Drukarka do 300 zł

Drukarka do 300 zł to narzędzie pozwalające na doraźne drukowanie niewielkiej ilości stron w razie potrzeby. Świetnie sprawdzi się w przypadku uczniów, studentów i osób, które od czasu do czasu muszą przenieść dokumenty z komputera na papier czy wydrukować etykietę dla firmy przewozowej przy nadawaniu paczki.

Jesteście ciekawi, które parametry są ważne, jak wybrać odpowiedni model i która drukarka do 300 zł jest najlepsza? Wszystkiego dowiecie się z naszego poradnika.

Jaką drukarkę do 300 zł wybrać i kupić?

Szukając dobrej drukarki do 300 zł, chcemy dostać sprzęt tani, ale niezawodny, bezawaryjny i wielofunkcyjny. W tym celu powinniśmy się przyjrzeć następującym parametrom:

  • Rodzaj drukarki,
  • Materiały eksploatacyjne,
  • Funkcyjność,
  • Druk dwustronny,
  • Prędkość druku,
  • Kolory,
  • Łączność.
Drukarka do 300 zł
Drukarka do 300 zł / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie i ranking

Rodzaj drukarki do 300 zł

W zakładanym budżecie jedyną dobrą drukarką do 300 zł, jaką możemy kupić, jest drukarka atramentowa. Powinna sobie dobrze radzić zarówno z dokumentami tekstowymi, jak i grafikami oraz zdjęciami. Działa ona na zasadzie bardzo podobnej do maszyny do pisania, jednak głowica wtryskująca atrament w pory papieru porusza się znacznie szybciej. Zapewnia dużą precyzję i niezłą jakość wydruku, jednak w porównaniu z droższymi drukarkami laserowymi jest wolniejsza.

Materiały eksploatacyjne do drukarki do 300 zł

Szukając jak najtańszej drukarki do 300 zł, nie chcielibyśmy przepłacać również za jej eksploatację. Tymczasem często jest tak, że kupujemy niedrogie urządzenie, a za tusze musimy zapłacić drugie tyle. Dlatego właśnie sprawdźmy dostępność materiałów eksploatacyjnych i ich cenę przed zakupem, by nieprzyjemnie się nie zdziwić.

Oczywiście, oryginalne tusze do drukarki do 300 zł będą z reguły drogie, ale zerknijmy także na cenę zamienników.

Zobacz też jaka drukarka 3D do 1000 zł jest najlepsza?

Funkcyjność drukarki do 300 zł

Dobra drukarka do 300 zł nie tylko drukuje materiały wysłane z komputera. W tej cenie możemy już dostać może nie najmocniejsze, ale jednak sprawne urządzenie wielofunkcyjne ze skanerem. Dzięki temu możemy przenosić dokumenty papierowe do wersji elektronicznej, skanować stare zdjęcia na pamiątkę czy robić kserokopie.

Druk dwustronny w drukarce do 300 zł

Najlepsze drukarki do 300 zł bywają czasem wyposażone w funkcję automatycznego druku dwustronnego. Kartka jest w takim przypadku zadrukowywana z jednej strony, wciągana z powrotem i odwracana, by można było nanieść druk na drugą stronę.

W znakomitej większości drukarek do 300 zł opcja druku dwustronnego pozostaje manualna. W takim przypadku, kiedy chcemy drukować na dwóch stronach kartki, musimy wybrać odpowiednią opcję w komputerze, a następnie przełożyć kartkę do podajnika według instrukcji na ekranie.

Prędkość druku drukarki do 300 zł

Nawet najlepsza drukarka do 300 zł nie będzie demonem prędkości, jeśli chodzi o szybkość zadrukowywania kolejnych kartek. Jeśli zależy nam na czasie, wybierzmy model oferujący do około 30 stron na minutę. Standardowo drukarki do 300 zł oferują od 10 do 20 stron na minutę.

Pamiętajmy jednak, że w tanim urządzeniu prędkość nie jest taka ważna, ponieważ zazwyczaj i tak nie drukujemy na nim zbyt dużo materiałów. Producenci tanich drukarek do 300 zł rekomendują zazwyczaj, by nie drukować więcej niż 1000 stron miesięcznie.

Jaka Drukarka do 300 zł
Jaka Drukarka do 300 zł najlepsza? Która wybrać? Ranking i opinie

Kolory w drukarce do 300 zł

Jeszcze do niedawna urządzenie w tym budżecie oferowało nam tylko wydruk czarno-biały. Obecnie najlepsze drukarki do 300 zł pozwalają na drukowanie kolorowych treści w takiej samej jakości i prędkości, co monochromatycznych. Dzięki temu stworzymy plakat do szkoły czy na uczelnię, „wywołamy” zdjęcia w domu niskim kosztem czy po prostu wydrukujemy wyraźne, wielobarwne grafiki.

Jeśli nie zależy nam na druku kolorowym, możemy zmniejszyć koszty eksploatacji drukarki do 300 zł i nie korzystać z tej opcji, ani nie kupować kolorowych tuszy. W takim przypadku korzystamy tylko z druku monochromatycznego.

Łączność drukarki do 300 zł

Z reguły drukarkę do 300 zł podłączamy do komputera za pomocą kabla USB. Takie połączenie jest stabilne, szybkie i bezstratne. Co jednak w przypadku, gdy gniazd USB u nas jak na lekarstwo, drukujemy z laptopa albo nie mamy możliwości ustawić drukarki w pobliżu komputera?

Najlepsze drukarki do 300 zł wyposażone są w moduł Bluetooth i/lub WiFi, które pozwalają na nawiązanie łączności bezprzewodowej. Drukowanie może wtedy trwać dłużej, ale nie musimy nic podłączać kablem USB. Możemy się posłużyć nie tylko komputerem z modułem Bluetooth czy laptopem, ale także tabletem, a nawet smartfonem.

Czy warto kupować używaną drukarkę do 300 zł?

Zakup używanej drukarki do 300 zł może kusić, bo w niskim budżecie jesteśmy w stanie znaleźć urządzenie o znacznie lepszych parametrach. Trzeba jednak uważać, bo drukarki lubią się psuć, naprawa może być kosztowna, a rękojmia dotyczy wyłącznie wad ukrytych, nie napraw wynikających ze zwykłego zużycia sprzętu. Niczego nie chcemy Wam jednak odradzać, musicie sami zdecydować, czy warto podjąć to ryzyko.

Jaka drukarka do 300 zł jest najlepsza?

Najlepsze drukarki do 300 zł to drukujące na czarno i kolorowo urządzenia wielofunkcyjne ze skanerem. Modelu o najwyższych możliwych parametrach w tej cenie nie dostaniemy, ale możemy kupić całkiem przyzwoity sprzęt, spełniający niewygórowane oczekiwania.

Podczas zakupu najlepszej drukarki do 300 zł bierzmy pod uwagę nie tylko parametry, ale także ustawność sprzętu. Zawczasu zastanówmy się, gdzie ją zamontować i dobierzmy jej wymiary do wybranego miejsca.

Gdzie kupić drukarkę do 300 zł?

Dobrą drukarkę do 300 zł najłatwiej znaleźć w sklepach internetowych, ale w marketach z RTV też znajdzie się kilka przyzwoitych modeli. Do producentów należą na przykład HP DeskJet, Canon, Xiaomi, Epson i inne.

Najlepsza Drukarka do 300 zł
Najlepsza Drukarka do 300 zł

Drukarka do 300 zł – opinie

Przy umiarkowanej ilości drukowanych dokumentów tak tanie urządzenie może się świetnie sprawdzić, jednak przy większych wymaganiach trzeba rozciągnąć budżet. A jaka jest Wasza opinia o drukarkach do 300 zł? Czy jakiś model sprawdził się w Waszym przypadku? Czekamy na komentarze.

Drukarka do 300 zł / Ranking najlepszych

W poszukiwaniach możemy się z powodzeniem oprzeć na opinii innych i chętnie kupowanych produktach. Dzięki temu mamy pewność, że sięgamy po sprawdzone opcje, które nie zepsują się po kilku dniach, a za tusze nie zapłacimy kroci. By Wam to ułatwić, przygotowaliśmy ranking najlepszych drukarek do 300 zł.


« || »2021