Drukarka dla architekta

Drukarka dla architekta jest niezwykle ważnym elementem jego biura. Poza osobą zajmującą się projektowaniem wnętrz czy ogrodów, może się ona nadać także dla grafika komputerowego oraz innych osób, które korzystają z tego typu sprzętu w celach zawodowych. Dziś w niektórych zawodach, w tym w pracowni architektonicznej, trudno sobie wyobrazić pracę bez drukarki. Znajduje ona szereg ciekawych zastosowań, a do tego nie może nas zawieść, tak jak my nie możemy zawieść naszych klientów.

Zapraszamy do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jaka drukarka dla architekta jest najlepsza. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy okazji zakupu, a także prezentujemy modele, na które warto zwrócić uwagę w sklepie.

[titulek] Ranking
Jaka [titulek]?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest drukarka dla architekta?

Drukarka to sprzęt, który obecnie znajduje się w większości domów i biur, ponieważ pozwala przenosić dokumenty czy obrazy z wersji cyfrowej na papier (a czasem inny format, ale o tym w dalszej części wpisu). Jednak pracownia architektoniczna stawia przed tego typu sprzętem zupełnie nowe wymagania. Dobra drukarka dla architekta musi cechować się nienaganną jakością, szybkością, płynnością działania i niezawodnością. Dodatkowo, powinna ona drukować o wiele większe pliki, niż ma to miejsce w naszych domach czy biurach.

Drukarka dla architekta
Drukarka dla architekta / Jaką wybrać? Ranking najlepszych, cena i opinie

Zastosowania drukarki dla architekta

Wydawałoby się, że rola drukarki dla architekta w naszej pracowni jest oczywista – ma ona za zadanie przenieść na papier przygotowany przez nas w specjalnym programie projekt. Jednak nie tylko to jest ważne. Dobra drukarka dla architekta może także wydrukować dokumenty dla naszego klienta, niezbędne wizualizacje czy foldery. W przypadku poważnej współpracy, opiewającej na duże kwoty, znaczenie mają nawet takie drobiazgi, jak jakość wydruku. Może ona wręcz zepsuć wrażenie o naszej firmie.

Zobacz też: Skaner do laptopa

Jaką drukarkę dla architekta wybrać i kupić?

Jako że pod tym pojęciem kryje się całkiem sporo różnorodnych sprzętów, warto się rozeznać w dostępnych możliwościach. W tym celu musimy się zastanowić, jaka drukarka dla architekta jest najlepsza w naszym przypadku, a także zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Rodzaj drukarki,
  • Technologia druku,
  • Rozdzielczość,
  • Funkcje.

Rodzaj drukarki dla architekta

Szukając najlepszej drukarki dla architekta, najczęściej mamy na myśli urządzenia tradycyjne, drukujące dwuwymiarowy obraz na papierze. Są one najbardziej uniwersalne i najczęściej wykorzystywane. Trudno sobie wyobrazić biuro architektoniczne bez takiej drukarki dla architekta. Jeśli jednak myślimy nad podniesieniem standardów obsługi klienta i przyciągnięciem do siebie całych rzeszy klientów, warto pomyśleć o zakupie drukarki 3D dla architekta.

Sprawdź także: Drukarka do 250 zł

Może nam ona pomóc przygotować małe, trójwymiarowe modele aktualnie projektowanych domów czy ogrodów, sprawiając, że nasza pracownia stanie się jeszcze bardziej premium. Pamiętajmy jednak, że to tylko opcja dodatkowa, a nie jedyna drukarka dla architekta, w jaką warto się zaopatrzyć. Drukarka 3D to jednak temat na zupełnie odmienny poradnik, w tym skupimy się na drukarkach tradycyjnych.

Jaka drukarka dla architekta
Jaka drukarka dla architekta jest najlepsza? Czym się kierować?

Technologia druku w drukarce dla architekta

Dla jakości i szybkości druku oraz jego kosztów niezwykle ważna jest wykorzystywana przez urządzenie technologia druku. Zwłaszcza jeśli drukarka dla architekta pracuje dużo i często, warto zwrócić na nią uwagę. Przyjmuje się, że najlepsza drukarka dla architekta wykorzystuje technologię laserową, która pozwala na wysoką jakość druku przy jego dużej szybkości, a w przypadku większej ilości wydruków – także niższe koszty. Obecnie jednak dobra drukarka dla architekta atramentowa w niczym nie ustępuje laserowej i może się okazać całkiem trafnym wyborem.

Drukarka dla architekta a rozdzielczość

Na początek warto zaznaczyć, że najlepsza drukarka dla architekta pozwala nie tylko na zadrukowanie formatu A4 lub mniejszego, ale także kartki A3. Na takim dużym arkuszu lepiej widać wszystkie szczegóły projektu, a przecież to bardzo ważne, by wiernie je oddać. Bez obaw – wystarczą drobne ustawienia i wybrany model śmiało może drukować na wszystkich mniejszych formatach.

Może Cię zainteresować: Drukarka 3d dla początkujących

Jeżeli zaś chodzi o rozdzielczość, działa tu prosta zasada – im więcej, tym lepiej. Jak już wspomnieliśmy, w tej branży jakość wydruku jest jedną z wizytówek firmy. By obraz nie był poszatkowany na pojedyncze piksele, przyjmuje się, że najlepsza drukarka dla architekta zaczyna się od 600 dpi i może osiągać nawet znacznie więcej. Warto tu zaznaczyć, że dpi to inaczej liczba punktów na cal.

Jaka drukarka dla architekta jest najlepsza?

Poza powyższymi kryteriami, najlepsza drukarka dla architekta cechuje się także dodatkowymi funkcjami, które poprawiają komfort codziennej pracy. Możemy tu wymienić na przykład niskie koszty drukowania, jego wysoką prędkość czy dobre odwzorowanie kolorów. Przyjmuje się też, że najlepsza drukarka dla architekta to urządzenie wielofunkcyjne. Pozwala ona nie tylko na drukowanie plików z komputera, ale też skanowanie kartek w formacie A3 oraz ich powielanie. Jeśli w biurze pracuje więcej osób, dobra drukarka dla architekta może się łączyć bezprzewodowo nawet z większą liczbą komputerów.

Zobacz również: Skaner do książek a3

Gdzie kupić drukarkę dla architekta?

Zła wiadomość jest taka, że trudno znaleźć sklep, który oferowałby sprzęt dla konkretnego zawodu. A dobra? Najlepszą drukarkę dla architekta z pewnością znajdziemy w sklepach komputerowych, marketach z elektroniką i sklepach internetowych, a to oznacza, że nie musimy ich daleko szukać. Oferują ją tacy producenci, jak na przykład Canon, Brother, HP i inni.

Najlepsza drukarka dla architekta
Najlepsza drukarka dla architekta

Cena drukarki dla architekta

Im wyższa jakość wydruku, tym większą kwotę musimy przygotować. Cena drukarki dla architekta jest adekwatna dla naszych wymagań, dlatego jeśli zależy nam na dobrym odwzorowaniu obrazu, musimy przygotować odpowiedni budżet. Może on wynosić od około 700 zł do nawet 5000 zł.

Drukarka dla architekta – opinie

Jesteśmy pewni, że trafili do nas także czytelnicy posiadający nieco większe doświadczenie. Jeśli tak, koniecznie podzielcie się nim w sekcji komentarzy. Czekamy na Wasze przemyślenia i opinie o drukarkach dla architekta.

Drukarka dla architekta / Ranking najlepszych

A jeśli pierwszy raz wyposażacie biuro o podobny sprzęt, mamy dla Was też konkretne propozycje, uwzględniające najbardziej polecane modele. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych drukarek dla architekta.

[ska-direct-ranking id=”6″ od=”1800″ do=”3299″ produkt=”Drukarka dla architekta”]

Dodaj komentarz