Laptop gamingowy do 5000 zł

Laptop gamingowy do 5000 zł jest tak ceniony za dwie podstawowe cechy. Po pierwsze, świetnie nadaje się do wszelkich gier, również tych bardzo dynamicznych i wymagających pod względem sprzętowym. Po drugie, jak na sprzęt ze średniej półki cenowej, która nie zrujnuje naszego domowego budżetu, cechuje się bardzo dobrą jakością. Chociaż wiele zależy oczywiście od tego, jaki konkretnie komputer wybierzemy. Żeby dobrze wydać swoje pieniądze, warto zasięgnąć nieco wiedzy i na zakupy iść już przygotowanym.

Właśnie z tego powodu powstał poniższy poradnik, dedykowany również dla osób, które dopiero zdobywają pierwsze doświadczenia w tym temacie. Podpowiadamy przede wszystkim, jaki laptop gamingowy do 5000 zł jest najlepszy. To jednak nie koniec. W prosty i zwięzły sposób omawiamy jego najważniejsze cechy oraz parametry. Zapraszamy do lektury!

Laptop gamingowy do 5000 zł Ranking
Jaki Laptop gamingowy do 5000 zł?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop gamingowy do 5000 zł?

Wszyscy wiemy, czym są laptopy. To komputery przenośne, które na dobre zadomowiły się w naszej rzeczywistości. Wszystko, co potrzebne im do działania, łącznie z baterią wystarczającą nawet na kilka godzin, zamyka się w jednej mobilnej konstrukcji. Jednocześnie całość ma nie mniejsze możliwości od przeciętnego komputera stacjonarnego. Nic więc dziwnego, że chcemy przenieść to także na grunt gier komputerowych. Jednak laptop gamingowy do 5000 zł musi spełniać pewne szczególne wymagania w porównaniu do zwykłego laptopa. W zamian oferuje nam możliwość grania w ulubione tytuły i zdobywania wysokich osiągnięć niezależnie od miejsca. Możemy pograć przy biurku, ale też w łóżku, na kanapie, a nawet na zewnątrz.

Laptop gamingowy do 5000 zł
Laptop gamingowy do 5000 zł / Opinie i ranking / Gdzie kupić?

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł wybrać i kupić?

Chociaż topowe modele, w których zastosowano przełomowe technologie, są wielokrotnie droższe, to najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł także daje nam całkiem spore możliwości. Chodzi o to, by dobrac je do swoich potrzeb, tytułów, w jakie gramy najczęściej i innych warunków związanych z użytkowaniem sprzętu. dlatego właśnie powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Rozmiar,
  • Ekran,
  • Kartę graficzną,
  • RAM i procesor,
  • Chłodzenie,
  • Inne funkcje.

Zobacz też: Laptop 17 cali do 3000 zł

Rozmiar laptopa gamingowy do 5000 zł

Jak duży laptop gamingowy do 5000 zł wybrać? To zależy od naszych preferencji. Pamiętajmy, że rozmiar ekranu bezpośrednio wpływa na rozmiar całego urządzenia. Modele przeznaczone do gier będą należeć raczej do tych większych. Dość komfortowym rozmiarem może się okazać 17,2 cala. Taki ekran jest duży, daje więc wyraźny, szczegółowy obraz, na którym szybko dostrzeżemy przeciwnika i uzyskamy wysoki poziom precyzji. Natomiast jeśli priorytetem jest mobilność, laptop ma być często przenoszony, a na dodatek służyć do innych celów, warto przemyśleć zakup laptopa między 14,3 a 15,6 cala. To opcja łącząca wygodę użytkowania i łatwość przenoszenia.

Ekran w laptopie gamingowy do 5000 zł

Na tym jednak temat ekranu się nie kończy. Żeby uzyskać wysokie wyniki, musimy dobrze widzieć każdy szczegół, a sprzęt powinien szybko reagować na nasze polecenia. Żeby wybrać najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł, powinniśmy więc zwrócić uwagę na takie parametry ekranu, jak:

  1. Rozdzielczość – jest to liczba pikseli, które składają się na obraz. Im jest ich więcej, tym więcej szczegółów możemy dostrzec. Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł oferuje nawet 4K, czyli 3940 na 2160 pikseli.
  2. Częstotliwość odświeżania – mówi, ile razy obraz zostanie odświeżony w ciągu jednej sekundy. W dużym uproszczeniu, ekran o częstotliwości 60 Hz prezentuje nam 60 klatek na sekundę, a przy 120 Hz jest to już dwa razy więcej klatek. Dzięki temu płynność ruchu wzrasta, a my szybciej dostrzeżemy przeciwnika.
  3. Czas reakcji plamki – czyli szybkość reagowania obrazu na polecenia użytkownika. Powinien wynosić mniej niż 0,1 ms.
  4. Matryca – jeśli gramy głównie w domu i panujemy nad oświetleniem, może być błyszcząca. Wtedy cechuje się lepszą jakością kolorów i kontrastu. Matowa nie odbija światła, dlatego lepiej sprawdza się w miejscach mocno nasłonecznionych. Może natomiast nieco przygaszać barwy i kontrast.

Sprawdź także: Lekki laptop 15 cali

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł
Jaki laptop gamingowy do 5000 zł wybrać?

Karta graficzna w laptopie gamingowym do 5000 zł

Równie ważne są elementy znajdujące się w środku naszego komputera przenośnego. To od rodzaju zastosowanych podzespołów zależy płynność i jakość pracy urządzenia. Jednym z takich najważniejszych wyznaczników, pozwalających nam wybrać najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł, jest karta graficzna. W tego typu sprzęcie powinna ona być dedykowana, nie zintegrowana. Na rynku znajdziemy modele z kartami graficznymi wyprodukowanymi z myślą o graczach – zwróćmy na to uwagę.

Może Cię zainteresować: Mały laptop gamingowy

RAM i procesor w laptopie gamingowym do 5000 zł

Kolejne niezwykle ważne podzespoły dotyczą zasobów pamięci RAM i rodzaju procesora. Te dwa parametry wpływają na płynność pracy komputera i jego zdolność do przetwarzania informacji. I znowu – najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł powinien posiadać procesor o jak największej licznie rdzeni i wysokim taktowaniu, przeznaczony właśnie dla graczy. Z pamięcią RAM sprawa jest o wiele prostsza – panuje tu zasada „im więcej, tym lepiej”. W końcu to właśnie w niej przechowywane są aktualnie wykorzystywane informacje.

Chłodzenie laptopa gamingowego do 5000 zł

Musimy pamiętać o tym, że laptop gamingowy do 5000 zł i jego podzespoły nagrzewają się podczas pracy. Wysoka temperatura wpływa negatywnie na działanie oraz szybkość sprzętu, nie mówiąc już o tym, że może powodować stałe uszkodzenia, zwłaszcza jeśli się przedłuża. Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł posiada dwa wentylatory, sprawny układ chłodzenia i duże otwory do odprowadzania powietrza. Pamiętajmy, by uważać na zanieczyszczenie układu chłodzącego, zwłaszcza jeśli znajduje się on z dołu. Podczas upałów lub grania w wyjątkowo wymagające gry warto zainwestować w podkładkę chłodzącą.

Zobacz również: Mały tani laptop

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł jest najlepszy?

Czym jeszcze warto kierować się, by wybrać najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł? Polecamy zwrócić uwagę na klawiaturę, która pozwala przecież sterować komputerem. Powinna mieć duże klawisze i wygodny skok. Dobrym pomysłem będą wyraźnie zaznaczone lub wydzielone klawisze WSAD, które najczęściej służą do sterowania postaciami. Jeśli często gramy w nocy, zdecydujmy się na klawiaturę podświetlaną. Mamy sporą kolekcję gier na płytach? Musimy rozglądać się za komputerem ze stacją dysków, gdyż coraz rzadziej stosuje się je w nowoczesnych laptopach.

Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł
Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł

Gdzie kupić laptop gamingowy do 5000 zł?

Z pewnością domyślacie się, że dobry laptop gamingowy do 5000 zł kupimy przede wszystkim w sklepie komputerowym. Warto odwiedzić także duże markety z elektroniką i sprzętem RTV oraz oczywiście sklepy internetowe. Producenci to na przykład Asus, Acer, Dell, Lenovo, Gigabyte i inni.

Laptop gamingowy do 5000 zł – opinie

Jak pokazuje doświadczenie użytkowników, da się kupić jednocześnie dobre i niedrogie urządzenie. Wcale nie musimy wydawać na nie równowartości kilku pensji, by cieszyć się wysokim komfortem rozgrywki. Wiele zależy jednak od tego, jakie dokładnie tytuły preferujemy i w jakich warunkach gramy oraz na ile profesjonalnie chcemy to robić. A jak z tym jest u Was? Czekamy na opinie o laptopach gamingowych do 5000 zł.

Laptop gamingowy do 5000 zł / Ranking najlepszych

Mimo wszystko jest to duża kwota, której nikt nie chce zmarnować. Warto więc wybrać sprawdzone i polecane propozycje. Tylko gdzie ich szukać? Okazuje się, że wystarczy sprawdzić poniższy ranking najlepszych laptopów gamingowych do 5000 zł.

1.
HP Omen 17-cb0006nw (7KB76EA)
Laptop gamingowy do 5000 zł HP
3.
Asus ROG Strix G15 (G513RC-HN033)
Laptop gamingowy do 5000 zł Asus
4.
Acer Nitro 5 (NH.Q7QEP.001)
Laptop gamingowy do 5000 zł Acer
5.
HP Omen 15-dc1048nw 7QD56EA
Laptop gamingowy do 5000 zł HP
6.
HP OMEN 15-en0029nw (21V68EA)
Laptop gamingowy do 5000 zł HP
7.
Acer Nitro 5 AN515-55 (NH.QB0EP.008)
Laptop gamingowy do 5000 zł Acer
8.
Acer Aspire 7 (NH.Q8QEP.002)
Laptop gamingowy do 5000 zł Acer
9.
Asus TUF Gaming A15 (FA506IV-HN215T)
Laptop gamingowy do 5000 zł Asus

Laptop gamingowy do 5000 zł - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję