Laptop 11 cali

Laptop 11 cali to mały, kompaktowy model, który warto wybrać do szkoły, pracy czy domu. Wiele zależy jednak od tego, do czego zamierzamy go stosować. Jest on bowiem dość specyficzny – pod względem komfortu pracy przypomina bardziej tablet z klawiaturą, aniżeli pełnoprawny komputer. Jednak jego możliwości mogą być zbliżone do większych, a nawet stacjonarnych modeli – o ile zdecydujemy się na odpowiedni model.

Jak widzicie, jest tu sporo zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. Ten niepozorny sprzęt kryje bowiem wiele ciekawych tajemnic. Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jaki laptop 11 cali jest najlepszy. Wskazujemy też najważniejsze funkcje i cechy, które powinniście wziąć pod uwagę w sklepie.

Laptop 11 cali Ranking
Jaki Laptop 11 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop 11 cali?

Wszyscy z pewnością zapoznaliśmy się już ze sprzętami, jakimi są laptopy. Te wyjątkowe składane komputery mają w sobie wszystko, co potrzebne do ich działania, bez rozdzielania na poszczególne elementy zestawu. W dodatku są składane – ekran jest ruchomy w stosunku do klawiatury, co pozwala nasz komputer złożyć właściwie na pół. Na rozmiar całej konstrukcji w dużej mierze wpływa więc rozmiar samego ekranu.

Laptop 11 cali
Laptop 11 cali / Cena, opinie, ranking najlepszych

Pod tym względem laptop 11 cali wydaje się naprawdę drobny. Przekątna jego ekranu wynosi około 28 centymetrów, a więc jest nie większy od kartki papieru. Grubość zależy oczywiście od zastosowanych technologii i podzespołów, jednak i tak zwykle takie urządzenie jest znacznie mniejsze i lżejsze od standardowego. To w ogromnym stopniu wpływa na jego mobilność.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500

Zalety laptopa 11 cali

Dlaczego warto wybrać laptop 11 cali? Niska cena nie jest jedynym argumentem, który za nim przemawia! Można powiedzieć, że jest to komputer właściwie kieszonkowy. Bez trudu włożymy go czy to do torebki, czy też plecaka. Świetnie sprawdza się w przypadku osób mobilnych. Nie obciąża, nadaje się do podróżowania komunikacją publiczną czy pieszo. Co więcej, kiedy położymy go na kolanach, właściwie nie czujemy jego ciężaru, mieści się na nich bez problemu i nie zsuwa. Nic dziwnego, że tak wiele osób uważa tę opcję za najwygodniejszą.

Laptop 11 cali – ograniczenia

Żeby jednak uczynić za dość kronikarskiej uczciwości, trzeba przyznać, że laptop 11 cali ma pewne ograniczenia. W takim modelu zwykle nie zmieści się duża bateria, co wpływa na czas jego działania. Choć to trochę się wyrównuje, gdyż mniejszy ekran zdecydowanie wolniej zużywa energię. Jednak na tym nie kończymy – mały wyświetlacz sprawia, że nie mieści się na nim zbyt dużo danych w takim formacie, by dało się je bez problemu odczytać. Nie najlepiej sprawdza się więc do pracy na grafice komputerowej, dużych arkuszach kalkulacyjnych i innych czynnościach wymagających większego ekranu.

Sprawdź także: Głośniki do laptopa

Do czego wykorzystać laptop 11 cali?

Skoro wiemy, do czego się nie sprawdza, to może teraz kilka słów o jego zastosowaniach? Najlepszy laptop 11 cali świetnie sprawdza się do pisania dokumentów tekstowych, a także przeglądania Internetu. Może nam służyć jako główny komputer w domu, do codziennych zastosowań. Sprawdza się w pracy, jeśli nasz zawód wymaga częstych dojazdów do klienta czy dużej mobilności. Polecamy go także jako laptop dla uczniów i studentów. Nie muszą oni ograniczać nauki do biurka czy stołu w domu, lecz mogą przenieść się na kanapę, łóżko, do ogrodu czy do szkoły. To znacznie ułatwia dostęp do informacji czy robienie notatek.

Jaki laptop 11 cali
Jaki laptop 11 cali wybrać i kupić?

Może Cię zainteresować: Lekki laptop na studia

Jaki laptop 11 cali wybrać i kupić?

Musimy jeszcze wybrać najlepszy laptop 11 cali dla siebie. Pierwszym kryterium, które polecamy wziąć pod uwagę, jest system operacyjny. To właśnie to nadrzędne oprogramowanie definiuje, jak będzie się korzystało z komputera, jakie aplikacje i programy możemy na nim zainstalować. W tym przypadku mamy tak naprawdę trzy opcje:

  • System Windows – jest to klasyczny system komputerowy. Dzięki niemu laptop 11 cali ma dokładnie te same możliwości, co pełnowymiarowy komputer. Natomiast wymaga on dość sporej płynności działania, więc zwróćmy uwagę na wysokie parametry.
  • Chrome OS – to system operacyjny przypominający raczej mobilne systemy telefonów i tabletów, aniżeli pełnowymiarowy komputer. To świetna, budżetowa opcja, gdy nie mamy zbyt wielu wymagań.
  • Bez systemu – w takim przypadku musimy go zainstalować na własną rękę. Jeśli nie mamy potrzebnej wiedzy ani nie kupiliśmy jeszcze legalnego oprogramowania, będzie to dodatkowy wydatek.

Jaki laptop 11 cali jest najlepszy?

Czym jeszcze warto się kierować? Najlepszy laptop 11 cali powinien się cechować możliwie najwyższymi parametrami technicznymi. Co prawda nie jest to gamingowa maszyna, gdyż na rozbudowane podzespoły nie ma tu fizycznie miejsca, nie uświadczymy na przykład dedykowanej karty graficznej. Jednak podobny komputer może mieć na przykład procesor ośmiordzeniowy o wysokim taktowaniu, a także co najmniej 4 gigabajty pamięci RAM. Dzięki temu działa płynnie i bez zacięć. Dodatkowym atutem będzie też obecność pojemnego dysku SSD w miejsce przestarzałego HDD.

Zobacz również: Lekki laptop do pracy

Ekran, choć mały, także kryje przed nami wiele tajemnic. Powinien mieć jak największą rozdzielczość, choć przy tej przekątnej już 1920 na 1080 daje naprawdę dobre wrażenia, pełne szczegółów i ostre. Okazuje się jednak, że najlepszy laptop 11 cali posiada ekran dotykowy. Możemy nim sterować za pomocą klawiatury i myszki, ale też za pomocą samego ekranu. Mało tego, zdarzają się modele, gdzie klawiatura jest odpinana, a my laptopa używamy jak tabletu, bez dodatkowego balastu.

Najlepszy laptop 11 cali
Najlepszy laptop 11 cali

Gdzie kupić laptop 11 cali?

Skoro wybraliśmy już odpowiedni model dla siebie, pozostaje jeszcze kwestia samego zakupu. Dobry tablet 11 cali kupimy w większości popularnych marketów z elektroniką, a także w sklepach komputerowych i internetowych. Producenci to na przykład Acer, Asus, Techbite, Lenovo, Huawei i inni.

Cena laptopa 11 cali

Ile kosztuje laptop 11 cali? Niska cena to jeden z jego atutów. Co prawda znajdziemy tu też modele z wyższej półki cenowej nawet do 4000 zł, ale i o wiele tańsze. Nowy, pozbawiony wad, dostępny w regularnej sprzedaży laptop 11 cali możemy dorwać nawet za mniej niż 1000 zł.

Laptop 11 cali – opinie

W jakich sytuacjach najbardziej przydałby się Wam taki mobilny komputer? Planujecie zakupić go jako dodatkowy, uzupełniający model do tego, co już macie w domu, czy będzie on głównym komputerem? A może jest on Waszym pomysłem na prezent? Dajcie znać w sekcji komentarzy – czekamy na opinie o laptopach 11 cali.

Laptop 11 cali / Ranking najlepszych

Postanowiliśmy ułatwić Wam zakup jeszcze bardziej. Nie musicie przeszukiwać komentarzy i opinii na różnych portalach. Wybraliśmy bowiem najlepiej oceniane modele, by zebrać je w ranking najlepszych laptopów 11 cali. Wierzymy, że znajdziecie wśród nich to, czego potrzebujecie.


Laptop 11 cali - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję