Głośnik przenośny 50W

Głośnik przenośny 50W to model przede wszystkim dla wymagających użytkowników. Charakteryzuje się on bardzo przyzwoitą wydajnością. Musimy jednak uważać na pewną pułapkę. Produkty no-name, najczęściej azjatyckiej produkcji z portali aukcyjnych, sporo poniżej rynkowej ceny, mogą wcale jej nie osiągać. W takim przypadku producent nie jest w żaden sposób kontrolowany i nikt nie sprawdza, czy jego produkt faktycznie osiąga deklarowaną moc. Dlatego jeśli należymy do wspomnianej grupy wymagających użytkowników, unikajmy podejrzanych miejsc i produktów niewiadomego pochodzenia, które bardzo odbiegają cenowo od pozostałych z tej samej kategorii.

To tylko jedna wskazówka dotycząca zakupu, jaką dla Was przygotowaliśmy. Chcecie ich poznać więcej? W takim razie zapraszamy do lektury poniższego poradnika! Wskazujemy, jaki głośnik przenośny 50W jest najlepszy, a także na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Głośnik przenośny 50W Ranking
Jaki Głośnik przenośny 50W?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest głośnik przenośny 50W?

Zanim przejdziemy do porad zakupowych, musimy sobie wyjaśnić, co to jest głośnik przenośny 50W. Chodzi oczywiście o urządzenie służące do odtwarzania dźwięku. Jakiego? To już zależy od nas. Może ono służyć do słuchania muzyki, audiobooków, podcastów, ścieżki dźwiękowej z filmów, a także jako nagłośnienie podczas imprez czy wykładów. Największym atutem głośnika przenośnego 50W jest jednak jego mobilność. Może on zostać zabrany, gdziekolwiek chcemy, działa nie tylko w pomieszczeniach, ale często także i w plenerze.

Głośnik przenośny 50W
Głośnik przenośny 50W / Ranking najlepszych, ceny i opinie

Moc głośnika przenośnego 50W

Kolejnym dużym atutem, jaki oferuje nam dobry głośnik przenośny 50W, jest całkiem wysoka moc. Co prawda najmocniejsze modele z tego segmentu osiągają nawet ponad 100W, ale jednak większość z nich ogranicza się do 10W. Tymczasem im większa moc głośnika, tym głośniejszy dźwięk jest on w stanie wydobyć. Co więcej, dźwięk ten jest też bardziej donośny, niesie się daleko i pozwala na to, by usłyszało go więcej osób. To spora zaleta, gdy zależy nam na głośniku na imprezy, wykłady czy spotkania w plenerze. Musimy jednak pamiętać, że duża moc wiąże się ze sporym poborem energii.

Zobacz też: Głośnik przenośny 100W

Jaki głośnik przenośny 50W wybrać i kupić? Zasilanie

A skoro już o energii mowa, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jak ma być zasilany najlepszy głośnik przenośny 50W. Okazuje się, że mamy dwie drogi i jeden pośredni „skrót”. Chodzi o głośniki zasilane:

  • Bezprzewodowo – są to modele posiadające wbudowany akumulator. Zazwyczaj dość niewielkie, duża moc sprawia, że przy maksymalnej głośności mogą pracować stosunkowo krótko. Okazują się za to bardziej mobilne, zwłaszcza w plenerze. Nie ma problemu, by użyć ich na plaży, w parku, ogrodzie, nawet jeśli nie ma tam dostępu do gniazdka zasilającego.
  • Sieciowo – wydawałoby się, że jeśli głośnik przenośny 50W trzeba podłączyć do gniazdka, to traci on swój mobilny charakter. To nie do końca tak. Jednak modele zasilane sieciowo są przygotowane dla specyficznych zastosowań. Producenci dedykują je osobom, które często organizują nagłośnienie w różnych miejscach, ale takich, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej. Często są to głośniki z mikrofonem, na przykład do karaoke lub wykładu.
  • Hybrydowo – najlepszy głośnik przenośny 50W można zasilać na dwa sposoby. Generalnie jest on bezprzewodowy i posiada własny akumulator. Jednak kiedy ten się wyczerpie, możemy podłączyć go do prądu i dalej cieszyć się bezproblemowym działaniem. To optymalne rozwiązanie, ponieważ nie musimy przerywać słuchania.

Sprawdź także: Głośnik przenośny do 300 zł

Jaki głośnik przenośny 50W jest najlepszy?

Idąc dalej, warto zwrócić uwagę także na inne cechy głośników przenośnych 50W. O jakie konkretnie funkcje i parametry chodzi? Jedną z takich ważnych cech jest na przykład sterowanie. Znakomita większość urządzeń posiada fizyczne przyciski i pokrętła. Za ich pomocą możemy zmienić głośność, odtwarzany utwór, a także wznowić lub zatrzymać odtwarzanie. Nowocześniejsze rozwiązania posiadają dotykowy wyświetlacz, który często informuje nas także o tytule odtwarzanego pliku czy poziomie naładowania baterii. Jeśli głośnik przenośny 50W posiada mikrofon, może być sterowany także głosowo.

Jaki głośnik przenośny 50W
Jaki głośnik przenośny 50W wybrać i kupić?

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny do 200 zł

Kolejna istotna kwestia to źródło dźwięku odtwarzanego przez głośnik przenośny 50W. Może on wykorzystywać takie źródła, jak:

  1. Bluetooth – najpowszechniejszy sposób podłączenia głośnika do telefonu, tabletu, laptopa czy jakiegokolwiek innego urządzenia posiadającego ten moduł. Jest to połączenie bezprzewodowe, umożliwiające przesyłanie danych na odległość około 20 metrów. Co to oznacza? Urządzenie może znajdować się w naszej kieszeni czy plecaku, a z głośnika i tak wydobywa się dźwięk. Nie musimy też męczyć się z podłączaniem kabli.
  2. Przewód – niektóre głośniki przenośne 50W można podłączyć także za pomocą wejścia słuchawkowego. Musimy mieć jednak odpowiedni kabel, a także telefon lub inne urządzenie mające stanowić źródło dźwięku musi posiadać gniazdo słuchawkowe. Wtedy zasięg ograniczony jest do długości przewodu.
  3. Karta pamięci – najlepszy głośnik przenośny 50W posiada odpowiedni czytnik, a także własny odtwarzacz. Dzięki temu możemy cieszyć się wcześniej skopiowanymi na kartę utworami bez żadnego dodatkowego urządzenia.
  4. Radio – dobry głośnik przenośny 50W może także odbierać fale radiowe i działać jak zwykły, powszechny odbiornik radiowy. Często obsługuje nie tylko stacje FM, ale i nowoczesne, cyfrowe radio DAB.

Zobacz również: Duży głośnik przenośny

Gdzie kupić głośnik przenośny 50W?

Jak już wspomnieliśmy, dobry głośnik przenośny 50W powinniśmy kupić w sprawdzonych sklepach. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że zostanie nam dostarczone urządzenie, które wspomniane 50 watów osiąga wyłącznie na papierze. W przypadku sklepów internetowych, uważajmy na witryny oferujące wysyłkę z Chin i oferty dużo poniżej ceny rynkowej. Stacjonarnie urządzenia te kupimy w dużych marketach z elektroniką czy sklepach dla audiofilów. Producenci głośników przenośnych 50W to na przykład JBL, Audictus, Mozos, Marshall, Sony, Sven i inni.

Najlepszy głośnik przenośny 50W
Najlepszy głośnik przenośny 50W

Cena głośnika przenośnego 50W

Ile kosztuje głośnik przenośny 50W? Z powodu zwiększonej mocy, musimy spodziewać się też większego wydatku. Dokładna cena zależy jednak od wielu czynników – wielkości głośnika, jakości jego wykonania czy renomy marki. Można uznać za bezpieczne założenie, że potrzebny budżet wynosi od 120 zł na najbardziej podstawowe modele po 1500 zł na te wyprodukowane przez marki premium.

Głośnik przenośny 50W – opinie

Muzyka towarzyszy nam przy wielu codziennych czynnościach: sprzątaniu, odpoczynku, uprawianiu sportu, spotkaniach ze znajomymi. Odpowiednie urządzenie powinno poradzić sobie we wszystkich tych sytuacjach. Musi być także odporne, by nie uległo uszkodzeniu wyłączającemu je z normalnej pracy. A co Wy sądzicie na ten temat i czego jeszcze wymagacie od swojego sprzętu? Czekamy na opinie o głośnikach przenośnych 50W.

Głośnik przenośny 50W / Ranking najlepszych

Jako że wcale nie jest to tak mały wydatek, chcemy wydać swoje pieniądze jak najlepiej. Z nami to możliwe! Zebraliśmy dla Was najbardziej polecane, sprawdzone przez innych użytkowników propozycje i przygotowaliśmy ranking najlepszych głośników przenośnych 50W. Śmiało możecie wspomóc się w zakupie tym właśnie zestawieniem.

1.
REAL-EL X-757 EL121600007
Głośnik przenośny 50W Real-EL
2.
Harman Kardon Onyx Studio 7 Szary
Głośnik przenośny 50W Harman Kardon
3.
Lamax Sounder 2 Max Czarny
Głośnik przenośny 50W Lamax
4.
Harman Kardon Onyx Studio 8 Szampański
Głośnik przenośny 50W Harman Kardon
5.
Harman Kardon Onyx Studio 8 Czarny
Głośnik przenośny 50W Harman Kardon
6.
Harman Kardon Onyx Studio 8 Niebieski
Głośnik przenośny 50W Harman Kardon
7.
Mozos Party One Czarny
Głośnik przenośny 50W MOZOS
9.
FOREVER Boost BOS-200 Czarny
Głośnik przenośny 50W Forever

Głośnik przenośny 50W - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję