźwięk i niezłe wygłuszenie otoczenia. Ich wymiary sprawiają, że możemy je złożyć i schować w większej torebce czy plecaku. Wiele osób skarży się jednak, że takie słuchawki bezprzewodowe do muzyki z czasem powodują ból uciskanych uszu, gdy słuchamy przez dłuższy czas.
  • Douszne – wkładane bezpośrednio do małżowiny usznej, ale jeszcze nie do kanału słuchowego. Dość niewielkie, wygodne, jednak nie wygłuszają otoczenia. Możemy włożyć tylko jedną słuchawkę (w przeciwieństwie do poprzednich typów), a drugiej wciąż używać do nasłuchiwania, na przykład odgłosów ruchu ulicznego.
  • Dokanałowe – tak zwane pchełki, są to małe słuchawki bezprzewodowe do muzyki, wkładane bezpośrednio do kanału słuchowego. Pozostają dyskretne i wygodne, choć oczywiście nie każdy toleruje obce przedmioty w przewodzie słuchowym. Łatwo wziąć je ze sobą, gdziekolwiek chcemy.

Sprawdź także: Tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne

Jakie słuchawki bezprzewodowe do muzyki
Jakie słuchawki bezprzewodowe do muzyki są najlepsze?

Jakie słuchawki bezprzewodowe do muzyki są najlepsze?

Typ słuchawek już wybrany, ale to nie wszystko! Żeby zdecydować o tym, jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe do muzyki, warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka podstawowych kwestii. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku, ogromnym atutem będzie szerokie pasmo przenoszenia. Dzięki temu słuchawki emitują dźwięk o różnych częstotliwościach, od 20 do 20000 herców. Jest to cały zakres słyszalny przez ludzkie ucho, dzięki czemu muzyka wydaje się głęboka i pełna różnych odcieni.

Może Cię zainteresować: Słuchawki Bluetooth do telefonu

Nie mniej istotną sprawą pozostaje sterowanie. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do muzyki posiadają także mikrofon, który w dużej mierze służy do prowadzenia rozmów. Możemy go jednak wykorzystać także do sterowania głosowego – najlepiej, by było ono w języku polskim. W przeciwnym razie będziemy musieli albo pofatygować się do odtwarzacza, albo użyć fizycznych przycisków lub panelu dotykowego na słuchawkach.

Ostatnią kwestią, o której chcieliśmy wspomnieć, jest Aktywna (lub Cyfrowa) Redukcja Szumów. ASR lub CSR to nic innego, jak maleńki komputer, który analizuje wyłapywane przez słuchawki dźwięki, które mogłyby zakłócać słuchanie muzyki i wysyła dla nich przeciwwagę. Dzięki temu zostają one zredukowane. Dużym atutem jest też możliwość przewodowego podłączenia słuchawek w razie potrzeby, jak również włożenia karty pamięci i używania ich bez jakiegokolwiek urządzenia zewnętrznego.

Zobacz również: Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Gdzie kupić słuchawki bezprzewodowe do muzyki?

W jakich sklepach kupimy słuchawki bezprzewodowe do muzyki? Jeśli mamy wysokie wymagania, dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalny sklep audiofilski. Otworem stoją także markety z elektroniką i akcesoriami do telefonów czy innych urządzeń oraz sklepy internetowe. Na ich półkach znajdziemy modele takich marek, jak na przykład Marshall, JBL, Sennheiser, Philips, Impact, Audio-Technica i innych.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do muzyki
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do muzyki

Cena słuchawek bezprzewodowych do muzyki

Ile kosztują słuchawki bezprzewodowe do muzyki? Właściwe pytanie powinno brzmieć: ile chcemy wydać? Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy nam na jakości. Najdroższe modele sięgają pułapu nawet 1000 zł, jednak bez trudu powinniśmy się zmieścić też w budżecie od 50 do 250 zł.

Słuchawki bezprzewodowe do muzyki – opinie

Czy dostrzegacie różnicę między słuchawkami bezprzewodowymi a tradycyjnymi? Które, według Was, przeważają pod względem jakości muzyki i wygody użytkowania? Czekamy na opinie o słuchawkach bezprzewodowych do muzyki!

Słuchawki bezprzewodowe do muzyki / Ranking najlepszych

Zastanawiacie się, który konkretnie model wybrać? Przychodzimy z bardziej jednoznacznymi podpowiedziami! Mamy dla Was sprawdzone i polecane propozycje, wyłonione na podstawie opinii realnych użytkowników. Poniżej znajdziecie więc ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych do muzyki.

1.
JBL Tune 230 NC TWS czarne
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki JBL
2.
JBL Tune Beam niebieskie
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki JBL
3.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki SteelSeries
4.
Marshall Minor III Czarne
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki Marshall
5.
JBL Live Flex Srebrny
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki JBL
6.
Apple AirPods MV7N2ZM-A
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki Apple
7.
Marshall Motif II ANC
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki Marshall
8.
JBL Tune Flex Czarne
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki JBL
10.
JBL Tune Beam Czarny
Słuchawki bezprzewodowe do muzyki JBL

Słuchawki bezprzewodowe do muzyki - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję