Głośniki do laptopa

Głośniki do laptopa przydają się, gdy wymagamy wysokiej jakości audio, ale nie chcemy skorzystać ze słuchawek. Można spotkać się z twierdzeniem, że takie urządzenia są niepotrzebne, wszak większość laptopów posiada własne, wbudowane głośniki. To jednak nieprawda. Te są bowiem znacznie niższej jakości, oferują stosunkowo płytki dźwięk i niewielką głośność. Do odsłuchania czegoś na szybko czy rozmowy będą w porządku, jeśli jednak słuchamy muzyki, ścieżki dźwiękowej filmów i gier, a także większej ilości audiobooków oraz podcastów, warto zrobić to tak, by było komfortowo.

Jakie głośniki do laptopa są najlepsze? To pytanie warto zadać sobie przed zakupem – dla każdego użytkownika odpowiedź może być jednak nieco inna. My pomożemy Wam ją znaleźć. Już teraz zapraszamy do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, czym się wyróżniają takie sprzęty i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Głośniki do laptopa Ranking
Jakie Głośniki do laptopa?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Dlaczego warto wybrać głośniki do laptopa?

Dobre głośniki do laptopa pozwolą nam się cieszyć doskonałej jakości dźwiękiem. Przy słuchaniu muzyki są w stanie oddać każdy niuans i świetnie sprawdzają się podczas kameralnych domówek. Natomiast w przypadku ścieżki dźwiękowej w filmach i grach, lepiej wczuwają nas w świat przedstawiony, pozwalają oddać zamysł twórcy. To ważne cechy, na które nie pozwalają tradycyjne głośniki wbudowane. Dobre głośniki do laptopa sprawdzają się także podczas prezentacji, wspólnego oglądania filmu z drugą połówką, gier zespołowych i innych. Pod tym względem są o wiele lepsze i bardziej uniwersalne niż słuchawki.

Głośniki do laptopa
Głośniki do laptopa / Ranking najlepszych, cena i opinie

Przenośny głośnik do laptopa

Najprostsze rozwiązanie, to nie zestaw, a pojedynczy przenośny głośnik do laptopa. Najczęściej jest to niewielkie urządzenie, które wszędzie możemy zabrać ze sobą. Posiada ono wbudowany akumulator. To oznacza, że w miejscu, gdzie będziemy słuchać, nie potrzeba ani gniazdka, ani zasilania z komputera. Wystarcza ono nawet na kilka godzin słuchania. Najlepszy głośnik przenośny do laptopa oferuje wysoką jakość dźwięku, ale przede wszystkim ogromną wygodę. Możemy używać go nie tylko w pomieszczeniach, ale i w plenerze. Bez problemu zmieści się do torby z laptopem, plecaka lub torebki.

Zobacz też: Głośniki do komputera

Soundbar do laptopa

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem znów jest pojedynczy głośnik do laptopa, czyli soundbar. On już z kolei zapewnia nieco bardziej przestrzenny dźwięk. Może być ustawiany na biurku czy w innym miejscu, w którym stoi laptop, ale też zakładany na górę ekranu za pomocą specjalnych zaczepów lub klipsa. Tak naprawdę wewnątrz składa się z głośników prawego i lewego. Bywa zasilany z sieci, ale czasami także bezprzewodowo. Dobry głośnik do laptopa świetnie sprawdza się w domu, a także w miejscach, gdzie potrzebujemy dużej mobilności, a jednocześnie wysokiej jakości dźwięku.

Głośniki do laptopa 2.0

Klasyczne głośniki komputerowe nadają się także do laptopa. Jest to zestaw 2.0, co oznacza, że składają się z dwóch głośników bocznych – prawego i lewego. Ustawiamy je po obu stronach naszego komputera przenośnego. Takie głośniki do laptopa należy podłączyć nie tylko do laptopa, ale i do siebie nawzajem oraz najczęściej do gniazdka sieci elektrycznej. Dobrze sprawdzają się do codziennych zastosowań, jeśli laptopa używamy głównie w domu. Nie jest to jednak zbyt mobilne rozwiązanie.

Sprawdź także: Głośniki komputerowe do 150 zł

Zestaw głośników do laptopa z subwooferem

Zależy nam na zestawie, który zapewnia o wiele lepszą jakość dźwięku? Głośniki do laptopa z subwooferem nie są może zbyt mobilne i używać ich możemy raczej tylko w domu, w określonym miejscu, ale za to emitują świetny dźwięk. Mogą składać się z subwoofera i dwóch głośników podstawowych – wtedy jest to zestaw 2.1, ale też z pięciu lub siedmiu głośników podstawowych – odpowiednio 5.1 i 7.1. Głosniki podstawowe zapewniają przestrzenny dźwięk, otaczający nas ze wszystkich stron. Natomiast subwoofer bywa też nazywany głośnikiem niskotonowym, gdyż odpowiada za odtwarzanie niskich dźwięków, tak zwanych bassów. Oddaje on „duszę” muzyki, sprawia, że dźwięk staje się niezwykle realny i przyjemny dla ucha. Świetnie sprawdza się także podczas imprez.

Jakie głośniki do laptopa
Jakie głośniki do laptopa

Jakie głośniki do laptopa wybrać i kupić?

Jak widzicie, tych możliwości jest naprawdę sporo. Co zatem warto wziąć pod uwagę? My polecamy określić przede wszystkim, jak zamierzacie podłączać głośniki do laptopa. Możemy wybrać modele podłączane bezprzewodowo, poprzez Bluetooth lub Wi-Fi. Mitem jest, jakoby ten sposób podłączenia obniżał jakość dźwięku. Nie wymaga za to przewodów, dzięki czemu nie musimy za każdym razem odpinać laptopa, by nie ryzykować przypadkowego zerwania kabli. W tej grupie znajdziemy zarówno głośniki przenośne, zasilane akumulatorowo, jak i całkiem stacjonarne jednostki, zasilane z gniazdka sieci elektrycznej.

Może Cię zainteresować: Głośniki komputerowe 2.1 Bluetooth

Alternatywą są oczywiście głośniki do laptopa przewodowe. Podłączamy je do komputera przenośnego poprzez USB, gniazdo słuchawkowe lub wejście optyczne. Upewnijmy się, że posiadamy odpowiednie gniazdko w laptopie, by nie trzeba było stosować przejściówek czy stacji dokującej. Takie głośniki świetnie nadają się, gdy laptopa używamy jak komputera stacjonarnego, głównie przy biurku. Jednak jeśli często się z nim przemieszczamy, na dłuższą metę mogą nie zdać egzaminu.

Jakie głośniki do laptopa są najlepsze?

Na tym jednak nasza rola się nie kończy! Żeby wybrać najlepsze głośniki do laptopa, weźmy pod uwagę ich pasmo przenoszenia. Jest to częstotliwość odtwarzanego dźwięku. Szeroki zakres sprawia, że audio wydaje się głębokie i realistyczne, dlatego polecamy głośniki obejmujące częstotliwości od 20 do 20000 herców. Dodatkowym atutem będzie także moc głośnika, sprawiająca, że dźwięk jest głośny i donośny. Na wygodę użytkowania wpływa natomiast możliwość sterowania na odległość, na przykład za pomocą pilota.

Zobacz także: Głośnik przenośny do 400 zł

Gdzie kupić głośniki do laptopa?

Miejsca, w których możemy kupić dobre głośniki do laptopa, są raczej oczywiste. Będą to na przykład sklepy z elektroniką, sprzętem komputerowym, duże markety RTV, a także sklepy internetowe. A co z producentami? Tych także jest sporo. Warto wymienić chociażby JBL, Creative, Edifier, Sennheiser, Sony, Philips, Logitech, Trust i innych.

Najlepsze głośniki do laptopa
Najlepsze głośniki do laptopa

Cena głośników do laptopa

Ile kosztują głośniki do laptopa? Cena może mieć bardzo szeroki zakres, co pozwala nam dopasować ją do swoich możliwości finansowych. Najtańsze modele znajdziemy bowiem już od 50 zł w górę. Takie egzemplarze mogą jednak nie zapewnić wystarczającej jakości. Natomiast najdroższe głośniki do laptopa to koszt nawet 5000 zł.

Głośniki do laptopa – opinie

Czy używacie osobnego sprzętu audio do komputerów przenośnych? A może jest to Wasz pomysł na prezent? Koniecznie dajcie znać, czego zazwyczaj słuchacie i na jakim sprzęcie oraz na co kładziecie największy nacisk podczas zakupu! Wszystkie opinie o głośnikach do laptopa są dla nas cenne, dlatego czekamy na komentarze.

Głośniki do laptopa / Ranking najlepszych

Na tym jednak nie kończy się nasza rola. Zebraliśmy najbardziej polecane i sprawdzone modele, rekomendowane przez wielu użytkowników. Na tej podstawie, a także stosunku jakości do ceny, stworzyliśmy poniższy ranking najlepszych głośników do laptopa.

1.
Logitech Z906 (980-000468)
Głośniki do laptopa Logitech
2.
Sven MS-2050 Czarny
Głośniki do laptopa SVEN
3.
Edifier S1000MKII
Głośniki do laptopa Edifier
4.
Logitech Z313 (980-000413)
Głośniki do laptopa Logitech
5.
Edifier HECATE G1000 G1000 black
Głośniki do laptopa Edifier
6.
Edifier Airpulse A80 brązowe
Głośniki do laptopa Edifier
7.
Logitech Z533 (980-001054)
Głośniki do laptopa Logitech
8.
Genesis Helium 300BT ARGB Czarny
Głośniki do laptopa Genesis
9.
JBL Quantum Duo Czarne
Głośniki do laptopa JBL
10.
Creative Pebble Plus
Głośniki do laptopa Creative

Głośniki do laptopa - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję