Telewizor do Xbox

Telewizor do xbox to model odpowiedni przede wszystkim dla graczy i z taką myślą powinniśmy go wybierać. Mało kiedy zdarza się jednak, że kupujemy odbiornik wyłącznie po to, by podłączyć go do konsoli. Zazwyczaj jest to tylko jedna z funkcji, którą chcemy uwzględnić. Jeśli i u Was tak to wygląda, nie zapomnijcie, by zwrócić uwagę także na parametry związane z oglądaniem.

Niezależnie od tego, czy poszukujecie sprzętu wyłącznie do konsoli, czy bardziej uniwersalnego, zachęcamy do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jaki telewizor do xbox jest najlepszy. Wskazujemy i omawiamy ważne parametry, a nawet konkretne modele, na które warto zwrócić uwagę.

Telewizor do Xbox Ranking
Jaki Telewizor do Xbox?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia telewizor do xbox?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest xbox – chodzi o konsolę do gier, wyprodukowaną przez firmę Microsoft. Jest to poważny konkurent Playstation, jednak pragniemy zauważyć, że ze wskazówek, które serwujemy w dalszej części poradnika mogą skorzystać także jej posiadacze, a nawet osoby, które do telewizora chcą podłączyć komputer do gier. Każde z tych trzech rozwiązań ma swoich przeciwników i zwolenników: komputer jest bardziej uniwersalny i wychodzi na niego więcej tytułów. Z drugiej strony, urządzenie ze średniej lub niższej półki cenowej może nie spełniać wymagań sprzętowych nowych gier, tymczasem kupując konsolę mamy pewność, że wszystkie gry, które na nią wyjdą, będą działały sprawnie i płynnie.

Telewizor do xbox
Telewizor do xbox / Cena, ranking najlepszych, opinie

A co z telewizorem do xbox? Z pozoru wygląda jak każdy inny, da się na nim oglądać programy telewizyjne czy platformy VOD, natomiast po podłączeniu do konsoli zamienia się w funkcjonalny ekran. Dużo wygodniejszy niż monitor, ponieważ jest duży i sprawia, że czujemy się, jakbyśmy się przenieśli w świat gry. Spośród innych telewizorów, powinna go wyróżniać płynność, jakość i dodatkowe funkcje dla graczy.

Zobacz też: Telewizor do salonu

Jaki telewizor do xbox wybrać i kupić?

Skoro już wiemy, dlaczego warto go wybrać i czym charakteryzują się wszystkie podobne urządzenia, pora zdecydować, jaki telewizor do xbox jest najlepszy. Jak to zrobić? Polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na swój budżet, a następnie dopasować do niego oczekiwania związane z takimi parametrami i cechami, jak:

  • Matryca,
  • Rozdzielczość i odświeżanie,
  • Smart TV,
  • Funkcje dla graczy,
  • Inne atuty.

Matryca telewizora do xbox

Matryca to nic innego, jak technologia wyświetlania obrazu. To właśnie ona decyduje o tym, jaki będzie jego ostateczny wygląd. Współcześnie mamy do wyboru cienkie matryce ciekłokrystaliczne, jednak one także różnią się między sobą. Najlepszy telewizor do xbox powinien mieć matrycę QLED lub OLED. W pierwszej została wykorzystana technologia kropki kwantowej, w drugiej – diody organicznej. Obie te technologie sprawiają, że matryca jest bardziej widoczna, wyświetla mocniej nasycony, kontrastowy i żywy obraz. Co więcej, matryca OLED zużywa także mniej energii. Biorąc pod uwagę, jak wiele godzin dziennie używamy telewizora, może to mieć bezpośredni wpływ na wysokość rachunków.

Sprawdź także: Telewizor do gier do 3000 zł

Jak duży telewizor do xbox wybrać i kupić? To już zależy od naszych potrzeb, a także odległości od ekranu, jaką możemy uzyskać. Im większy ekran, tym bardziej kinowy efekt, jednak przy konsoli do gier nie zawsze ma to sens. Niekoniecznie chcemy odsuwać się od TV na 4 czy 5 metrów. Dlatego przyjmuje się, że do tego akurat celu wystarczy telewizor do xbox o przekątnej od 55 do 70 cali.

Jaki telewizor do xbox
Jaki telewizor do xbox wybrać i kupić?

Rozdzielczość i odświeżanie telewizora do xbox

Na tym jednak temat ekranu się nie kończy. Rozdzielczość to parametr określający, jak wiele pikseli składa się na gotowy obraz. Im jest ich więcej, tym żywszy, bardziej szczegółowy i ostry obraz jesteśmy w stanie uzyskać. Chociaż najlepsze telewizory mogą mieć rozdzielczoś nawet 8K, w której szerokość zbliżona jest do 8000 pikseli, to w przypadku xboxa nie musimy inwestować w aż takie wymagania. Większość gier i tak nie jest w stanie wykorzystać tej rozdzielczości. Telewizor do xbox mógłby oferować Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli, jednak jeśli chcemy oglądać na nim także filmy i inne treści, lepszym rozwiązaniem będzie 4K.

Może Cię zainteresować: Telewizor do pokoju dziecka

A co z odświeżaniem? Telewizor do xbox wyświetla ruchomy obraz w formie pojedynczych klatek, następujących po sobie sekwencji obrazu. Zwykły telewizor oferuje odświeżanie 60Hz, czyli w przybliżeniu 60 klatek na sekundę. Tymczasem najlepszy odbiornik dla graczy odświeża obraz 120 i więcej razy na sekundę. To przekłada się na płynniejszy obraz, a my szybciej dostrzegamy przeciwników oraz inne ważne szczegóły.

Smart TV w telewizorze do xbox

Z pozoru jest to funkcja kompletnie niezwiązana z grami, jednak uważamy, że najlepszy telewizor do xbox powinien mieć Smart TV. Jest to system operacyjny i łączność z Internetem, która pozwala przeglądać strony internetowe, platformy VOD i społecznościowe bezpośrednio z poziomu telewizora. Dzięki temu urządzenie staje się bardziej uniwersalne. Gdy nie gramy, możemy obejrzeć ulubiony serial, włączyć dzieciom bajki, a gdy w grze trafimy na przeszkodę nie do pokonania, przełączymy się na Smart TV, odpalimy YouTube lub przeglądarkę i od razu znajdziemy rozwiązanie.

Zobacz również: Telewizor 65 cali do 5000 zł

Jaki telewizor do xbox jest najlepszy? Funkcje dla graczy i nie tylko

Jeśli chodzi o funkcje dla graczy, najlepszy telewizor do xbox oferuje przede wszystkim redukcję efektu smużenia. Ten problem powstaje zwłaszcza przy bardzo dynamicznych obrazach, dlatego przydaje się nie tylko podczas gry, ale i oglądania rozgrywek sportowych. Zwróćmy też uwagę na obecność głośników stereo, Bluetooth, które pozwoli podłączyć bezprzewodowe słuchawki i inne sprzęty, a także odpowiednich złącz. W tym miejscu warto zaznaczyć, że xbox wykorzystuje przede wszystkim wejście HDMI i takie powinno się pojawić.

Najlepszy telewizor do xbox
Najlepszy telewizor do xbox

Gdzie kupić telewizor do xbox?

W jakich sklepach możemy kupić dobry telewizor do xbox? Tak naprawdę w każdym sklepie oferującym artykuły RTV. Musimy tylko pamiętać o powyższych wskazówkach, gdyż nie istnieją telewizory dedykowane bezpośrednio, tylko do tej konsoli. Z pomocą przychodzą nam także sklepy internetowe. Producenci, jakich tam znajdziemy, to na przykład Hisense, Manta, Sharp, Xiaomi, Samsung, LG, Sony, TCL i inni.

Cena telewizora do xbox

Ile kosztuje telewizor do xbox? Cena zależy od powyższych funkcji. Najdroższe egzemplarze sięgają nawet 40-100 tysięcy złotych! Na szczęście nie musimy tyle wykładać. Górna półka cenowa to już modele za 20 tysięcy, a całkiem sensowne propozycje jesteśmy w stanie znaleźć od około 1200 zł w górę.

Telewizor do xbox – opinie

Wolicie podłączać konsolę do monitora komputerowego czy telewizora? Z naszych obserwacji wynika, że zależy to przede wszystkim od ilości miejsca w mieszkaniu. Jednak wykorzystując sprytne rozwiązania, na przykład opcję zawieszenia na ścianie, jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet w ciasnym wnętrzu. A co Wami kieruje przy zakupie? Czekamy na opinie o telewizorach do xbox.

Telewizor do Xbox / Ranking najlepszych

Tak jak obiecaliśmy, czas na konkretne rekomendacje. Przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych telewizorów do xbox. Znajdziecie w nim propozycje cenione przez użytkowników, przedstawiające różne półki cenowe. Wierzymy więc, że znajduje się tam Wasz wymarzony model.

1.
SAMSUNG QE55S90C 55"
Telewizor do Xbox Samsung
8.
SONY XR-65X90L LED 4K
Telewizor do Xbox Sony

Telewizor do Xbox - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję