Mały głośnik przenośny

Mały głośnik przenośny okazuje się niezwykle funkcjonalnym sprzętem, dla którego możemy znaleźć mnóstwo zastosowań. Przy niewielkich wymaganiach co do jakości dźwięku z powodzeniem możemy go używać jako jedynego głośnika do laptopa, telefonu czy nawet komputera stacjonarnego. Jednak to nie wszystko. Mały głośnik przenośny świetnie sprawdza się podczas prac w ogródku, uprawiania sportu, odpoczynku na plaży czy innych czynności, które chcemy sobie umilić dobrą muzyką, audiobookiem albo podcastem. Pamiętajmy tylko, by nie przeszkadzać w ten sposób osobom ze swojego otoczenia!

Ale zanim będziemy się cieszyć nowym zakupem, musimy zdecydować, jaki mały głośnik przenośny jest najlepszy. Z tego właśnie powodu powstał poniższy poradnik. Wskazujemy, na co warto zwrócić uwagę, a także prezentujemy najciekawsze modele. Zapraszamy do lektury!

Mały głośnik przenośny Ranking
Jaki Mały głośnik przenośny?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia mały głośnik przenośny?

Jak sama nazwa wskazuje, mały głośnik przenośny ma charakter bardzo mobilny i możemy go używać właściwie wszędzie. Cechuje się też niewielkimi gabarytami – zazwyczaj bez trudu zmieścimy go w plecaku czy torebce, niektóre modele występują wręcz w formie niewielkiego breloczka do kluczy.

Mały głośnik przenośny
Mały głośnik przenośny / Cena, ranking najlepszych, opinie

To, co łączy wszystkie takie głośniki, to także kwestia zasilania. Wykorzystują one wbudowany akumulator, dzięki czemu możemy używać ich także tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka. Najlepszy mały głośnik przenośny oferuje dobrą jakość dźwięku, jednak pamiętajmy, że nie można jej przyrównywać do dużych, stacjonarnych zestawów – muzyka nigdy nie będzie tak głęboka i przestrzenna, jak w ich przypadku. Stawia się tu bowiem przede wszystkim na mobilność.

Zobacz też: Głośnik do smartfona

Jaki mały głośnik przenośny wybrać i kupić?

Skoro wiemy już, co charakteryzuje ten sprzęt, musimy tylko wybrać odpowiedni model. Jak zdecydować, jaki mały głośnik przenośny jest najlepszy? Zacznijmy od wypisania swoich oczekiwań na kartce, a następnie zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Kształt,
  • Źródło dźwięku,
  • Wytrzymałość,
  • Sterowanie,
  • Dodatkowe atuty.

Kształt małego głośnika przenośnego

Wiemy już, że mały głośnik przenośny charakteryzuje się bardzo skromnymi gabarytami i wagą poniżej 1 kilograma. Ale co z kształtem? Wbrew pozorom, pełni on rolę nie tylko estetyczną. Najbardziej popularne są głośniki, które emitują dźwięk tylko z jednej strony. Mogą to być zarówno prostopadłościany, jak i fantazyjne kształty, na przykład postaci z bajek dla dzieci. Jednak jeśli zależy nam, żeby dźwięk był dobrze słyszalny niezależnie od tego, czy głośnik znajduje się przodem, bokiem czy tyłem do nas, warto wybrać mały głośnik przenośny w kształcie walca. Emituje on dźwięk na wszystkie strony, w 180 stopniach.

Sprawdź teraz: Głośnik przenośny Bluetooth

Mały głośnik przenośny a źródło dźwięku

Niewielkie rozmiary wcale nie oznaczają niewielkich możliwości! Mały głośnik przenośny najczęściej wyposażony jest w moduł Bluetooth – najlepiej, by miał on standard przynajmniej 5.0 lub wyższy. Wtedy urządzenie zużywa zdecydowanie mniej baterii. Łączność ta wykorzystywana jest do przesyłania dźwięku z telefonu, tabletu, odtwarzacza, komputera i innych urządzeń do głośnika. Jednak nie jest to jedyna możliwość. Najlepszy mały głośnik przenośny działa nawet bez tych urządzeń. Może bowiem posiadać wejście na kartę pamięci, na której umieszczamy ulubione utwory. Dostępne są także egzemplarze z wbudowanym radioodbiornikiem, pozwalającym nam słuchać ulubionych stacji radiowych.

Jaki mały głośnik przenośny
Jaki mały głośnik przenośny jest najlepszy?

Wytrzymałość małego głośnika przenośnego

Kiedy wydajemy wcale niemałą kwotę na urządzenie, wymagamy, by było ono trwałe i zostało z nami na dłużej. To właśnie charakteryzuje najlepszy mały głośnik przenośny. Powinien on mieć odporną na pękanie obudowę. Najlepiej, jeśli jest ona dodatkowo zabezpieczona warstwą gumy – nie dość, że łagodzi ewentualne upadki, to jeszcze sprawia, że urządzenie nie ślizga nam się w dłoni. Sprzęt tego typu może być także wodoodporny. Dzięki temu zachlapanie go na basenie, nad rzeką czy nawet ulewny deszcz nie będą żadnym zagrożeniem.

Może Cię zainteresować: Głośnik do telefonu

Sterowanie małym głośnikiem przenośnym

Jako że każdy dobry mały głośnik przenośny stawia przede wszystkim na wygodę, powinien on oferować intuicyjny i przyjemny system sterowania. Zwykle urządzenia tego typu posiadają na swojej obudowie szereg przycisków. Służą one do zatrzymywania i wznawiania odtwarzania, ale także przewijania do kolejnego utworu czy regulacji głośności. Nowocześniejsze modele zamiast tego oferują nam dotykowy panel, który jest o wiele łatwiejszy w użytkowaniu. Bywa, że do dyspozycji mamy nawet wyświetlacz informujący nas o tytule i wykonawcy czy poziomie naładowania baterii. Jednak najlepszy mały głośnik przenośny może być też sterowany głosowo, w języku polskim lub angielskim. Dzięki temu możemy korzystać ze wszystkich funkcji nawet wtedy, gdy mamy zajęte ręce.

Jaki mały głośnik przenośny jest najlepszy? Dodatkowe atuty

Co jeszcze może wyróżniać najlepszy mały głośnik przenośny? Często są to urządzenia dość uniwersalne, posiadające tak zwane wejście słuchawkowe, czyli mini jack. Dzięki temu możemy do nich podłączyć nie tyle słuchawki, co na przykład odtwarzacz, który nie posiada technologii Bluetooth. Możemy także spotkać się z modułem NFC. Jest to łączność bezprzewodowa o bardzo niskim dystansie. Wystarczy przyłożyć telefon do takiego głośnika, by sparować ze sobą urządzenia. Atutem bywa też specjalny pasek, który możemy założyć na nadgarstek lub inny sposób mocowania.

Zobacz również: Głośnik przenośny

Gdzie kupić mały głośnik przenośny?

Dobry mały głośnik przenośny znajdziemy w naprawdę wielu sklepach. Najbardziej oczywistym wydaje się sklep z elektroniką, zwłaszcza duży market, a także sklepy internetowe. Jednak swoje poszukiwania możemy rozciągnąć także na sklepy wielobranżowe, salony operatorów komórkowych, a nawet lokalne dyskonty. Szczególnie znani producenci małych głośników przenośnych to na przykład Sony, JBL, Xiaomi, Philips, Oppo i inni.

Najlepszy mały głośnik przenośny
Najlepszy mały głośnik przenośny

Cena małego głośnika przenośnego

Ile kosztuje mały głośnik przenośny? Wiele zależy od klasy konkretnego urządzenia. najprostsze modele kupimy już za mniej niż 40 zł, podczas gdy najdroższe mogą kosztować nawet około 400 zł. Główna różnica tkwi w brzmieniu, ale także wygodzie użytkowania. Każdy dopasuje coś do własnego budżetu.

Mały głośnik przenośny – opinie

Słuchawki nie zdają egzaminu, a pełnowymiarowy głośnik jest za duży i za ciężki, by zabrać go ze sobą? Na takie właśnie okazje powstały opisywane przez nas produkty. A w jakich sytuacjach Wy z nich korzystacie lub zamierzacie korzystać? Czekamy na opinie o małych głośnikach przenośnych.

Mały głośnik przenośny / Ranking najlepszych

Zwłaszcza jeśli nie mamy z danym sprzętem doświadczenia, warto zaufać osobom, które już z niego korzystały. Dlatego właśnie zebraliśmy dla Was sprawdzone, popularne modele o szczególnie dobrych opiniach. Na tej podstawie stworzyliśmy poniższy ranking najlepszych małych głośników przenośnych, który znajdziecie poniżej.

1.
Hopestar H46 Czarno-czerwony
Mały głośnik przenośny
2.
Hopestar H46 Czarny
Mały głośnik przenośny
3.
JBL Clip 3 Czarny
Mały głośnik przenośny JBL
4.
Mobilari M444011 Czerwony
Mały głośnik przenośny Mobilari
5.
Mobilari M444011 Niebieski
Mały głośnik przenośny Mobilari
6.
Peaq PPA 102-B Czarny
Mały głośnik przenośny Peaq
7.
Joyroom JR-MH01 3W Czarny
Mały głośnik przenośny
8.
NoName PBS-100 Czarny
Mały głośnik przenośny NoName
9.
Trevi XP 71 BT Biały
Mały głośnik przenośny Trevi
10.
Marvel Avengers 003 Wielobarwny
Mały głośnik przenośny Marvel

Mały głośnik przenośny - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję