Wentylator do biura

Wentylator do biura to bardzo dobra opcja, gdy za oknem pojawia się mocniejsze słońce. Po delikatniej wiośnie przychodzi mocne lato, niekiedy nawet z prażącym słońcem. My jednak musimy pracować przynajmniej 8 godzin dziennie, a nie zawsze w budynkach jest chłodno. Zwłaszcza, gdy słońce pada prosto na nas. Odczuwamy wtedy gorąc, upał i możemy się nawet pocić. Co w pracy nie jest zbyt przyjemne. A zamontowanie klimatyzacji jest zbyt kosztowne lub zbyt skomplikowane w biurach, niemożliwe. Dlatego wiele osób decyduje się na małe klimatyzacje, które lepiej poradzą sobie z ochłodzeniem danego pomieszczenia. I nie kosztują fortuny.

Zatem jaki wentylator do biura warto kupić? Który gadżet pomoże nam w pracy przetrwać falę upałów? Jeśli nie wiecie, jak zabrać się za zakupy, my Wam w tym pomożemy! Podpowiemy, jaka mała klimatyzacja będzie odpowiednim wyborem. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy, co znajdziecie w rankingu najlepszych. A na końcu, to my czekamy na Wasze porady w sekcji komentarzy!

Wentylator do biura Ranking
Jaki Wentylator do biura?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Jak działa wentylator do biura?

Zanim przejdziemy do wyboru, zastanówmy się czym jest wentylator do biura. Jak działa? Niestety błędnie jest rozumiany jako klimatyzacja. A to nie są dwa wymienne słowa. Bowiem wentylator nie potrafi chłodzić powietrza. A jedynie mechaniczne wprowadzenie go w ruch za pomocą wiatraka. Dzięki temu odczuwamy, jakby powietrze było schładzane. Taka cyrkulacja powietrza ułatwia wyrównanie temperatury między ciałem a otoczeniem.

Ich minusem jest to, że zwykle odczuwamy efekty, tylko w czasie działania wiatraka. Po jego wyłączeniu znów odczuwamy upał, gorące słońce i wysoką temperaturę. Dlatego warto znaleźć dla niego dogodne miejsce, nastawić odpowiednią prędkość i może działać cały dzień.

Wentylator do biura
Wentylator do biura / Ranking, opinie i cena

Jaki wentylator do biura wybrać i kupić?

Dobry wentylator do biura to podstawa przetrwania lata w niektórych budynkach. Bowiem wiele z nich szybko się nagrzewa, słońce wpada przez duże okna i w środku panuje upał. Aby temu zapobiec warto kupić dobrej jakości gadżet. Zastanówmy się więc, co by nas interesowało. Dokładnie sprawdzając przy tym kilka istotnych elementów:

  • typy,
  • złącze,
  • głośność pracy.

Typy wentylatorów do biura

Zanim przejdziemy do zakupu, warto zastanowić się, co est nam tak na prawd potrzebne. Bowiem do wyboru mamy różne rodzaje wentylatorów do biura. My przedstawimy Wam te najchętniej kupowane. Oto one. Bardzo popularne są małe wiatraczki biurkowe. Zwykle zasilane są na baterię, ale mogą też mieć mały wbudowany akumulator, aby był cały czas podłączony do prądu za pomocą kabla. Jednak są one dość małe i swoim zasięgiem obejmują okolice głowy. Dlatego też każdy pracownik musiałby mieć swój osobisty gadżet. Mimo niewielkich rozmiarów może nam przynieść ulgę, jeśli w większości nasza praca jest siedząca.

Zobacz: Fotel biurowy do 150 kg

Drugi rodzaj to wentylator do biura stojący. Ten z kolei jest większy. W zależności od tego czy stoi na podłodze czy jest w wersji nieco mniejszej biurkowej, różni się wysokość podstawy. Tu do wyboru mamy aż trzy poziomu natężenia pracy śmigieł. Przy czym przy największych podmuchach jednak może pojawić się większy hałas. Byleby nie zakłócał pracy. Posiadają około 90 stopniowy obrót, dzięki czemu są w stanie cyrkulować większą ilość powietrza.

Dawniej popularny, jednak dziś niechętnie wybierany wentylator sufitowy, w formie śmigieł. Są jednak o tyle dobre, że nie kierują strumienia bezpośrednio na nas. Ale ogólnie usprawniają naturalną cyrkulację powietrza. Dlatego dłużej możemy czekać na odczycie chłodu. Ten proces po prostu trwa dłużej. Świetnie nadaje się do niewielkich biur, gdzie mogłoby zabraknąć miejsca na dodatki stojące na podłodze, a tym bardziej na biurku.

Ostatni jest wentylator do biura kolumnowy. Występuje w wersji bez łopatowej. Dzięki czemu czeka nas zakup gadżetu z na prawdę cichą pracą. Niekiedy nawet nie zauważymy, że działa. Ma także nieco inne działanie, a dokładniej inaczej formuje strumień, przez co jest w stanie przewietrzyć większe pole. Nadaje się do ciasnych biur, gdzie nie a zbyt dużo miejsca na nic stojącego na podłodze.

Jaki wentylator do biura
Jaki wentylator do biura wybrać? – cena, opinie, ranking

Złącze w wentylatorze do biura

Wentylator do biura w zależności od rodzaju, posada inne złącze. Czyli inaczej działa. Wersje bezprzewodowe są małe, zwykle na jedną osobę, przy biurku i posiadają wymienne baterie. Czasem wystarczy je też podłączyć do portu USB w laptopie. Z kolei duże modele najczęściej wymagają podłączenia do gniazdka za pomocą kontaktu i wtyczki np. 230V.

Głośność pracy wentylatora do biura

Kiedy już wybierzemy wentylator do biura, nie pozwólmy, aby umknęła nam jedna ważna kwestia, jaką jest głośność pracy nowego gadżetu. Bowiem musimy skupi się na swojej pracy. Bezgłośna praca tego urządzenia to prawdziwy atut. Jak sprawdzić w ogól jak działa nasz wentylator do biura? Warto wybrać producenta renomowanego, który na opakowaniu określa pełną charakterystykę produktu, w tym także poziom hałasu.

Sprawdź: Ekspres do kawy do biura

Najlepszy wentylator do biura

Najlepszy wentylator do biura to ten, który pozwala nam cieszyć się przyjemnym chłodem w pracy. Bowiem zwykle pracujemy po 8 godzin,więc jednocześnie możemy korzystać z promieni słońca, jak również nie odczuwać upałów. Pamiętajmy, by wybrać odpowiedni sprzęt, który nie hałasuje, co mogłoby zakłócić naszą pracę. Powinien też mieć szeroki zakres oscylacyjny, co pozwoli nam na cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu. Gadżet dobrej jakości będzie nam służył nawet kilka lat.

Gdzie kupić wentylator do biura?

Dobry wentylator do biura kupimy w różnych sklepach stacjonarnych, choćby z akcesoriami domowymi, akcesoriami do biura czy w marketach z RTV. Warto udać się i samemu sprawdzić dostępne modele. Możemy je porównać między sobą, a także przetestować czy skorzystać z pomocy doradcy klienta. Choć i w internecie jest ich największy wybór.

Do chętnie wybieranych producentów zalicza się m. in.: Sencor, Adler, Clatronic, Silvercrest, Raven, Volteno oraz inni.

Najlepszy wentylator do biura
Najlepszy wentylator do biura

Cena wentylatora do biura

Ile może kosztować wentylator do biura? Cena jest nieco zróżnicowana ze względu na jakość wykonania, rozmiar czy producenta. Wszystko to wpływa na cenę. Dlatego rozglądajmy się uważnie. Za najtańsze modele zapłacimy jakieś 100 zł. A za najdroższe nawet do 400 zł.

Polecamy: Perfumy damskie do pracy

Wentylator do biura – opinie

A co Wy sądzicie, jaki wentylator do biura jest najlepszy? Jakiego Wy używacie? Co Wam daje? Jakie przynosi nam korzyści? Czy wart jest swojej ceny? Czym się charakteryzuje? Po co go kupować? Jaki model możecie polecić? A może jakiegoś nie chcecie, bo ma zbyt dużo wad? Co czujecie, gdy go używacie? Czy wtedy praca jest lepsza? Łatwiejsza? Przyjemniejsza? W sekcji komentarzy czekamy na Wasze opinie! Dajcie nam znać!

Wentylator do biura / Ranking najlepszych

Gdy przychodzi lato, szukamy przyjemnego ochłodzenia, zwłaszcza, gdy na dworze są prawdziwe upały. Także w budynku chcemy czuć przyjemność, a nie skwar, upał. Dlatego warto zaopatrzyć się w domy sprzęt na lato. Nie wiecie jak go wybrać. Zapraszamy więc do naszego najnowszego rankingu najlepszych wentylatorów do biura. Znajdziecie w nim wiele ciekawych propozycji, do tego sprawdzonych oraz polecanych. Zobaczcie, co warto kupić. Wybór jest bardzo duży. Każdy znajdzie coś dla siebie!

1.
Dyson AM07 Srebrny
Wentylator do biura Dyson
2.
Xiaomi Smart Tower Fan Biały
Wentylator do biura Xiaomi
5.
Esperanza EHF005
Wentylator do biura Esperanza
7.
Stadler Form Peter Leatherette
Wentylator do biura Stadler Form

Wentylator do biura - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję