Laptop gamingowy do 5000 17 cali

Laptop gamingowy do 5000 17 cali to spory sprzęt o równie dużych możliwościach. Służy przede wszystkim do gier wideo, jednak nie tylko. Kiedy akurat nie zajmujemy się ulubioną rozrywką, możemy na nim oglądać filmy, słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe, uczyć się, obsługiwać wiele programów. Bez problemu radzi sobie nawet z bardzo wymagającym oprogramowaniem, gdyż jest przystosowany do pracy z dużym obciążeniem. To właśnie powody, dla których będzie to odpowiedni wybór.

Żeby jednak dokonać zakupu, trzeba przyjrzeć się także innym funkcjom i atutom takich urządzeń. Zapraszamy więc do lektury poniższego poradnika zakupowego. Wskazujemy w nim, na co zwrócić uwagę i czym się kierować, a przede wszystkim, jaki jest najlepszy laptop gamingowy do 5000 17 cali.

Laptop gamingowy do 5000 17 cali Ranking
Jaki Laptop gamingowy do 5000 17 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop gamingowy do 5000 17 cali?

Jak sama nazwa wskazuje, laptop gamingowy do 5000 17 cali został zaprojektowany z myślą o graczach. To oznacza, że priorytetem jest tutaj płynność działania i krótki czas reakcji na nasze polecenia, by osiągać jak najwyższe wyniki. Czasem odbywa się to kosztem innych funkcji komputera, jednak to akurat wcale nie jest przesądzone. Chociaż najdroższe komputery gamingowe kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, to w naszym poradniku skupiamy się na modelach kosztujących do 5000 zł. A warto wiedzieć, że w okresie promocji i wyprzedaży w tym budżecie jesteśmy w stanie zmieścić całkiem konkretny sprzęt.

Laptop gamingowy do 5000 17 cali
Laptop gamingowy do 5000 17 cali / Opinie, ranking najlepszych

Wymiary laptopa gamingowego do 5000 zł 17 cali

Cechą charakterystyczną opisywanych przez nas urządzeń jest też przekątna ekranu. Wynosi ona 17 cali. Jako że laptop to szczególny, przenośny rodzaj komputera, wielkość ekranu wpływa bezpośrednio na wielkość całego sprzętu. Jest ona nieco większa od ekranu, jednak to zależy od szerokości ramki. Zazwyczaj laptop gamingowy do 5000 17 cali jest dość duży, torba na niego ma szerokość około 44 cm, a jego waga dochodzi nawet do 4 kilogramów. To sprawia, że trudno zabrać taki sprzęt na spacer czy przejażdżkę komunikacją miejską. Lepiej sprawdza się do pracy przy biurku, w domu lub innym pomieszczeniu. Zwłaszcza że do zasilenia dużego ekranu potrzebne jest sporo prądu, a bateria ma ograniczoną pojemność.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 5000 zł

Dlaczego warto kupić laptop gamingowy do 5000 17 cali?

Nie ma nic gorszego niż zacinający się komputer podczas gry. Nieodpowiedni, przestarzały lub po prostu przeznaczony do innych celów sprzęt nie pozwoli nam osiągnąć pożądanych wyników. Natomiast najlepszy laptop gamingowy do 5000 17 cali zapewnia świetne wrażenia z rozgrywki. Duży ekran sprawia, że wszystko dokładnie widzimy i łatwo skupić się na szczegółach. Można wręcz powiedzieć, że w niczym nie ustępuje komputerowi stacjonarnemu, ani wygodą użytkowania, ani parametrami. Czasem jest wręcz przeciwnie – możemy na przykład grać w dowolnym pomieszczeniu, nie tylko przy biurku, ale i w łóżku, na kanapie czy innym dowolnym miejscu.

Jaki laptop gamingowy do 5000 17 cali wybrać i kupić?

Żeby jednak w pełni wykorzystać swój budżet, musimy najpierw zastanowić się, jaki laptop gamingowy do 5000 17 cali jest najlepszy. Najważniejsze cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, to:

 • Ekran,
 • Karta graficzna, RAM i procesor,
 • Klawiatura,
 • Inne funkcje.

Sprawdź także: Laptop 17 cali do 3000 zł

Ekran laptopa gamingowego do 5000 17 cali

Wiemy już, jak duży jest ekran laptopa gamingowego do 5000 17 cali, jednak nie tylko rozmiar wpływa na komfort użytkowania. Jeśli w pełni chcemy zagłębić się w świat gry i jakość obrazu jest dla nas bardzo ważna, zwróćmy uwagę na nasycenie i liczbę kolorów oraz ich kontrast. Pod tym względem najlepiej wypada IPS, może być jednak zbyt wolna przy grach zręcznościowych, strzelankach i wszelkich tytułach, w których liczy się refleks gracza. Drugim ważnym parametrem jest bowiem czas reakcji plamki – najlepiej, żeby wynosił on mniej niż 0,1 milisekundy.

Jaki laptop gamingowy do 5000 17 cali
Jaki laptop gamingowy do 5000 17 cali wybrać i kupić?

Co jeszcze jest ważne? Najlepszy laptop gamingowy do 5000 17 cali posiada wysoką rozdzielczość obrazu, czyli dużą liczbę pikseli, które składają się na ekran. Zazwyczaj jest to od 1920 na 1080 pikseli wzwyż. Dzięki temu obraz jest bardzo szczegółowy, wyrazisty i ostry. Kolejna sprawa to częstotliwość odświeżania. W dużym uproszczeniu, odpowiada ona klatkom na sekundę. Dobrze, jeśli przekracza ona standardowe 60Hz, i to nawet trzykrotnie. Sprawia to, że obraz jest płynny, a my szybciej dostrzeżemy ewentualne zagrożenie.

Może Cię zainteresować: Lekki laptop 15 cali

Laptop gamingowy do 5000 17 cali a karta graficzna, RAM i procesor
Co wpływa na płynność pracy naszego komputera? Najważniejsze cechy, pozwalające nam wybrać najlepszy laptop gamingowy do 5000 17 cali pod względem podzespołów, to przede wszystkim:

 1. Karta graficzna – dedykowana zamiast zintegrowanej, najlepiej zaprojektowana z myślą o grach komputerowych,
 2. Procesor – również gamingowy, im więcej ma rdzeni, tym lepiej,
 3. Pamięć RAM – przechowuje aktualnie wykorzystywane dane, dlatego powinna mieć jak największą pojemność.

Klawiatura w laptopie gamingowym do 5000 17 cali

Wygoda sterowania również ma duże znaczenie dla samej rozgrywki. Okazuje się, że dobry laptop gamingowy do 5000 17 cali powinien mieć także komfortową, dopasowaną do naszych potrzeb klawiaturę. W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, tutaj jest ona z góry przypisana do urządzenia. Możemy używać klawiatury zewnętrznej, jednak nie zawsze jest to wygodne. Upewnijmy się więc, że klawiatura ma odpowiedni skok. Najlepiej, gdy klawisze służące do sterowania postaciami – WSAD – są w jakiś sposób wydzielone. Dobry laptop gamingowy do 5000 17 cali posiada też podświetlaną klawiaturę, dzięki której użytkowanie go po ciemku nie stanowi żadnego problemu.

Zobacz także: Mały laptop gamingowy

Jaki laptop gamingowy do 5000 17 cali jest najlepszy?

Czym jeszcze warto się kierować? Najlepszy laptop gamingowy do 5000 17 cali może posiadać:

 • Matową powłokę na matrycy – dzięki niej światło nie odbija się nawet w mocno nasłonecznionych miejscach,
 • Czytnik linii papilarnych – pomaga zachować prywatność,
 • NFC – do szybkiego łączenia się z różnymi urządzeniami bezprzewodowymi, wyposażonymi w tę technologię,
 • Złącza – pozwalają podłączyć zewnętrzne urządzenia. Podstawowe wersje laptopów gamingowych do 5000 17 cali posiadają tylko port USB, dlatego musimy się zastanowić, których złącz potrzebujemy.
Najlepszy laptop gamingowy do 5000 17 cali
Najlepszy laptop gamingowy do 5000 17 cali

Gdzie kupić laptop gamingowy do 5000 17 cali?

W jakich sklepach kupimy dobry laptop gamingowy do 5000 17 cali? Polecamy odwiedzić sklepy komputerowe, duże markety z elektroniką, jak również sklepy internetowe. Jeśli zaś chodzi o producentów, warto tu wymienić chociażby HP, Lenovo, Asus, Acer, MSI i innych.

Laptop gamingowy do 5000 17 cali – opinie

Jesteśmy ciekawi, jak wyglądają Wasze opinie o laptopach gamingowych do 5000 17 cali. Większość użytkowników podkreśla, że jest to sprzęt w dość przystępnej cenie, który jednak z powodzeniem spełni nawet najbardziej wyśrubowane wymagania. Dlatego nadaje się również do gry w nowe tytuły. A z jakiego powodu Wy się na niego decydujecie? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Laptop gamingowy do 5000 17 cali / Ranking najlepszych

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Wam zakup, stworzyliśmy nie tylko powyższy poradnik. Mamy dla Was także ranking najlepszych laptopów gamingowych do 5000 17 cali. Jako że stworzyliśmy go na podstawie opinii i doświadczeń użytkowników, możecie być pewni, że znajdziecie w nim tylko sprawdzone produkty.

2.
HP Omen 17-cb0006nw (7KB76EA)
Laptop gamingowy do 5000 17 cali HP

Laptop gamingowy do 5000 17 cali - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję