Głośnik przewodowy do telefonu

Głośnik przewodowy do telefonu jest mniej popularnym rozwiązaniem od głośnika Bluetooth, ale i tak możemy często znaleźć go na sklepowych półkach. Zdarza się, że jest to jedno i to samo urządzenie, które po prostu daje nam dowolność w sposobie połączenia z naszym smartfonem! Posiada szereg zalet i ograniczeń, dlatego każdy powinien indywidualnie zdecydować, czy taka forma odtwarzania dźwięku mu odpowiada, a jeśli tak, to jakiego dokładnie modelu potrzebuje.

Do takich ustaleń bardzo przydaje się pewna wiedza. Serwujemy ją więc w ramach naszego poradnika zakupowego. Omawiamy najważniejsze funkcje i cechy, a przede wszystkim podpowiadamy, jaki głośnik przewodowy do telefonu jest najlepszy. Czym prędzej zasiadajcie do lektury!

Co wyróżnia głośnik przewodowy do telefonu?

Nim przystąpimy do zakupu, musimy najpierw wiedzieć, czego właściwie oczekujemy. Jeśli chodzi o cechy wspólne, które wyróżniają głośnik przewodowy do telefonu, to jest to przede wszystkim charakter urządzenia. chodzi o sprzęt do odtwarzania audio. W przeciwieństwie do słuchawek, robi to głośno, tak by wszystkie osoby w otoczeniu mogły to usłyszeć.

Głośnik przewodowy do telefonu
Głośnik przewodowy do telefonu / Opinie, ranking najlepszych i cena

Nie jest to więc najpopularniejsza forma odtwarzania dźwięku, jednak w wielu sytuacjach naprawdę się przydaje. Warto też zauważyć, że mamy tu do czynienia z tradycyjnym sposobem podłączenia głośnika, poprzez przewód. Najczęściej jest on zakończony wtyczką 3,5 mm, pasującą do zwykłego wejścia słuchawkowego. Upewnijmy się, że nasz smartfon posiada takie wejście, gdyż obecnie wcale nie jest to normą. Jeśli go nie ma, może być konieczne użycie przejściówek lub zakup głośnika bezprzewodowego.

Zobacz też: Głośniki do laptopa

Głośnik do telefonu – przewodowy czy bezprzewodowy?

Wiemy już, czym różnią się oba te rozwiązania w teorii, pora jednak na praktykę. Trzeba przyznać, że opcje te mają swoje zalety i ograniczenia. Model podłączany przewodem jest bardziej stabilny, wiemy, kiedy jest połączony i nie musimy martwić się o ewentualne zakłócenia. Z kolei bezprzewodowy odpowiednik nie wymaga bawienia się w plątające się kable ani nie ogranicza zasięgu do paru metrów przewodu. Musimy też pamiętać, że przewód jest podatny na uszkodzenia – złamania czy nawet wyrwanie wtyczki. Lepiej sprawdza się więc, gdy telefon leży w statycznej pozycji, a nie jest używany w ruchu.

Dlaczego warto kupić głośnik przewodowy do telefonu?

Jesteście ciekawi, jakie zastosowania ma głośnik przewodowy do telefonu? Nie jest on może idealnym rozwiązaniem na siłownię czy spacer, za to w bardziej stacjonarnych czynnościach sprawdzi się doskonale. Możemy używać go w domu do włączenia dzieciom bajki, sobie audiobooka czy podcastu oraz oczywiście muzyki. Telefon wraz z głośnikiem leżą na półce, a my możemy oddać się albo relaksowi, albo codziennym obowiązkom. Chętnie wykorzystują go także nauczyciele i wykładowcy, którzy podczas zajęć posługują się treściami audiowizualnymi. Niektóre modele świetnie sprawdzą się nawet podczas imprezy, ale to oczywiście zależy od ich parametrów.

Sprawdź także: Głośnik bezprzewodowy do telefonu

Jaki głośnik przewodowy do telefonu wybrać i kupić?

Nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać odpowiedni model dla siebie. Od zastosowania i naszych planów wobec nowego sprzętu zależy, jaki głośnik przewodowy do telefonu wybierzemy. Czym się przy tym kierować? Polecamy zwrócić uwagę na takie funkcje i parametry, jak:

  • Sposób zasilania,
  • Charakter,
  • Jakość dźwięku,
  • Moc i dynamika,
  • Inne funkcje i atuty.
Jaki głośnik przewodowy do telefonu
Jaki głośnik przewodowy do telefonu wybrać?

Sposób zasilania głośnika przewodowego do telefonu

Jak się pewnie domyślacie, głośnik przewodowy do telefonu może być zasilany na dwa sposoby. Małe, mobilne modele z reguły mają własne zasilanie. Jego rolę pełni albo akumulator, albo baterie, na przykład AA. Jednak my polecamy to pierwsze rozwiązanie, lepsze i dla naszego portfela, i dla ekologii. Możemy ładować je jak zwykły telefon. Jednak głośnik przewodowy do telefonu bywa także pozbawiony baterii. Wtedy może czerpać energię z sieci elektrycznej – wtedy musimy go podłączyć do gniazdka – lub z telefonu, do którego jest podłączony. W tym drugim przypadku dość szybko może rozładować baterię naszego smartfonu, dlatego warto zastanowić się, czy nie będzie to stanowiło jakiejkolwiek przeszkody.

Może Cię zainteresować: Głośnik przenośny z wejściem na pendrive

Charakter głośnika przewodowego do telefonu

Kolejna sprawa, trochę powiązana z poprzednią, to mobilność. Przenośny głośnik przewodowy do telefonu jest raczej niewielki, nie wymaga zasilania z gniazdka i łatwo zabrać go do torebki czy plecaka. Dzięki temu może być używany, gdziekolwiek chcemy, nawet w plenerze. Na rynku znajdziemy też stacjonarne głośniki do telefonów. Ustawiamy je w wybranym miejscu i tylko tam możemy ich używać, a przekładanie ich z miejsca na miejsce bywa kłopotliwe.

Głośnik przewodowy do telefonu a jakość dźwięku, moc i dynamika

Najważniejsze parametry, wyróżniające najlepszy głośnik przewodowy do telefonu, to przede wszystkim:

  1. Częstotliwość dźwięków, inaczej pasmo przenoszenia – najlepiej, by pokrywała całe pasmo słyszalne przez ludzkie ucho, od 20 do 20000 herców. Dzięki temu dźwięk wydaje się głęboki i realistyczny. Najlepiej wypadają tu duże głośniki stacjonarne z subwooferem, do których możemy podłączyć komputer, ale i telefon.
  2. Moc – mówi nam, ile energii zużywa głośnik. Przekłada się na szybkość wyczerpywania baterii, raczej nie ma znaczenia dla rachunków za prąd. Najlepszy głośnik przewodowy do telefonu może dysponować sporą mocą, która zapewnia mu dużą donośność dźwięku.
  3. Dynamika – podaje się ją w decybelach. Mówi o głośności dźwięku, a także różnicy między najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami możliwymi do odtworzenia.

Zobacz również: Głośnik przenośny do 400 zł

Jaki głośnik przewodowy do telefonu jest najlepszy?

Czym jeszcze warto się kierować, wybierając najlepszy głośnik przewodowy do telefonu? To drobiazg, ale zwróćmy uwagę, czy przewód jest na stałe przymocowany do głośnika. Wtedy co prawda łatwiej go uszkodzić i nie da się go wymienić domowymi sposobami. W zamian mamy pewność, że nie zgubimy przewodu, a głośnik zawsze jest gotowy do użycia. Jeśli chcemy odtwarzać dźwięk dla większej grupy, wybierzmy głośnik przewodowy do telefonu typu 360 stopni. Dzięki temu dźwięk emitowany jest we wszystkich kierunkach naraz.

Co jeszcze może posiadać najlepszy głośnik przewodowy do telefonu? Dobrze, jeśli ma on mikrofon. Przydaje się wtedy jako zestaw głośnomówiący podczas rozmów telefonicznych, na przykład w samochodzie lub gdy mamy zajęte ręce. Może też służyć do sterowania głosem, tak byśmy nie musieli za każdym razem podchodzić do głośnika, by zmienić utwór, głośność i inne parametry odtwarzania.

Najlepszy głośnik przewodowy do telefonu
Najlepszy głośnik przewodowy do telefonu

Gdzie kupić głośnik przewodowy do telefonu?

Jak już wspomnieliśmy, najlepszy głośnik przewodowy do telefonu znajduje się na półkach obok głośników bezprzewodowych. Dorwiemy go nie tylko w profesjonalnych sklepach audio, ale i u sprzedawców akcesoriów telefonicznych, w marketach z elektroniką i sklepach internetowych. A producenci to na przykład JBL, Manta, Creative, Google, Sony i inni.

Cena głośnika przewodowego do telefonu

Ile kosztuje głośnik przewodowy do telefonu? To zależy od jego parametrów i funkcji. Modele dedykowane do komputerów i telewizora, które mogą być używane także ze smartfonem, to koszt nawet do 5000 zł. Ale są i tańsze opcje – zaczynają się one nawet od 50 zł.

Głośnik przewodowy do telefonu – opinie

Niezależnie od tego, czy przydaje nam się w pracy, w domu czy poza nim, będziemy zadowoleni z takiego sprzętu. Jest niezawodny i zapewnia świetną jakość dźwięku, nieporównywalną z tą w głośnikach fabrycznie wbudowanych w telefony i inne urządzenia mobilne. A jakie są Wasze opinie o głośnikach przewodowych do telefonu? Czekamy na komentarze!

Głośnik przewodowy do telefonu / Ranking najlepszych

Jesteście ciekawi, co wybierają inni użytkownicy? Poniżej znajdziecie ranking najlepszych głośników przewodowych do telefonu. Dzięki temu znajdziecie opcje sprawdzone i polecane, a to już tylko krok od udanego zakupu.

Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję