Klawiatura gamingowa mechaniczna

Klawiatura gamingowa mechaniczna to świetny pomysł na uzupełnienie swojego zestawu gracza. Świetnie nadaje się zarówno do komputera stacjonarnego, jak i laptopa, jeśli oczywiście jego oryginalna klawiatura nam nie odpowiada. Odpowiednie urządzenie tego typu jest kluczem do sukcesu, dlatego jak największą wagę powinniśmy przyłożyć do jego wyboru. Z tego właśnie powodu powstał poniższy poradnik.

Znajdziecie w nim podpowiedzi dotyczące tego, czym wyróżnia się takie rozwiązanie i dlaczego warto sięgnąć akurat po nie. Podpowiadamy też, jaka klawiatura gamingowa mechaniczna jest najlepsza. Dzięki temu wybór staje się znacznie łatwiejszy, a wyjście po zakupy to już tylko formalność.

Klawiatura gamingowa mechaniczna Ranking
Jaka Klawiatura gamingowa mechaniczna?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest klawiatura gamingowa mechaniczna?

Nim przystąpimy do zakupu, warto wiedzieć, czym właściwie wyróżnia się wybrane rozwiązanie. Klawiatura gamingowa mechaniczna to urządzenie do sterowania komputerem i wprowadzania do niego danych, zaprojektowane ściśle z myślą o graczach. Dzięki temu mamy pewność, że jest bardzo wygodne nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Niech nas jednak nazwa nie zmyli – klawiatura tego typu przydaje się nie tylko do gry. Możemy na niej wykonywać także inne czynności związane z komputerem, na przykład pisać, wprowadzać liczby do arkusza kalkulacyjnego, i tak dalej.

Klawiatura gamingowa mechaniczna
Klawiatura gamingowa mechaniczna / Opinie, cena i ranking najlepszych

Dlaczego warto wybrać klawiaturę gamingową mechaniczną?

Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właściwie taki zakup jest warty naszych pieniędzy. Zwłaszcza że to czasem wcale niemały wydatek. Musimy jednak pamiętać, że odpowiednia klawiatura to klucz do wygodnego i bezpiecznego korzystania z komputera. Sprawia ona, że ręce znajdują odpowiednie podparcie, a palce naturalnie układają się na klawiszach. Zapobiega bólom stawów, zespołowi cieśni nadgarstka i innym dolegliwościom związanym z długim korzystaniem z komputera. Co więcej, jest szybka i pozwala nam osiągać wyższe wyniki. Nie ma tu bowiem miejsca na missclick albo plątające się palce, które znacząco nas spowalniają.

Zobacz też: Klawiatura gamingowa

Klawiatura gamingowa mechaniczna a membranowa

Nie wspomnieliśmy jeszcze, czym różni się klawiatura mechaniczna gamingowa od membranowej. Jest to technologia wciskania i używania klawiszy. W klawiaturze mechanicznej każdy klawisz znajduje się jakby oddzielnie, w pewnej odległości od siebie. Działają one niezależnie, co zmniejsza ryzyko awarii czy błędu. Chociaż klawiatura mechaniczna jest znacznie głośniejsza, większa i cięższa od membranowej, wciąż warto ją wybrać. Okazuje się bowiem niezwykle odporna na długotrwałe, intensywne uderzanie w klawisze. Dzięki temu jest w stanie przetrwać wiele tysięcy naciśnięć bez zużycia się. Podczas gry, która wymaga od nas ciągłej pracy na klawiaturze, to bardzo ważne.

Jaką klawiaturę mechaniczną gamingową wybrać i kupić? Podświetlenie

Dobra klawiatura gamingowa mechaniczna z podświetleniem to must have każdego gracza. Wygląda ona bardzo elegancko, gdyż pod każdym klawiszem znajdują się diody led, dające łagodne, nierażące w oczy światło. Jednak nie tylko o wygląd tu chodzi, podświetlenie sprawia też, że z urządzenia łatwo się korzysta nawet nocą, w silnie zaciemnionym pomieszczeniu. Możemy wyróżnić klawiatury gamingowe mechaniczne z podświetleniem białym lub RGB. Główną różnicą między nimi są względy estetyczne, gdyż RGB daje bardzo ciekawe efekty tęczy i kolorowych przejść.

Sprawdź także: Laptop gamingowy do 5000 17 cali

Sposób podłączenia klawiatury mechanicznej gamingowej

Kolejnym niezwykle ważnym wyborem jest sposób podłączenia. Obecnie coraz większą popularność zdobywa bezprzewodowa klawiatura mechaniczna gamingowa. Pozwala ona na połączenie się z komputerem bez użycia przewodów. Robi to za pomocą Bluetooth, które ma zasięg nawet do 20 metrów. Musimy jednak pamiętać, że łącze bezprzewodowe jest nieco wolniejsze, co o ułamki sekund może spowalniać reakcję gry na nasze komendy. Niby niewiele, jednak przy profesjonalnym e-sporcie ma to znaczenie. Bluetooth lubi też czasem bez powodu zrywać się i resetować połączenie, a my na kilka sekund wypadamy z gry.

Jaka klawiatura gamingowa mechaniczna
Jaka klawiatura gamingowa mechaniczna jest najlepsza?

Z kolei przewodowa klawiatura gamingowa mechaniczna ogranicza nasz zasięg do długości przewodu. Należy znaleźć gniazdo, do którego możemy ją podłączyć. Zasilanie także czerpie z komputera. Do laptopa nie jest zbyt polecanym rozwiązaniem, jednak do komputera stacjonarnego już jak najbardziej. Okazuje się bardziej podatna na awarie, gdyż podczas intensywnej rozgrywki łatwo uszkodzić przewód lub miejsce, gdzie łączy się z urządzeniem. Mimo to, wciąż pozostaje najbardziej optymalnym wyjściem. Ewentualnie możemy przemyśleć zakup klawiatury hybrydowej, która w zależności od potrzeb, może działać przewodowo lub bezprzewodowo.

Może Cię zainteresować: Słuchawki gamingowe bez mikrofonu

Jaka klawiatura gamingowa mechaniczna jest najlepsza?

Jeśli wybierzemy opcję bezprzewodową, najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna musi być zasilana także bez użycia przewodów. Pod tym względem dominują dwa rozwiązania. Niektórzy producenci decydują się na dwie lub trzy zwykłe baterie. Wtedy jednak musimy je często wymieniać, generując kolejne koszty i elektrośmieci. Pewnym rozwiązaniem może się okazać zakup akumulatorków wielokrotnego użytku. Jednak my polecamy kupić urządzenie, które posiada własny akumulator, ładowany jak telefon czy inny sprzęt elektroniczny.

A co z innymi parametrami? Najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna cechuje się dużą prędkością i szybkością reakcji. Może posiadać wydzielone klawisze WASD, gdyż to właśnie one najczęściej odpowiadają za sterowanie postaciami w grach. Bywa, że w ogóle nie posiada klawiatury numerycznej. Bardzo przydatne są za to klawisze funkcyjne oraz demontowalna podpórka na nadgarstki.

Zobacz również: Mały laptop gamingowy

Gdzie kupić klawiaturę gamingową mechaniczną?

W jakich sklepach znajduje się dobra klawiatura gamingowa mechaniczna? Raczej oczywistym wyjściem wydają się sklepy komputerowe, a także duże markety z elektronicznymi gadżetami. Natomiast w sklepach internetowych czekają na nas niższe ceny i atrakcyjne wyprzedaże. Wśród producentów znajdziemy takie znane marki, jak na przykład Logitech, Roccat, Razer, Mad Dog, Genesis, Redragon, Motospeed i inne.

Najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna
Najlepsza klawiatura gamingowa mechaniczna

Cena klawiatury gamingowej mechanicznej

Ile kosztuje klawiatura gamingowa mechaniczna? Tak naprawdę zależy to od jej klasy i jakości wykonania. Najtańsze opcje znajdziemy już za około 80 zł. Najdroższe to koszt nawet powyżej 1000 zł, jednak tak drogie opcje dedykowane są raczej profesjonalnym e-sportowcom, niż zwykłym użytkownikom.

Klawiatura gamingowa mechaniczna – opinie

Jak podkreślają osoby zajmujące się e-sportem, odpowiednie urządzenie jest kluczem do sukcesu. Pomaga nam osiągnąć odpowiednią pozycję przy komputerze, co przekłada się na nasze zdrowie. Natomiast prędkość i bezawaryjność to gwarancja dobrych wyników. A czym Wy kierujecie się przy takim zakupie? Koniecznie zostawcie opinie o klawiaturach gamingowych mechanicznych w komentarzach!

Klawiatura gamingowa mechaniczna / Ranking najlepszych

Skoro obiecaliśmy pomóc w odpowiednim wyborze, nie możemy pozostawić Was bez konkretnych propozycji. I to nie byle jakich, bo wybranych na podstawie opinii i ocen innych użytkowników. Poniżej znajdziecie więc ranking najlepszych klawiatur gamingowych mechanicznych.

2.
Logitech G915
Klawiatura gamingowa mechaniczna Logitech
5.
Razer Pro Type Ultra RZ03-04110100-R3M1
Klawiatura gamingowa mechaniczna Razer
6.
Logitech G Pro 920-009392
Klawiatura gamingowa mechaniczna Logitech
8.
Klawiatura POWERCOLOR x Ducky One 2 SF Kailh Box White
Klawiatura gamingowa mechaniczna PowerColor
9.
Redragon K565-RGB RGB Backlight US Layout - Czarna
Klawiatura gamingowa mechaniczna Redragon
10.
CORSAIR K70 Pro RGB
Klawiatura gamingowa mechaniczna Corsair

Klawiatura gamingowa mechaniczna - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję